Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 03, 2020 1:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Śmierć na krzyżu 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Śmierć na krzyżu
Kiedy wchodzimy do kościoła od progu witają nas niezliczone ilości krzyży pod obrazami pod ołtarzem na obrazach na ołtarzach i wielu innych miejscach. No właśnie. Krzyż. Jezus umarł na krzyżu. Ale co w tym wyjątkowego? Gdyby robiłby to samo ale w dwudziestym pierwdzym wieku zostałby razem z wyznawcami uznany za sektę tak samo jak reszta współczesnych "mesiaszy". Żył on jednak w starożytności. Został więc ukarany tak jak kazało się wtedy ludzi uważających się za króli a któży królami nie byli. Podwarzał on władzę cesarza i mógł doprowadzić do wojny religijnej. Został za to ukarany poprzes powieszenie. Patrząc na to przez pryzmat naszych czasów to straszne, ale wtedy było to normalne. Pytanie więc co takiego wyjątkowego w tym, że Jezus został ukrzyżowany?

Ostatnio edytowano Cz kwi 09, 2015 3:43 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

błąd ortograficzny w tytule wątku

Wt kwi 07, 2015 7:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć na krzyrzu
Poczytaj na czym polega śmierć na krzyżu. W tym nie chodzi o śmierć a o tortury.

"Samo ukrzyżowanie, jeśli przy jego wykonywaniu nie uszkadzano w sposób istotny organów wewnętrznych, nie powodowało śmierci. W większości wypadków bezpośrednią przyczyną zgonu skazańca było uduszenie, wycieńczenie, odwodnienie, czy wykrwawienie w wyniku urazów[4]. W takim przypadku skazaniec początkowo miał nogi w miarę rozprostowane, zgięte na tyle, żeby stopy dało się przybić do krzyża. Po kilku, kilkunastu godzinach mięśnie nóg nie mogły dalej podtrzymywać ciężaru ciała i uginały się pod skazańcem. Wtedy to przepona była uciskana tak bardzo, że skazany zaczynał się dusić – i to mogło trwać kolejne kilka-kilkanaście godzin. Innym sposobem śmierci na krzyżu było wykrwawienie się (gwoździe wbite w sposób prowadzący do szybszego zgonu) lub śmierć z wycieńczenia (zastosowanie podpórki pod nogi)."

"W czasach rzymskich stosowano także modyfikację tego sposobu egzekucji, poprzez umieszczenie na pionowym słupie na wysokości stóp skazańca podpórki, dzięki której skazany mógł względnie swobodnie oddychać. Śmierć następowała z wycieńczenia organizmu, nawet po kilku dniach od rozpoczęcia egzekucji. Zdarzało się również, że egzekucję przyspieszano łamiąc skazanemu nogi (uniemożliwiało to próby zaczerpnięcia oddechu).

Nawet kiedy w całym rzymskim imperium wykształciła się pewna „norma” w procedurze ukrzyżowania (włączając w to wcześniejsze biczowanie, kiedy ofiara często przenosiła belkę na miejsce egzekucji, gdzie była do niej przybijana z rozłożonymi ramionami, podnoszona w górę i sadzana na małym drewnianym kołku), postać egzekucji mogła być bardzo zmienna: ukrzyżowanie było karą, w której kaprysy i sadyzm katów pozbawiony był wszelkich hamulców"

Dzisiaj kara smierci dopuszczona w niektórych krajach to kara bez tortur, dostajesz zastrzyk i śpisz. Teraz widzisz czym sie rózni ukrzyżowanie od dzisiejszych czasów?
Dzisiaj tez powinno sie krzyzować ludzi i to publicznie, wtedy przestepcy 150 razy zastanowili się zanim komuś wyrządzą zło.
Natomiast w kraju zwanym Polszą nie mozna Ci znać nawet nazwiska zabójcy czy gwałciciela, prawo takiego chroni i w mediach podają "zabił Mariusz K." Nie masz prawa wiedzieć, że Twój sąsiad to moze być zabójca.

Śr kwi 08, 2015 1:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Kiedy wchodzimy do kościoła od progu witają nas niezliczone ilości krzyży pod obrazami pod ołtarzem na obrazach na ołtarzach i wielu innych miejscach. No właśnie. Krzyż. Jezus umarł na krzyżu. Ale co w tym wyjątkowego?
(...) Pytanie więc co takiego wyjątkowego w tym, że Jezus został ukrzyżowany?
Owa "wyjątkowość" polega na tym, że Wcielone Słowo(Bóg-Syn), z miłości do rodzaju ludzkiego, oddał Siebie w Ofierze wybierając rodzaj śmierci będący dla Żyda największym poniżeniem:
W tradycji żydowskiej śmierć krzyżowa uważana była za przekleństwo. Podstawy tej tradycji możemy znaleźć w starotestamentalnym tekście z księgi Powtórzonego Prawa 21,22n:

Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie ‑ trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie.

Śr kwi 08, 2015 2:18 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie, pan Jasny mnie chyba źle zrozumiał. Chodziło mi o to czym jego śmierc różniła się od innych nazywających się królami a królami nie będącymi W TYCH CZASACH czyli czasach starożytnych.

Śr kwi 08, 2015 7:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(...)

Pytajcie o co chcecie... ok, w takim razie ja mam pytanie:

Dlaczego nas okłamujesz, że jesteś katolikiem w pełnej łączności z papieżem?

Śr kwi 08, 2015 9:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):
(...)

Pytajcie o co chcecie... ok, w takim razie ja mam pytanie:

Dlaczego nas okłamujesz, że jesteś katolikiem w pełnej łączności z papieżem?

Proszę, proszę :lol: Mamy prorokinię ;)

Żartuję ;)

Śr kwi 08, 2015 12:40 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Z kąd wiesz że kłamię?

Śr kwi 08, 2015 4:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
W sumie to nie wiesz czy nim jestem czy nie. Zgaduję że wnioskujesz, że nie jestem po tym że mówię o dosyć dziwnych żeczach w kościele (kościele - budynku) zamiast bezmyślnie wierzyć jak wielu ludzi do dzisiaj chodź na szczęście taka ilość maleje. Bo co z katolika który wierzy tylko dla tego że tak go nauczyli rodzice?

Śr kwi 08, 2015 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z kąd wiesz że kłamię?

Widzę po Twoich wpisach.

So kwi 11, 2015 8:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z kąd wiesz że kłamię?

Masz dysortografię? :?

So kwi 11, 2015 9:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć na krzyżu
uważających się za króli a któży królami nie byli. Podwarzał on władzę cesarza.

Nie potrafię się uwolnić od obrazu, który powstał w moim skołatanym, ateistycznym umyśle: białe króliki warzące władzę cesarza w wielkich kotłach, w których z reguły warzy się piwo.

mątypajtą

omfg

N kwi 12, 2015 12:08 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie, pan Jasny mnie chyba źle zrozumiał. Chodziło mi o to czym jego śmierc różniła się od innych nazywających się królami a królami nie będącymi W TYCH CZASACH czyli czasach starożytnych.

Zmartwychwstał, powstał z martwych.

N kwi 12, 2015 2:17 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
No właśnie. Krzyż. Jezus umarł na krzyżu. Ale co w tym wyjątkowego? ... Pytanie więc co takiego wyjątkowego w tym, że Jezus został ukrzyżowany?

Osoba Jezusa Chrystusa i Jego narodzenie się i śmierć zostały zapowiedziane w szczegółach na wieleset lat wcześniej, przykładowo w tym poniższym proroctwie.

„  Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać.  Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego.  Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony.  Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.  Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich.  Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust.  Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony.„
[Iz 53;2-8 BW].
Jest też potwierdzone w Nowym Testamencie (poniżej).
„  Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.  A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.  Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,  aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę. „
[Ga 3;10-14 BW].

Tak Bóg to zaplanował, i już.

N maja 17, 2015 5:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pytanie więc co takiego wyjątkowego w tym, że Jezus został ukrzyżowany?

Ano to jest wyjątkowe dlatego ,że osobiscie zgodził się na te smierć mimo, że nie musiał.
Po to aby nas wykupić z grzechu i smierci.

Pn maja 25, 2015 7:43 pm
Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Pytanie więc co takiego wyjątkowego w tym, że Jezus został ukrzyżowany?

Ano to jest wyjątkowe dlatego ,że osobiscie zgodził się na te smierć mimo, że nie musiał.

Po czym wnosisz, że nie musiał?
Czy ktoś dał mu wybór?
To on sam prawdopodobnie coś takiego mówił, ale to nie miało żadnego sensu.

Wt maja 26, 2015 8:08 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona