Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 05, 2020 12:11 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dlaczego KK ma sie nie wtracac do polityki ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego KK ma sie nie wtracac do polityki ?
CiepleKluchy
Cytuj:
Być może nas wykiwają w Sejmie (wręcz przypuszczalnie tak się właśnie stanie), ale wpłyniemy na przebieg dyskursu i zmianę świadomości części obywateli. Uczymy się móc coś w tym kraju.

Nic takiego sie nie stanie bo macie 2-3 % poparcia
A zaufanie spoleczne do tego typu organizacji ktore chcesz stworzyc w spolecznestwie jest prawie zerowe
Macie ogromny problem utraty zaufania u ludzi a do marki KK macie tak daleko jak z ziemi na ksiezyc

Cz mar 19, 2015 2:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):
Moja trybalna mentalność domaga się działania, taką już mam czynną naturę.

Zapisz się do Palikota, tylko jemu się jakos ostatnio partia rozpada.
Trybalna mentalnosć, a to akurat celnie napisałes.

I to nie jest żaden 'ten kraj', tylko POLSKA.

Kapewu?

POLSKA.

Ten kraj ma nazwę i szanuj ją.

Cz mar 19, 2015 8:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
jotajota napisał(a):
Można pójść dalej, by stwierdzić, że władza szatana nad światem jest również mu dana od Boga.
Można by było tak stwierdzić jak zakłada jotajota(i pójść dalej w jego założenia) gdyby kolega najpierw wykazał, że owa władza szatana nad światem jest zgodna z wolą Bożą czyli(jak zakłada jotajota) dana mu od Boga...

No, ale można pójść bliżej, by stwierdzić, czy władza świecka pochodzi od Boga i jest zgodna z wolą Boga?

Cz mar 19, 2015 9:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
sahcim napisał(a):
jotajota napisał(a):
Można pójść dalej, by stwierdzić, że władza szatana nad światem jest również mu dana od Boga.
Można by było tak stwierdzić jak zakłada jotajota(i pójść dalej w jego założenia) gdyby kolega najpierw wykazał, że owa władza szatana nad światem jest zgodna z wolą Bożą czyli(jak zakłada jotajota) dana mu od Boga...
No, ale można pójść bliżej
No a jeszcze wczoraj chciałeś iść dalej... :D
Ps...co do pytania czy władza świecka pochodzi od Boga, to tak, a czy jest zgodna z wolą Boga widać po owocach...

Cz mar 19, 2015 9:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Właśnie tak władza która się sprawdza do końca, jest władzą z nadania Boga.
Świecka władza jest imitacją władzy, więc powoduje walkę o nią, czyli o jej kształt. Świadczy o tym ta walka.
Kształt władzy z nadania Boga się nie zmienia, lecz nie jest on jedyną władzą nad światem.
Nikt o nią nie walczy. Jest ona przydzielana tym, którzy są typowani jako najlepszych do tego i jeszcze wyrażą na to zgodę.
Tak Kościół włada światem, władze świeckie też władają światem, każdy z nich według swoich , choć najczęściej według takich samych kryteriów.
Tylko wtedy, to nie może być dwóch władców, nad tym samym człowiekiem.
Bo zrobią z niego wariata, jeśli mają tacy władcy prawdziwe powody do bycia władcami, to powinni według tych powodów to czynić, a nie wchodzić sobie nawzajem na swoje.
Tylko że mają obie władze, mieć zgodny pogląd, co jest komu przydzielone.
Potem stosować się do swego.
Szkopuł w tym że nie ma zgody całkowitej, do tego co jest świeckie, a co Kościelne.
Więc albo będzie co do ról pełna zgoda, albo któraś z władz musi ustąpić.
Ewentualnie zginąć, bo taka jest natura tego świata. Jeśli się nie podda i będzie walczyć do końca.
Dla nas wszystkich to jest najlepszym z możliwych rozwiązaniem tego dylematu.
Bo we władztwie nie może być rozdźwięku, to rozrywa podwładnych. Niweczy cel władcy.
Taki stan trwa nadal tylko dlatego, że więcej wspólnie budują aniżeli niszczą.
Rozpadnie się to tak szybko i niespodziewanie, jak rozpadł się Komunizm.
Z chwilą przewagi siły niszczącej, nad budującą.
Tak było kiedyś jak budowano wieżę babel, której nie byli w stanie nawet ukończyć. Tak będzie teraz, jeśli nie będzie współpracy.
Czy ludzie z obu stron są do tego gotowi?
A czy mogą sobie na to pozwolić by nie być gotowi?
Ważne dla nas wszystkich, byśmy umieli się znaleźć we wspieraniu, niedestrukcyjnych zasad władztwa.
Bo to my mamy przetrwać, a nie jakakolwiek władza.
Komu była by ona potrzebna, jak by nie było nas.

Cz mar 19, 2015 11:09 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Ps...co do pytania czy władza świecka pochodzi od Boga, to tak, a czy jest zgodna z wolą Boga widać po owocach...

A, czy ustanowienie Jezusa Królem Izraela było zgodne z wolą Boga?

Cz mar 19, 2015 11:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):

A, czy ustanowienie Jezusa Królem Izraela było zgodne z wolą Boga?

Masz więcej głupich pytań?

Może zadaj wszystkie od razu.

Cz mar 19, 2015 11:20 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gabriel, napiszę tak: masz oczywiście rację! Żyj w przekonaniu, że zwolennicy oddzielenia Kościoła od państwa to margines. My będziemy powolutku pracować u podstaw, a Ty bądź zadowolony. Zaskoczenie przeciwnika politycznego smakuje najlepiej. Tak jak ostatnio, gdy Episkopat się krzywił po głosowaniu w Sejmie – myśleli panowie, że mogą liczyć na kilku polityków, a tu rozczarowanie, któremu musieli głośno dać wyraz. Niepojęte, dlaczego tak się stało, przecież tego nie można zrozumieć! Jak to, zagłosowali wbrew opinii Episkopatu?? Cóż, nadchodzi era rozczarowań. Więc naturalnie Gabrielu, opór wobec roli Kościoła w państwie jest żaden.

Derayes, nie ośmieszaj się dobrymi radami. Obecnie byle chłystek stadionowy może wycierać sobie gębę prymitywnie rozumianą polskością i rzekomym patriotyzmem. Na szczęście patriotyzm daje się mierzyć. Można sprawdzić wysokość podatków odprowadzanych przez delikwenta do budżetu i czy pracę ma w sektorze przedsiębiorstw vs państwowym. Można zweryfikować poziom aktywności wyborczej, kandydowanie, współpracę z władzami samorządowymi, zgłaszanie postulatów, udział w posiedzeniach rady. Można sprawdzić znajomość historii i kompetencje w języku polskim. W przypływie złośliwości jestem również skłonny zachęcać do porównywania drzewa genealogicznego pod kątem szlachectwa przodków, ich wkładu w tworzenie państwa w formie piastowania stanowisk publicznych i działalność narodowowyzwoleńczą, w szczególności walkę zbrojną z okupantem. Chociaż czasem zdarzają się tu przykre niespodzianki, nie każdy „patriota” zna kogoś więcej niż swoich dziadków, wówczas nie da się nic porównać nawet w czwartym pokoleniu w II Rzeczpospolitej, o okresie Sejmu Czteroletniego nie wspominając.

Osobiście cenię Polskę wysoko. Mój szacunek zmniejsza się niestety, gdy widzę obecnych przedstawicieli władzy podporządkowujących się Kościołowi. Obejrzałem kiedyś filmik o poświęceniu tablicy pamiątkowej. Podszedł ksiądz, wskazał krytycznie na flagę zasłaniającą tablicę (no bo jak tu święcić?), więc podskoczyło usłużnie dwóch panów reprezentujących urząd, zmięło flagę i wyrzuciło gdzieś za ławkę, aby ksiądz mógł działać bez przeszkód. To właśnie była hańba i pomiatanie Polską. Miałbym nadzieję na Polskę godną i wyprostowaną.

Cz mar 19, 2015 12:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):

Osobiście cenię Polskę wysoko. Mój szacunek zmniejsza się niestety, gdy widzę obecnych przedstawicieli władzy podporządkowujących się Kościołowi. Obejrzałem kiedyś filmik o poświęceniu tablicy pamiątkowej. Podszedł ksiądz, wskazał krytycznie na flagę zasłaniającą tablicę (no bo jak tu święcić?), więc podskoczyło usłużnie dwóch panów reprezentujących urząd, zmięło flagę i wyrzuciło gdzieś za ławkę, aby ksiądz mógł działać bez przeszkód. To właśnie była hańba i pomiatanie Polską. Miałbym nadzieję na Polskę godną i wyprostowaną.

Ot i patriota nam się tu objawił.

To może zamiast oglądać jakieś filmiki zacznij patrzeć na świat używając własnego rozumu.

Jesteś tak zahipnotyzowany że nie potrafisz dostrzec tej oczywistej prawdy że obecnie Kościół tak naprawdę nie ma aż tak silnego wpływu na politykę,a w mediach praktycznie nie istnieje.
No chociazby świeży przykład- przyjęcie przez sejm i podpisanie przez prezydenta Konwencja
Antyprzemocowa tak silnie krytykowana przez Kościół.

Cz mar 19, 2015 12:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i jeszcze warto zwrócić tu uwagę że lider najbardziej antyklerykalnej partii w Polsce Janusz Palikot to jeden z tych najbardziej zakłamanych polityków w naszym kraju.
Dla niego kłamstwo to coś jak najbardziej normalnego.

Cz mar 19, 2015 12:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sylvian, kolejny ze skłonnością do impertynencji. Jestem zadowolony ze stopnia wykorzystania rozumu, Twoje rady są mi zbędne. Ostatnie decyzje polityczne zostały dokonane w ramach narastająco nerwowych działań przedwyborczych i nie świadczą o stałym trendzie - choć oczywiście chwali się władzy, że zaczęła rozumieć, iż nie tylko Kościół ma w Polsce głos. Jeśli pojawi się projekt zmiany trybu finansowania Kościoła i zostanie przyjęty, to wtedy będzie można dopiero zacząć ostrożnie mówić o powolnym normalizowaniu się sytuacji. A na razie... krzyż w Sejmie wisi? Wisi. Symbole innych systemów religijnych wiszą? Nie wiszą. Niewierzący płaci w podatkach na Kościół i naukę religii w szkołach? Płaci. Samorządy przekazują Kościołowi nieruchomości za symboliczne kwoty, które Kościół natychmiast sprzedaje po cenach rynkowych? Tak, przekazują i sprzedaje. Dziękuję, nie mam więcej pytań. Skoro metoda działania Kościoła jest polityczna i zyski są polityczne, to i reakcja jest polityczna. Przecież ustaliliśmy z Gabrielem, że to zupełnie fair - po prostu zwalczamy się w imię odmiennych interesów. Idziesz do polityki, musisz stawić czoła buldogom. Co się dziwisz?

PS. Palikot to folklor, nie nadaje się na lidera. Czy jednak dumnym posiadaczem największej liczby wyroków skazujących za kłamstwa i pomówienia nie jest aby Jarosław??

Cz mar 19, 2015 12:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):
Jeśli pojawi się projekt zmiany trybu finansowania Kościoła i zostanie przyjęty, to wtedy będzie można dopiero zacząć ostrożnie mówić o powolnym normalizowaniu się sytuacji.

Yup! Dokładnie tak! Dajmy katolikom szansę aby pokazać jak bardzo gotowi są wspierać swój Kościół! :)

CiepleKluchy napisał(a):
Samorządy przekazują Kościołowi nieruchomości za symboliczne kwoty, które Kościół natychmiast sprzedaje po cenach rynkowych?

Oj tam -- jak komuniści oddawali władzę to też w zamian za finansowe zabezpieczenie. Spłacenie KK w sumie może nie być takim złym rozwiązaniem. Kto wie, może Hierarchia za parędziesiąt lat uwłaszczy się na tym majątku.

Cz mar 19, 2015 1:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):

Obecnie byle chłystek stadionowy może wycierać sobie gębę prymitywnie rozumianą polskością i rzekomym patriotyzmem. Na szczęście patriotyzm daje się mierzyć.

Ops, mierzyć??? No patrz, co za sensacja.
Ja nie wypowiadałbym się tak zdecydowanie ani o uczestnikach manifestacji na stadionach (bo nie wszyscy to tępe kibole jak usiłuje imputować GW i tvn oraz Placforma itp.) ani ich rozumieniem polskości czy patiortyzmu. Zalecałbym więcej pokory i wyrozumiałości.

CiepleKluchy napisał(a):
Można sprawdzić wysokość podatków odprowadzanych przez delikwenta do budżetu i czy pracę ma w sektorze przedsiębiorstw vs państwowym.

Acha, to mamy już narzędzia służące pomiarowi patriotyzmu :| :roll: 8O

CiepleKluchy napisał(a):
Można zweryfikować poziom aktywności wyborczej, kandydowanie, współpracę z władzami samorządowymi, zgłaszanie postulatów, udział w posiedzeniach rady.

No, i jeszcze jakież to postulaty zgłaszał a może zgłaszał niesłuszne? :x
A może od razu BigBrother? :D

CiepleKluchy napisał(a):
Można sprawdzić znajomość historii i kompetencje w języku polskim.

Owszem, można. Tudzież znajomość prawdziwej a nie zakłamywanej przez komuchów i obecnie rządzącą klikę. Vide np. chamskie wypowiedzi niejakiej Senyszyn.

CiepleKluchy napisał(a):
W przypływie złośliwości jestem również skłonny zachęcać do porównywania drzewa genealogicznego pod kątem szlachectwa przodków, ich wkładu w tworzenie państwa w formie piastowania stanowisk publicznych i działalność narodowowyzwoleńczą, w szczególności walkę zbrojną z okupantem.

O, tu już znacznie cieplej, na ten przykład Bronek K. wywodzi się z rodu zdrajców zas jego żonka z UBowskich oprawców. Wkład mieli spory.
Polecam też np. życiorys Heleny Wolińskiej- Brus.
O drzewach genealogicznych wskazujących na pochodzenie od narodu wybranego tych którzy Polsce szkodzili i szkodzą nie bedę się tu rozpisywał :wink:

CiepleKluchy napisał(a):
Osobiście cenię Polskę wysoko. Mój szacunek zmniejsza się niestety, gdy widzę obecnych przedstawicieli władzy podporządkowujących się Kościołowi.

Nie wątpię że Twój się podówczas zmniejsza.
Mój zmniejsza się gdy widzę że Polską rządzą przekręciarze, złodzieje, byli kapusie, byłe komuchy, że zbrodniarzy chowa się z honorami a Żołnierze Wyklęci jak leżeli we wspólnym dole tak i leżą a lata mijają.

Cz mar 19, 2015 2:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy
Cytuj:
Gabriel, napiszę tak: masz oczywiście rację! Żyj w przekonaniu, że zwolennicy oddzielenia Kościoła od państwa to margines. My będziemy powolutku pracować u podstaw, a Ty bądź zadowolony. Zaskoczenie przeciwnika politycznego smakuje najlepiej

Wyscie juz mieli nawet ponad 20 % poparcia za czasow rzadow SLD dochodzilo do 30 % , tylko popatrz cozescie zrobili
Pamietasz afere Rywina ? Tak byliscie skorumpowani ze straciliscie wszystko ,cale poparcie spoleczne
Jesli jakims cudem uda Wam sie odbudowac ponownie poparcie w tch granicach to go stracicie , stracicie go znwu w wyniku korupcji , machlojek i przekretow
A dlaczego ,bo jestescie nakierowani w waszej ideologii na materializm i konsumpcjonizm i kiedy dorwiecie sie do kasy wszystko przep....

Ja nie mowie ze KK to ideal , jest wiele a nim czarnych owiec , ale gdyby odsunac KK od zarzadzania tymi pieniedzmi ktore ma i przeznacza na pomoc ludziom , i dac Wam to w 5 lat polowe z tego byscie rozkradli a w 10 przepier byscie wszystko

Dlatego nigdy nie bedziecie miec tyle kasy i takiego znaczenia co KK bo po prostu mentalnie sie do tego nie nadajecie

Populistyczne haselka typu sciagnac krzyz ze sciany w sejmie czy wyrugowac religie ze szkol kazdy potrafi ale zarzadzac na codzien i pomagac ludziom tak jak to robi KK to wam daleko ( mentalnie )jak stad na Ksiezyc

Cz mar 19, 2015 2:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dlaczego KK ma sie nie wtracac do polityki... Po pierwsze ze katolicyzm to nie jedyna religia ...swiat to ludzie wielu wyznan. Zadna religia nie powinna wtracac sie do polityki... Religie powinny zajmowac sie swoimi wyzawcami, sluzyc im a nie probowac ingerowac w polityke kraju. U mnie tzn w Australii nie ma tego problemu.. religia i polityka to dwie odrebne sprawy... Zbyt duzo wyznawcow roznych religii...

Cz mar 19, 2015 2:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona