Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 09, 2019 5:41 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Aż 36% Polaków nadal wierzy w katolicką naukę... 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Aż 36% Polaków nadal wierzy w katolicką naukę...
pies napisał(a):
Torri -- Ty paskudo! ;)

Co do chrzczenia po kryjomu... cóż -- pewnie każdy ksiądz ma własną wersję. A zgaduję, że jednoznacznej wykładni w Biblii nie będzie :P... Zresztą -- nawet jeśli Biblia coś jednoznacznie stwierdza to nie jest to jeszce powód aby się nią przejmować. Zawsze można to "zinterpretować" :P

Piszesz bzdury i tylko zdarzają się jacyś nadgorliwi księża którzy postępują wbrew Prawu Kanonicznemu. Można się chyba domyśleć przecież, że jakieś regulacje prawne powinny być.

Wt mar 17, 2015 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Torri -- dobrze słyszeć. W mojej trochę dalszej rodzinie akurat był ejden poważny rozdźwięk i wiem jaka to jest paskudna sytuacja dla wszystkich tym dotkniętych.

sylvian -- oj, tam -- regulacje... pięć lat temu nikt nie słyszał o czymś takim jak emerytowany papież... a dzisiaj?

gabriel -- aborcja... nie. Małżeństwa homoseksualne... nie. Wiesz... nie wydaje mi się aby ktokolwiek w mojej bliskiej rodzinie był jakoś szczególnie poruszony tymi kwestiami, a w sumie to nas nie dotyczą.

Wt mar 17, 2015 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pies
Cytuj:
sylvian -- oj, tam -- regulacje... pięć lat temu nikt nie słyszał o czymś takim jak emerytowany papież... a dzisiaj?

To ze nikt nie slyszal to nie znaczy ze nie istnial wczesniej
Cytuj:
Wiesz... nie wydaje mi się aby ktokolwiek w mojej bliskiej rodzinie był jakoś szczególnie poruszony tymi kwestiami, a w sumie to nas nie dotyczą.

No ale juz laickosc panstwa ( definiowana przez ateistow ) i owszem na tak :)

Wt mar 17, 2015 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jej... czemu ma służyć to szukanie kolejnych tematów? Tak jak większość katolików moja najbliższa rodzina też nie lubi Kościoła mieszającego się do polityki.

Jak sobie chcesz dalej szukać tematów to szukaj, ale już we własnym gronie.

Wt mar 17, 2015 8:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pies napisał(a):
Jej... czemu ma służyć to szukanie kolejnych tematów? Tak jak większość katolików moja najbliższa rodzina też nie lubi Kościoła mieszającego się do polityki.
.

No tak , potezne ogolno swiatowe korporacje moga sie mieszac do polityki taki np Sony czy Microsoft albo GM ...i wszystko jest w porzadku
Tylko KK nie moze mieszac sie do polityki bo ? Nie bo nie

Wt mar 17, 2015 8:39 pm
Gaduła
Gaduła

pies napisał(a):

Nie oj tam tylko po prostu jest takie prawo i tyle.
A co do rezygnacji papieża to nie tylko Benedykt XVI rezygnował z urzędu. Nawet były przypadki odsunięcia papieża od stanowiska tak jak np zrobił to cesarz Otton I.

Wt mar 17, 2015 8:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sylivan -- jeśli masz trochę oleju w głowie to sam widzisz, że to co piszesz to żaden argument. Bajeczki o niezmienności nauczania i praw Kościoła to w godzinach 19:00-19:30.

Wt mar 17, 2015 9:09 pm
Gaduła
Gaduła

pies napisał(a):
sylivan -- jeśli masz trochę oleju w głowie to sam widzisz, że to co piszesz to żaden argument. Bajeczki o niezmienności nauczania i praw Kościoła to w godzinach 19:00-19:30.

No jest to jak najbardziej argument na to że obenie jest takie prawo według którego ksiądz nie może ochrzcić dziecka wbrew woli rodziców,a to że bywają tacy księża którzy są nadgorliwi i nie przestrzegają tego prawa tak jak i my nie przestrzegamy wielu praw to już inna sprawa.
Prawa mogą się zmieniać i co z tego ?
Obecnie jest takie jakie jest.
Raczej wątpię żeby prawa i nauczanie Kościoła ulegały częstym zmianom.

Tori jakoś nie ma problemu ze zrozumieniem:

Cyt:

''
Co do chrztu - to raczej jest kwestia prawna - to rodzice są prawnymi opiekunami dziecka i nikt nie ma prawa zdecydować wbrew nim o takiej sprawie. Obawiam się, że parafia, która zdecydowałaby się na taki krok mogłaby mieć problemy - i słusznie.''

A także wcześniej Torii napisała o swoim doświadczeniu gdzie ksiądz dostosował się do Prawa Kanonicznego.

Wt mar 17, 2015 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Hmm -- my się chyba tutaj zgadzamy -- ja tylko podkreślam to, że prawa prawami, a dzieje się to co się dzieje. Jeśli nauczanie KK się nie zmienia to czemu ostatnio co chwila jest taki rwetes w kwestii sakramentów dla rozwodników.

Jeśli jest niezmienne to nic się nie zmieni i nie ma się czym emocjonować.

Wt mar 17, 2015 11:06 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
pies napisał(a):
Bajeczki o niezmienności nauczania i praw Kościoła to w godzinach 19:00-19:30.

Ale to w ramach czego, że akurat w takich godzinach? Świat się kręci czy Przepis na dziś? :P

Wt mar 17, 2015 11:51 pm
Gaduła
Gaduła

pies napisał(a):
Hmm -- my się chyba tutaj zgadzamy -- ja tylko podkreślam to, że prawa prawami, a dzieje się to co się dzieje. Jeśli nauczanie KK się nie zmienia to czemu ostatnio co chwila jest taki rwetes w kwestii sakramentów dla rozwodników.

Jeśli jest niezmienne to nic się nie zmieni i nie ma się czym emocjonować.

Czytaj ze zrozumieniem:
Cyt:

''Raczej wątpię żeby prawa i nauczanie Kościoła ulegały częstym zmianom.

Śr mar 18, 2015 12:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Prorocy ostrzegali naród żydowski, że taka jest logika grzechu, iż prędzej, czy później czynić on nas będzie krzywdzicielami a nawet zabójcami (stąd tyle w ST przykładów krwiożerczych poczynań bezbożnych ludzi ).

Tę logikę pazurów, które pojawią się zawsze w stosunku do najsłabszych łamie tylko potęga miłości. Wystarczył jeden Jezus i okazało się, że nie można zedrzeć z człowieka pancerza miłości. Ciało tego Mocarza nie jest pokarmem dla drapieżników ani zabójców własnych dzieci i starców. Spożywać je mogą tylko ci, ktorych On sam dopuści a On dopuszcza tylko przyjaciół, tych, którzy chcą być z Nim jedno.

Wspaniale pisał na ten temat K.Kamiński
(...) nie potrzebujemy pożerać, wyjść z Wielkiej Kuchni, z oblicza swego zetrzeć pieczęć bestialską i ordynarną, nie potrzebować nic niszczyć, aby móc żyć, żyć dawaniem z siebie tej miłości, częstując innych swą miłością- energią witalną i przyjmując od innych ich milość- energię witalną, żyć w autarkicznym gospodarstwie Czystej Radości to jest gastronomia już anielska, ktorej ideał stanowiony jest nam przez Miłość. daję wam jeść siebie- daję wam siebie: to samo czyńcie na moją pamiątkę. na wzór tej ekonomii kiedyż się ukształtuje, chocby niedoskonale, ekonomia Człowieka? nektar żywota natenczas słodki.

Ekonomia grzechu zawsze prowadzi do pożerania słabszych. Muszą więc odpaść ci, którzy wolą uczestniczyć w bezprawiu dżungli.
Boże prawo moralne stanowi zagrożenie dla stosunków opartych na egoizmie i przemocy.

Wolny człowiek może wybrać dżunglę licząc, że będzie tylko pożerać a nie zostanie pożarty. Chce uwolnić się od lęków, bo nie zna ich przyczyny. Pożeranie podane mu jest w opakowaniu dobra, świat 'musi' być dżunglą a on sam daje się zdegradować do mieszkańca lasu.
Ilu jest tych, którzy tęsknią jednak za miłością a dali się zwieść tak naprawdę nie wiemy. Tak więc dalszą walkę ze swymi demonami przenoszę w bardziej odpowiednie miejsce, oczywiście wraz z postami dotyczącymi niepokojów serca i odpowiedziami na nie. Ten temat wyczerpał się, walkę z własnym sumieniem można toczyć w zaciszu lasu pochylając się nad grzybem sprawdzając, czy jadalny, czy trujący.
Antyklerykalizm to choroba o niepewnym rokowaniu, więc szkoda, by połowę forum zalewać swymi frustracjami tworząc nowe wątki wciąż o tym samym.
Miłej konwersacji w forumowym lesie życzę... :)

Śr mar 18, 2015 10:19 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7