Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 03, 2020 1:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Śmierć na krzyżu 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć na krzyżu
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyżbyś uważał, Salmonie, że dla Boga niemożliwym jest być równocześnie Bogiem i człowiekiem?

Bóg może być wszystkim i jest wszystkim, ale nie staje się człowiekiem w 100%, bo wtedy przestałby być Bogiem i nie byłoby komu utrzymywać wszechświatów i wszystko by przestało istnieć w tym samym momencie. Bóg z definicji jest wieczny, a nie śmiertelny.

Poza tym, co wy wiecie o Bogu? Kim jest? Jak wygląda? Jakie ma zajęcia, towarzyszy itd itd.... Zadałem już to pytanie w innym wątku, ale oczywiście zero odpowiedzi.

Wiem do czego dążysz.. Zaraz napiszesz, że Bóg może wszystko itd, że go ograniczam. Znasz zapewne paradoks kamienia zbyt ciężkiego, żeby Bóg go uniósł? Też potrafi, nie?

Pn lip 20, 2015 7:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
sahcim napisał(a):
Mój ty nie kolego...wskaż konkretne przepisy prawa, które złamał Jezus swoją działalnością...
Już pędzę, chłopcze. Paragrafy i podpunkty też?
No skoro oskarża się daną osobę o jakieś przstępstwa, to należałoby wskazać kodeks prawa i podać przynajmniej w przybliżeniu, które przepisy tego prawa zostały złamane(przekroczone)...inaczej takie oskarżenie jest zwykłym oszczerstwem, no nie...?

Pn lip 20, 2015 7:05 pm
Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Bóg może być wszystkim i jest wszystkim, ale nie staje się człowiekiem w 100%, bo wtedy przestałby być Bogiem i nie byłoby komu utrzymywać wszechświatów i wszystko by przestało istnieć w tym samym momencie.

Po co zatem Jezus?

Salmon napisał(a):
Poza tym, co wy wiecie o Bogu? Kim jest? Jak wygląda? Jakie ma zajęcia, towarzyszy itd itd.... Zadałem już to pytanie w innym wątku, ale oczywiście zero odpowiedzi.

W Nowym Testamencie jest dużo na ten temat.

Salmon napisał(a):
Wiem do czego dążysz.. Zaraz napiszesz, że Bóg może wszystko itd, że go ograniczam. Znasz zapewne paradoks kamienia zbyt ciężkiego, żeby Bóg go uniósł? Też potrafi, nie?

Nie chce mi się tworzyć e-makulatury, zatem na skróty z Wiki:

"Syntetyzując, opisany paradoks "podnoszenia kamienia" nie istnieje, ponieważ, z definicji, system omnipotentny może też pozbawić się omnipotencji we wszystkich działaniach, ale zachowując sobie tylko możliwość jej odzyskania. Zależnie od własnej woli, może też jeśli zechce, pozbawić się tej własności "na zawsze", ale nie musi tego koniecznie chcieć".

Pn lip 20, 2015 7:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Batlogin napisał(a):
Salmon napisał(a):
Nie porównałeś sprzeczności. Nie można być jednocześnie psem i kotem w 100%, tak jak nie można być człowiekiem i Bogiem w 100%. Ogniem i wodą itd.

Porównałem sprzeczności. Polak =/= Niemiec. Polak to Polak, a Niemiec to Niemiec - rubryka "narodowość" we wszelkiej maści spisach powszechnych pokazuje, że jak jest się jednym to nie jest się drugim.

Nie porównałeś sprzeczności.

Pn lip 20, 2015 7:10 pm
Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):

Porównałem sprzeczności. Jeśli wydaje Ci się, że zmiana natężenia równa się zmianie wektora, to masz rację - wydaje Ci się.

Pn lip 20, 2015 7:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Batlogin napisał(a):
Salmon napisał(a):
Bóg może być wszystkim i jest wszystkim, ale nie staje się człowiekiem w 100%, bo wtedy przestałby być Bogiem i nie byłoby komu utrzymywać wszechświatów i wszystko by przestało istnieć w tym samym momencie.

Po co zatem Jezus?

A po co są prorocy?

Batlogin napisał(a):
Salmon napisał(a):

W Nowym Testamencie jest dużo na ten temat.

Nie ma nic o Bogu. Jest sporo o Jezusie, a nie o Bogu-Ojcu, który (załóżmy) wysłał Jezusa.

Batlogin napisał(a):
"Syntetyzując, opisany paradoks "podnoszenia kamienia" nie istnieje, ponieważ, z definicji, system omnipotentny może też pozbawić się omnipotencji we wszystkich działaniach, ale zachowując sobie tylko możliwość jej odzyskania. Zależnie od własnej woli, może też jeśli zechce, pozbawić się tej własności "na zawsze", ale nie musi tego koniecznie chcieć".

Nie może pozbawić się omnipotencji we wszystkim, ale zachować sobie możliwość jej odzyskania, bo nie pozbawiłby się omnipotencji we wszystkim. Wewnętrznie sprzeczne. Ale brzmi wielce naukowo i imponująco.

Pn lip 20, 2015 7:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Batlogin napisał(a):
Salmon napisał(a):

Porównałem sprzeczności. Jeśli wydaje Ci się, że zmiana natężenia równa się zmianie wektora, to masz rację - wydaje Ci się.

Możemy tak do jutra... Nie porównałeś sprzeczności. Polak i Litwin to nie sprzeczność. No i bardzo dyskusyjne jest, czy można być Polakiem i Litwinem jednocześnie i w 100%. Bardzo.

Pn lip 20, 2015 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyżbyś uważał, Salmonie, że dla Boga niemożliwym jest być równocześnie Bogiem i człowiekiem?

Bóg może być wszystkim i jest wszystkim, ale nie staje się człowiekiem w 100%, bo wtedy przestałby być Bogiem i nie byłoby komu utrzymywać wszechświatów i wszystko by przestało istnieć w tym samym momencie. Bóg z definicji jest wieczny, a nie śmiertelny.

Inaczej mówiąc: Uważasz, że dla Boga nie jest to możliwe. Tylko widzisz: Taki jest Twój Bóg, którego sobie stworzyłeś, a nie Bóg, który stworzył ten świat. :)

Pn lip 20, 2015 7:20 pm
Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Możemy tak do jutra... Nie porównałeś sprzeczności. Polak i Litwin to nie sprzeczność. No i bardzo dyskusyjne jest, czy można być Polakiem i Litwinem jednocześnie i w 100%. Bardzo.

Ty tak sądzisz. Na ile interesuje Cię poznanie, a na ile interesuje Cię usprawiedliwienie swojej wizji - nie wiem, ale jeśli czujesz zgrzyt na poziomie etnicznym, najpierw mówiąc, że nie ma sprzeczności, a potem stwierdziwszy krypto-kontrastowo, że to bardzo dyskusyjne, bardzo, to po prostu rozmowa się kończy.

Pn lip 20, 2015 7:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Kiedy Bóg zstępuje do tego świata, to gra rolę człowieka, ale się nim nie staje. Wygląda jak człowiek, zachowuje się jak człowiek, robi wszystko co człowiek. Ale pozostaje Bogiem i objawia się jako taki tylko wybranym, tym, którzy mają/otrzymują oczy, żeby go widzieć.

Pn lip 20, 2015 7:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Batlogin napisał(a):
Salmon napisał(a):

Ty tak sądzisz. Na ile interesuje Cię poznanie, a na ile interesuje Cię usprawiedliwienie swojej wizji - nie wiem, ale jeśli czujesz zgrzyt na poziomie etnicznym, najpierw mówiąc, że nie ma sprzeczności, a potem stwierdziwszy krypto-kontrastowo, że to bardzo dyskusyjne, bardzo, to po prostu rozmowa się kończy.

Ty tak sądzisz.
Jeśli rozmowa się kończy, to bardzo dziękuję za nią.

Pn lip 20, 2015 7:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Doketyzm nie definiuje mojego wyznania, ale dzięki za sugestię :D

Pn lip 20, 2015 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Batlogin
Proponuję zostawić Salmonowi otwarte drzwi. Jeśli zechce przejdzie przez nie, jeśli nie zechce ma do tego prawo.

Grunt, że chłopak ma własne zdanie. Niech dojrzewa w swoim tempie i w kierunku, w którym wykorzysta swoje talenty. Tak żeby mógł w pełni użyć swojego potencjału w dobrym celu i tak, żeby w pełni rozwinął skrzydła.

Samodzielne myślenie może się okazać jego mocną stroną, gdy zechce odkryje mnóstwo fascynujących rzeczy.

A to, że czasami bywa upierdliwy. Cóż, ja byłem 100 razy gorszy.

Pn lip 20, 2015 7:48 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
JolaSz napisał(a):
Chrystus nie tylko ofiarował siebie za nas, ale także ustanowił Eucharystię.

Jezus nie ofiarował się za nikogo. Został ukarany za przestępstwa i herezje, a potem została do tego dorobiona filozofia.

Może poczytaj Stary Testament, lub opisy proroctw dotyczących przyjścia Mesjasza. Na Chrystusie wypełniły się wszystkie proroctwa ST dotyczące przyjścia zapowiedzianego Mesjasza.

Np: "Prorocy przedstawiają poszczególne sceny cierpień i śmierci Mesjasza tak dokładnie, jak gdyby sami byli ich naocznymi świadkami. Król Dawid na 1000 lat przed Chrystusem opisuje mękę i śmierć Mesjasza w tych słowach: "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? Ja zaś jestem robak, a nie człowiek, pośmiewisko ludzkie i wzgardzony u ludu. Przebodli ręce i nogi moje, policzyć mogę wszystkie moje kości. Dali mi jako pokarm truciznę, a gdy byłem spragniony, poili mnie octem, moje szaty dzielą między siebie i los rzucają o moją suknię" (Ps. 21,7)."

Lub inne: "Prorocy przepowiadają Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie Pana Jezusa oraz Zesłanie Ducha Świętego. Prorok Malachiasz zapowiada, że ofiary St. Testamentu będą zastąpione ofiarą czystą, nieustannie składaną na każdym miejscu i u wszystkich narodów. "Albowiem od wschodu słońca aż do jego zachodu wielkie będzie imię moje między narodami, a na każdym miejscu dar kadzielny będzie składany imieniu memu i ofiara czysta. Albowiem wielkie będzie imię moje między narodami - mówi Pan Zastępów" (Malach. 1, 11). Dawid zaś podaje, że ta ofiara będzie składana "wedle obrządku Melchizedecha" (Ps. 109), to znaczy pod postaciami chleba i wina."

"Spełnienie się tylu i tak dokładnych proroctw, odnoszących się do zdarzeń przyszłych, których najbystrzejszy rozum ludzki nic mógł odgadnąć, dowodzi niezbicie, że Ten, na którym się one ziściły, jest prawdziwym Mesjaszem."

(z http://msza.net/i/cz08_29.html)

Wt lip 21, 2015 5:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
"
Cytuj:
Syntetyzując, opisany paradoks "podnoszenia kamienia" nie istnieje, ponieważ, z definicji, system omnipotentny może też pozbawić się omnipotencji we wszystkich działaniach, ale zachowując sobie tylko możliwość jej odzyskania. Zależnie od własnej woli, może też jeśli zechce, pozbawić się tej własności "na zawsze", ale nie musi tego koniecznie chcieć".

Ta, ale to nie o ten paradoks chodzi. Chodzi o : Czy istota wszechmogąca zdolna jest stworzyć niemożliwy do zniszczenia kamień, którego nigdy nie będzie umiała unieść?

Wygląda na to, że dosłownie rozumiana wszechmoc nie może istnieć. Dlatego większość apologetów ogranicza możliwości Boga logiką... Choćby Craig.

Śr lip 22, 2015 4:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona