Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 17, 2020 4:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kto płynie na arce? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto płynie na arce na arce?
Torri napisał(a):
ja napisał(a):
Niestety co do mieszania się wód trochę przesadziles.
Dzisiaj tez wody słodkie wpływają z rzek do morza i stają się słone.
Jak nie wierzysz na słowo to nawet sobie pół szklanki wody nasyp soli dużo a potem dolej słodkiej wody.
Jakimś dziwnym sposobem woda słodka stanie się słona.
Potem odczekaj aż pół szklanki odparuje i znów dolej wody słodkiej.
I tak zrób 100 razy.
Woda zawsze w szklance będzie słona.
I tak wątpliwości zostaną rozwiane.

I dokladnie tak wszystkie tego typu wątpliwości łącznie z rybami się wyjaśnia

Dziwnym sposobem? A na fizyce i chemii to spałeś, czy wagarowałeś? I na geografii chyba też.

A ty do mnie piszesz?
I na powaznie?

Wt maja 26, 2015 4:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto płynie na arce?
Dlaczego po wielkim, ogólnoświatowym Potopie możemy z łatwością odnaleźć tysiące jezior słodkowodnych? Przecież wody słone powinny doprowadzić do ich, ekhm, "wyginięcia". Wiele gatunków ryb słodkowodnych nie przetrwałoby w zasolonym środowisku.

Poza tym... Jakim cudem koale przetrwały potop? Przecież występują jedynie w Australii, a więc musiałyby przepłynąć kaaaaaaaaawałeeeeeek oceanu aby dostać się na miejsce zbiórki przy Arce.

A kangury? A różne mrówki południowoamerykańskie? ;)

Cz maja 28, 2015 12:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath napisał(a):
Dlaczego po wielkim, ogólnoświatowym Potopie możemy z łatwością odnaleźć tysiące jezior słodkowodnych? Przecież wody słone powinny doprowadzić do ich, ekhm, "wyginięcia". Wiele gatunków ryb słodkowodnych nie przetrwałoby w zasolonym środowisku.

Jeśli uważasz ze deszcz który padał był, jest slony to wyjaśniam. Deszcze to woda słodka.
Cytuj:

Poza tym... Jakim cudem koale przetrwały potop? Przecież występują jedynie w Australii, a więc musiałyby przepłynąć kaaaaaaaaawałeeeeeek oceanu aby dostać się na miejsce zbiórki przy Arce.

W ten sposób rozumujac to pies amstaff, labrador tez nie istnieje.
A na poważnie. Wtedy nie było koali i kangurow i mrówek południowo afrykańskich

Cz maja 28, 2015 7:11 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):

Jeśli uważasz ze deszcz który padał był, jest slony to wyjaśniam. Deszcze to woda słodka.

Chodzi o zmieszanie się wielkich mas wodnych, co doprowadziłoby do zasolenia wód w rzekach i jeziorach z racji występowania słonych mórz i oceanów...

Cytuj:
Cytuj:

Naprawdę napisałeś... "na poważnie"? Na poważnie kilka tys. lat temu nie było koali i kangurów? Przecież to absurd, podobnie jak reszta Twoich wypowiedzi na ten temat.

So maja 30, 2015 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
creepingdeath
Bajki o potopie nikt na serio nie traktuje, nikt normalny, to nawet nie jest bajka o czym tu z resztą już pisałem. Tak samo nie traktujemy poważnie gadających węży i innych tego typu rzeczy. To są figury i symbole.

Oświecę Cię, gardzisz wierzącymi, uważając ich za głupich, a rozmawiasz tylko z tymi, którzy są, jakby to ująć, najniżej. Lub tymi, którzy mają dla Ciebie jakąś litość. Bo im Ciebie zwyczajnie po ludzku żal

Reszta patrząc na Twój poziom intelektualny nie chciałaby na Ciebie splunąć, byłaby to dla nich zbyt duża zniewaga. Dla nich, nie dla Ciebie.

Gdyby najgłupsza z naszych pań się Tobą minimalnie zainteresowała, to na kolanach i z płaczem byś prosił, żeby pozwoliła Ci choćby wypolerować swoje buty. To są rekiny i tygrysy, a Ty ich widzisz jako płotki i dachowce.

My tylko udajemy głupich, żeby cała masa światowych cwaniaków odsłoniła się, a jeśli uznamy, że są warci naszego czasu i wysiłku, to robimy z nimi co nam się podoba. To Ty musisz w opinii innych uchodzić za mądrego. My możemy wyglądać na cymbałów, nam to nie przeszkadza. Tak się kamuflujemy.

Chrześcijaństwa nawet nie liznąłeś stary. Nie masz pojęcia co to jest i wydaje Ci się, że chodzi w nim o to, żeby tańczyć na chmurce z aniołkami. Podczas gdy my bardziej się zajmujemy doczesnością niż ateiści. Pokazujemy wam tylko to, co macie zobaczyć.

W ogóle dalej nie będę z Tobą nawet dyskutował, chyba, że zmądrzejesz.

So maja 30, 2015 11:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Chodzi o zmieszanie się wielkich mas wodnych, co doprowadziłoby do zasolenia wód w rzekach i jeziorach z racji występowania słonych mórz i oceanów...

moze dowiedz dlaczego w ogóle jest zasolenie wód a potem wymyślaj swoje teorie.

Cytuj:

Naprawdę napisałeś... "na poważnie"? Na poważnie kilka tys. lat temu nie było koali i kangurów? Przecież to absurd, podobnie jak reszta Twoich wypowiedzi na ten temat.

Kilka tysiecy lat temu nie było koali.
Tak jak nie było amstaffów .Też uwazasz ze to absurd.
Poczytaj troche skad sie biora różne "rodzaje " zwierząt to zrozumiesz że labradora nie b yło na arce.

So maja 30, 2015 1:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja - tak na powaznie to Koala istnieje okolo 40-50 tysiecy lat... jak mozna traktowac tak powaznie te wszystkie zapisy biblijne -a interpretowac to mozna sobie wszystko jak komu pasuje...
Arka noego i potop -to pomysl zaczerpniety z wierzen babilonskich - Bog Enlil zdecydowal sie na zniszczenie ludzkosci poprzez powodz.. Inne bostwo z grona bogow babilonskich...zlitowalo sie nad jednym z ludzi o imieniu Atrahasis i powiedzialo mu aby zbudowal sobie lodz to uniknie smierci przez zatopienie... wystepuje to rowniez w wierzeniach sumeryjskich... Przypuszcza sie ze legenda ta powiazana jest z olbrzymimi powodziami spowodowanymi przez rzeke Tygrys i Eufrat w tamtym okresie.

So maja 30, 2015 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Ja - tak na powaznie to Koala istnieje okolo 40-50 tysiecy lat...

zapewne tak .
A człowiek istnieje miliony lat.
To dopiero bajki.

So maja 30, 2015 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Przypuszcza sie ze legenda ta powiazana jest z olbrzymimi powodziami spowodowanymi przez rzeke Tygrys i Eufrat w tamtym okresie.

Przypuszcza sie równiez że człowiek powstał w wyniku ewolucji z kamienia na który padał deszcz.
Wole bajki o potopie bo bardziej prawdopodobne.

So maja 30, 2015 4:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Akurat o potopach to nie sa bajki, Potopy, powodzie dotknely wielu zakatkow swiata... Coz wiedza ludzka tamtego okresu niestety byla jeszcze w powijakach stad tak wiele legend bajek.. czego ludzie nie mogli zrozumiec tworzyli rozne fantazje doszukujac sie zjawisk nadprzyrodzonych.. Zreszta teraz wsrod przecietnych ludzi wcale nie jest inaczej... i tak mamy duchy.. kary boze,,, diably, anioly.. sole. oleje i wody egzorcyzmowane... noi oczywiscie Egzorcystow... wrozbiarzy, jasnowidzow... nawiedzonych itd.itd.

Ja - My ssaki zwane ludzmi - jestesmy pylem gwiezdnym to chyba brzmi najladniej... :D

N maja 31, 2015 1:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Akurat o potopach to nie sa bajki, Potopy, powodzie dotknely wielu zakatkow swiata... Coz wiedza ludzka tamtego okresu niestety byla jeszcze w powijakach stad tak wiele legend bajek.. czego ludzie nie mogli zrozumiec tworzyli rozne fantazje doszukujac sie zjawisk nadprzyrodzonych.. Zreszta teraz wsrod przecietnych ludzi wcale nie jest inaczej... i tak mamy duchy.. kary boze,,, diably, anioly.. sole. oleje i wody egzorcyzmowane... noi oczywiscie Egzorcystow... wrozbiarzy, jasnowidzow... nawiedzonych itd.itd.

Tu sie musze z toba zgodzic.
Niestety albo stety większosć z tych "rzeczy" które opisąłs istnieje naprawdę.
To że ty tego nie widziałas ,nie doświadczyłaś nie zmienia faktów.
Cytuj:
Ja - My ssaki zwane ludzmi - jestesmy pylem gwiezdnym to chyba brzmi najladniej... :D

No tak to własnie sa piekne bajki.

N maja 31, 2015 9:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
lidka napisał(a):
Ja - tak na powaznie to Koala istnieje okolo 40-50 tysiecy lat...
zapewne tak .
A człowiek istnieje miliony lat.
To dopiero bajki.
W Bogu(źródle wszelkiego istnienia), Człowiek istniał od zawsze... :D

N maja 31, 2015 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Bajki o potopie nikt na serio nie traktuje, nikt normalny, to nawet nie jest bajka o czym tu z resztą już pisałem. Tak samo nie traktujemy poważnie gadających węży i innych tego typu rzeczy. To są figury i symbole.

Nie wszyscy tak uważają, przeglądając stronę „mesjasz.info”,
znalazłem tam taki artykuł:

WITAMY W DNIACH NOEGO

Jest wielu ludzi, których nauka jeszcze nie oćmiła.
(kiedyś napisałem Ci, że „mesjasz.info.pl” to chyba Twoja strona, chyba jednak nie.)

W sumie to mógłbyś jednak podać w którym to kościele biblijny potop
nie jest już traktowany serio.

Pn cze 01, 2015 8:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hen ale za to jest olbrzymia ilosc ludzi ktorych niestety religia zacmila... i tak tluka sie od wiekow miedzy soba o swoje jedyne prawdy... :-(

Wt cze 02, 2015 11:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Wybacz Lidka ale mówienie, że bycie pyłem gwiezdnym brzmi najładniej jest oznaką pewnej ograniczoności(skończoności) w wierze w nieskończoność Wszechświata...

Wt cze 02, 2015 4:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona