Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 31, 2021 10:55 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona
 Czym wy się różnicie? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
1antyk napisał(a):
Trochę zmienię główne pytanie:
Dlaczego chrześcijaństwo różni się od innych wiar i jest jedyną prawdziwą?
Jest to jedyna wiara, gdzie człowiek nie może sam własnymi czynami i staraniami uzyskać dostępu do Nieba. A tak mówią wszystkie pozostałe wiary i ST(choć jest w nim przesłanie o nowym).
W Nowym Testamencie, to Bóg uniżył się aby nas wyzwolić z niewoli grzechu i śmierci. Całe ludzkie staranie po uznaniu Jezusa i uwierzenia sprowadza się do tego aby On wzrastał a nasze stare ja malało:
Cytuj:

27) A czy on śpi, czy wstaje w nocy i we dnie, nasienie kiełkuje i wzrasta; on zaś nie wie jak.
(Ewangelia Marka 4:27)
Ewangelia Jana
(30) On musi wzrastać, ja zaś stawać się mniejszym.
(Ewangelia Jana 3:30)
15) lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa,
(List do Efezjan 4:15)

Uczestniczymy w dziele Boga, nie naszym, a Jego. To on działa w nas i nas zmienia przez Ducha Syna. A INNE WIARY TO KAMIENIOŁOMY.

W istocie samo chrześcijaństwo w całości, tym bardziej sam katolicyzm chociaż swoim zasięgiem obejmuje wszystkie kontynenty. Nie stanowi większości populacji ludzi. Tak naprawdę pozostaje w mniejszości. I według autora książki: "Ewangeliczni katolicy" Keitha A. Fourniera, podstawową tego przyczyną jest zaniechanie "głoszenia dobrej nowiny". Według niego, gdyby wszyscy chrześcijanie przejawiali gorliwość pierwszych chrześcijan w głoszeniu, pewnie chrześcijan byłoby dużo więcej. Ja sam należę do społeczności, która "głosi od domu do domu". Niemniej mam świadomość, że w wielu miejscach "podbieramy sobie wierzących", zamiast ich odnajdywać, czynić uczniów zgodnie z Mt.20:19: "Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody", ewentualnie i popraw. "pozyskujcie by byli uczniami". I tak "pozyskiwanie uczniów" w sensie "idźcie i czyńcie" w większości wyznań nie jest już praktykowane. Ewentualnie więcej przez pomoc charytatywną itp. zamiast "pozyskiwanie uczniów z wszystkich narodów" poprzez spełnienie p o l e c e n i a: "Idźcie więc..." Inaczej:"Idąc czyńcie..."

Cz cze 10, 2021 8:21 pm
Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
1antyk napisał(a):
Trochę zmienię główne pytanie:
Dlaczego chrześcijaństwo różni się od innych wiar i jest jedyną prawdziwą?
Jest to jedyna wiara, gdzie człowiek nie może sam własnymi czynami i staraniami uzyskać dostępu do Nieba. A tak mówią wszystkie pozostałe wiary i ST(choć jest w nim przesłanie o nowym).
W Nowym Testamencie, to Bóg uniżył się aby nas wyzwolić z niewoli grzechu i śmierci. Całe ludzkie staranie po uznaniu Jezusa i uwierzenia sprowadza się do tego aby On wzrastał a nasze stare ja malało:
Cytuj:

27) A czy on śpi, czy wstaje w nocy i we dnie, nasienie kiełkuje i wzrasta; on zaś nie wie jak.
(Ewangelia Marka 4:27)
Ewangelia Jana
(30) On musi wzrastać, ja zaś stawać się mniejszym.
(Ewangelia Jana 3:30)
15) lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa,
(List do Efezjan 4:15)

Uczestniczymy w dziele Boga, nie naszym, a Jego. To on działa w nas i nas zmienia przez Ducha Syna. A INNE WIARY TO KAMIENIOŁOMY.

W istocie samo chrześcijaństwo w całości, tym bardziej sam katolicyzm chociaż swoim zasięgiem obejmuje wszystkie kontynenty. Nie stanowi większości populacji ludzi. Tak naprawdę pozostaje w mniejszości. I według autora książki: "Ewangeliczni katolicy" Keitha A. Fourniera, podstawową tego przyczyną jest zaniechanie "głoszenia dobrej nowiny". Według niego, gdyby wszyscy chrześcijanie przejawiali gorliwość pierwszych chrześcijan w głoszeniu, pewnie chrześcijan byłoby dużo więcej. Ja sam należę do społeczności, która "głosi od domu do domu". Niemniej mam świadomość, że w wielu miejscach "podbieramy sobie wierzących", zamiast ich odnajdywać, czynić uczniów zgodnie z Mt.20:19: "Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody", ewentualnie i popraw. "pozyskujcie by byli uczniami". I tak "pozyskiwanie uczniów" w sensie "idźcie i czyńcie" w większości wyznań nie jest już praktykowane. Ewentualnie więcej przez pomoc charytatywną itp. zamiast "pozyskiwanie uczniów z wszystkich narodów" poprzez spełnienie p o l e c e n i a: "Idźcie więc..." Inaczej:"Idąc czyńcie..."

Osobiście podoba mi się, że jeśli ktoś upada w wierze to inni starają się go podnieść i pomóc.

Pn cze 21, 2021 7:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):

Oczywiście wzmacnianie innych w wietrze, podnoszenie na duchu itp. jest istotne. I tak naprawdę w naszych czasach zdecydowana większość "metrykalnych wiernych", czy "paszportowych" żyje "jakby stwórcy nie było", jakby nie istniał. I to sprawia, że wiele ruchów religijnych znajduje posłuch. W tym i niebezpieczne kulty.[patrz ks. Kulty zła"]. Ja sugerują, że z zasady w większości wyznań umarł "duch prozelityzmu". A misje to nie tyle wcielanie zadania z Mat.28:19 "I d ź c i e więc...", co dzieło charytatywnej pomocy. Nie żeby nie miało to znaczenia. Nie jest jednak tożsame z "idźcie więc i czyńcie uczniami...".

Cz cze 24, 2021 7:41 pm
Odpowiedz z cytatem
Akurat pracuję blisko grupy Ormian. Chwalą się, ze ich kościół jest najstarszy.
To powiedziałem im, że pierwszym był Korneliusz :-D
A ponad to, żyją bardzo ale to bardzo ponad pospólstwo, poniżając innych.
Na czym są zbudowani? Na swoim.

Cytuj:
A misje to nie tyle wcielanie zadania z Mat.28:19 "I d ź c i e więc...", co dzieło charytatywnej pomocy. Nie żeby nie miało to znaczenia. Nie jest jednak tożsame z "idźcie więc i czyńcie uczniami...".

Mnie się wszystko łączy i choć może jedna sprawa to palec, a druga to nogi, to wszystkie członki działają albo z Chrystusem jako głową albo... z głową węża.
Ważne kto gości w sercu człowieka.

Cz cze 24, 2021 9:32 pm
Odpowiedz z cytatem
Robertson. Wydłużyłem cytat do 20
Mat.28:19-20
Cytuj:
19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.

W ST pośród wszystkich narodów tylko Żydzi byli narodem wybranym. Mieli Świątynię i Kapłanów. Od czasu Jezusa dokładnie od NT cały świat został przyłączony do Boga jak wcześniej tylko Żydzi. Świątynią zaś są wierzący-kapłani Boga. Prawdziwie wierzący. Oddający cześć i chwałę Ojcu w Duchu i Prawdzie. Arcykapłanem Jezus Chrystus.
Tak to widzę.

Pt cze 25, 2021 7:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):
Cytuj:
19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.

W ST pośród wszystkich narodów tylko Żydzi byli narodem wybranym. Mieli Świątynię i Kapłanów. Od czasu Jezusa dokładnie od NT cały świat został przyłączony do Boga jak wcześniej tylko Żydzi. Świątynią zaś są wierzący-kapłani Boga. Prawdziwie wierzący. Oddający cześć i chwałę Ojcu w Duchu i Prawdzie. Arcykapłanem Jezus Chrystus.
Tak to widzę.

Tylko, że mówimy, o czym innym. Idzie o zagadnienie istnienia różnic. I o tym, czego zaczęło brakować w chrześcijaństwie. I pierwsi chrześcijanie zwyczajnie: "szli do innych". I w naszych czasach, poza kilkoma wyznaniami, w większości denominacji religijnych nie ma odezwy do nakazu: "Idźcie więc...". I starania się, żeby ludzie zostali "uczniami". "Pozyskiwać, by byli uczniami". Nie ma starań o "pozyskiwanie uczniów". Po to, żeby uczyćich przestrzegać wszystkiego, co wam przekazałem

Śr cze 30, 2021 1:00 pm
Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
1antyk napisał(a):
Cytuj:

Tak to widzę.

Tylko, że mówimy, o czym innym. Idzie o zagadnienie istnienia różnic. I o tym, czego zaczęło brakować w chrześcijaństwie. I pierwsi chrześcijanie zwyczajnie: "szli do innych". I w naszych czasach, poza kilkoma wyznaniami, w większości denominacji religijnych nie ma odezwy do nakazu: "Idźcie więc...". I starania się, żeby ludzie zostali "uczniami". "Pozyskiwać, by byli uczniami". Nie ma starań o "pozyskiwanie uczniów". Po to, żeby uczyćich przestrzegać wszystkiego, co wam przekazałem

Wszyscy tu wzajemnie pytają (czasem wręcz arogancko) a skąd wiesz, że twoje nauki są właściwe? Spotyka to Ciebie tutaj, prawda?

Śr cze 30, 2021 6:49 pm
Odpowiedz z cytatem
Tutaj częściowo odpowiem na kilka pytań, które są w kilku tematach.
Różnimy się Stołem Pańskim.
Jest prosty, zwykły. Może być nawet kocem na trawie.
Nie ma na Nim, żadnych obrazków i krzyżyków. A mimo wszystko gdy jest na nim chleb i wino, to mamy i Obraz i Krzyż.

Cz lip 01, 2021 7:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Czyli wymyśliliście sobie na podstawie swojego braku wiedzy biblijnej.
Wiecie chociaż co sprawujecie?

Cz lip 01, 2021 9:05 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Czyli wymyśliliście sobie na podstawie swojego braku wiedzy biblijnej.
Wiecie chociaż co sprawujecie?

Na pewno nie głosimy Syna człowieczego, który był na ziemi jako Boga, zaprzeczając tym samym że przyszedł w ciele. Czy to szafarstwo Ci wystarczy.

A koc jest świetny. Po wszystkim można zwinąć.
Cytuj:
Tyś, Panie, na początku osadził ziemię,
dziełem też rąk Twoich są niebiosa.
11 One przeminą, ale Ty zostaniesz
i wszystko jak szata się zestarzeje,
12 i jak płaszcz je zwiniesz,
jak odzienie, i odmienią się.

Cz lip 01, 2021 7:57 pm
Odpowiedz z cytatem
Czy wdzieliście gdzieś coś takiego?

Cytuj:
1 Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego nie ma względu na osoby. 2 Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie1 człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi w zabrudzonej szacie, 3 a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: «Usiądź na zaszczytnym miejscu!», do ubogiego zaś powiecie: «Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego!», 4 to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi?

Tym też mamy się różnić od świata 8)

Cz lip 01, 2021 9:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):
Na pewno nie głosimy Syna człowieczego, który był na ziemi jako Boga, zaprzeczając tym samym że przyszedł w ciele.
Nie dość że herezja, to jeszcze brak logiki. Jedno drugiemu nijak nie zaprzecza.

Pt lip 02, 2021 9:45 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Na pewno nie głosimy Syna człowieczego, który był na ziemi jako Boga, zaprzeczając tym samym że przyszedł w ciele. Czy to szafarstwo Ci wystarczy.

No pomyśleć że 1antyk tak się oburzał, jak zakwestionowaliśmy jego chrześcijaństwo.. To powyżej neguje podstawy wiary chrześcijańskiej (obojętnie jakiej denominacji)

Pt lip 02, 2021 10:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):
Czy wdzieliście gdzieś coś takiego?

Cytuj:
1 Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego nie ma względu na osoby. 2 Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie1 człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi w zabrudzonej szacie, 3 a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: «Usiądź na zaszczytnym miejscu!», do ubogiego zaś powiecie: «Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego!», 4 to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi?

Tym też mamy się różnić od świata 8)

Co jest lepsze i prawidłowe? Czy to że siada swój obok swoich, nie czując się zgorszony? Czy to że poniżony nie został kosztem zgorszenia innego człowieka wywyższony? A tak by było według twej - 1antyk wersji zdażeń.
Wszak nie chodzi tu o to, by się dowartościowywać, czy być przez kogoś dowartościowany. Tylko o to by robić to, do czego tu dane zgromadzenie jest zwołane. Zawsze będzie tak, że jeden będzie siedział bliżej, a inny dalej. To co promujesz to, polowanie na zaszczyty.

Pt lip 02, 2021 10:38 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Cytuj:

No pomyśleć że 1antyk tak się oburzał, jak zakwestionowaliśmy jego chrześcijaństwo.. To powyżej neguje podstawy wiary chrześcijańskiej (obojętnie jakiej denominacji)

HEHE się nie oburzam na to ale, na waszą sprawiedliwość i uczciwość, którą powinniście świecić, a świecicie widzimisiem. Co zauważają i widzą, i też cierpią przez to... wasi współbracia i siostry.
I owszem zanegowałem chrześcijaństwo jako całość, i to dużo wcześniej. Nie tylko zmianą wyznania, ale też w pewnym poście. Z uwagi na to że nie macie Ojca głosząc jak zwykły ateista, że sobie wybraliście Boga. To przecież grzech pierworodny i koniec końców powód potopu.
W biblii jest kilka określeń. Lud Boży, świadkowie Jezusa. Nie uczę się języków morderców (łaciny), tak samo angielskiego. By żyć w Bogu nie potrzebuję łaciny, a aby jakoś żyć dla zwykłego chleba nie potrzebuję angielskiego. Mam wszystko czego mi trzeba.

witoldm napisał(a):
Co jest lepsze i prawidłowe? Czy to że siada swój obok swoich, nie czując się zgorszony? Czy to że poniżony nie został kosztem zgorszenia innego człowieka wywyższony? A tak by było według twej - 1antyk wersji zdażeń.
Wszak nie chodzi tu o to, by się dowartościowywać, czy być przez kogoś dowartościowany. Tylko o to by robić to, do czego tu dane zgromadzenie jest zwołane. Zawsze będzie tak, że jeden będzie siedział bliżej, a inny dalej. To co promujesz to, polowanie na zaszczyty.

Wiem, że słabi budują na wydmach. Silni, na stałym gruncie. Mocni na skale.
Jeśli czujesz się urażony czy poniżony, to przepraszam. Ale jeśli myślisz, że buduję na poniżaniu (aby się wywyższyć), albo na prześladowaniu, aby czuć się wyróżnionym i kimś lepszym to czeka mnie jedynie ogień. Jeśli wierzysz, a wierzysz, to wiedz, że nawet to forum, jak i każde nauczanie ludzkie, czy tzw etykieta netowa jest przeciw Bogu, o którym dał świadectwo nasz Pan i nasz Bóg.

Pt lip 02, 2021 6:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona