Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 04, 2020 11:31 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Śmierć na krzyżu 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć na krzyżu
Bóg jest transcendentny czyli inni niż wszystko co znamy. Nie da się Go sprowadzić do naszej logiki. Wszelkie próby będą się kończyć właśnie tak jak to widać w tym temacie. O Bogu wiemy tyle ile zechciał nam objawić. Pojąć Go nie pojmiemy. Pozostaje czekać aż kiedyś spotkamy Go twarzą w twarz.

Śr lip 22, 2015 4:29 pm
Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
Ta, ale to nie o ten paradoks chodzi. Chodzi o : Czy istota wszechmogąca zdolna jest stworzyć niemożliwy do zniszczenia kamień, którego nigdy nie będzie umiała unieść?

Semantyka pozbawiona wartości z ontologicznego punktu widzenia. Jak zrobisz maturę i skoczysz na studia, to trochę o tym może poczytasz. A może nie.

Śr lip 22, 2015 4:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Bóg jest transcendentny czyli inni niż wszystko co znamy. Nie da się Go sprowadzić do naszej logiki.

W takim razie dlaczego cokolwiek na jego temat twierdzisz?

Cytuj:
O Bogu wiemy tyle ile zechciał nam objawić. Pojąć Go nie pojmiemy.

Niezwykłe. To dokładnie tak samo jak z Zeusem.

Czy mogę zadać Ci pytanie na jakiej podstawie uznajesz istnienie swojego boga z prawdę?

Śr lip 22, 2015 4:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga

Tylko w swoim własnym sercu znajdziesz odpowiedź na swe poszukiwania.
Zadaj sam sobie pytanie i czekaj na odpowiedź. Zakładając, ze masz dobrą wolę, poznasz, że odpowiedź przysłał Ci Bóg.

Śr lip 22, 2015 5:36 pm
Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):

Śpisz na lekcjach, czy reforma oświaty tak bardzo daje ciała?

Śr lip 22, 2015 6:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
JolaSz napisał(a):
chrysletY napisał(a):
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga
Jola...wybacz szczerość ale takie zdanie miałoby sens gdybyś zwracała się do wierzącego...dla ateisty serce, to narząd mięśniowy wchodzący w skład układu krwionośnego kręgowców, wymuszający obieg krwi w organizmie...
Cytuj:
Zadaj sam sobie pytanie i czekaj na odpowiedź. Zakładając, ze masz dobrą wolę, poznasz, że odpowiedź przysłał Ci Bóg.
No właśnie w tym cały ambaras, że człowiek który z własnej woli zamyknął się na poszukiwanie Boga nie czeka na żadną odpowiedź od kogoś kto wg niego nie istnieje...

Śr lip 22, 2015 6:07 pm
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jola...wybacz szczerość ale takie zdanie miałoby sens gdybyś zwracała się do wierzącego...dla ateisty serce, to narząd mięśniowy wchodzący w skład układu krwionośnego kręgowców, wymuszający obieg krwi w organizmie...

Ale sachcim, on nie jest ateistą, tylko licealistą.

Śr lip 22, 2015 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Batlogin napisał(a):
chrysletY napisał(a):

Według mnie raczej to drugie, plus do tego dodał bym "odkorowujacą" rolę większości mediów...
Cytuj:
No wiesz...jak taki licealista w swoim otwartym na wiedzę umyśle "zainstalował" blokadę na zadawanie pytań egzystencjonalnych, to co poradzisz...

Śr lip 22, 2015 6:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Nie rozumiem. Odpowiadasz krótkimi zdaniami a sensu dokopywać się ciężko, bo za dużo opcji. Czy twierdzisz że Jahwe =/= Zeus jeśli chodzi o zasadność wierzenia? Tj siłę podstaw by uznać wierzenie w istnienie jednego i drugiego za prawdę?

Cytuj:

Z tym nie da się polemizować. Pozwól, że odpowiem ci cytując ciebie co do słowa, tylko podmieniając twojeo Boga na Magicznego Kucyka, żeby uzmysłowić ci, że ta sama linia argumentacyjna może prowadzić do kompletnie innych wniosków.

Zadaj sam sobie pytanie i czekaj na odpowiedź. Zakładając, ze masz dobrą wolę, poznasz, że odpowiedź przysłał Ci Magiczny Kucyk z Doliny Magii. Jeśli masz złą wolę, to uznasz, że odpowiedź przyszła od boga-potwora Jahwe, i kucyk Ciebie ukarze.

Śr lip 22, 2015 6:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Batlogin napisał(a):
za wysoko go oceniliście. To gimnazjalista.

Śr lip 22, 2015 6:30 pm
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No wiesz...jak taki licealista w swoim otwartym na wiedzę umyśle "zainstalował" blokadę na zadawanie pytań egzystencjonalnych, to co poradzisz...

Poradzić się nie da, nawet nie moja to sprawa. Po prostu nie lubię pitolenia. Ale cóż, to forum, jego prawo do pitolenia, moje prawo do awersji do takowego.

chrysletY napisał(a):
Nie rozumiem. Odpowiadasz krótkimi zdaniami a sensu dokopywać się ciężko, bo za dużo opcji. Czy twierdzisz że Jahwe =/= Zeus jeśli chodzi o zasadność wierzenia?

Dokładnie tak twierdzę.

chrysletY napisał(a):
Tj siłę podstaw by uznać wierzenie w istnienie jednego i drugiego za prawdę?

Stawiasz tezę, na wstępie myląc dwa paradygmaty religijne. I oczekujesz polemiki z tym. Komuś może się chcieć, mi nie. Ponawiam prośbę o to, żebyś zaczął od przeczytania przynajmniej Eliadego, bo widać, że inteligentny człowiek z Ciebie, zatem dasz radę, jak nie teraz, to w przyszłości.

W każdym poście mieszasz liźniętą (mniej lub bardziej świadomie) po łebkach filozofię (a właściwie filozofie) z praktycznie nietkniętym religioznawstwem i stereotypowym zamiennikiem antropologii i etnografii, robi Ci się z tego jakaś bezsensowna papka - z której wyciągasz sobie samemu tylko logiczne wnioski. I oczekujesz, że ktoś poważnie będzie z tą zupą idei polemizował.

Ktoś tam rękawicę, jak widzę, podejmuje. Ale sam przez to pisze dyrdymały - ale trudno ich nie pisać w krainie ideologicznego misz-maszu.

Jockey napisał(a):
za wysoko go oceniliście. To gimnazjalista.

Możliwe, ja w gimnazjum nie byłem, ale też byłem nastolatkiem i też mi się wydawało, że rozgryzłem wszechświat. I, kurczę, przyznam że miałem rację - wydawało mi się. :wink:

Ostatnio edytowano Śr lip 22, 2015 6:38 pm przez Batkonto, łącznie edytowano 1 raz

Śr lip 22, 2015 6:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wykpiwanie osoby jako metoda rozmowy? Ani to grzeczne ani mądre ani dojrzałe. Kultura osobista na tym forum jest na bardzo marnym poziomie. A przykład dają moderatorzy...

Śr lip 22, 2015 6:38 pm
Odpowiedz z cytatem
Łzy wzruszenia zalały mi oczy.

Śr lip 22, 2015 6:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Dokładnie tak twierdzę.

Wyjątkowo szkoda zatem, że nie chce Ci się ze mną porozmawiać dlaczego tak uważasz. To znaczy, dlaczego twoja religia jest tą właściwą a nie któraś z setek tysięcy innych, obecnych i funkcjonujących na przestrzeni wieków.

Jeśli jest to tak proste, że zagniesz tym gimnazjalistę, to wyjaśnij mi to w dwóch zdaniach. Dlaczego to Ty masz rację, a nie Afrykanin wierzący w boga Mmombo, który zwymiotował świat.

Śr lip 22, 2015 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzie...! ! ! ratunku...! ! ! na tym forum biją "murzynów" ! ! ! zwłaszcza Moderatorzy...że o Batlogin nie wspomnę... ;)
(to tak apropo wpisu Salmona)

Śr lip 22, 2015 6:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona