Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 05, 2020 12:19 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Śmierć na krzyżu 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć na krzyżu
chrysletY napisał(a):
Wyjątkowo szkoda zatem, że nie chce Ci się ze mną porozmawiać dlaczego tak uważasz.

Napisałem w poprzednim poście odpowiedź na to pytanie...

chrysletY napisał(a):
To znaczy, dlaczego twoja religia jest tą właściwą a nie któraś z setek tysięcy innych, obecnych i funkcjonujących na przestrzeni wieków.

Na to zaś sprecyzowanie odpisuję teraz - nie jestem ewangelizatorem, to raz. Dwa, nie uważam by czymś poważnym i wykonalnym było ewangelizowanie/antyewangelizowanie kogokolwiek za pomocą portalu internetowego.

chrysletY napisał(a):
Jeśli jest to tak proste, że zagniesz tym gimnazjalistę, to wyjaśnij mi to w dwóch zdaniach. Dlaczego to Ty masz rację, a nie Afrykanin wierzący w boga Mmombo, który zwymiotował świat.

Na to pytanie również odpisałem w poprzednim poście.

Śr lip 22, 2015 6:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
No już dobrze.

Ja tylko staram się rozumieć tak zwane argumenty apologetyczne i potrafię wypunktować ich błędność. Rozumiem wywody apologetów proteistycznych i nawet będąc gimnazjalistą dostrzegam absurdy w nich zawarte. I naprawdę, nie trzeba znać filozofii by je widzieć.

Nie uważam, aby postawa "Bóg istnieje, bo tak czuję" była słuszna, ponieważ pod boga można tutaj podstawić to, co się chce i siła argumentu jest identyczna. Czyli... żadna.

Śr lip 22, 2015 7:51 pm
Odpowiedz z cytatem
I abarot...

Nic to, idę się oddać poważnym sprawom, jak granie w Batmana i czytanie Sapkowskiego.

Śr lip 22, 2015 8:06 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
Tylko w swoim własnym sercu znajdziesz odpowiedź na swe poszukiwania.
Zadaj sam sobie pytanie i czekaj na odpowiedź. Zakładając, ze masz dobrą wolę, poznasz, że odpowiedź przysłał Ci Magiczny Kucyk z Doliny Magii. Jeśli masz złą wolę, to uznasz, że odpowiedź przyszła od boga-potwora Jahwe, i kucyk Ciebie ukarze.

Z tym też się nie dyskutuje.
To jednak jest brak dobrej woli.

Cz lip 23, 2015 9:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
Kiedy wchodzimy do kościoła od progu witają nas niezliczone ilości krzyży pod obrazami pod ołtarzem na obrazach na ołtarzach i wielu innych miejscach. No właśnie. Krzyż. Jezus umarł na krzyżu. Ale co w tym wyjątkowego? Gdyby robiłby to samo ale w dwudziestym pierwdzym wieku zostałby razem z wyznawcami uznany za sektę tak samo jak reszta współczesnych "mesiaszy". Żył on jednak w starożytności. Został więc ukarany tak jak kazało się wtedy ludzi uważających się za króli a któży królami nie byli. Podwarzał on władzę cesarza i mógł doprowadzić do wojny religijnej. Został za to ukarany poprzes powieszenie. Patrząc na to przez pryzmat naszych czasów to straszne, ale wtedy było to normalne. Pytanie więc co takiego wyjątkowego w tym, że Jezus został ukrzyżowany?

Ale stronic napsaliscie, no no, pełnam podziwu ;-). A to proste. Dwie rzeczy roznily te smierc Jezusa od smierci innych:
1. Umarł za grzechy ludzkości.
2. Zmartwychwstał.

Oczywiscie jesli ktos w to nie wierzy, to ma problem.

Cz lip 23, 2015 10:02 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@joanna - polecam ci zajrzeć do mojego tematu:
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=12&t=25673

I jeśli będziesz mieć ochotę, wymienienie podstaw, na jakich przyjmujesz twierdzenia na temat twojego boga za prawdę :)

Cytuj:
Dwie rzeczy roznily te smierc Jezusa od smierci innych:
2. Zmartwychwstał.

Za jakie grzechy umarł Jezus? Ten koncept jest bardzo dziwny według mnie. Nie mówiąc nic o ojcu wysyłającym syna w charakterze kozła ofiarnego, by odkupił grzechy ludzi.
Oczywiście, co do zmartwychwstania się odniosę zaraz.

Dobrze, że napisałaś że to ten kto w to nie wierzy ma problem, a nie na odwrót. Dlatego powiadam ci:

>>>Chrystus nie umarł wcale na krzyżu, lecz odleciał na nim na księżyc gdzie założył nową cywilizację. Oczywiście jeśli w to nie wierzysz, to TY masz problem, bo Jezus karze nieskończonym cierpeniem, jeśli nie wierzysz w to, że żyje On teraz na księżycu otoczony jednorożcami.<<<

Otrzymujemy identycznie uzasadnione twierdzenie. Tylko indoktrynacj religijna sprawia, że widzisz absurd mojego twierdzenia, ale twoje nie wydaje ci się absurdalne nawet w najmniejszym stopniu (Jezus zmartwychwstał)

W formie bonusu, mocno związanego z powyższym postem do Joanny, oto przykład działania indoktrynacji religijnej: Wszystkie fakultety intelektualne działają, jest obecność krytycznego myślenia WSZĘDZIE, tylko nie w zakresie twierdzeń religijnych. To się nazywa pozytywne narzucenie negatywu. Polecam zapiąć pasy.

Cytuj:
chrysletY napisał(a):

Tylko w swoim własnym sercu znajdziesz odpowiedź na swe poszukiwania.
Zadaj sam sobie pytanie i czekaj na odpowiedź. Zakładając, ze masz dobrą wolę, poznasz, że odpowiedź przysłał Ci Magiczny Kucyk z Doliny Magii. Jeśli masz złą wolę, to uznasz, że odpowiedź przyszła od boga-potwora Jahwe, i kucyk Ciebie ukarze.

Cytuj:
Z tym też się nie dyskutuje.
To jednak jest brak dobrej woli.

Czyli zdajesz sobie sprawę, że i twoje i moje twierdzenie jest identycznie uzasadnione, i zakładając że albo twoja wersja albo moja wyczerpują pulę możliwości, to masz 50% szans na spłonięcie w jednym z Piekieł? A może widzisz, że twierdzenia tego typu można mnożyć w nieskończoność, i każda jest IDENTYCZNIE uzasadniona czyli w ogóle? Czy warto według ciebie utrzymywać takie wierzenia?

I dlaczego mówisz o braku dobrej woli? Ja chcę ciebie nawrócić na Kucyka, ponieważ boję się o Ciebie, gdyż jest on Miłością, lecz karze nieskończonym cierpniem w piekle za nie-wielbienie go...

Cz lip 23, 2015 10:38 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
joannaa napisał(a):
Ale stronic napsaliscie, no no, pełnam podziwu ;-). A to proste. Dwie rzeczy roznily te smierc Jezusa od smierci innych:
2. Zmartwychwstał.

Ja w to nie wierzę i nie mam żadnego problemu.

Cz lip 23, 2015 1:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chryslet, ale ja w ogole nie uzasadnialam tego (ani innego zreszta tez) twierdzenia. Ja podalam tylko co mowi na ten temat ofijalna nauka Krk, tak że wyluzuj ;-

Czy Bog istnieje, to chyba nie ten temat. Zreszta nie bardzo mam ochote po raz kolejny roztrzasac. Tam pod nickiem widzisz ile postow kiedys tu napisalam, wierz mi niejestes pierwsym, od ktorego takie "rewelacje" slysze ;-).
Tak, ja wierze nie tyle w Boga, co Bogu (bo to duza roznica, powinienes zauwazyc) i tak, jest to moja swiadoma decyzja.

Pozdrawiam.

Cz lip 23, 2015 2:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8