Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 15, 2019 5:39 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
 Tylko dla ludzi o mocnych nerwach 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Tylko dla ludzi o mocnych nerwach
Czyli Ewangelia Tomasza z komentarzem. Zapraszam do lektury wszystkich, którzy czują się na siłach i są w stanie to znieść.

Jeśli należycie do "ortodoksów" to nawet nie myślcie o lekturze, będziecie tego żałować.

To są tajemne słowa, które wypowiedział Jezus żywy, a zapisał je Didymus Juda Tomasz.
Wygląda na to, że są autorem tego pisma jest Tomasz Apostoł. Tak naprawdę to nie wiadomo od kogo ono pochodzi, istnieją na ten temat różne, najróżniejsze opinie.
1 I rzekł: "Kto odnajdzie znaczenie tych słów, nie zakosztuje śmierci".
Czyli kto zrozumie przekaz z tego pisma i wypełni go, ten zostanie wniebowzięty. Nie chodzi o samo zrozumienie, tylko o doświadczenie na samym sobie "odnalezienie znaczenia". To nie będzie łatwe...
2 Rzekł Jezus: "Niech ten, który szuka, nie ustaje w poszukiwaniu aż znajdzie. I gdy znajdzie, zadrży, a jeśli zadrży, będzie się dziwił i będzie panował nad Pełnią"
Można to odnieść do innych słów Jezusa, w których mówi, że kto dla ludzi, którzy będą mieli wiarę jak ziarnko gorczycy (Jezus jest tym ziarnkiem), dla tych nie będzie nic niemożliwego. Dosłownie. Słowa te znaczą tyle, że kto odnajdzie Pełnię (Boga) ten będzie nad Nim panował. Nie podniecajcie się za szybko, reszta wyjaśni się dalej.
3. Rzekł Jezus: "Gdy wasi przywódcy powiedzą wam: 'to królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami'. Gdy powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą".
Czyli już wiadomo gdzie szukać Pełni (Boga) w nas i poza nami. Chodzi tu o zrozumienie, że zostaliśmy stworzeni niejako z Boga, jesteśmy Jego częścią. Niestety jesteśmy też grzesznikami, więc gdy nie poznamy samych siebie, to tkwimy w nędzy, kłamstwie, nie znamy swojego pochodzenia, toteż nie umiemy użyć swoich pełnych możliwości. Duchowych oczywiście.
4 Rzekł Jezus: "Starzec w swych dniach nie będzie się wahał pytać małego, siedmiodniowego chłopca o miejsce życia i będzie żył. Wielu pierwszych będzie ostatnimi i staną się jednością".
Starzec to chrześcijanin "z długim stażem. Siedmiodniowy chłopiec, to neofita, który otrzymał Ducha Świętego, a z Nim poznanie. To też "starzec" nie waha się przyjmować nauk "od chłopca". Ci, którzy byli na czele, czy mieli najwięcej będą mieli najmniej, gdy przyjdzie Pan. Stanie się jednością oznacza udział w boskiej naturze.
5 Rzekł Jezus: "Poznaj to, co jest przed twoim obliczem, a to, co ukryte przed tobą, wyjawi się tobie. Nie ma bowiem niczego ukrytego, co nie zostanie odkryte".
Jeśli masz jakiś problem, nie możesz czegoś znaleźć, to szukaj w tym co robisz, czym się zajmujesz, a rozwiązanie dylematu się tobie wyjawi. Wszystko wychodzi na jaw, może nie od razu, nie mniej jednak cała wiedza będzie dla ludzi dostępna, prędzej czy później.
6 Zapytali Go uczniowie Jego: "Czy chcesz, abyśmy pościli? W jaki sposób mamy modlić się, dawać jałmużnę i przestrzegać przepisów odnośnie do jedzenia?" Rzekł Jezus: "Nie kłamcie, nie czyńcie tego, czego nienawidzicie - wszystko jest jawne w obecności nieba. Nie ma bowiem niczego ukrytego, co nie zostanie odkryte i niczego tajnego, co nie może być ujawnione".
Nie można uczcić Boga, który jest Miłością, robiąc coś z nienawiści. Inaczej ujmuje to apostoł Paweł w
1 Kor 13 w hymnie do miłości.
7 Rzekł Jezus: "Szczęśliwy lew, którego zje człowiek. I lew stanie się człowiekiem. Przeklęty człowiek, którego zje lew. I człowiek stanie się lwem".
Lew to grzesznik, człowiek to chrześcijanin. Błogosławiony grzesznik, który weźmie przykład z chrześcijanina i przeklęty chrześcijanin, który weźmie przykład z grzesznika. Stosunki tych dwóch ludzi są bardzo trafnie przedstawione jako "pożeranie", swego rodzaju walka. Jeśli udzieli nam się np gniew ateisty, to wtedy mamy problem, jeśli zaś ateiście udzieli się nasza miłość, to uzyska błogosławieństwo.
8 I rzekł: "Człowiek jest podobny do rozumnego rybaka. Ten, gdy wrzucił swą sieć do morza, wyciągnął ją z morza pełną małych ryb. Wśród nich rozumny rybak znalazł dużą, ładną rybę. Wyrzucił wszystkie małe ryby do morza, a bez trudu wybrał dużą rybę. Kto ma uszy do słuchania, niech słucha"
Człowiek wybiera zawsze to, co daje mu największe szczęście. Odrzuca całą resztę. To jest też wskazówka, jak "pożerać lwy".
9 Rzekł Jezus: "Oto wyszedł siewca, napełnił swą rękę i rzucił. Kilka (ziaren) padło na drogę, Przyleciały ptaki i zebrały je. Inne padły na skałę i nie wypuściły korzenia w głąb ziemi, nie wydały kłosów ku niebu. Inne padły między ciernie, a te przydusiły je i robak je zjadł. A inne padły na ziemię dobrą. I wydała ona piękny owoc ku niebu, przyniosła sześćdziesiąt miar i sto dwadzieścia miar".
Słowo Boże jest jak ziarno, Bóg "rzuca je" na cały świat. To, które padło na drogę, to ludzie, którym demony wyrwały to Słowo z serca. To, które padło na skałę, to ludzie, którzy nie znieśli prześladowań. To, które padło między ciernie, to ludzie, którzy stłumili Słowo doczesnymi troskami, a potem stoczyły ich zgryzoty życia doczesnego. Te, które padło na dobrą ziemię, to ludzie, którzy przyjęli Słowo i zatrzymali je. Wydali owoc nie tylko duchowy w postaci miłości, radości i innych owoców Ducha Świętego (120 miar), ale także w postaci nowych konwertytów (60 miar)
10 Rzekł Jezus: "Przyniosłem ogień na świat i oto podtrzymuję go, aż zapłonie".
Ogień to Duch Święty, w innym miejscu określany jest jako źródło, źródło kipiące, woda żywa.
11 Rzekł Jezus: "Oto niebo przeminie i tamto, które jest nad nim przeminie i zmarli nie ożyją, a żywi nie będą umierać. W dniach, w których zjedliście coś śmiertelnego, uczynicie to żywym. Jeśli będziecie istnieć w światłości, co uczynicie? W dniu, w którym jesteście jednym, staliście się dwoma. Jeśli zaś staliście się dwoma, co uczynicie?"
Atmosfera przestanie istnień, tak samo wszechświat. Grzesznicy się nie nawrócą, a nawróceni nie zbłądzą. Znowu, jedzenie, czegoś śmiertelnego, to kontakt z nienawróconymi, niejako wchłanianie ich, tak się odbywa nawracanie. Nie na zasadzie przekonywania, czy tłumaczenia, tylko "Wlewania Miłości w kogoś, aż taki człowiek stanie się pełny" Nic nie będziemy w stanie zrobić dla innych, po pełnym zjednoczeniu z Bogiem. Stawanie się dwoma to życie w niezgodzie ciała i ducha, jak również życie w niezgodzie między chrześcijanami, odsyłam do apostoła Pawła, który sporo pisał o ciele i duchu.
12 Spytali uczniowie Jezusa: "Wiemy, że odejdziesz od nas; kto będzie naszym przełożonym?" Rzekł im Jezus: "Dokąd poszliście, pójdziecie do Jakuba Sprawiedliwego; niebo i ziemia powstały z jego powodu".
Wygląda na to, że przełożonym apostołów miał być nie Piotr, a Jakub apostoł.
13 Rzekł Jezus uczniom swoim: "Porównajcie i powiedzcie mi, kogo przypominam?" Powiedział Mu Szymon Piotr: "Jesteś podobny do sprawiedliwego anioła". Powiedział Mu Mateusz: "Jesteś podobny do człowieka, który miłuje wiedzę i jest rozumny". Powiedział Mu Tomasz: "Nauczycielu, moje usta nie ujmą zupełnie tego, aby powiedzieć, do kogo jesteś podobny". Rzekł Jezus: "Ja nie jestem twoim nauczycielem, ponieważ wypiłeś i napoiłeś się ze źródła kipiącego, które ja odmierzyłem". I wziął go i odwrócił się, i powiedział mu trzy słowa. Gdy zaś Tomasz przyszedł do swych przyjaciół, zapytali go: "Co ci Jezus powiedział?" Rzekł im Tomasz: "Jeśli wam powiem jedno ze słów, które mi powiedział, podniesiecie kamienie, aby rzucić we mnie, a ogień wyjdzie z kamieni, aby was spalić".
Źródło kipiące to Duch Święty, a oto trzy słowa, jakie usłyszał Tomasz: JESTEŚ, KTÓRY JESTEŚ. Inaczej rzecz ujmując Chrystus nazwał go Bogiem, toteż nie mógł już być Nauczycielem tego apostoła, bo nauczył się on wszystkiego.
14 Rzekł im Jezus: "Jeśli pościcie, tworzycie sobie grzechy, a jeśli się modlicie, będziecie skazani. Jeśli dajecie jałmużnę, wyrządzicie krzywdę swoim duchom. Jeśli wychodzicie do jakiejkolwiek prowincji, i jeśli wędrujecie po wioskach, i jeśli was przyjmują, to jedzcie, co przed wami położą, uzdrawiajcie chorych, którzy są wśród nich. Bowiem to, co wejdzie do waszych ust, nie zanieczyści was, ale to, co wychodzi z waszych ust, jest tym, co was zanieczyści".
Nie ma zbawienia z uczynków, uczynki nie są owocem, ale jego konsekwencją Ga 5, 22-23. Nie jedzenie czyni człowieka skalanym, tylko zła mowa.
15 Rzekł Jezus: "Jeśli ujrzycie takiego, którego nie zrodziła kobieta, padnijcie na wasze twarze, uczcijcie go - ten jest waszym ojcem".
Boga nie zrodziła żadna kobieta.
16 Rzekł Jezus: "Ludzie może myślą, że przyszedłem, aby przynieść pokój na świat, a nie wiedzą, że przyszedłem, aby przynieść rozdarcia, ogień, miecz, walkę. Gdy bowiem pięciu będzie w domu, trzech powstanie przeciw dwom, a dwu przeciwko trzem, ojciec przeciw synowi, a syn przeciwko ojcu. I staną się wobec siebie samotni".
Biblia zawiera całą masę sprzeczności, po Chrystusie rozpowszechniła się na cały świat powodując dyskusje, podziały i rozłamy. To jest próba dla nas.
17 Rzekł Jezus: "Dam wam to, czego oko nie widziało i czego ucho nie słyszało, i czego ręka nie dotknęła, i co nie weszło do serca człowieka".
Zbawienie jest czymś niepojętym i niezrozumiałym, bo człowiek staje się Bogiem Ef 5, 31-32
18 Rzekli uczniowie do Jezusa: "Powiedz nam, w jaki sposób nastanie nasz koniec?" Odrzekł Jezus: "Odkryliście już początek, aby poszukać końca; tam bowiem, gdzie jest początek, tam będzie i koniec. Błogosławiony, kto stanie na początku - pozna koniec i nie zakosztuje śmierci".
Przebóstwienie jest możliwe za życia człowieka. Nie tylko przy Porwaniu. Gdy człowiek powstał Bóg tchnął w niego ducha, pochodzimy z Boga, toteż do Boga wrócimy. Stąd słowa: "tam gdzie jest początek, będzie i koniec"
19 Rzekł Jezus: "Błogosławiony ten, który istniał zanim się stał. Gdy będziecie moimi uczniami i będziecie słuchać słów moich, te kamienie będą wam służyły. Pięć drzew bowiem macie w raju. Nie poruszają się latem ani zimą, a liście ich nie spadają. Kto je pozna, ten nie zakosztuje śmierci".
To samo, co wyżej pochodzimy z Boga, toteż istnieliśmy, zanim w ogóle zostaliśmy poczęci. Nawet grzechy (kamienie, jako ciężar) służą uczniom Pana. Pięć drzew to pięć zmysłów wzrok, węch, słuch, smak i dotyk. Są to elementy ciała, a my jesteśmy kimś więcej niż tylko ciałem.
20 Rzekli uczniowie do Jezusa: "Powiedz nam, do czego podobne jest królestwo niebieskie?" Rzekł im: "Podobne jest do ziarna gorczycy, najmniejszego ze wszystkich nasion. Jeśli padnie na ziemię, którą się uprawia, wydaje w górę ogromną gałąź, aby stać się osłoną dla ptaków niebieskich".
Chrystus jest ziarnem gorczycy, za życia nie zwrócił na siebie większej uwagi, został "rzucony na Ziemię", "obumarł" a z Niego powstał Kościół. Kościół zmierza do Nieba, stąd osłona dla ptaków niebieskich, same ptaki nic nie znaczą.
21a Rzekła Mariham do Jezusa: "Do kogo podobni są twoi uczniowie?" Odrzekł: "Podobni są do małych dzieci przebywających na polu, które do nich nie należy. Jeśli przyjdą właściciele tego pola, powiedzą: 'Zostawcie nam nasze pola!' Oni staną nadzy przed nimi, aby im je zostawili, aby dali swe pole".
Pole to świat, nagość to prawda, mówiąc prawdę chrześcijanie przejmują władzę nad światem. Porównajcie to z
Rdz 1, 28 oraz Mt 28, 19
21b "Dlatego mówię: "Jeśli pan domu wie, że przychodzi złodziej, będzie czuwał aż on przyjdzie i nie pozwoli mu, aby podkopał się do wnętrza jego domu, jego królestwa, aby zabrać jego rzeczy. Wy zaś czuwajcie od początku świata. Opaszcie się razem, silnie w biodrach, aby rozbójnicy nie znaleźli drogi, aby wejść do was, gdyż znajdą oni korzyść, której wy oczekujecie. Niech wśród was zjawi się rozumny człowiek, aby, gdy owoc dojrzeje, przyszedł szybko i mając sierp w ręku ściął go. Kto ma uszy do słuchania, niech słucha".
Jeśli mamy jakieś słabości, to odrzucimy nasze nawrócenie, nasza miłość oziębnie, a rozbójnicy (grzesznicy) wyrwą ją z naszych serc. Oni poczują się świetnie, a my poniesiemy stratę. Jeśli widzisz, że ktoś jest gotowy do nawrócenia działaj
22 Jezus zobaczył malców pijących mleko. Rzekł do swych uczniów: "Te maleństwa pijące mleko podobne są do tych, którzy weszli do królestwa". Spytali Go: "Jeśli staniemy się małymi, wejdziemy do królestwa?" Odrzekł im Jezus: "Wejdziecie, jeśli macie zwyczaj czynić dwa jednością i stronę wewnętrzną czynić tak, jak stronę zewnętrzną, a stronę zewnętrzną tak, jak wewnętrzną, stronę górną jak stronę dolną, i jeśli macie zwyczaj czynić to, co męskie i żeńskie jednością, aby to, co jest męskie nie było męskim, a to, co jest żeńskie nie było żeńskim; jeśli będziecie mieli zwyczaj czynić oczy jednym okiem, a jedną rękę dacie w miejsce ręki i nogę w miejsce nogi, i obraz w miejsce obrazu - wtedy wejdziecie do królestwa".
Jeśli nauczycie się chodzić w duchu, inaczej używać swojej duszy, która też ma pewne możliwości. Szatan zrobi wszystko, żebyśmy utknęli w ciele i nie pogodzili ze sobą pragnień duszy i ciała (męskie-ciało, żeńskie-dusza). Jest tu ujęte, jako "ręka w miejsce ręki", kto całe życie używał prawej ręki (ciała) nie wie jak używać lewej (duszy)
23 Rzekł Jezus: "Wybiorę was jednego z tysiąca i dwu z dziesięciu tysięcy; pozostaną jedną jednością".
Jeden z tysiąca uczniów zrozumie to pismo, z dziesięciu tysięcy, którzy je zrozumieli zaledwie dwóch wprowadzi je w czyn. Jedna jedność, to zjednoczenie z Bogiem.
24 Rzekli Mu uczniowie Jego: "Poucz nas o miejscu, w którym ty jesteś, ponieważ trzeba nam, abyśmy go szukali". Rzekł im: "Kto ma uszy, niech słucha. Istnieje światłość w człowieku światłości - on oświetla cały świat. Gdy nie oświetla, jest ciemność".
Z Bogiem nie chodzi o przestrzenne położenie. Raczej o stan, toteż Jezus odpowiada, że światłość jest w człowieku. W Nim. To: "gdy nie oświetla" dopiero nadejdzie...
25 Rzekł Jezus: "Kochaj swego brata jak swą duszę, strzeż go, jak źrenicę swego oka".

Tak jak się kochają Ojciec, Syn i Duch. Stąd nakaz miłości bliźniego, na boże podobieństwo, abyśmy połączyli się z Bogiem. Coś, co człowiek stracił przez grzech, Bóg przyszedł, aby mu przywrócić.
26 Rzekł Jezus: "Widzisz drzazgę, która jest w oku twego brata, zaś belki, która jest w twoim oku nie dostrzegasz. Jeśli wyrzucisz belkę z twego oka, wtedy przejrzysz, aby wyciągnąć drzazgę z oka twego brata".
Belka to poprawianie innych, wytykanie im błędów i kształtowanie ich na swoje własne podobieństwo.
27 Rzekł Jezus: "Jeśli nie będziecie pościć na świecie, nie znajdziecie się przed królestwem. Jeśli nie uczynicie szabatu szabatem, nie zobaczycie Ojca".
Post to zjednoczenie z wolą Ojca, przez rezygnowanie z własnej woli. Szabat, odpoczynek Boży "Pamiętaj od dniu szabatu, aby go UŚWIĘCIĆ" Wj 20, 8
28 Rzekł Jezus: "Stanąłem w środku świata i objawiłem się im w ciele. Znalazłem ich wszystkich pijanych. Nie znalazłem nikogo wśród nich spragnionego, a dusza moja bolała nad synami ludzkimi, gdyż są ślepi w swych sercach i nie przejrzą, że puści przyszli na świat i starają się wyjść z tego świata puści. Teraz jednak są pijani. Gdy odrzucą swoje wino, wtedy będą pokutować".
Puści, czyli uważający, że są tylko ciałem. Wino to upajanie się zmysłami wzrokiem, słuchem itd. Przez zmysły i ciało wchodzą wszystkie pokusy, przez ciało i w ciele popełnia się grzechy. Wino to jak już mówiłem zmysły. Chodzenie czy postrzeganie w duchu ciężko przełożyć na język słów. Tego uczy sam Chrystus.
29 Rzekł Jezus: "Jeśli ciało powstało z powodu ducha, to cud; jeśli duch dla ciała, to jest cud cudów. Ale dziwię się temu: jak tak wielkie bogactwo zamieszkało w tej nędzy".
Wielkie bogactwo to dusza pochodząca z Boga, nędza to śmiertelne ciało. Rozumiecie? Bóg lubi wybierać to co słabe i mało znaczące, nie jest żądny chwały, Bóg jest Miłością.
30 Rzekł Jezus: "W miejscu, w którym jest trzech bogów, tam są bogowie. Miejsce, gdzie dwu lub jeden jest, ja jestem z nim".
Wiara w Trójcę sama w sobie nic nie znaczy, chodzi o przełożenie jej na życie. Gdzie jest ciało i dusza (wierzący) lub ich pełne zjednoczenie, tam jest też Chrystus.
31 Rzekł Jezus: "Nie bywa prorok uznany w swej własnej wiosce, lekarz zwykle nie leczy tych, którzy go znają".
Żydzi odrzucili Chrystusa, modły chrześcijan są często niewysłuchane. Spotkałem się nawet z tym, że ktoś się modli, a nie tylko nie jest lepiej, jest gorzej. Jakaś kobieta, prosiła o uwolnienie syna z alkoholizmu, a ten zaczął pić jeszcze więcej. Z tego co mi wiadomo, to najwięcej uzdrowień dokonuje się wśród Chińczyków i muzułmanów przechodzących na chrześcijaństwo.
32 Rzekł Jezus: "Miasto zbudowane na wysokiej górze jest umocnione. Nie może upaść, ani nie będzie się mogło ukryć".
Kto wypełnia przykazania Chrystusa i wierzy w Niego, ten ani się nie zachwieje w wierze, ani nie ukryje się przed innymi ludźmi.
33 Rzekł Jezus: "To, co słyszysz jednym uchem i drugim uchem, głoś na waszych dachach. Nikt bowiem nie zapala lampy i nie stawia jej pod korcem, ani nie stawia jej w miejscu ukrytym, lecz zwykle stawia ją na świeczniku, aby każdy wchodzący i wychodzący widział jej światło".
Czego się dowiedziałeś w duchu lub od innych wierzących rozgłaszaj gdzie się da. Nie po to człowiek został chrześcijaninem, żeby się chować przed ludźmi, ale żeby do nich wyjść.

Kolejna część w przyszłym tygodniu, jeśli Bóg pozwoli.

Śr mar 11, 2015 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Tylko dla ludzi o mocnych nerwach
hmhmm napisał(a):
Czyli Ewangelia Tomasza z komentarzem. Zapraszam do lektury wszystkich, którzy czują się na siłach i są w stanie to znieść.

Po co mam czytać apokryf?

Śr mar 11, 2015 7:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Yarpen Zirgin napisał(a):
hmhmm napisał(a):

Już odpowiedź? Po co czytać apokrył? Dobre pytanie, tylko nie do mnie, ale do samych siebie.

Toteż nie namawiam do czytania, przeczyta kto zechce.

Śr mar 11, 2015 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

hmhmm napisał(a):
hmhmm napisał(a):

Już odpowiedź? Po co czytać apokrył? Dobre pytanie, tylko nie do mnie, ale do samych siebie.

Zaraz. Wrzucasz tutaj tekst tego apokryfu, to napisz mi, proszę, po co mam go przeczytać, skoro to nie jest księga spisana z natchnienia Ducha Świętego.

Śr mar 11, 2015 8:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Zaraz. Wrzucasz tutaj tekst tego apokryfu, to napisz mi, proszę, po co mam go przeczytać, skoro to nie jest księga spisana z natchnienia Ducha Świętego.
A kto powiedział, że masz go przeczytać? Czemu ludzie tak bardzo lubią wszystko odnosić do samych siebie?

Może zapytajmy inaczej. Po co czytać czasopisma? Po co czytać "Lalkę" Prusa?

Rozumiem, nie są to pisma religijne. Wiem o co chodzi.

Śr mar 11, 2015 8:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

hmhmm napisał(a):
A kto powiedział, że(...)

Robi się zabawnie. Wrzucasz tekst apokryfu i zachęcasz do przeczytania, ale jak przychodzę do Ciebie z pytaniem po co to czytać, to nagle wykręcasz się sianem. To po co w ogóle polecasz ten tekst, skoro nawet nie umiesz powiedzieć po co go czytać?
Wychodzi na to, że nie wiadomo o co w tym temacie chodzi. Bo jeżeli nie o dyskusję na temat tego apokryfu, to jest do zamknięcia.

Śr mar 11, 2015 8:33 pm
hmhmm napisał(a):
Z tego co mi wiadomo, to najwięcej uzdrowień dokonuje się wśród Chińczyków i muzułmanów przechodzących na chrześcijaństwo.

Wszystko mozliwe. Ale napisz konkretnie z czego Ci o tym wiadomo.

Apokryfy, zawsze chciałam je przeczytać!
Zwłaszcza ten o Marii Magdalenie :) Gdybys znalazł to daj mi znać. Bardzo Cie proszę.

Śr mar 11, 2015 8:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Robi się zabawnie. Wrzucasz tekst apokryfu i zachęcasz do przeczytania, ale jak przychodzę do Ciebie z pytaniem po co to czytać, to nagle wykręcasz się sianem. To po co w ogóle polecasz ten tekst, skoro nawet nie umiesz powiedzieć po co go czytać?
Wychodzi na to, że nie wiadomo o co w tym temacie chodzi. Bo jeżeli nie o dyskusję na temat tego apokryfu, to jest do zamknięcia.

To prawda, nie umiem tego wyrazić słowami. Nie da się. To jest z resztą to, o czym tu trąbię od pewnego czasu. Dlaczego każdy chce wszystko zrozumieć, skoro to jest niemożliwe? Może wcale nie o rozumienie czy wiedzę tu chodzi. Tylko o coś więcej. O coś czego się nie da wyjaśnić, wyobrazić, ani zrozumieć, ani zamknąć w ramki i powiesić na ścianie nazywając to Bogiem.

Maria-Magdalena
Proszę, nie wiem, czy akurat o to Ci chodziło, zaczyna się w połowie strony, trzeba przewinąć:
http://www.macierz.org.pl/artykuly/sufi ... gdali.html

Śr mar 11, 2015 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

hmhmm napisał(a):

To prawda, nie umiem tego wyrazić słowami. Nie da się. To jest z resztą to, o czym tu trąbię od pewnego czasu. Dlaczego każdy chce wszystko zrozumieć, skoro to jest niemożliwe? Może wcale nie o rozumienie czy wiedzę tu chodzi. Tylko o coś więcej. O coś czego się nie da wyjaśnić, wyobrazić, ani zrozumieć, ani zamknąć w ramki i powiesić na ścianie nazywając to Bogiem.

Podsumuję krótkim, dosadnym słowem to, co powyżej napisałeś: Bełkot.

Nic się nie dowiedziałem. Wrzucasz tekst, ale nawet nie potrafisz powiedzieć dlaczego go wrzucasz. Nie potrafisz przyznać, że gnoza, której jest owocem ten apokryf, urzekła Cię w swej tajemniczości?

Śr mar 11, 2015 9:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Przykro mi. To forum dyskusyjne. Wstępny post służy ukierunkowaniu dyskusji.
ZAMYKAM

Śr mar 11, 2015 9:07 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ]