Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 28, 2020 9:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Dlaczego Bóg z nami nie rozmawia? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Bóg z nami nie rozmawia?
lidka napisał(a):
Alez jakie kpiny... moja droga Skalo boza... w koncu zmienilismy swiat mamy komputery mobile telefony... wiec Bog jako wszystko wiedzacy zdaje sobie z tego sprawe... ze mozemy sie z nim kontaktowac poprzez nowa technologie a nie tak jak wieki temu na gorze Synaj... wszelkie wiadomosci moze nam przeslac przez email lub sms... jak slusznie zauwazylas... moze znasz jego numer na ktory moglabym wyslac sms... :lol:

A na jakie pytanie nie znalazłaś odpowiedzi W Biblii?

N cze 07, 2015 8:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co masz na mysl Ja - no wiesz w biblii nie ma odpowiedzic jak skontaktowac sie z Bogiem przez sms albo email... Swiat wtedy nie mial pojecia o mobile phone czy tez internecie :lol:

N cze 07, 2015 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Co masz na mysl Ja - no wiesz w biblii nie ma odpowiedzic jak skontaktowac sie z Bogiem przez sms albo email... Swiat wtedy nie mial pojecia o mobile phone czy tez internecie :lol:

Sms em nie można sie skontaktowac z Bogiem.
Tak jak z psem tez tego nie zrobisz.
Smsy są dla ludzi . poza tym co ma ówczesny świat do wiedzy o telefonach.
Bóg jasno powiedział jak mozna się z nim komunikować i kiedy.

N cze 07, 2015 2:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To jak, komuś z tego forum udało się porozmawiać z Bogiem?

N cze 07, 2015 3:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Jeśli coś takiego zakomunikuje, oznacza to, że ma przepustkę ze szpitala/źle dobrane leki lub dotąd nie został zdiagnozowany. Drugi przypadek to taki, że ktoś został wcześniej wprowadzony w błąd i tę iluzję traktuje jako rzeczywistość. Zdrowy psychicznie/duchowo człowiek nie ma prawa słyszeć żadnych głosów, które sam weryfikuje jako głosy Boga.
W duchowości chrześcijańskiej mamy kolejne etapy prowadzące do poznania z Bogiem. Są trzy etapy lub drogi jak to widzi św. Jan od Krzyża (można wykazać zgodność z przekazem biblijnym).
W innym wątku osoba, która uważa, że jest przepełniona Duchem Świętym nie potrafiła odpowiedzieć na pytania dotyczące tej kwestii. Więcej- nie rozumiała o co pytam.

N cze 07, 2015 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Iton napisał(a):
To jak, komuś z tego forum udało się porozmawiać z Bogiem?

Ja codziennie rozmawiam z Bogiem.

N cze 07, 2015 7:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
W jaki sposób się to odbywa?

N cze 07, 2015 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy dar proroctwa we współczesnych czasach można zakwalifikować do rozmowy Boga z nami (z nami we wspólnocie)? Osobiście myślę, że tak.

N cze 07, 2015 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Iton napisał(a):
ja napisał(a):

Normalnie mówie do niego. Prosze o rozne rzeczy dziekuję za to co dostałem.
Opowiadam z czym mam problem .
takie osobiste sprawy

N cze 07, 2015 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Iton napisał(a):

Jeśli chodzi o rozmowę z Bogiem, to różnie.
W zasadzie nie nazwałbym tego rozmową, raczej komunikacją.

To nie jest tak, że Ty coś powiesz i natychmiast dostajesz odpowiedź.
Może tak być, ale nie musi. Z tym może być bardzo, bardzo różnie.

Bóg komunikuje się z człowiekiem przez sny - symbolicznie, przez Biblię dużo rzadziej, o wiele, wiele rzadziej przez wizje. Mówiąc "o wiele rzadziej" mam na myśli ekstremalnie rzadkie przypadki.

Czasami dostaje się odpowiedź przez innego człowieka. Zasadniczo człowiek dowiaduje się tego, czego nie wie. I nie ma wątpliwości od Kogo pochodzi wiadomość.

Przyjęło się wśród niektórych ludzi, że Bóg rozmawia z człowiekiem przez myśli człowieka. Ja bym temu nie ufał.

N cze 07, 2015 8:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
arturflyer napisał(a):
Zastanawiam się dlaczego Bóg z nami nie rozmawia, przynajmniej z tymi, którzy tego chcą.

Bo nie chce. Bo się ukrywa przed nami. Bo ma nas gdzies. Bo jestesmy dla Niego, z Jego perspektywy prymitywnymi robocikami.

Do tych, którzy twierdzą, ze rozmawiają z Bogiem mam pytanie:

1. Czego nowego dowiedziliscie sie w trakcie tych rozmow, czego nie wiedzieliscie wczesniej i co nie byłoby kompilacją już uprzednio posiadanej wiedzy ? Bóg moze objawić człowiekowi kazdą prawdę jaką chce, bo zna kazdą i umie to zrobic. Prawdę o człowieku, o wszechswiecie itp.

Wystarczy odrobinę kreatywniej pomyślec. Gdyby Chrystus chciał, to moglby pisac emaile, nawet gdyby nie chcial się ujawnić. Otwotrzyć stronę www, wysyłac tradycyjne listy, smsy. Gdyby tylko chciał znalazlłby sposób bo jest Bogiem. Wyobraź sobie, ze jutro rano otwierasz program pocztowy, a tam emial ze wskazówkami jak masz zyć i z takimi informacjami, ze nikt tylko Chrystus je zna. No coż, ale tak sie nie stanie.

Proroctwa, straszenie ze będa wojny choroby, katastrofy jezeli ludzie sie nie nawrócą, mają jak dla mnie zerową wartośc. Wojny, choroby, katastrofy były, są i będą. Mowić ze będą to jak nie powiedzieć nic.

Ludzie ograniczają się do złudzenia, ze rozmwiaja z Bogiem. Wydzielają czesc siebie wewnatrz lokują tam ideę zwaną Bogiem i nią rozmwiają. Czasem produkują odpowiedź i uwazają ją za prawdziwą nic nowego się nie dowiedziawszy.
IMHO niskie poczucie własniej wartości i co za tym idzie brak wiary we wlasne przekonania moze byc jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. Kiedy sie ma własnego Boga w głowie... o to co innego. Przeciez Bóg jest najwyzszym autorytetem. Mozna powiedziec, ze to nie jest moje przekonanie tylko prawo otrzymane od Boga, a wtedy mozna sie juz z pelnym przekonaniem o to bić.
Tak na marginesie, podobnie ma sie sprawa ze zlem. W przeciwległym kącie głowy siedzi diabeł i on odpowiada za zło.

Co ? Ja odpowiadam za wyrządzone przeze mnie zło ? Skąd, to diabeł jest jego przyczyną, Ja nie jestem zły, to on !! :D

N cze 07, 2015 8:59 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Czasami dostaje się odpowiedź przez innego człowieka. Zasadniczo człowiek dowiaduje się tego, czego nie wie. I nie ma wątpliwości od Kogo pochodzi wiadomość.

A to nie jest tak, ze dostaje wiadomosć od wlasnego procesu uczenia sie i kojarzenia faktów, a drugi człowiek bywa w tym tylko katalizatorem, dostarcza brakującej informacji do skompletowania pelnej wizji czegoś i zrozumienia tego czegoś ?
I nagle dochodzi do olśnienia ... aaaaaa to tak działa !

N cze 07, 2015 9:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak prosto to nie działa. Pan Jezus powiedział Ja jestem Drogą i Prawdą, i Życiem (J14, 6)
Skoro Pan Jezus wymienia owe określenia w takiej a nie innej kolejności, możemy wnioskować, iż jest On najpierw dla nas Drogą, potem Prawdą a na końcu Życiem.
I znów wpadamy w owe trzy etapy o których wspominałam wcześniej.
Komunikacja zaczyna się realizować płynnie na etapie o którym pisze Paweł Już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus.

N cze 07, 2015 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
bogdank67 napisał(a):
hmhmm napisał(a):

A to nie jest tak, ze dostaje wiadomosć od wlasnego procesu uczenia sie i kojarzenia faktów, a drugi człowiek bywa w tym tylko katalizatorem, dostarcza brakującej informacji do skompletowania pelnej wizji czegoś i zrozumienia tego czegoś ?
I nagle dochodzi do olśnienia ... aaaaaa to tak działa !

Słuchaj, może tak być. Czemu nie.

Przecież możesz ciągle strzelać fochy, że nie zostałeś wysłuchany. Tylko jak widać na Boga to nie działa. Poza tym sam miałeś sny, nie wiem o co Ci chodzi, jeśli mówimy o komunikacji Bóg - cżłowiek. Sam Ci je tłumaczyłem, a Ty to zignorowałeś.

Mówię i mówiłem, nie dostajemy nic, poza tym, co już mamy. Jak chcesz coś dostać, to musisz mieć trochę tego w sobie...

Jeśli to jest uznawane za szaleństwo albo wyśmiewane, to walę prosto po oczach aż wychodzą one z orbit. To wtedy jest znowu wielka obraza.

Jeśli nie chcesz zmienić zdania, to nie ma takiej siły na niebie i ziemi, która Cię do tego zmusi.

Może wymagam za dużo albo coś robię źle, natomiast na dzień dzisiejszy inaczej nie potrafię.

N cze 07, 2015 9:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jeśli człowiek nie wejdzie na Drogę- przekazu Boga nie usłyszy. Tkwi w ciemności, w pogańskiej świadomości, iż jesteśmy autonomicznymi bytami, które mogą sobie żyć jak chcą.

N cze 07, 2015 9:32 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona