Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 05, 2020 12:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dlaczego KK ma sie nie wtracac do polityki ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego KK ma sie nie wtracac do polityki ?
gabriel napisał(a):
jotajota napisał(a):
gabriel napisał(a):
Zakladam ten temat poniewaz nigdy na to pytanie nie dostalem sensownej i logicznej odpowiedzi
Ja oczywiscie pomijam sytuacje kiedy KK nie chce sie sam do niej mieszac, ale zakazywac mu tego ? A to niby z jakiego powodu ?

Kościół twierdzi, że władza pochodzi od Boga. Po cóż więc miałby wnikać w tę boską władzę?

Po to ze szatan sie ostro wtraca do tej wladzy i nia steruje od poczatkow swiata

A partia kościół się nazywa i dla zmyłki zowie się powszechnym , tyle bym napisał jak bym w diabeły czy insze dybuki czy drziny wierzył . :D :D :D :D

Śr mar 18, 2015 5:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Po to ze szatan sie ostro wtraca do tej wladzy i nia steruje od poczatkow swiata

Zgoda. Ja podałem Ci jedynie sensowny, zdaje mi się argument, o który prosiłeś na wstępie. Można pójść dalej, by stwierdzić, że władza szatana nad światem jest również mu dana od Boga. A więc skoro Bóg się zgodził na to, by szatan dzierżył władzę na ziemi, to po co Kościół ma go wypędzać?

Śr mar 18, 2015 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kościół się nie wtrąca do polityki, tylko tłumaczy ludziom, co konkretna polityka oznacza, w funkcji dobra lub zła.
To się ma do wtrącania jak piernik do wiatraka.
A że politykom to nie w smak, bo świadomi ludzie nie dają się nabrać na ich manipulacje, to inaczej nie może być.
Naciskają na Kościół by niczego ludziom nie sugerował.
Cieszę się że nic sobie z tego robią, ludzie Kościoła i tłumaczą ludziom co jest co.
Tu trzeba zaznaczyć, że jeśli dany polityk, chciał by być dobrym władcą, to sam o ten krytycyzm Kościoła powinien zabiegać.
Wszędzie w przemyśle jest tak, że producenci sprawdzają opinie konsumentów, przeróżnych środowisk, by wyprodukować, jak najbardziej dostosowany produkt, do każdej grupy ludzi, tak mieć potencjalnych nabywców.
Dziwi mnie jednak że w najważniejszym temacie dla ludzi, bezkonfliktowym, wzajemnym bytowaniu.
Ten kierunek jest nie tylko lekceważony, lecz piętnowany publicznie przez część ludzi, część polityków.
Jest nagonka dyskredytująca Kościół, oraz zmierzająca do zniszczenia struktur Kościoła.
Nagonka publiczna, nie piętnowana, swobodnie lansowana.
Co przy takich kwiatkach, jak walka o warunki bytowania zwierząt, skazywanie ludzi za tego typu zaniedbania.
Jest kwiatkiem samo-destrukcji siebie ludzkości, w majestacie prawa.
I to jest dobre według niektórych ludzi.
Bądź walkę o dobre imię, przestępców, prostytutek, itp.
Lecz co tam ślepota intelektualna, to ludzka choroba obecnych czasów.
Przejrzyjcie.

Śr mar 18, 2015 6:49 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Zakladam ten temat poniewaz nigdy na to pytanie nie dostalem sensownej i logicznej odpowiedzi
Ja oczywiscie pomijam sytuacje kiedy KK nie chce sie sam do niej mieszac, ale zakazywac mu tego ? A to niby z jakiego powodu ?

Kościół to ni partia polityczna, przecież Jezus powiedział
"Oddajcie więc to, co cesarskie, cesarzowi, a co boskie - Bogu."

Śr mar 18, 2015 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
janikt napisał(a):
Kościół to ni partia polityczna, przecież Jezus powiedział
"Oddajcie więc to, co cesarskie, cesarzowi, a co boskie - Bogu."

Czyli polityka powinni się interesować i wypowiadać na jej temat tylko osoby należące do partii politycznych?

Śr mar 18, 2015 10:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, dlaczego miałby się nie wtrącać. Normatywne stawianie sprawy „należy/ nie należy/ wolno/ nie wolno” mnie nie przekonuje. Uważam, że są po prostu decyzje i ich konsekwencje.

Ja bym na pytanie „Dlaczego KK ma sie nie wtracac do polityki?” odpowiedział następująco. Z mojej indywidualnej perspektywy, gdyby Kościół nie oddziaływał na państwo, to nie czułbym najmniejszego powodu do zwalczania go. Byłby to kolejny związek wyznaniowy, ważny dla swoich wiernych i nieważny dla mnie, wielkie mecyje. Nie interesowałbym się ani nim, ani Bogiem, bo szkoda byłoby mi na to czasu.

W momencie gdy Kościół prowadzi politykę (międzynarodową – Konkordat) i krajową (presja na demokratycznie wybierane władze), jest dla mnie podmiotem reprezentującym interesy wrogie moim interesom w kraju, który jest również mój. Skoro bawimy się w politykę, to nie widzę powodu by mówić o dobru, miłości i pięknie. Walczmy politycznie. Mam do czynienia z instytucją silniejszą ode mnie o kilka rzędów wielkości, więc do walki używam wszystkich typów broni, jakie mam. Nie mam rozbudowanych zasobów, ale na szczęście jadu pod dostatkiem. Cóż, polityka.

Nie widzę powodu, dla którego Kościół miałby się nie wtrącać, ostatecznie każdy broni swoich interesów. Ale niech się potem nie dziwi, że w ramach dostępnego arsenału środków, CiepleKluchy reaguje nienawiścią, popularyzując wredne i nacechowane emocjonalnie opinie, ile tylko starcza sił. Cóż, polityka.

A, zapomniałbym. Skoro Kościół bawi się w politykę, to oczywiście nie powinien się dziwić, że będzie zwalczany ustawami. Do pierwszej ustawy z nadchodzącego cyklu już są zbierane podpisy, a potem pogadamy w Sejmie. Cóż, polityka.

Śr mar 18, 2015 11:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
Można pójść dalej, by stwierdzić, że władza szatana nad światem jest również mu dana od Boga.
Można by było tak stwierdzić jak zakłada jotajota(i pójść dalej w jego założenia) gdyby kolega najpierw wykazał, że owa władza szatana nad światem jest zgodna z wolą Bożą czyli(jak zakłada jotajota) dana mu od Boga...
ps...ale, że to tutaj offtop, to jak koledze(jotajota) przydzie ochota żeby to wykazać, to proponuję w innym topicu...

Śr mar 18, 2015 11:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Kościół i państwo działają w tych samych obszarach społecznych, wiec siłą rzeczy będzie dochodziło do kontaktu.

Co do zajęcia się swoimi sprawami, to KK ma obowiązek misyjny. Dlatego KK propagując wyznanie katolickie, potępiając grzech oraz rozwiązania prawno-polityczne niezgodne z nauką Pisma Świętego, zajmuje się właśnie swoimi sprawami.

Śr mar 18, 2015 11:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy
Cytuj:
W momencie gdy Kościół prowadzi politykę (międzynarodową – Konkordat) i krajową (presja na demokratycznie wybierane władze), jest dla mnie podmiotem reprezentującym interesy wrogie moim interesom w kraju, który jest również mój

Aha KK reprezentuje interesy wrogie Twoim interesom ,no coz rzad USA tez naciska na demokratycznie wybrane polskie wladze, to samo robi rzad niemiecki czy angielski
Pewnie zebraloby sie sporo przeciwnikow polityki USA czy Niemiec w Polsce ktorzy by twierdzili ze rzady tych krajow reprezentuja interesy wrogie ich interesom
Tylko co z tego ?
Cytuj:
Ale niech się potem nie dziwi, że w ramach dostępnego arsenału środków, CiepleKluchy reaguje nienawiścią, popularyzując wredne i nacechowane emocjonalnie opinie, ile tylko starcza sił. Cóż, polityka.

Alez masz racje , coz polityka ,przynajmniej uczciwie przyznajesz jednak ze KK ma prawo sie wtracac do polityki i nie wymyslasz idiotycznch wykretow ze nie ma sie wtracac poniewaz jest Polska to panstwo swieckie

Cz mar 19, 2015 12:08 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Widzisz Gabriel, jak dobrze że się potrafimy zgodzić. Mamy przynajmniej jasność, że Kościół zamierza zdominować przeciwników, bo się do polityki wtrąca i bez głupich wymówek czynić to nadal będzie, nie maskując się za wzniosłymi hasłami o miłości. I rozumiemy również, że przeciwnicy różnej maści, nie kryjąc intencji, zamierzają w miarę skromnych sił podkopywać pozycję Kościoła w społeczeństwie, używając każdej podstępnej i możliwie głośnej metody, jaką zdołają wymyślić. W takiej sytuacji można czuć klasyczny szacunek do przeciwnika na polu walki, to działa terapeutycznie!

Pytasz co z tego? Ano, to z tego, że jak się znajdzie wystarczająco silna grupa, która przeforsuje swoją wizję świata, to warunki się zmienią. Nawet prawo w Polsce można przegłosować, zdajesz sobie sprawę? Jeśli tylko wystarczająco dużo osób uda się przekonać, że Kościół działa wbrew ich interesowi, to cóż... Wybiorą reprezentację polityczną myślącą podobnie, a potem przepchną parę ustaw w Sejmie... I przy takim interesującym scenariuszu wtrącanie się do polityki odbije się Kościołowi czkawką. Cóż, polityka.

Wiesz, że właśnie organizujemy podpisy pod pierwszą z cyklu ustawą uderzającą w interesy Kościoła? A teraz jest przecież obfitujący w wydarzenia czas przedwyborczy, liderzy walczą o poparcie... nie wiadomo do końca, jak się zachowają, gdy dostaną ciekawy projekt obywatelski... pożyjemy, zobaczymy...

Cz mar 19, 2015 12:39 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):

Wiesz, że właśnie organizujemy podpisy pod pierwszą z cyklu ustawą uderzającą w interesy Kościoła? A teraz jest przecież obfitujący w wydarzenia czas przedwyborczy, liderzy walczą o poparcie... nie wiadomo do końca, jak się zachowają, gdy dostaną ciekawy projekt obywatelski... pożyjemy, zobaczymy...

A jak już uderzą w interesy Kościoła to już jakoś znacząco się wzbogacisz?
Czy coś Ci wiadomo o przygotowaniu jakichś ustaw mających ukrócenie interesów innych?
Czy tylko akurat w Twoim przypadku się to wszystko tak potoczyło,że tylko interesy Kościoła jakoś Ci tak szczególnie doskwierają.

Pisz dalej bo mam niezły ubaw z fanatycznych antyklerykałów. :mrgreen:

Cz mar 19, 2015 1:12 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sylvian, dziękuję za tę zachętę. Chętnie bym skorzystał w pełnej rozciągłości, ale przewiduję, że moderatorzy nie będą podzielać Twojej spontanicznej i nieprzemyślanej aprobaty. Więc tylko napiszę zwięźle, że jakoś tak się porobiło, że wystąpienia publiczne hierarchów Waszej zacnej instytucji co i rusz zagrzewają mnie do akcji. Moja trybalna mentalność domaga się działania, taką już mam czynną naturę.

Cz mar 19, 2015 1:26 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):
Sylvian, dziękuję za tę zachętę. Chętnie bym skorzystał w pełnej rozciągłości, ale przewiduję, że moderatorzy nie będą podzielać Twojej spontanicznej i nieprzemyślanej aprobaty. Więc tylko napiszę zwięźle, że jakoś tak się porobiło, że wystąpienia publiczne hierarchów Waszej zacnej instytucji co i rusz zagrzewają mnie do akcji. Moja trybalna mentalność domaga się działania, taką już mam czynną naturę.

No nawiedzonemu antyklerykałowi to chyba niewiele potrzeba żeby się zagrzał do walki z największym złem tego świata KRK a nawet i przy tej okazji przegrzać się może.
:mrgreen:
No cóż mogę tylko współczuć.Ach ta imaginecja

Cz mar 19, 2015 1:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy
Cytuj:
Mamy przynajmniej jasność, że Kościół zamierza zdominować przeciwników, bo się do polityki wtrąca i bez głupich wymówek czynić to nadal będzie, nie maskując się za wzniosłymi hasłami o miłośc

Co to znaczy zdominowac przeciwnikow ? Prawo musi byc jedno wiec naturalne jest ze kazdy chce aby prawo bylo po mysli danej strony

Pytanie jest jednak komu bardziej zalezy na tym aby ludziom bylo lepiej czy organizacjom ktore sa przeciwnikami KK czy KK ?Kto wiecej robi dla ludzi dobra ?
Kto budzi w spolecznestwie wiecej zaufania ?
Cytuj:
Pytasz co z tego? Ano, to z tego, że jak się znajdzie wystarczająco silna grupa, która przeforsuje swoją wizję świata, to warunki się zmienią

Naturalnie ze tak , dlatego wlasnie KK sie wlasnie wtraca do polityki broniac ludzi
Jesli chcesz mi powiedziec ze bardziej rzadowi zalezy na lepszym losie ludzi ,czy moze innym organizacjom ktore reprezentuja Twoje interesy niz KK to wybacz ale chyba nie wiesz co robisz
Cytuj:
Wybiorą reprezentację polityczną myślącą podobnie, a potem przepchną parę ustaw w Sejmie...

Jaka organizacje ? Jeszcze dalej wierzysz ze taka powstanie ? Nie wyleczyles sie jeszcze z naiwnosci ?

Cz mar 19, 2015 2:20 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jestem pod wrażeniem tego, że się skrzyknęliśmy i zbierzemy podpisy pod projektem ustawy. Co prawda to dopiero kandydatura na zmianę w prawie, a nie realna zmiana, ale to też jest coś. Być może nas wykiwają w Sejmie (wręcz przypuszczalnie tak się właśnie stanie), ale wpłyniemy na przebieg dyskursu i zmianę świadomości części obywateli. Uczymy się móc coś w tym kraju.

Cz mar 19, 2015 2:49 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona