Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 15, 2020 7:47 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Aż 36% Polaków nadal wierzy w katolicką naukę... 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Aż 36% Polaków nadal wierzy w katolicką naukę...
witoldm napisał(a):
Sama wiara religijna, bardziej mnie interesuje nie dlatego że zostałem w niej wychowany, tylko dlatego że jak sam zauważasz, że mnóstwo ludzi myśli po staremu. Mnóstwo ludzi kłamie, a ja nie wiem jak i dlaczego.
Trudno z nimi coś wyjątkowego, nowego dokonać, nie dają rady.
A że mam koło siebie takich ludzi, wolał bym im pomóc, tak sam mieć łatwiej.
Boję się że jak odrzucę wiarę, to w ogóle nie będę miał z nimi kontaktu, wspólnego języka. Nie zrozumiem na czym polega kłamstwo i dlaczego do tego dochodzi. Nie będę się umiał przed nim obronić. Wiara tłumaczy kłamstwo, oraz prawdę. zawsze to już coś.
Stąd mój lęk wylewania dziecka z kąpielą, a nie jak myślą niektórzy, moje wstecznictwo, nabyte od tych którzy tego doświadczyli.
Co mi z tego że ja wiele potrafię, jak nie mam komu tym służyć.
A samo wypięcie się na wiarę, mnie nie zbliży do nich, mogę tylko lepiej poznać ją w działaniu.

A wcześniej pisałeś że jesteś wierzącym,a teraz wynika że jest to wiara polegająca na obawach przed odrzuceniem.
A co do kłamstw na tym forum to ludzie muszą to robić ponieważ ponieważ zespalają się sztywno z jakimś punktem widzenia którego pózniej muszą za wszelką cenę bronić.
Światopogląd ma być dla nich taką podpórką i jak ją naruszysz to wtedy zaczynają kombinować i to zdrowo.

Kościół popełnia wiele błędów ponieważ tworzą ją ułomni ludzie tacy jak my.
Natomiast są też tacy co te błędy Kościoła lubią mnożyć w nieskończoność i jeszcze twierdzą że maja coś wspólnego z racjonalnym, zdroworozsądkowym myśleniem.
I są też tacy co będą bronić ewidentne wady tej instytucji i będą coś jeszcze nadmieniać o prawdzie.

Wt mar 17, 2015 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

gabriel -- 18% Polaków uważa, że wszystkie religie głoszące jakieś "zycie po śmierci" to zwykła mitologia.

Ciężko Ci w to uwierzyć, prawda? :)

Wt mar 17, 2015 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pies napisał(a):
gabriel -- 18% Polaków uważa, że wszystkie religie głoszące jakieś "zycie po śmierci" to zwykła mitologia.

Ciężko Ci w to uwierzyć, prawda? :)

A jednoczesnie okolo 90 % Polakow uwaza sie za wierzacych :)

Wt mar 17, 2015 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie każda religia głosi że jest życie po śmierci.

Wt mar 17, 2015 4:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odróżniam walkę z własnymi demonami od walki na argumenty. Wątek stał się ściekiem głodów psychicznych dla frustratów. Z emocjami jednak walczy się inaczej, dlatego polecą tam, gdzie ich miejsce. Tu nie lecznica. Ja mam też coraz mnieszą ochotę na podawanie motywów takich a nie innych poglądów, bo to nie pomoże osobom zamkniętym, które widzą w sobie otwarcie.

Szczerość nie jest wymogiem regulaminowym, to należy do wewnętrznej uczciwości człowieka. Mod może jedynie porządkować jej brak, jeśli ma ku temu twarde dowody, nawet nie domysły lub informacje pozyskane w prywatnej korespondencji. Są osoby na tyle uczciwe, że podały swe zastrzeżenia. Nieuczciwym jest więc znów przypisywanie komukolwiek nieuczciwości, jeśli nie został na niej przyłapany, wątpliwości nie należą do kategorii nieuczciwości. One natomiast należą do wiary, zawsze towarzyszą człowiekowi, jeśli podchodzi do problemu drogą rozumową.
Kolejny etap wiary i kolejne wątpliwości...
wiara nigdy nie będzie przejrzysta, wnika bowiem w coraz głębsze warstwy, w nieskończoność Boga (Benedykt XVI)

Jak wierzący powinni reagować na niewiarę i odejście od Kościoła najbliższych im osób?

Wt mar 17, 2015 4:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pies napisał(a):
Nie każda religia głosi że jest życie po śmierci.

Aha rozumiem Ci Polacy to buddysci :D

Wt mar 17, 2015 4:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

merss napisał(a):
Mod może jedynie porządkować jej brak, jeśli ma ku temu twarde dowody, nawet nie domysły lub informacje pozyskane w prywatnej korespondencji.

Na niektórych forach zdarzają się czasem moderatorzy, którzy na podstawie domysłów imputują niektórym użytkownikom posiadanie wielu kont, choć byłoby to niezgodne z regulaminem, którego wzmiankowani użytkownicy zgodzili się przestrzegać. I takie przypadki też widać bywają, całe szczęście nie tutaj.

Wt mar 17, 2015 4:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

gabriel -- uhh... buddyści wierzą w zycie po śmierci. Niekompetencja, niekompetencja i niekompetencja.

Pozatym -- 18% masz w badaniu linkowanym na poczatku postu.

A Twoje 90% to skąd się wzięło? Z tego samego miejsca co merssowe "70% Polaków to funkcjonalni analfabeci"?

No dalej, podziel się skąd to masz.

CiepleKluchy napisał(a):
merss napisał(a):
Mod może jedynie porządkować jej brak, jeśli ma ku temu twarde dowody, nawet nie domysły lub informacje pozyskane w prywatnej korespondencji.

Na niektórych forach zdarzają się czasem moderatorzy, którzy na podstawie domysłów imputują niektórym użytkownikom posiadanie wielu kont, choć byłoby to niezgodne z regulaminem, którego wzmiankowani użytkownicy zgodzili się przestrzegać. I takie przypadki też widać bywają, całe szczęście nie tutaj.

Hi, hi... ja takie ostrzeżenie o moim multikoncie od merss dostałem :)

merss napisał(a):
Jak wierzący powinni reagować na niewiarę i odejście od Kościoła najbliższych im osób?

Hmm... nijak? Polacy nie uważają aby religia, czy wiara była ważna w ich życiu. A przynajmniej nie daje im szczęścia. Szczęście daje im rodzina, więc porózniać się z rodziną bo ktoś porzucił religię to masochizm.

Więcej tutaj:
http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2014/K_167_14.PDF

Wt mar 17, 2015 4:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pies
Cytuj:
A Twoje 90% to skąd się wzięło?

Np stad
http://www.rp.pl/artykul/195783.html
http://www.wprost.pl/ar/269212/Ponad-90 ... zy-w-Boga/

Wt mar 17, 2015 4:42 pm
Gaduła
Gaduła

merss napisał(a):

Nie odpuszczać. Trwać i trwać przy danej osobie myślami, wsparciem, modlitwą. No i oczywiście im więcej sami żyjemy w stanie Łaski Uświęcającej, tym większe szanse na wymodlenie Łask dla najbliższych.

Wt mar 17, 2015 4:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

@pies
Utraciłes zdolność racjonalnego myślenia. Gdzie to ostrzeżenie? Poinformowalam Cię, że mam w systemie multikonto, bo mam. Podalam, że nie znam przyczyn. Nadal nie rozumiesz tej inforomacji? Może lepiej Ci pójdzie na forum dla przedszkolaków?

@Ciepłe Kluchy
Już karałam za multinkonto bez zgodności IP. Moderatorzy czasem to widzą. Na PW czasem potwierdzam znajomość z innego miejsca, nawet jak płeć się nie zgadza, zostawiam to. Poza tym tak reaguje układ limbiczny człowieka, wskaże osobę, która skąś zna. Akcentowalam to niedawno.
Podałam tu odpowiedzi, nie chcę robić zamieszania w Uwagach.

Wracając do tematu, wiedza religijna na poziomie analfabetyzmu nie dyskredytuje nikogo od wiary. Można być natomiast wybitnym biblistą i ateistą. Mój brat wrócił niedawno do Kościoła i jedno o co zapytał go zakonnik, to czy walczył z Kościołem nie mając potrzeby wiary. Uznał, że on tej wiary nie utracił, mimo, że Kościół i praktyki religijne stały się mu całkowicie obojętne na lata. Ludzie odchodzą od wiary i do niej powracają.

JolaSz napisał(a):
Nie odpuszczać. Trwać i trwać przy danej osobie myślami, wsparciem, modlitwą. No i oczywiście im więcej sami żyjemy w stanie Łaski Uświęcającej, tym większe szanse na wymodlenie Łask dla najbliższych.

Nareszcie. Tak właśnie należy postępować. Potraktować odejście najbliższej osoby od wiary jako diagnozę rodziny, często niespodziewaną, bo mieliśmy inny obraz naszej wiary. Należy samemu porządnie zabrać się do roboty, bo okazuje się, że nie potrafimy argumentować temu, który odszedł. I pogłębiać swą wiarę.

Wt mar 17, 2015 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

gabriel napisał(a):

:D

Czyli:

A. Badanie z 2008 ma podawać bardziej dokładne informacje niż to z lutego tego roku?
B. Cały czas zapominasz, że ci "wierzący" to są "supermarketowi katolicy :)

http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_170_13.PDF

Jedną trzecią Polaków razi kiedy Kościół wypowiada się na temat moralności i obyczajów.

To że 90% Polaków wierzy w Boga jeszcze nie oznacza że tylu z nich wierzy w specjalną rolę Kościoła Katolickiego.

Wt mar 17, 2015 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

merss napisał(a):
@pies
Utraciłes zdolność racjonalnego myślenia. Gdzie to ostrzeżenie? Poinformowalam Cię, że mam w systemie multikonto, bo mam. podalam, że nie znam przyczyn. ndal nie rozumiesz tej infromacji? może lepiej Ci pójdzie na forum dla przedszkolaków?

A to w pełni przepraszam. Na poczatku napisałaś że "widzisz multikonto" ale nie napisałaś, że to wskazanie systemu. Jeśli to potem wyjaśniałaś to faktycznie przeoczyłem lub zapomniałem.

W każdym razie teraz rozumiem na czym polegała sytuacja i już nie będę wracał do tematu.

Maszyny omylne są, bo ich twórcy są omylni.

Hi, hi... nawet w moich przeprosinach jest antykatolicki podtekst ;)

Wt mar 17, 2015 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pies
Cytuj:
A. Badanie z 2008 ma podawać bardziej dokładne informacje niż to z lutego tego roku?

Proponuje kupic lepsze okulary jak sie ma problem ze wzrokiem
Badanie przeprowadzono w dniach 29 września - 5 października 2011 roku na liczącej 1099 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Cytuj:
Cały czas zapominasz, że ci "wierzący" to są "supermarketowi katolicy :)

Nie dosc ze problem ze wzrokiem to i z pamiecia
Przypominam czego sie domagales
Cytuj:
A Twoje 90% ( wierzacych ) to skąd się wzięło?

To Ci podalem skad

I jak mozna z Toba normalnie dyskutowac ?

Wt mar 17, 2015 4:57 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
pies napisał(a):

Hmm... nijak? Polacy nie uważają aby religia, czy wiara była ważna w ich życiu. A przynajmniej nie daje im szczęścia. Szczęście daje im rodzina, więc porózniać się z rodziną bo ktoś porzucił religię to masochizm.

Więcej tutaj:
http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2014/K_167_14.PDF

Zdrowie i kasa, a dopiero na czwartym miejscu rodzina ze znacznie gorszym wynikiem.No niby pieniądze mają szczęścia nie dawać.

Wt mar 17, 2015 5:00 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona