Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 04, 2020 11:00 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co przekonuje cię że jesteś chrześcijaninem ?
Cytuj:
Bo w istocie to Osoba Ducha Świętego powinna przekonywać człowieka czy jest dzieckiem Bożym, a nie ludzie...!
Pomyślałem podobnie pod wpływem przemyśleń psa (chodzi o użytkownika). Chodzi o osobiste doświadczenie Boga. W pierwszym rzędzie. Człowiek i jego refleksje, pròby usystematyzowania, wyjaśnienia, rozwinięcia, poznania, przekazania, wykorzystania doświadczenia są na drugim miejscu. Prorocy starotestamentowi, apostołowie, św. Paweł, św. Augustyn, inni święci grzesznicy. Wielu z nich było ludźmi spoza systemu religijnego. Ludźmi z krwi i kości - całkiem jak my ;) Odnaleźli Boga we wzajemnym przyswojeniu, jakiejś formie relacji. Chcę podkreślić znaczenie wiary opartej nie o pranie mózgu lecz o kontakt z rzeczywistością przekraczającą człowieka. Przy czym nie twierdzę, że w słowach, twórczości ludzi nie ma odbicia tej rzeczywistości.

Pt maja 01, 2015 11:08 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
joannabw napisał(a):
asertywny napisał(a):

Myślę że ten kto objaśniał Ci kwestię czym jest bycie zimnym dla Boga, gorącym i letnim. Rozumiał to opacznie. Dlatego że ten list kierowany jest TYLKO do wierzących. Jezus mówi o odrzuceniu postawy letniej, czyli obojętnej i neutralnej. Tak więc z całą pewnością nie wchodzi opcja „ którzy nie mieli szansy poznać nauki Chrystusa (zimni) „

Myślę, że to słowa św. Tomasza z Akwinu. On w ten sposób objaśnił kwestie. Korzystasz czasem z nauk tych, których KK uznał za świętych?
Doszukałam się, że w byciu zimnym i gorącym chodzi o świadomość naszej grzeszności. Letni to ci, którzy żyją tzw. poprawnie, wydaje im się ,że nie grzeszą, a w oczach Boga mogą żyć w grzechu ciężkim. Nasuwa mi się taki przykład jak zignorowanie potrzebującego, bo akurat spieszę się do pracy czy coś w tym stylu.
Przypomniała mi się sytuacja sprzed lat gdy niepełnosprytny chłopak stał na przystanku autobusowym i prosił ludzi, żeby ktoś pojechał z nim do pracy i wytłumaczył go, bo go wyrzucą przez to, że znowu zaspał. Nikt nie zareagował. Myślę, że gdyby ktoś pojechał z nim kosztem własnej reputacji nieba by mu się przychyliły.
Dodam tylko, że ten chłopak miał czworo, czy pięcioro młodszego rodzeństwa, nigdy nie widziałam ich matki, za to często- jego ojca. Z twarzy zmęczonego człowieka.
asertywny napisał(a):
Jak się człowiek fizycznie rodzi to jest TYLKO dzieckiem jakichś ludzi.

Wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi. W każdego człowieka począwszy od Adama i Ewy Bóg tchnął ducha.

Zbieżność tego co napisałem jak rozumiem zagadnienie z listu do Laodycei, z Tomaszem z Akwinu, jest tylko wynikiem zwykłego rozumowania. Nigdy nie śledziłem poglądów tego człowieka.

Gdzie doszukałeś się wniosku że bycie gorącym i zimnym dla Boga to świadomość grzeszności człowieka ?

To co zaznaczasz o grzechu ciężkim i o tym że wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi, kwalifikuje się na oddzielny wątek...Gdyż ja takiej nauki w Biblii nie znajduję.

Pt maja 01, 2015 12:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Moim argumentem że opieranie się jedynie na CAŁEJ BIBLII, jest zasadne, słuszne i prawidłowe, jest to że mam niezmącony pokój i radość. Brak wątpliwości, gdyż stale jestem na „łączach” z Bogiem, poprzez rozmowę z Nim.

To są dobre argumenty ale tylko na Twój prywatny użytek. Do dyskusji nie bardzo się nadają bo sprowadzają się do stwierdzenia: "mam rację, bo mam wewnętrzne przeczucie, że mam rację".

Ja też mam wewnętrzne przeczucie i pewność, że mam rację ale nie użyłbym tego stwierdzenia do przekonania innych, bo to jest argument subiektywny a zatem nikt nie może go zweryfikować.

Pt maja 01, 2015 5:06 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
RadekK napisał(a):
asertywny napisał(a):
Moim argumentem że opieranie się jedynie na CAŁEJ BIBLII, jest zasadne, słuszne i prawidłowe, jest to że mam niezmącony pokój i radość. Brak wątpliwości, gdyż stale jestem na „łączach” z Bogiem, poprzez rozmowę z Nim.

To są dobre argumenty ale tylko na Twój prywatny użytek. Do dyskusji nie bardzo się nadają bo sprowadzają się do stwierdzenia: "mam rację, bo mam wewnętrzne przeczucie, że mam rację".

Ja też mam wewnętrzne przeczucie i pewność, że mam rację ale nie użyłbym tego stwierdzenia do przekonania innych, bo to jest argument subiektywny a zatem nikt nie może go zweryfikować.

Ale chrześcijanin, inaczej Chrystusowiec, nazwę tę czerpie od słowa Chrystus, zgadza się ? Zakładam że potwierdzisz. My tutaj na forum chrześcijańskim, nie powinniśmy mieć innej podstawy, niżeli Pismo Święte. Dla dziecka Bożego, gruntem jest Słowo i wola Boża zapisana na kartach Biblii. Moje twierdzenia opieram TYLKO na tym fundamencie. Moje przekonanie opieram tylko i wyłącznie na tym źródle.
Wiara nie jest przeczuciem, lecz PEWNOŚCIĄ „ Wierzyć zaś – to znaczy być pewnym, że się otrzyma to, czego się oczekuje; to znaczy być przekonanym o rzeczywistym istnieniu tego, czego się nie widzi. „
[Heb 11;1 według Biblii Warszawsko Praskiej].

Pt maja 01, 2015 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To że wracam, dziś byłem u spowiedzi

Pt maja 01, 2015 8:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Dla dziecka Bożego, gruntem jest Słowo i wola Boża zapisana na kartach Biblii. Moje twierdzenia opieram TYLKO na tym fundamencie. Moje przekonanie opieram tylko i wyłącznie na tym źródle.

Na pewno jest Ci znany termin "błędne koło". Twoja argumentacja jest właśnie przykładem tego błędu logicznego:

1) prawidłowo interpretuję Biblię
2) wiem o tym bo mam wewnętrzne przekonanie, że robię dobrze
3) moje wewnętrzne przekonanie jest prawidłowe bo jest zgodne z moją interpretacją Biblii,

I tak w kółko...

Pt maja 01, 2015 9:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
sahcim napisał(a):
Pytanie tytułowe twojego wątku asertywny skomentuję tak, że nie co przekonuje mnie, a kto, i jest to każdy bliźni będący w potrzebie, któremu nie odmówię pomocy...

Natomiast takimi wypowiedziami drogi asertywny, jak te:
tylko kościół Zielonoświątkowy opierał się jedynie na Słowie Bożym.
oraz
Jestem też katolikiem, LECZ NIE RZYMSKIM, ale cząstką Kościoła POWSZECHNEGO Jezusa Chrystusa.
wydajesz sprzeczne świadectwo o swoich poglądach, bo jeśli twierdzisz iż jesteś katolikiem czyli należysz do Kościoła katolickiego(powszechnego), to albo nie piszesz prawdy twierdząc iż tylko kościół Zielonoświątkowy opiera się jedynie na Słowie Bożym. albo nie piszesz prawdy pisząc iż jesteś cząstką(cyt) "kościoła Zielonoświątkowego" czyli tych, którzy opierają się jedynie na Słowie Bożym...a zatem albo jesteś zielonoświątkowcem albo katolikiem ?

Poniekąd to można zgodzić się z Twoją propozycją zmiany pytania w wątku. Bo w istocie to Osoba Ducha Świętego powinna przekonywać człowieka czy jest dzieckiem Bożym, a nie ludzie...!

Należę do Kościoła Jezusa Chrystusa i o tym fakcie przekonuje mnie Duch Święty. To że jestem chrześcijaninem też przekonuje mnie Bóg w Osobie Ducha , poprzez sprawdzanie tego z Jego Słowem i odczucie. Dowodem tego jest codzienne szare życie i zmaganie się z przeciwnościami.
Nazwy kościołów wymyślili ludzie. Dlatego porównywanie ich założeń z tym jak powinien wyglądać Kościół Jezusa Chrystusa, jest już innym zagadnieniem. W związku z tym możesz założyć nowy wątek.
Wybacz asertywny, że nie zakładam nowego wątku ale uznałem, że skoro tutaj(w twoim wątku) dajesz odpowiedź co(kto) przekonuje cię, że jesteś chrześcijaninem należącym do takiego(a nie innego) Kościoła, to być może również i tutaj uzyskam odpowiedź...
dlaczego akurat obrałeś sobie tą wspólnotę(Kościoła zielonoświątkowego) za swoją i stałeś się(jak napisałeś) jej częścią skoro uważasz iż nazwy "kościołów"(wspólnot) wymyślili sobie ludzie, co jest równoznaczne z tym, że:
1) albo Kościół zielonoświądkowy jest tym powszechnym czyli jedynym Kościołem Chrystusowym;
2) albo KZ jest częścią Kościoła Chrystusowego(powszechnego) ale wtedy nie jest prawdą to, co napisałeś, a mianowicie że tylko KZ opiera się jedynie na Słowie Bożym...
a zatem czy możesz mi odpowiedzieć z łaski swojej która z tych dwóch opcji jest prawdziwa ??
Cytuj:
Pytam Ciebie sachcimie, czy czytujesz Katechizm ?
Czasami sięgam po KKK żeby sprawdzić czy moje przekonania są zgodne z tym, co naucza Krk...

Pt maja 01, 2015 10:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
To że wracam, dziś byłem u spowiedzi

Zapewne potwierdzisz że spowiadasz się Bogu a nie człowiekowi ? Zadziwiająca jest Twoja teza, bo rozmowa z Bogiem tylko jako nadawanie, lecz bez odbioru. Bo chyba spowiedź nie uważasz za dialog ?
I to przekonuje Cię że o tym że jesteś chrześcijaninem ?
8O

So maja 02, 2015 6:59 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
RadekK napisał(a):
asertywny napisał(a):
Dla dziecka Bożego, gruntem jest Słowo i wola Boża zapisana na kartach Biblii. Moje twierdzenia opieram TYLKO na tym fundamencie. Moje przekonanie opieram tylko i wyłącznie na tym źródle.

Na pewno jest Ci znany termin "błędne koło". Twoja argumentacja jest właśnie przykładem tego błędu logicznego:

1) prawidłowo interpretuję Biblię
2) wiem o tym bo mam wewnętrzne przekonanie, że robię dobrze
3) moje wewnętrzne przekonanie jest prawidłowe bo jest zgodne z moją interpretacją Biblii,

I tak w kółko...

Czy masz jakiś pomysł co można zrobić aby wyjść z tego koła ?

So maja 02, 2015 7:05 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sachcim napisał(a):
Wybacz asertywny, że nie zakładam nowego wątku ale uznałem, że skoro tutaj(w twoim wątku) dajesz odpowiedź co(kto) przekonuje cię, że jesteś chrześcijaninem należącym do takiego(a nie innego) Kościoła, to być może również i tutaj uzyskam odpowiedź...
dlaczego akurat obrałeś sobie tą wspólnotę(Kościoła zielonoświątkowego) za swoją i stałeś się(jak napisałeś) jej częścią skoro uważasz iż nazwy "kościołów"(wspólnot) wymyślili sobie ludzie, co jest równoznaczne z tym, że:
1) albo Kościół zielonoświądkowy jest tym powszechnym czyli jedynym Kościołem Chrystusowym;
2) albo KZ jest częścią Kościoła Chrystusowego(powszechnego) ale wtedy nie jest prawdą to, co napisałeś, a mianowicie że tylko KZ opiera się jedynie na Słowie Bożym...
a zatem czy możesz mi odpowiedzieć z łaski swojej która z tych dwóch opcji jest prawdziwa

Wszystkie religie są organizacjami i są dziełem człowieka. Ale Kościół Jezusa Chrystusa jest ORGANIZMEM. Obrazuje to ten poniższy tekst.

jako nowonarodzone niemowlęta, zapragnijcie nie sfałszowanego duchowego mleka, abyście przez nie wzrastali ku zbawieniu,  gdyżeście zakosztowali, iż dobrotliwy jest Pan.  Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny.  I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.  Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się.  Dla was, którzy wierzycie, jest on rzeczą cenną; dla niewierzących zaś kamień ten, którym wzgardzili budowniczowie, pozostał kamieniem węgielnym,  ale też kamieniem, o który się potkną, i skałą zgorszenia; ci, którzy nie wierzą Słowu, potykają się oń, na co zresztą są przeznaczeni.”
[ 1 P 2;2-8 BW].
Jezus Chrystus jest pierwszym żywym Kamieniem, natomiast narodzeni z wody Słowa Bożego i Ducha Świętego ludzie są następnymi żywymi kamieniami w tej Budowli. Tak więc WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. To ten Kościół jest powszechny\katolicki.
Kościół powszechny stanowią wszystkie dzieci Boże zrzeszone w jakichś organizacjach religijnych lub nie.
Czy wyraziłem się czytelnie ?

sachcim napisał(a):
Czasami sięgam po KKK żeby sprawdzić czy moje przekonania są zgodne z tym, co naucza Krk...

Tutaj przedstawiłeś masło maślane. Przecież kościół Rzymskokatolicki NIE NAUCZA inaczej niż to co sam stworzył. Porównywanie się z samym sobą, mówiąc delikatnie jest dziwne. Czy raczej nasze przekonania nie powinniśmy sprawdzać z tym co stworzył Bóg, czyli Biblią ?

So maja 02, 2015 8:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
sachcim napisał(a):
a zatem czy możesz mi odpowiedzieć z łaski swojej która z tych dwóch opcji jest prawdziwa
Wszystkie religie są organizacjami i są dziełem człowieka.
Wow...to Chrześcijaństwo jest dziełem(organizacją) człowieka, a nie Pana Jezusa...? O czym tutaj wiec z toba rozmawiać ?
Ps...pomimo iż wyrażasz się czytelnie asertywny, to dyskutujesz sam ze sobą gdyż nie odpowiadasz na pytania.. :dokitu:
Cytuj:
Tutaj przedstawiłeś masło maślane. Przecież kościół Rzymskokatolicki NIE NAUCZA inaczej niż to co sam stworzył.
To, że uważasz iż Chrześcijaństwo stworzył człowiek, to już twoja sprawa...katolicy czyli chrześcijanie uważają(wierzą) iż Chrześcijaństwo to religia i jest ona jest dziełem Pana Jezusa...,

So maja 02, 2015 8:58 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A co przekonuje mnie, że jestem człowiekiem? Ano patrzę na innych ludzi i zdaję się być podobnym. Z chrześcijaństwem podobnie.

Jeśli autorowi chodziło o uzasadnienie, dlaczego chcę być chrześcijaninem, to takowego nie mam. Wierzę, że wiara jest łaską - czyli mój wybór związany z wiarą jest uprzedni w stosunku do jakiegokolwiek uzasadnienia.

So maja 02, 2015 9:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sorki, że tak na raty...
asertywny napisał(a):
Jezus Chrystus jest pierwszym żywym Kamieniem, natomiast narodzeni z wody Słowa Bożego i Ducha Świętego ludzie są następnymi żywymi kamieniami w tej Budowli. Tak więc WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. To ten Kościół jest powszechny\katolicki.
Kościół powszechny stanowią wszystkie dzieci Boże zrzeszone w jakichś organizacjach religijnych lub nie.
]
Zastanawiałem się jak skomentować te słowa, które zacytowałem(używając podkreśleń) i doszedłem do wniosku, że skomentuje je pytaniem do ciebie asertywny:
czy ty aby napewno jesteś chrześcijaninem, bo twoje słowa zacytowane przeze mnie świadczą przeciwko temu...??

So maja 02, 2015 10:04 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Do użytkownika o nicku sachcim

Nie wykrzywiaj mojej wypowiedzi, gdyż powiedziałem że religie są dziełem ludzkim\śmiertelników !
Natomiast chrześcijaństwo też założył Człowiek który był i jest Bogiem !

So maja 02, 2015 10:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Do użytkownika o nicku sachcim

Nie wykrzywiaj mojej wypowiedzi, gdyż powiedziałem że religie są dziełem ludzkim\śmiertelników !
Natomiast chrześcijaństwo też założył Człowiek który był i jest Bogiem !
Czy ja gdzieś wykrzywiam twoje wypowiedzi...?
Najpierw sam twierdzisz jakoby(cyt):
Wszystkie religie są organizacjami i są dziełem człowieka.,
a gdy gdy zwróciłem ci uwagę, że to nie jest prawda, bo religia chrześcijańska nie jest dziełem człowieka ale że religia chrześcijańska jest dziełem Boga, to oczerniasz mnie, że to niby ja wykrzywiam twoje wypowiedzi... :roll:
Ps...Możesz mi wyjaśnić na jakiej podstawie twierdzisz, że(cyt):
WSZYSTKIE ziemskie religie, znajdujący się w nich LUDZIE stanowią cząstkę Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. To ten Kościół jest powszechny\katolicki.
...?

So maja 02, 2015 11:24 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona