Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 15, 2019 12:56 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dlaczego wybiera islam ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego wybiera islam ?
Solny napisał(a):
Jeżeli wiedzieli, co jest lepsze, a wybrali gorsze - to zgrzeszyli.

Wracając z OT do wątku ... czy wybrali ?
Czy mieli wolny wybór ?

Śr mar 18, 2015 1:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
bogdank67 napisał(a):
Czy mieli wolny wybór ?

Brak wyboru oznacza, że grzechu nie ma. Stopień wyboru określić może najczęściej tylko Bóg. I dlatego nie oceniamy postaw konkretnych ludzi. Motywy postępowania są czesto ukryte dla samego zainteresowanego. Nic mu nie da, że mu powiesz. Przerabialiśmy nie raz. I co? Nawet kroku do przodu nie postapiłeś w kierunku zrozumienia siebie. Tak to właśnie działa.

Jeśli chcesz zrozumieć innych ludzi, musisz najpierw przeczytać i naprawić siebie- to nie ad personam, ale zasada. Następnie poczytać historię innego człowieka. Odczytasz to czego on nie powie, nie ma świadomości, że powiedział. I nadal widzisz tylko wycinek.

Śr mar 18, 2015 2:16 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Brak wyboru oznacza, że grzechu nie ma. [...]
Jeśli chcesz zrozumieć innych ludzi, musisz najpierw przeczytać i naprawić siebie- to nie ad personam, ale zasada.

A ty znowu uprawiasz swoje moralizatorstwo i OT. Forum to jest nie ambona, no chyba ze własnie jest.

Juz tyle sie onaprawiałem siebie, ze rzygam tym. Nie wszystko sie da naprawić. Ludzie myślą, ze jak cos nie jest materialne to na pewno da sie naprawić. Naucz dyslektyka pozbyc sie dyslekcji, socjopatę wspolczucia dla innych, nieufnego ufności, wiezi emocjonalnych kogoś kto nie umie ich nawiązywac. Ludzie rodzą sie w róznym stanie, z róznymi własnosciami, zdolnosciami i wadami niezawinionymi. Powiedz daltoniscie, zeby sie naprawił i rozpoznawał kolory. Nie da sie tego wszystkiego ponaprawiac. Jeżeli myślisz, ze sie da to ogarnęły Cię złudzenia.
Wygląda, że życie Cie nie "przeczołgało". Ciesz sie.

Trochę ponaprawiałem w sobie, ale pomogli mi w tym wyłacznie ludzie i to stanu świeckiego. Miało to charakter przyczynowo skutkowy i nic poza tym w tym nie było. Moglbym sobie dorobić teorie, ze stoi za tym Bóg i wszyscy swieci, ale brak podstaw do tego.

Śr mar 18, 2015 2:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pisałam o stanie duchowym. Wciąż, do znudzenia o tym samym, nawet jeden temat się powtórzył, wcześniej nie zauważyłam. Nie widzisz tego? Po co Ci oceny innych ludzi? Pan Bóg pozostał wielkim odpowiedzialnym, do tego tysiące religii...i która lepsza. Źle jak człowiek wybrać nie potrafi i tkwi w zaklętym kręgu schizofrenicznej niemocy przekonany, że ponoć jest jak bóg. Lepiej jak człowiek zostanie muzułaminem niż pustym ateistą (relatywistą) i pacjentem psychoanalityków. I tak wróci do religii, stąd ten wątek. Szuka punktów oparcia, czegoś stalego- nie relatywizmu moralnego.
Teraz napiszę post w innym wątku, tu odbędzie się zakończenie. Po zdaniu: Ludzie poczuli się zagubieni, w pustce.

Śr mar 18, 2015 3:05 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Lepiej jak człowiek zostanie muzułaminem niż pustym ateistą (relatywistą) i pacjentem psychoanalityków. I tak wróci do religii, stąd ten wątek. Szuka punktów oparcia, czegoś stalego- nie relatywizmu moralnego.

A pewnie, bo lepiej, gdy zostanie potępiony jako mahometanin a nie ateista...

77 dziewic - to faktycznie punkt oparcia. Ponadto nie wiem, czy relatywizowanie religii książkowych przez mahometanów jest tak dalekie od relatywizmu ateistycznego.

N mar 22, 2015 10:36 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kogo łatwiej nawrócić na islam?
pies napisał(a):
W praktyce natomiast...

http://swiat.newsweek.pl/polacy-wspolpr ... 559,1.html

...pierwsza Polka walcząca w Jihadzie pochodzi z rodziny katolickiej i sama była (jest!) wierząca. Rekruterzy islamscy też twierdzą, że Polska jest przyszłościowym krajem dla nich, bo ludzi którzy na starcie są religijni łatwiej nawrócić niż zlaicyzowanych mieszkańców Zachodu. Zgaduję, że bariera językowa jest tym co nam pomaga dzisiaj.

Ona taka Polka, jak ja Niemiec a moje dzieci z Niemką Polakami.
Co w niej siedzi wie sam Bóg.

Rekruterzy islamscy w Niemczech wiele rzeczy twierdzą, ale czy to jest prawdą to inna sprawa. Moje zdanie odnośnie "nawracania" jest dokładnie odwrotne.
Proszę na to spojrzeć w kontekście światowym i zobaczyć, ile ludzi przechodzi w Afryce z islamu na chcrześcijaństwo. W Europie te państwa są bardziej islamizowane, gdzie wiara chrześcijańska upada.

N mar 22, 2015 10:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A dlaczego Niemcy wybierają islam? Nie czepiaj się naszych odpowiedzi, ale konstruktywnie odpowiedz. Dlaczego nie chrześcijaństwo, ale islam? Myślaleś o tym? Bo im niemieccy biskupi każą?

N mar 22, 2015 11:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jedni mówią, że islam to religia Szatana a drudzy mówią, że lepiej być muzułmaninem niż ateistą.

To ateizm jest już gorszy od samego diabła?

DMA napisał(a):
Rekruterzy islamscy w Niemczech wiele rzeczy twierdzą, ale czy to jest prawdą to inna sprawa.

Też tak uważam, zatem wolałbym poznać silniejsze argumenty za lub przeciw tezie.

DMA napisał(a):
W Europie te państwa są bardziej islamizowane, gdzie wiara chrześcijańska upada.

Naprawdę? Proszę o podanie konkretnych danych zatem.

W Europie wśród państw o najwyższym poziomie ateizmu są Estonia i Czechy. Obydwa są bardziej "zislamizowane"?

Pn mar 23, 2015 12:04 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Analiza zjawiska jest złożona, mógłbym godzinami o tym opowiadać - to moje własne obserwacje. Jestem tutaj od 16 lat, więc mam pełny obraz tego, co się dzieje. Mam(y) jednak to szczęście, że pracuję w branży IT, gdzie mahometan praktycznie nie ma, a dzieci chodzą do szkoły w dzielnicy, która dla nich jest za droga, więc też ich nie ma.

Najkrócej:
1. Rozkład resztek kościoła katolickiego "od góry" przez kardynałów Marx, Kasper & Co - ma się nieodparte wrażenie, że zamierzony i celowy (dziwię się, że papież tego nie widzi, nawet Benedykt nie dał im rady)

2. Uwikłanie hierarchów w system państwowy i zależność od niego
(Jesteś "katolikiem" i klientem, jak płacisz podatek kościelny)

3. Zanik "sacrum" - wejdź na pierwsza lepszą czysto niemiecką mszę, to zobaczysz cyrki, nie mówię już o kazaniach (temat nr. 1 azylanci, nr.2 powszechnie i otwarcie aprobowany homoseksualizm przez proboszczów, diakonów i "wiernych", nr 3 "ocieplenie klimatyczne", nr 4 "sprawiedliwość społeczna", nr 5 równouprawnienie kobiet)

4. Katolicyzmu jaki my znamy praktycznie w Niemczech nie istnieje

5. Ekukumenizm i dialog "międzyreligijny" -> wszystko jest tak samo "wartościowe", sprawiający, że nie ma praktycznie oporu wobec naporu islamu

6. Kosciół niemiecki nie misjonuje wcale tylko "dialoguje"

7. Normalny Niemiec-nie-katolik kojarzy katolicyzm ze stosami i inkwizycją, a "katolik" z systemem socjalnym a nie wiarą w Boga

8. Kościół sie sprotestantyzował "Bóg jest miłosierny" i zbawi wszystkich bez różnicy, muzułmanów, homeseksualistów, rozwiedzionych, ateistów

Koscioła katolickiego de facto w Niemczech nie ma - takiego, jakiego my znamy. Żaden ksiądz prawd wiary nie naucza, tradycja praktycznie umarła. Prawie nikt się nie spowiada.
Do komunii NIKT nie uklęka, wszyscy na stojąco i na łapę.

Na tych wszystkich słabościach żeruje islam. Budują meczet jeden za drugim. Niemcy wypędzili Biskupa w mojej diecezji (Limburg), bo odnowił upadłą siedzibę biskupią, a trzeba było wydać na azylantów.

Są wszechobecni. Na ulicach rozdają koran, misjonują, sprawija wrażenie wiarygodnych. Widać, że wierzą w to, co robia i żyją tym. To imponuje.

Bogatym księżom to zwisa, dostają kilka tysięcy Euro pensji. Żaden nie chce kłopotów z prasą ani z biskupem. Bo powinnaś wiedzieć, że jak powiesz za radykalne kazanie, to pismaki doniosa na Ciebie do biskupa. Tak jak to miało miejsce w przypadku księdza Norberta Zawilaka ze Śląska Opolskiego, który pracował na parafii w Niemczech
http://www.pi-news.net/2015/03/nordbaye ... die-herde/

To wszystko sprawia, że niemiecki kościół nie jest wiarygodny. Ja np. nigdy bym nie poszedł do niemieckiego księdza do spowiedzi, nie mam zaufania.
Jedyna ucieczka to polska misja katolicka, ale i te sie protestantyzują (nadzwyczajni szafaże, komunia na łapę itd.)
W ostateczności pozostaje bractwo świętego Piusa.

Pn mar 23, 2015 1:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
DMA napisał(a):
Jestem tutaj od 16 lat, więc mam pełny obraz tego, co się dzieje.

Mieszkam w Polsce nawet dłużej, ale na samej mojej opinii nie opierałbym analizy tak złożonych zjawisk. Doświadczenia jednego człowieka to zawsze jednak bardziej materiał na pamiętnik niż publikację naukową.

DMA napisał(a):
Są wszechobecni. Na ulicach rozdają koran, misjonują, sprawija wrażenie wiarygodnych. Widać, że wierzą w to, co robia i żyją tym. To imponuje.

Ale Twoja argumentacja jest potencjalnie przeciw tezie o tym, że katolicyzm chroni przed islamem. Wręcz przeciwnie. Katolicyzm jest w stanie rozkładu. "Wierzę ale nie praktykuję" to nadal jeden z największych jego odłamów w Polsce. Sam tutaj mówisz, że tacy ludzie mogą widzieć w muzułmanach z ich pewną religią coś godnego podziwu.

Wszystko to skłania raczej ku tezie, że obecność katolików może wspomagać rozwój islamu.

Pn mar 23, 2015 9:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Radykalizm w tym przypadku islamu, jest nadzieją dla tych, którzy nie znaleźli odpowiedzi w Katolicyzmie, na to czego szukali.
A że w Niemczech wartości Katolickie typu, misyjne, stałe zakonne, ustąpiły na rzecz uregulowanych systemowych, więc nawet niereligijnych.
To problemy ludzkie tam, są rozwiązywane w sposób biznesowy.
Czyli żaden, by one mogły być w ogóle rozwiązane.
Bo nie to leży u podstaw problemów ludzi.
Stąd islam może wydawać się azylem, niebem obiecanym dla wielu.
To się ma szansę rozlać nawet na cały świat, bo zanika ten pierwotny religijny charakter, rozwiązywania problemów ludzi, jak żyć.
Mało tego, pomaga w tym, zanik wartości człowieka w świecie, na rzecz idei, pustych słów, bądź wartości pieniądza.
A człowiek nie potrafi żyć w cieniu, on musi mieć dowartościowane poczucie, bycia użytecznym.
By dla niego, samo życie nie stanowiło problemu. Nie mówiąc już o tym, co człowiek osiąga.
Jest z tego wyjście powrót do wartościowania najpierw człowieka, tylko nie da się tego dokonać na wielką skale hurtem.
Jest potrzeba zrobienia tego jednak na wielka skalę, systemowo.
Czyli z konieczności po łepkach, lecz to do końca się nie sprawdzi, więc tylko niektórzy dostąpią tego. czego szuka każdy z nas.
Chyba że Bóg przyjdzie, wypełni swą obietnicę, wtedy to On ma możność zrobić to hurtem, całej ludzkiej społeczności.
Systemowe sprawy nigdy do końca się nie sprawdzały, one pomagały w uogólnieniach, lecz szczegóły, zostawały nie rozstrzygnięte.
Detal czyli każdy z nas, czeka na osobiste rozstrzygnięcia.
To tak by przybliżyć całość problemów, związanych z wiarą w Boga.
A na tej podstawie widzieć, to co się dzieje własnym wzrokiem.

Pn mar 23, 2015 11:43 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2