Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 14, 2020 2:00 am

Podobno przyszedł czas aby się opowiedzieć 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Podobno przyszedł czas aby się opowiedzieć
Czy zrezygnuję z wolności na rzecz tego by było mi dobrze? Kim chcę być człowiekiem czy robotem? Jeśli chcę zostać człowiekiem nie powinienem więcej narzekać..

Czas się opowiedzieć.. Czy zrezygnowałbym z wolności na rzecz tego aby było mi dobrze?
http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/zabojstwo-pieciolatki-w-gdansku-prokuratura-zabrala-glos/cryk1j

-1 Obywatel
Populacja ludzi zmniejsza się.
+1 Sprawa w sądzie
Biurokracja zwiększa się
-2 Obywateli na wolności
Populacja wolnych ludzi zmniejsza się
+1 Rezydent więzienia
Populacja więzienia zwiększa się
+1 Osoba do utrzymania
Gospodarka Państwa osłabia się
Miejsce na rynku pracy rośnie o 1
Maleje tempo osłabiania się Gospodarki Państwa
Morale wolnych ludzi zmniejsza się
Niezadowolenie społeczne zwiększa się
Ilość złych genów zmniejsza się
Niezadowolenie społeczne zwiększa się
Poziom sensacji zwiększa się
Tempo osłabiania się Gospodarki Państwa maleje ponownie za sprawą zapełnienia luki medialnej pracę reporterów itd
Tempo wzrostu niezadowolenia społecznego nieznacznie obniża się za sprawą zapełnienia luki medialnej oraz przez zmniejszenie współczynnika nuda
Tempo obniżania się poziomu morale wolnych ludzi obniża się za sprawą zjednoczenia w poczuciu pogardy dla wydarzenia
Poziom świadomości ludzi na wolności zwiększa się
Niezauważalnie rośnie poziom zaburzeń psychicznych ludzi na wolności będący wynikiem braku zrozumienia dla przyczyn wydarzenia, będącego wynikiem braku poinformowania społeczeństwa wolnych ludzi o szczegółach całego zajścia.
Minie sporo czasu zanim całość zostanie wyjaśniona np przy pomocy programu jak "Trudne Sprawy"
Zanim to się jednak stanie musi upłynąć trochę czasu podczas którego nasz układ nerwowy narażony będzie na nieunikniony stres spowodowany istnieniem uczuć jakiejkolwiek empatii
Doprowadzi to do sytuacji w której Bóg będzie musiał zastanowić się czy woli mieć roboty czy ludzi, jeśli zechce mieć ludzi to będzie musiał drastycznie obniżyć poziom zła na tym świecie. Jeśli nie to jakiekolwiek uczucia będą powoli znikać. Jeśli nie to znikać będzie sam Bóg. Ludzie powinni się nad swoim zachowaniem zastanowić bo to tak na prawdę od nich zależy czy będą mieć Boga i będzie im dobrze czy może go w ogóle nie będzie. Nie, nie jestem nim. Pośredniczę tylko..

Pt kwi 17, 2015 12:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Podobno przyszedł czas aby się opowiedzieć
Myślę że tu nie ma wyboru.
Człowiek to nie robot.
Tego nie da się pogodzić.
Jak ktoś nie odbiera zewnętrznych bodźców, jest uważany za chorego, niczym roślinka.
Jeśli ktoś czyni z automatu, to rozwala drugiemu dzieło.
Trudno by ktoś w takich stanach, uważał się za spełnionego.
Ważne by to nie inni to rozumieli i uznali jak jest.
To ma każdy z nas bezdyskusyjnie wiedzieć i stosować się do tej wiedzy.
By nie było potem zgonki, ja jemu zaufałem, a wyszło nie tak jak chciałem.
By było tak, ja sobie zaufałem, wiec nie ma co biadolić, czas to zmienić co jest nie tak.
I koniec z szukaniem czegoś, co rozwiąże nasze problemy samo.
Jeśli w tym będzie wspólna zgoda, to kto może przeszkodzić ludziom by żyło im się dobrze?

Pt kwi 17, 2015 1:32 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Wybór istnieje zawsze. Możliwe, że w odpowiednim czasie bardzo dobrze wam to wyjaśnię. Twoja odpowiedź jest mądra ale nie do końca. Rzeczywiście, zastanawiałem się nad tym czy dacie się ponieść emocjom i ograniczycie wybór tylko do takiego jaki wam zaproponowałem. Należy pamiętać, że zawsze istnieje 3 opcja. Jeśli pytasz zaś
Cytuj:
...Jeśli w tym będzie wspólna zgoda, to kto może przeszkodzić ludziom by żyło im się dobrze?

To odpowiem, że niezbyt uważnie czytałeś Pismo Święte bo pamiętałbyś historię o wieży Babel oraz o pomieszaniu ludziom języków. Moja wskazówka jest taka, że warto zacząć szukania sposobu na życie od tego aby znalazło się w nim pierwsze miejsce dla Boga.

Śr kwi 22, 2015 9:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak odpowiedziałem bo wyboru dokonałem, dla mnie nie ma dyskusji o tym że mogę wybrać życie bez Boga.
No chyba że Bóg coś inaczej zadecyduje, zmieni w tym co znam, co mnie otacza.
Wieża Babel to przykład jak dochodzi do zejścia na drogę nieprawości, przekombinowania w życiu ludzkim, no i tego konsekwencje.
Lecz to przykład jak nie robić, wiec żaden inny wybór.
No chyba że się swe życie traktuje swobodnie, wszystko mi wolno, bez względu na przesłanki.
Tyle że to już życie nierozumne, nie sadzę by było ono do końca normą dla człowieka, norma to rozumność.
Nie wnikając w to że ludzie są też ułomni, chorzy, lecz to jest co innego.

Śr kwi 22, 2015 11:45 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie. Wieża Babel to przykład jak kończy się szaleńczy bunt przeciw Bogu na zasadzie sam jestem swoim masztem okrętem i sterem. Tylko potem coś jednak pęka a bez Boga nie powstanie żadna wieża do nieba.

Śr kwi 22, 2015 11:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli robisz aluzję do tych czasów, że ludzie nie chcą Boga, budują świat po swojemu.
Znak czasów.
A Bóg po prostu nie zjednoczy ludzi i to co oni, my wybudujemy, się po prostu zawali.
Patrząc na to co się dzieje, tak można wnioskować, bo ludzie przestają z sobą współpracować.
To się musi z czegoś brać, nie ma na ziemi przypadków.
Ja akurat tym się zamartwiam, no bo życie jest trudniejsze, jak każdy sam rzepkę skrobie i trudno temu zaradzić.
Przed tym 21 wiekiem przestrzegał nas JP2, przed tym właśnie co się zaczyna psuć.
Piszesz o opowiedzeniu się, a czy słowne opowiedzenie wiele da?
Jak prawdziwe opowiedzenie się za prawdą, za Bogiem będzie wtedy gdy czyny będą prawdziwe.
Ludzie mówią jedno a czynią co innego, nie mało takich opowiedzeń sam doświadczyłem na sobie, przecież ich nie zmuszę do czynów zgodnych z deklaracją.
Musiał bym być ich aniołem stróżem, a i to nie nadążył bym naprawić to co zepsują.

Śr kwi 22, 2015 9:27 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witoldzie, nie wierzysz i to jest cała przyczyna Twych dylematów. Więcej wiary, mniej wątpliwości, jeszcze więcej wiary, jeszcze mniej wątpliwości.
Cytuj:
A Bóg po prostu nie zjednoczy ludzi i to co oni, my wybudujemy, się po prostu zawali.
Patrząc na to co się dzieje, tak można wnioskować, bo ludzie przestają z sobą współpracować.

Bóg wyraźnie napisał, że przyjdzie "na gotowe" aby tym rządzić. Patrz na to co się dzieje jak na pojedynek na rękę gdzie (choć całkowita prawda jest jeszcze inna) mocują się ze sobą siłacz i słabeusz, gdzie ten pierwszy chce wyśmiać gnuśnego i pewnego siebie słabeusza pozwalając mu uwierzyć, że wygrywa, podkładając się ale w ostatnim momencie nastąpi Tąpnięcie tak, że sam nie będziesz mógł wyjść z podziwu.
Cytuj:
Przed tym 21 wiekiem przestrzegał nas JP2, przed tym właśnie co się zaczyna psuć.

Spójrz lepiej na to przez co przechodził sam JP2.. Potrzeba Ci większej zgrozy niż IIWŚ? Śmiało, czekaj, Bóg z pewnością coś tam dla Ciebie znajdzie ;)
Cytuj:
Ludzie mówią jedno a czynią co innego, nie mało takich opowiedzeń sam doświadczyłem na sobie, przecież ich nie zmuszę do czynów zgodnych z deklaracją.
Musiał bym być ich aniołem stróżem, a i to nie nadążył bym naprawić to co zepsują.

Ludzie, ludzie, ludzie. Każdy z ludzi ma swoją krew, swoją duszę, swoje ciało, swoje sumienie itd itp. Zamiast myśleć o ludzkich drzazgach zajmuj się swoimi kłodami.

Śr kwi 29, 2015 11:17 pm
Odpowiedz z cytatem
KFSM napisał(a):
To odpowiem, że niezbyt uważnie czytałeś Pismo Święte bo pamiętałbyś historię o wieży Babel oraz o pomieszaniu ludziom języków.

Cytuj:
Ludzie mówią jedno a czynią co innego...

Cytuj:
Zamiast myśleć o ludzkich drzazgach zajmuj się swoimi kłodami.

Warto by było posłuchać i zacząć od samego siebie. Nie sądzisz?

KFSM napisał(a):
Patrz na to co się dzieje jak na pojedynek na rękę gdzie (choć całkowita prawda jest jeszcze inna) mocują się ze sobą siłacz i słabeusz, gdzie ten pierwszy chce wyśmiać gnuśnego i pewnego siebie słabeusza pozwalając mu uwierzyć, że wygrywa, podkładając się ale w ostatnim momencie nastąpi Tąpnięcie tak, że sam nie będziesz mógł wyjść z podziwu.

Czytałeś o walce Dawida z Goliatem?
Czy ten fragment z Pisma Świętego umknął Twojej uwadze?

"Moc w słabości sie dokonali"...nie w przechwałkach.

Dobrego dnia :)

Cz kwi 30, 2015 10:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
KFSM
Tak z tym się zgadzam do momentu tego poniżej.
Cytuj:
Ludzie, ludzie, ludzie. Każdy z ludzi ma swoją krew, swoją duszę, swoje ciało, swoje sumienie itd itp. Zamiast myśleć o ludzkich drzazgach zajmuj się swoimi kłodami.

Jako pustelnik mogę i biorę się za siebie nie oszczędzając się.
Drzazgi pustelnik wyciąga sam, bo i kto miałby za niego to robić.
Do silnej wiary potrzeba wielu, by się umacniać.

A to wymaga zjednoczenia, które Kościół już od tysiącleci czyni.
To jednak nie wystarcza.
Więc nie mam wątpliwości że zjednoczyć może tylko Bóg prawdą.
Wszystko inne dotychczasowe zawodzi.

Sam temat podjąłeś o opowiedzeniu się.
Nie Bóg ma się opowiadać a ludzie, a ci najzwyczajniej będąc chwiejni nie opowiadają się, a tylko adorują Boga.
Jest to taka różnica, że chcą prawdy o Bogu, lecz nie chcą mieć w tym co Bóg czyni kim jest, udziału.

Ja to widzę i o tym piszę, by nastąpiło zjednoczenie.
Inaczej to każdy sobie indywidualnie, przyjmie to co pomiędzy nim a Bogiem jest i sprawa rozwiązana.
Po co więc do tego został powołany Kościół jako urząd, by przyprowadzić wszystkich jego członków do Boga?
To pytanie retoryczne.
Bo jeśli uznamy, a uznajemy wszyscy w Kościele, że zbawiamy się wspólnie, polegając na sobie wzajemnie, to bez jedności nie możemy tego dostąpić.
No a jeśli sam Kościół nie powoduje do końca jedności, to nie jednoczy nas wspólnie.
A jeśli sam tego nie robi, to może to uczynić tylko Bóg.
To jest znak czasu, ostateczny, nie mam co do tego wątpliwości, taka jest moja wiara.
Tylko Bóg może otworzyć nas na siebie, siebie na wzajem,jeśli my sami tego nie potrafimy.
No chyba że jest inaczej, ja się mylę, że sami jednak co nie którzy, są tak do tego uzdolnieni, że jednoczą się z innymi, bez udziału Boga.

Dzięki za pouczenia.
Ale temat jak każdy niby oczywisty, to jednak wymaga szczególnej uwagi, rozwagi i omówienia.
Słowo nie jest rozkazem tylko na wiarę, słowo by nim było, musi być całkowicie zrozumiałe.
Słowo trzeba cierpliwie tłumaczyć, a nie podawać przez wiarę, a ty sobie je człowieku przyjmuj, nawet gdy go nie pojmujesz.
Czym się skończy dla kierowcy samochodu, przeczytanie instrukcji jego obsługi,a następnie próba jazdy, zapewne każdy wie.
Tak wiec mój głos w tym temacie, nie jest z niewiary, a z próby pokazania więcej z tego, co jak się wie jest oczywiste, a jak się nie wie, to jest niepojęte, wiec niezrozumiałe.

Cz kwi 30, 2015 11:02 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Przyjacielu, nic do Ciebie nie mam ale moim zdaniem powinieneś na poważnie zastanowić się nad własnym ja. Na przykład piszesz, że jesteś pustelnikiem. Cóż z Ciebie za pustelnik, skoro korzystasz z internetu? Przecież w ten sposób masz teoretyczny kontakt z bodaj 1/7 ludzi na świecie.
[quote=Maria-Magdalena]Warto by było posłuchać i zacząć od samego siebie. Nie sądzisz?[/quote]Nie piszę niczego, do czego sam bym się nie stosował. To, że w Polsce zrodziła się jakaś moda na znane nam wszystkim obiecywanie, to nie znaczy, że wszyscy za nią podążają ;)
Cytuj:
Czytałeś o walce Dawida z Goliatem?
Czy ten fragment z Pisma Świętego umknął Twojej uwadze?

"Moc w słabości sie dokonali"...nie w przechwałkach.

Owszem, to samo napisałem, w trochę inny sposób :)

Co do tematu to nie bez powodu go zacząłem. Chciałem wam pokazać pewien trend, z którym aktualnie mamy do czynienia apropo zmian w ludzkiej psychice. Chodzi na przykład o to by Ci ludzie, którym sprawia ból świadomość o poszerzającej się znieczulicy społecznej nie przejmowali się tym a zamiast tego zaczęli się sami w sobie umacniać. Z drugiej strony zaś, każdy z nas powinien się zastanowić czy, znalawszy się w jakiejś sytuacji, gdzie potrzebne jest udzielenie pomocy, warto iść za ogólnym trendem i udać, że się niczego nie widzi, czy może jednak przystanąć i tej pomocy udzielić, nawet gdy wymaga to od nas jakiejś ofiary.

Pt maja 08, 2015 11:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pustelnik, w naszej wymianie zdań to człowiek odpowiedzialny sam za siebie.
Przed Bogiem każdy sam odpowiada za siebie, tak jak by nikt poza nim nie istniał, czy nie miał wpływu na nas, jakbyśmy żyli jak pustelnicy.

Zasięgamy różnych opinii, by poznać lepiej taki czy inny temat.
Wnioski wyciągamy takie jaki zasób mamy wiedzy o czymś.
Robotyzm, rozumiem za bezkrytyczne przyjmowanie, bez analizy i uzasadnień, tego co do nas ktoś głosi.

Cytuj:
Podobno przyszedł czas aby się opowiedzieć
Czy zrezygnuję z wolności na rzecz tego by było mi dobrze? Kim chcę być człowiekiem czy robotem? Jeśli chcę zostać człowiekiem nie powinienem więcej narzekać..

Podałeś temat, dla mnie ciekawy.
Rozwinąłeś go nieźle, lecz do tej pory nie określiłeś do czego zmierzasz.
Czy to przestroga, czy nawoływanie, czy może co innego.

Jesteśmy ludźmi czy tego chcemy czy nie, wyboru nie ma.
Tego co było nie zmienimy, czasu nikt nie cofa.
Narzekanie na coś, to temat szeroki, precyzyjniej, by wiedzieć o co tobie chodzi.
Mówienie o czymś, by poszerzyć swoją wiedzę poznawczą, czy to z niepokojem, czy troską, nie jest moim zdaniem narzekaniem, wtedy jeśli przyjmujemy opcję, my jako ludzie.
Było by narzekaniem jeśli uznalibyśmy siebie za robotów.
Wtedy to taki robot nie ma prawa narzekać.

Określ się sam, za którym to twoim rodzajem zachowań ludzi, sam obstajesz.
Bo nie ma o czym z tobą po prostu dyskutować.

N maja 10, 2015 2:49 pm
Zobacz profil WWW