Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 9:51 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Czym wy się różnicie? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czym wy się różnicie?
Bidny chłop. On chce nas ewangelizować, oczekuje kontrargumentacji a my śledzimy jego dydaktykę i techniki manipulacyjne. Najłatwiej poddają się manipulacji osoby intelegentne, bo nie wierzą, że są od nich cwańsze osobniki. Uważąj więc Yarpen. :)

Cz paź 08, 2020 1:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szpoko wodza, wiem że są ludzie inteligentniejsi i cwańsi ode mnie, więc mam się na baczności. ;)

Cz paź 08, 2020 1:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Uczycie wy, a dowodzicie nieudolnie i nieudanie.

Pokrętne myślenie śJ, czyli niszczenie więzi rodzinnych pod szyldem miłości do Jehowy. Mamy przykład sekciarstwa w czystej postaci, czyli szkoła wychowywania w bezwzględnym posłuszeństwie starszym.
Nie rozmawiaj z rodziną, bo to podoba Jehowie
Tym się różnimy i w oczach śJ to nieudolność i nieudane metody wychowawcze, gdy kochamy mimo wszystko swoich bliskich i nie udajemy, że jest inaczej.

Pt paź 09, 2020 6:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Spójrzmy prawdzie w oczy: Każda religia świata ma jakieś pseudo-dowody na istnienie swojego bóstwa. Mają swojego szefa którego się słuchają i który jeżeli chce to wypowiada wojnę wyznawcą innej religii, a jeżeli nie będą się modlić zostaną ukarani po śmierci. Zazwyczaj idą do jakiegoś okropnego miejsca: ogień, siarka takie klimaty. Wyjątkiem jest buddyzm w którym za karę jest się człowiekiem. Jakie te religie optymistyczne. Katolicy za to muszą się wyspowiadać z grzechu pierworodnego. Jeżeli dziecko umrze przed narodzeniem się idzie do piekła. Ale najlepsze jest to, że każda religia ma dowód na to że reszta się myli i jeżeli jesteś innego wyznania niż ktokolwiek inny - czyli niezależnie w co wierzysz to w jakiejś religii automatycznie idziesz do piekła.
Powiedzcie sobie sami: Czym takim religia katolicka różni się od reszty?

Pomijając dylematy autora zawsze jak czytam tego typu watpliwości staje mi przed oczami J 17. I to pomimo faktu, że ludzie nie potrafia w miare nalezycie swojej watpliwosci wyrazic.

21 Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

22 I dałem im tę chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jesteśmy jedno.

23 Ja w nich, a ty we mnie, aby byli doskonali w jedno, żeby świat poznał, że ty mnie posłałeś i że umiłowałeś ich, jak i mnie umiłowałeś.

Świat nie pozna Jezusa, bo na przeszkodzie ku temu stoi przede wszystkim brak jedności w Kościele. Macie dowod w postaci tego forumowicza i calej rzeszy podobnie myslacych. Dlatego może to i bedzie mało grzeczne z mojej strony, ale wszystkich wichrzycieli którzy dla "dobra Kościoła" sieją zamęt, wszczynają spory, działają bez zastanowienia i bez miłości do współbraci w Kościele oraz przełożonych - niestety uważam za pożytecznych idiotów.

Wt paź 13, 2020 9:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Już kiedyś to pisalam. Do jedności można dążyć tylko w prawdzie. Można markować jedność, tak jak u śJ i zdobywać kolejnych wyznawców. Ten wabik na miłość działa. W Kościele jednak chodzi o głoszenie Ewangelii z mocą. Wówczas ona działa swoją a nie ludzką mocą. Nie ma siły, święty człowiek głosi z mocą, bo to DŚ działa a nie ludzka mądrość interpretacyjna. Słowo Bpga niesie własną moc. Poddasz się prawdzie to będziesz uczniem samego Boga.
Od samego początku był rozrywany Kościół na wszystkie strony i dzielony, i to przewidział Jezus w swej Mowie Eucharystycznej. Dał nakaz jedności, ale nie za cenę ustępstw doktrynalnych. Miło to może być przy herbatce. Nie będziemy poruszać drażliwych tematów lub ustąpimy dla świętej zgody.
Tym się różnimy od innych, że powinniśmy pamiętać, że to nam powierzono rolę depozytariusza Prawdy i scalającego, ale jedność może być prowadzona jedynie widząc cel: Bóg a nie dobre samopoczucie kosztem doktryny.
Wchodzi ktoś na forum z fałszem to się to prostuje a nie owija szesć razy w bawełnę, że masz rację, ale pozwolisz, że ja też mam swoje zdanie...i leję wodę. Nie o opinie Jezusowi chodziło, ale jasne prezentowanie prawdy. Ona może zabić drugiego człowieka, więc oczywiście forma podania jest ważna...nigdy jednak zamiast prawdy. Jeśli prawdę da się przetłumaczyć na góralski to mamy właściwe myślenie. Jeśli to jest rozciąganie, by nikomu się nie narazić to mamy zacieranie granic i ustępowanie w kierunku błędu.
Nastał czas, gdy należy mówić jasno i konfronować prawdę z błędem, by wskazać ten błąd. Błąd w myśleniu drugiego człowieka nie oznacza wbicia drugiego człowieka w podłoże. Naszym wrogiem nie jest bowiem żaden człowiek. I to zapewnienie powinno wystarczyć. Swoje kompleksy musi leczyć sam, jeśli odczuwa dyskomfort. Jeszcze się taki bowiem nie narodził, który każdemu by dogodził...nawet Jezus miał ludzi nieprzychylnych sobie. Dlaczego? Bo mówił jasno to czego słuchać nie chcieli. Trzeba dwóch stron, by mieć wroga; nikt mi nie wmówi, że myślę że Iksiński to mój wróg - to on tak mysli błędnie o mnie i nazywamy to projekcją.
Psalmista woła w dzisiejszym czytaniu

Błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
liście jego nie więdną,
a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
a droga występnych zaginie.

Nie ma jedności na siłę. Ona może być rozpatrywana jedynie w prawdzie a ta istnieje obiektywnie i nie jest opinią.

Śr paź 14, 2020 9:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przecież to wszystko można i należało by upożądkować. W sposób prawny i nikt nie będzie naszemu Kościołowi wchodził w paradę, czy podważał działalność Kościoła. Wystarczy złożyć wniosek do odpowiedniej instytucji, o prawa autorskie do działalności religijnej. Jako jedynemu spadkobiercy tego rodzaju wychowawczego ludzi. I nikt inny nie będzie mógł wchodzić w paradę, w tego typu działaniach. ŚJ. stracą możliwość swej działalności. Bo będą ścigani przez prawo. Tu najprostsze rozwiązania są najlepszymi. Nie trzeba będzie przestrzegać ludzi Katolickich rodzin, przed domokrążcami ŚJ.

Śr paź 14, 2020 8:37 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mam nadzieję że nie czyta tego żaden ŚJ.. Bo nas ubiegną i my zamienimy się w Kościół Katakumbowy.. ;-)

Śr paź 14, 2020 9:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Witoldzie. Jest taka wizja Jana Bosko o walce na morzu. Tam znajdziesz inspirację, potem dotrzesz do spraw prawnych widząc je w świetle tej wizji. Reszta to nauka własna, materiałów jest wystarczająco dużo, zwłaszcza ostatnio. Tylko szukać.
Odpowiedzi może też dostarczyć cel powołania Kościoła i ciągłość nauczania w tej kwestii. :)
Przestają być domokrążcami. To przechodzi powoli do lamusa (moze nie wszyscy śJ to nawet wiedzą). Przenoszą się do internetu. Szukają wolontariuszy informatyków, by się wbić w przekaz internetowy.

Śr paź 14, 2020 9:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Istotnie ciekawa to wizja. Konkluzja - po co martwisz się Witek o sprawy co do których, nie masz prawa decyzji. Jak z każdą wizją bywa, mówi o działaniach Boga, bez zbędnych szczegółów. Które to by mogły utrudnić ostateczne zwycięstwo, nad złem tego świata. To zaufanie Bogu mam już od dawna.
Napisałem ten pomysł tylko po to, by zbyt sobie nie brać do siebie, sprawy ŚJ. Których i tak przekabacić nie można, bo po prostu mają utrwalone w podświadomości to, co mają czynić. A utrwalonych tematów nie da się odmienić. Tak człowiek się indentyfikuje po prostu, po naukach jakie odbiera, takich bądź innych. To może być dobrym wskaźnikiem, jak i przez kogo wychowywać swoje dzieci. By potem ich życie miało, otwartą perspektywę do sensownej jego treści. Unikania ryzyka bezsensu jego trwania. To zapewnia tylko wiara apostolska Katolików, z uwagi na unikalną formę jaką się posługuje.

Śr paź 14, 2020 10:20 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W internecie mają utrudniony przekaz, bo takich czytaczy ich intencji jest sporo. Wybudzeni świadkowie dąża do wybudzenia swych braci tkwiących w organizacji, więc są najlepszymi ambasadorami błędów doktrynalnych tej grupy religijnej. Do nas wchodzić będą raczej niechętnie. Nie mogą też liczyć na zaskoczenie katolików, bo tu można sprawy przedumać. Kiepska sprawa ze słabymi katolikami, bo tych silniejsi bracia wyłuszczą i zapędzają do myślenia...no chyba, że się pogniewają i uciekną z uwagi na niesprzyjające wiatry. Na katoliku czasem mocno wieje. :) Pozostaje śJ priv. Ktoś skarży się w dziale rodzinnym, przeżywa trudne chwile. To dla nich idealne sytuacje do zagospodarowania. Nie można jednak przeżyć życia za kogoś.
Trudne sytuacje można pojmować również jako wyzwania. A te wyzwania rozumieć jako realizację celu w kategoriach ciągłości nauczania lub dążyć do powszechnego braterstwa. Naszą inspiracją jest wówczas obraz Boga w teologii katolickiej a inni insiprują się kimś innym. No bo Jehowa to zupełnie inny Bóg. To nie Trójca Przenajświętsza o naturze Boga i trzech osobach. Teraz im się urodziła jakaś triada.

Śr paź 14, 2020 10:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Już kiedyś co to pisalam. Do jedności można dążyć tylko w prawdzie.

A co to jest prawda ?

Cytuj:
Można markować jedność, tak jak u śJ i zdobywać kolejnych wyznawców. Ten wabik na miłość działa.

A w drugą stronę to nie działa ? "Modli się pod figura a diabła ma za skórą". Czy nie dlatego ludzie odchodzą albo stronią od pobożności bo widzą niemal wszedzie ten dysonans ? Nie skupiał bym się zbyt przesadnie na śJ i nie obwiniał ich za "całe" zło świata. Mam w zwyczaju bić się przede wszystkim we własną pierś. Dlatego uważam że śJ i cała reszta może nas definiować i postrzegać dokładnie w taki sam sposób. Co jako Kościół, mogli byśmy z tym zrobić żeby to zmienić ? Z tą "prawdą" którą łączy to na pewno jest tak, że kluczowa jest ta prawda doktrynalna ?

Cytuj:
W Kościele jednak chodzi o głoszenie Ewangelii z mocą. Wówczas ona działa swoją a nie ludzką mocą. Nie ma siły, święty człowiek głosi z mocą, bo to DŚ działa a nie ludzka mądrość interpretacyjna. Słowo Bpga niesie własną moc. Poddasz się prawdzie to będziesz uczniem samego Boga.

A jak to się dzieje, że ci którzy zostali pochwyceni przez głoszenie Słowa z mocą i zrodzeni dla naszego Kościoła, obecnie bardzo często występują przeciw sobie? I kazdy z nich uważa że to jego prawda jest ta słuszna. Może się nie znam, ale wydaje mi się że od "prawdy" można też łatwo odpaść i nawet tego nie zauważyć.

Cytuj:
Od samego początku był rozrywany Kościół na wszystkie strony i dzielony, i to przewidział Jezus w swej Mowie Eucharystycznej. Dał nakaz jedności, ale nie za cenę ustępstw doktrynalnych. Miło to może być przy herbatce. Nie będziemy poruszać drażliwych tematów lub ustąpimy dla świętej zgody.
Tym się różnimy od innych, że powinniśmy pamiętać, że to nam powierzono rolę depozytariusza Prawdy i scalającego, ale jedność może być prowadzona jedynie widząc cel: Bóg a nie dobre samopoczucie kosztem doktryny.

Zdajesz sobie sprawę, że w ten sposób można łatwo wpaść ze skrajności w skrajność ? Można na przykład stać fanatycznym obrońcą prawa, tradycji, wiary i motywować to np. wyrzuceniem kupców ze świątyni przez Jezusa. Albo być jak Szaweł. Bardzo dużo Szawłów widuje w sieci. Nie przebierają w środkach dla obrony jedynej słusznej prawdy. Więc żeby tak nie było, myślę że warto mimo wszystko zadać sobie przy okazji pytanie o to, co różni Szawła od Pawła i nigdy nie tracić tego z oczu.

Cytuj:
Wchodzi ktoś na forum z fałszem to się to prostuje a nie owija szesć razy w bawełnę, że masz rację, ale pozwolisz, że ja też mam swoje zdanie...i leję wodę. Nie o opinie Jezusowi chodziło, ale jasne prezentowanie prawdy. Ona może zabić drugiego człowieka, więc oczywiście forma podania jest ważna...nigdy jednak zamiast prawdy. Jeśli prawdę da się przetłumaczyć na góralski to mamy właściwe myślenie. Jeśli to jest rozciąganie, by nikomu się nie narazić to mamy zacieranie granic i ustępowanie w kierunku błędu.
Nastał czas, gdy należy mówić jasno i konfronować prawdę z błędem, by wskazać ten błąd. Błąd w myśleniu drugiego człowieka nie oznacza wbicia drugiego człowieka w podłoże. Naszym wrogiem nie jest bowiem żaden człowiek. I to zapewnienie powinno wystarczyć. Swoje kompleksy musi leczyć sam, jeśli odczuwa dyskomfort. Jeszcze się taki bowiem nie narodził, który każdemu by dogodził...nawet Jezus miał ludzi nieprzychylnych sobie. Dlaczego? Bo mówił jasno to czego słuchać nie chcieli. Trzeba dwóch stron, by mieć wroga; nikt mi nie wmówi, że myślę że Iksiński to mój wróg - to on tak mysli błędnie o mnie i nazywamy to projekcją.

OK

Cytuj:
Psalmista woła w dzisiejszym czytaniu

Błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
liście jego nie więdną,
a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
a droga występnych zaginie.

Nie ma jedności na siłę. Ona może być rozpatrywana jedynie w prawdzie a ta istnieje obiektywnie i nie jest opinią.

Nie za bardzo rozumiem co chcesz tym psalmem i peuentą o jedności wyrazić, bo zawsze interpretowałem go jak pochwałę i hymn na cześć sprawiedliwości, miłosierdzia, zachowywania prawa. Pewnie rózni nas kwestia interpretacji, bo do mnie przemawia inaczej niż do ciebie. Swoją drogą, dlaczego by się o to nie pospierać ? W końcu moja prawda zawsze będzie tą słuszniejszą. ;)

Cz paź 15, 2020 12:23 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Piłat zapytał Jezusa: a co to jest prawda? A prawda stała przed nim. To zapytanie wyczerpuje chyba wszystko. Słyszałeś o dogmatach?
Wystarczy ok piatej minuty. Powierzchowna jedność.

Cz paź 15, 2020 12:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Piłat zapytał Jezusa: a co to jest prawda? A prawda stała przed nim. To zapytanie wyczerpuje chyba wszystko. Słyszałeś o dogmatach?
Wystarczy ok piatej minuty. Powierzchowna jedność.

Kiedyś tego nie było. Przyznaje że mało zajmują moją uwagę zmiany we Włoszech, czy w innych częściach świata. Jestem krótkowzroczny i zazwyczaj skupiam się na własnym podwórku. A podziały odbywają się na wielu płaszczyznach. Można wierzyć w te same dogmaty, a jednocześnie być w ostrym sporze w łonie własnego Kościoła. Można ?

Wiec co do Jezusa - prawdy... tracimy ją kiedy tracimy z oczu Jezusa. To jest chyba najgłębsza przyczyna wszelkich, nie tylko tych dogmatycznych - podziałów.

Cz paź 15, 2020 6:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
[quote="Yarpen Zirgin"]
Zajrzyj do greki i napisz jak w tym języku brzmi słowo:trójca. Jeśli idzie o książkę uczącą o Trójcy, to patrz. rodz.siódmy książki, którą napisał kard.Gerhard Ludwig Muller"Dogmatyka katolicka" od. str.435

Cz paź 15, 2020 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypomnijmy to, co co prosiłem:
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Hm... A kto naucza o triadzie i jak tego dowodzi?

Uczycie wy (...)

Wobec tego poproszę o przedstawienie dowolnego dokumentu Kościoła katolickiego, w którym zapisano nauczanie o "triadzie".

Cytuj:
(...)a dowodzicie nieudolnie i nieudanie

Tu zaś poproszę o wskazanie dokumentów z nauczania Kościoła lub tekstów apologetycznych, w których dowodzimy prawidłowości nauczania o "triadzie".

Jak widać, mamy kolejny unik aby tylko nie przyznać, że w Kościele katolickim nie ma nauczania o "triadzie" i nikt go nie bronił ani nie broni.

Cz paź 15, 2020 8:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona