Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 19, 2019 12:55 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
 Dusza i ciało 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dusza i ciało
Andy72 napisał(a):
Świadomości nie można wytłumaczyć ani fizyką klasyczną ani kwantową
Dlaczego tak uważasz?

Pn paź 05, 2015 7:45 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
1. Przeczytałeś do końca? ''Nie, ale podany przez Ciebie przykład jest zbyt oczywisty''. I nie pytaj się mnie co to oznacza, tylko sam do tego dojdź
2. Chcesz dowodów? Proszę bardzo, zapraszam do Innsbrucka! Tam znajduje się „ katolickie (!) archiwum X” czyli centrum badań paranormalnych. Katolickie. Udokumentowane są tutaj np. przejawy stygmatów, poltergeista z Rosenheim o którym każdy parapsycholog słyszał, z udziałem świadków.. Przypadki zostały nagrane, zapisane z opisem wielu świadków, fizyków, czasami policji i sądu.
I co? Dalej będziesz mi wmawiał, że zjawiska paranormalne nie istnieją? Takie przypadki zostały też zapisane w książce Carla Sargenta i H.J. Eysencka. UPRASZA się o odpowiedź
3. Istnienia duszy udowadnia parapsychologia, neurologia i filozofia.
4. Jak to dlaczego? Sam sobie odpowiedz na takie pytanie. Poza tym ponawiam pytanie ( po raz kolejny zresztą ) SKĄD SIĘ BIERZE AKTYWNOŚĆ MÓZGU?
5. Proponuję książkę ‘’Fizykę duszy’’
6. Punkt 2
7. A skąd wiesz? Nasze ciało to materia. Śmierć jest tylko przejściem duszy z materii w energię. Jest to niepewne, ale prawdopodobne.
8. Czy to oznacza, że zjawiska kwantowe nie odgrywają kluczowej roli w całym Wszechświecie?
9. Albo pól magnetycznych? Skąd wiesz, że ich w mózgu nie ma?
10. Były w ogóle takie symulacje?
11. Przeczytaj. A gdyby się okazało, że tam jest dowód?... I skąd wiesz, że to fantazje?
12. Dobra, już nawet porzućmy teorię wieloświatów. Czy to zmieni fakt, że dusza istnieje?
13. Wezmę pierwsze z brzegu; NDE
14. Jakie procesy? Skąd się wzięły? W jaki sposób działają? Czego skutkiem są? Co je pobudza do pracy?
15. Punkt 8.
16. Nie powiedziałem, że czuję Boga. Czuję jego dzieło.
A co, uważasz że to dzieło przypadku???
17. Wszędzie.
O ile taki istnieje. (inny Wszechświat)
18. Przed chwilą pisałeś, że inteligencja oprócz naszej nie istnieje.
19. No a od czego innego?
20. Udowodnić że ktoś stworzył coś? Jest udowodnione w postaci praw fizyki.
21. Prawa fizyki.
22. Punkt 2 (po raz kolejny)
23. Punkt 2 . Znowu.
24. Zjawiska paranormalne i pkt. 2 ponownie
25. Chociażby na podstawie prostego eksperymentu. Spytaj się dowolnego człowieka, czy wyrzuciłby portfel pełen pieniędzy do morza. Zapewne odpowie nie. Dlaczego? Bo jest świadomy, że pieniądze to cenna rzecz i może je wykorzystać. Albo nawet czy jest świadomy tego że żyje.
26. No to o tym mówię. Pies jest świadomy że pożar jest niebezpieczny. Więc budzi domowników. Ale czy pies jest świadomy, że umrze lub że żyje? Nie wiadomo.
27.Cytuję; Takich obliczeń to nie.

No właśnie! Na tym polega inteligencja.
Przykłady podane przez Ciebie są przykładem rozwiniętej pamięci. A nie inteligencji. Inteligencja polega na logicznym myśleniu, a tylko częściowo zapamiętywaniu
28. Nie wiadomo.
29. Zjawiska paranormalne nie przeczą prawom fizyki. Przeczytaj ‘’Kwantową rzeczywistość” Wszystkie podlegają prawom fizyki kwantowej, tylko naukowcy nie zajmują się takimi zjawiskami.
30. O obrazie można też czytać lub słuchać. Więc poczytaj o anomaliach tego obrazu.
31. A czy o różowym jednorożcu są jakieś źródła? Nie. Wszystkie święte księgi mówią o istnieniu jakiegoś bóstwa. Biblia mówi o Jezusie, o Bogu. Koran o swoim bogu, a jeszcze inne księgi też. Więc?
32. A skąd wiesz?
33. Nie powiedziałem że jest potwierdzona. Powiedziałem, że jest  Nie że jest udowodniona. Czytaj uważniej.
34. Skoro opisują czego doznali?...
35. Chcesz zobaczyć duszę oczyma? No będzie ciężko…
36. Ok., ale czy te sieci neuronowe mają zdolność kreatywnego myślenia? Roboty są zaprogramowane, nie działają z własnej woli. Rozumiem że te sieci neuronowe można porównać do robotów?
37.
Opracowane komputerowo
Obraz „Matki Bozej z Guadelupe”, przez prawie 500 lat przemawia językiem naukowym i
teologicznym. Na przełomie lat, kilkadziesiąt razy był poddawany licznym badaniom i
analizom, przeprowadzanym przez światowej sławy naukowców i ekspertów. Wszyscy
twierdza zgodnie, że nie jest namalowany ludzką ręką ani żadnymi znanymi składnikami
malarskimi, dostępnymi na ziemi. Niebyłby go w stanie wykonać nawet najwybitniejszy
artysta. Kolory tam obecne cały czas posiadają swoją świeżość i jasność. W badaniach
posługiwano się najnowszą technologią, techniką cyfrową oraz sprzętem NASA, którym
wykonuje się zdjęcia satelitarne.
Materiał, z którego jest zrobiona Tilma czyli z włókien agawy ma trwałość około 20 lat, potem
rozpada się. Tkanina z wizerunkiem Najświętrzej Dziewicy mająca 500 lat, nie poddaje się
prawom fizyki i pozostaje w takim samym stanie w jakim była pierwszego dnia.
Płaszcz Panny Maryi dokładnie odzwierciedla konfigurację 46 najbardziej lśniących gwiazd,
ktora obecna była nad Meksykiem w dniu cudu, o godz. 10:40 rano, widzianej z pozycji
słońca.
W powiększonej fotografii kwiatu jaśminu z szaty Maryji, widać twarz dziecka otwierającego
właśnie oczy. W centrum obrazu widzimy Jezusa Chrystusa. Matka Boża z Guadalupe nosi
w sobie prawdziwe Słońce - Boga. Obraz ten stał się dla Azteków poczatkiem nowego
kalendarza.
W oczach Maryi zostały odkryte miniaturowe postaci ludzkie, które umieszczone sa na
powierzchni wielkości jednej czwartej milimetra. 2500-krotne powiększenia mikroskopowych
wycinków tęczówki oraz źrenicy Maryi, ukazały 13 osób obecnych podczas ukazania się
obrazu; Indianina siedzącego ze skrzyżowanymi nogami, biskupa Zumarragę, po którego
prawym policzku spływa łza, jego tłumacza Gonzaleza podającego Biskupowi coś co
przypomina szal, Juana Diego z otwartą tilmą, młodą czarnoskórą dziewczynę i indiańską
rodzinę - mężczyzna, młoda kobieta z dzieckiem na plecach, dziadkowie, trójka dzieci.
Japoński optyk, który w latach 70-ch. badał oczy z obrazu, zemdlał w chwili rozpoczęcia
swego eksperymentu. Kiedy odzyskał przytomność, powiedział, że oczy Maryi patrzace na
niego były żywe. Gdy na Jej oko pada swiatło, siatkówka kurczy się, a kiedy swiatło zostaje
usunięte powraca do stanu rozszerzania, tak jak u żywego oka.
Temperatura Tilmy zawsze wskazuje 36,6 stopni Celcjusza, co jest temperaturą żyjącego
człowieka.
Jeden z badających naukowców przyłożył stetoskop do łona Maryji i usłyszał puls o
szybkości 115 udarzeń na min. taki jak u dziecka w łonie matki.
W czasie prac konserwacyjnych w 1791 r. na obraz spadło kilka kropel kwasu. W ciągu 30
dni obraz sam się zrekonstruował, w sposób podobny do gojenia się rany ludzkiej. Przy tej
okazji zauważono, że na płótnie nie ma żadnego śladu kurzu ani szkodliwego działania
insektów.
W 1927 roku zamachowcy umieścili dynamit w jednym z wazonów na kwiaty, stojącym
bezpośrednio pod wizerunkiem Madonny. Siła eksplozji była tak potężna, że wygięła
metalowy krzyż, który stał nieco niżej. Z okien katedry wyleciały wszystkie szyby i
zniszczony został ołtarz. Na szkle osłaniającym obraz nie powstała ani jedna rysa. Wobec
tych faktow nauka pozostaje bezradna.

38. Chyba czegoś nie rozumiesz. Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie. Przeczytaj ze zrozumieniem pkt. 37. i wyjaśnij takie rzeczy bez ingerencji Boga.

So paź 10, 2015 10:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Japończyk :) napisał(a):
1. Przeczytałeś do końca? ''Nie, ale podany przez Ciebie przykład jest zbyt oczywisty''. I nie pytaj się mnie co to oznacza, tylko sam do tego dojdź
Twierdziłeś, że "Chyba wystarcza to, że jest ich dużo". Nie widzę związku między ilością eksperymentów nad duszą, a prawdziwością tezy, że ona istnieje. To mi wygląda na myślenie w stylu: jak jakieś kłamstwo powtórzę tysiąc razy to stanie się prawdą, albo:
Argumentum ad numerum – błąd logiczny bardzo blisko związany z błędem argumentum ad populum. Popełniany jest, gdy ktoś przekonuje, że słuszność jakiegoś poglądu jest wprost proporcjonalna do liczby tych, którzy go popierają.

2. Chcesz dowodów? Proszę bardzo, zapraszam do Innsbrucka! Tam znajduje się „ katolickie (!) archiwum X” czyli centrum badań paranormalnych. Katolickie. Udokumentowane są tutaj np. przejawy stygmatów, poltergeista z Rosenheim o którym każdy parapsycholog słyszał, z udziałem świadków.. Przypadki zostały nagrane, zapisane z opisem wielu świadków, fizyków, czasami policji i sądu.
I co? Dalej będziesz mi wmawiał, że zjawiska paranormalne nie istnieją? Takie przypadki zostały też zapisane w książce Carla Sargenta i H.J. Eysencka. UPRASZA się o odpowiedź
Kieruję się zasadą "nullius in verba" albo jak kto woli "video or it didn't happen".
Poproszę linki do filmów.

3. Istnienia duszy udowadnia parapsychologia, neurologia i filozofia.
Bzdura. Parapsychologia zajmuje się rzeczmi nieudowodnionymi z naukowego punktu widzenia. Neurologia nie udowadnia istnienia duszy, a prędzej jej przeczy. Filozofia również nie udowadnia.

4. Jak to dlaczego? Sam sobie odpowiedz na takie pytanie.
Ja mam odpowiadać na pytanie dlaczego tak uważasz?
Jak nie potrafisz uzasadnić własnego zdania, to po co bierzesz się za takie coś jak forum internetowe i marnujesz czas innych?

Poza tym ponawiam pytanie ( po raz kolejny zresztą ) SKĄD SIĘ BIERZE AKTYWNOŚĆ MÓZGU?
Ile razy mam jeszcze powtarzać? Z praw fizyki, i nie dotyczy to tylko mózgu, ale także pralki, suszarki i całej reszty.

5. Proponuję książkę ‘’Fizykę duszy’’
Dzięki, ale nie rejestrowałem się na forum dyskusyjnym po to by "dyskutować" z tytułami książek.

6. Punkt 2
Patrz: moja odpowiedź na punkt 2.

Śmierć jest tylko przejściem duszy z materii w energię.
Bzdura. Ciało ulega rozkładowi. Jak nie wierzysz to odkop jakiś grób i sprawdź.

8. Czy to oznacza, że zjawiska kwantowe nie odgrywają kluczowej roli w całym Wszechświecie?
Istnieje granica między mikroświatem a makroświatem i trudno ją przekroczyć.

9. Albo pól magnetycznych? Skąd wiesz, że ich w mózgu nie ma?
A widziałeś gdzieś w mózgu źródło silnego pola magnetycznego?

10. Były w ogóle takie symulacje?
Były i aktualnie są praktycznie wykorzystywane.

"Deep learning to szybko rozwijający się segment uczenia maszynowego, które polega na tworzeniu złożonych, wielopoziomowych lub „głębokich” sieci neuronowych, dzięki którym potężne systemy komputerowe mogą rozpoznawać wzory, obiekty oraz inne elementy, poprzez analizowanie ogromnych ilości danych."

"Various deep learning architectures such as deep neural networks, convolutional deep neural networks, deep belief networks and recurrent neural networks have been applied to fields like computer vision, automatic speech recognition, natural language processing, audio recognition and bioinformatics where they have been shown to produce state-of-the-art results on various tasks."

"all major commercial speech recognition systems (e.g., Microsoft Cortana, Xbox, Skype Translator, Google Now, Apple Siri, Baidu and iFlyTek voice search, and a range of Nuance speech products, etc.) nowadays are based on deep learning methods"

11. Przeczytaj. A gdyby się okazało, że tam jest dowód?... I skąd wiesz, że to fantazje?
Przeglądałem. Temu panu rzeczywistość myli się z fantazją. Już od początku miałem przeczucie, że ginekologia i kwantowy umysł to nie najlepsze połączenie.

12. Dobra, już nawet porzućmy teorię wieloświatów. Czy to zmieni fakt, że dusza istnieje?
To, że istnieje dusza to nie jest żaden fakt, tylko Twoja fantazyjna hipoteza.

13. Wezmę pierwsze z brzegu; NDE
To, co ktoś mi opowiada, po tym, jak był w stanie bliskim śmierci, ma dowodzić istnienia innego świata i komunikacji z nim?
Wspominałem już, że dane produkowane przez przyrządy pomiarowe, pracujące w warunkach dalece odmiennych od nominalnych, nie są dla mnie wiarygodne.
Mózg to dla mnie przyrząd pomiarowy. Ja ktoś spożyje substancje halucynogenne, to też może zobaczyć różne dziwne rzeczy nie z tego świata, ale to nie znaczy, że te rzeczy są prawdziwe.

14. Jakie procesy? Skąd się wzięły? W jaki sposób działają? Czego skutkiem są? Co je pobudza do pracy?
"Procesy życiowe – czynności wspólne dla istot żywych. Dzięki nim można ustalić, że dany organizm jest istotą żywą.
Istoty żywe posiadają siedem wspólnych procesów życiowych: ruch, oddychanie, reakcja na bodźce, wzrost, wydalanie, rozmnażanie i odżywianie."

15. Punkt 8.
Patrz: moja odpowiedź na punkt 8.

16. Nie powiedziałem, że czuję Boga. Czuję jego dzieło.
Skąd wiesz, że coś jest dziełem Boga?

A co, uważasz że to dzieło przypadku???
A widzisz w okolicy jakąś inną inteligencję niż ludzka?

17. Wszędzie.
Rozejrzałem się i nie ma tu żadnego "Boga", czyli jednak nie wszędzie.

18. Przed chwilą pisałeś, że inteligencja oprócz naszej nie istnieje.
No przynajmniej nic o niej nie wiemy. I pomijam tu inteligencję zwierzęcą i sztuczną.

19. No a od czego innego?
Z tego, że nie wiadomo skąd coś się wzięło, nie wynika że Bóg istnieje i Bóg to zrobił.

20. Udowodnić że ktoś stworzył coś? Jest udowodnione w postaci praw fizyki.
Prawa fizyki dowodzą tego, że Bóg stworzył świat? Niby w jaki sposób?

21. Prawa fizyki.
Podpis to "imię i nazwisko, rzadziej godło, inicjały, napisane własnoręcznie przez kogoś". Gdzie jest podpis Boga?

22. Punkt 2 (po raz kolejny)
To jak, wziąłbyś udział w poniższej demonstracji?

"Czyli nie będziesz miał nic przeciwko wzięciu udziału w eksperymencie, w którym na stole zostanie ustawionych 101 kubków z wodą, ale woda we wszystkich z nich, prócz jednego, będzie zatruta śmiertelną trucizną, a Twoją rolą będzie skorzystanie z wybranego przez siebie jasnowidza, który przepowie Tobie, z którego kubka masz się napić?
Z przyczyn praktycznych liczbę kubków z zatrutą wodą ograniczyłem do 100, ale powinno być ich ze sto miliardów."

23. Punkt 2 . Znowu.

24. Zjawiska paranormalne i pkt. 2 ponownie

25. Chociażby na podstawie prostego eksperymentu. Spytaj się dowolnego człowieka, czy wyrzuciłby portfel pełen pieniędzy do morza. Zapewne odpowie nie. Dlaczego? Bo jest świadomy, że pieniądze to cenna rzecz i może je wykorzystać. Albo nawet czy jest świadomy tego że żyje.
Robota też można zaprogramować, żeby nie chciał wyrzucać czegoś i żeby miał na tą okazję odpowiedź. Podobnie z odpowiedziami na inne pytania.
Czyli wg Ciebie świadomość ma ta rzecz, która twierdzi, że ją ma, tak?

No właśnie! Na tym polega inteligencja.
Przykłady podane przez Ciebie są przykładem rozwiniętej pamięci. A nie inteligencji. Inteligencja polega na logicznym myśleniu, a tylko częściowo zapamiętywaniu
Papuga była w stanie odpowiedzieć na pytanie "który kolor jest większy?". To jest inteligencja, którą człowiek nabywa dopiero w wieku kilku lat.

29. Zjawiska paranormalne nie przeczą prawom fizyki. Przeczytaj ‘’Kwantową rzeczywistość” Wszystkie podlegają prawom fizyki kwantowej, tylko naukowcy nie zajmują się takimi zjawiskami.
Naukowcy nie zajmują się zjawiskami z zakresu praw fizyki? Pierwsze słyszę.

31. A czy o różowym jednorożcu są jakieś źródła? Nie. Wszystkie święte księgi mówią o istnieniu jakiegoś bóstwa. Biblia mówi o Jezusie, o Bogu. Koran o swoim bogu, a jeszcze inne księgi też. Więc?
We wszystkich przypadkach, które wymieniłeś, mamy do czynienia z fantazyjnymi historiami. Możesz sobie napisać źródła jakie tylko chcesz. Na tym polega swoboda pisania i mówienia.

32. A skąd wiesz?
Mechanika kwantowa zajmuje się mikroświatem a nie teologią i pojęciami typu "dusza".

33. Nie powiedziałem że jest potwierdzona. Powiedziałem, że jest  Nie że jest udowodniona. Czytaj uważniej.
Tym gorzej dla Ciebie. Odnoszę wrażenie, że wszystkie swoje światopoglądy opierasz na niepotwierdzonych hipotezach.

34. Skoro opisują czego doznali?...
Opisywać to sobie można różne rzeczy. Co się tylko chce. Tylko nie ma jak tego potem zweryfikować.

35. Chcesz zobaczyć duszę oczyma? No będzie ciężko…
Chcę, żebyś zademonstrował film wideo, prezentujący jakiekolwiek nadprzyrodzone zjawisko, o którym wspominałeś w tym wątku.

36. Ok., ale czy te sieci neuronowe mają zdolność kreatywnego myślenia?
Te, o których pisałem, nie.

Roboty są zaprogramowane, nie działają z własnej woli. Rozumiem że te sieci neuronowe można porównać do robotów?
Te sieci można porównać do sieci z kory wzrokowej ludzi lub zwierząt.

Materiał, z którego jest zrobiona Tilma czyli z włókien agawy ma trwałość około 20 lat, potem rozpada się. Tkanina z wizerunkiem Najświętrzej Dziewicy mająca 500 lat, nie poddaje się prawom fizyki i pozostaje w takim samym stanie w jakim była pierwszego dnia.
Co to znaczy, że tkanina nie poddaje się prawom fizyki? To znaczy, że je łamie? Jeżeli tak, to które dokładnie i jak to stwierdzono.
Skąd wiadomo, że tkanina pozostaje w takim samym stanie w jakim była pierwszego dnia? Ktoś się cofnął w czasie o 500 lat i to sprawdził?

Płaszcz Panny Maryi dokładnie odzwierciedla konfigurację 46 najbardziej lśniących gwiazd, ktora obecna była nad Meksykiem w dniu cudu, o godz. 10:40 rano, widzianej z pozycji słońca.
W jaki sposób to stwierdzono?

W powiększonej fotografii kwiatu jaśminu z szaty Maryji, widać twarz dziecka otwierającego właśnie oczy.
Proszę o zdjęcie tego fragmentu. Chciałbym zobaczyć tą twarz dziecka.

W oczach Maryi zostały odkryte miniaturowe postaci ludzkie, które umieszczone sa na powierzchni wielkości jednej czwartej milimetra.
Proszę o zdjęcie tego fragmentu. Chciałbym zobaczyć te postaci ludzkie.

Japoński optyk, który w latach 70-ch. badał oczy z obrazu, zemdlał w chwili rozpoczęcia swego eksperymentu. Kiedy odzyskał przytomność, powiedział, że oczy Maryi patrzace na niego były żywe.
Mało mnie interesuje kto, kiedy zemdlał i co potem mówił.

Gdy na Jej oko pada swiatło, siatkówka kurczy się, a kiedy swiatło zostaje usunięte powraca do stanu rozszerzania, tak jak u żywego oka.

Temperatura Tilmy zawsze wskazuje 36,6 stopni Celcjusza, co jest temperaturą żyjącego człowieka.

Jeden z badających naukowców przyłożył stetoskop do łona Maryji i usłyszał puls o szybkości 115 udarzeń na min. taki jak u dziecka w łonie matki.

W czasie prac konserwacyjnych w 1791 r. na obraz spadło kilka kropel kwasu. W ciągu 30 dni obraz sam się zrekonstruował, w sposób podobny do gojenia się rany ludzkiej. Przy tej okazji zauważono, że na płótnie nie ma żadnego śladu kurzu ani szkodliwego działania insektów.
W 1927 roku zamachowcy umieścili dynamit w jednym z wazonów na kwiaty, stojącym bezpośrednio pod wizerunkiem Madonny. Siła eksplozji była tak potężna, że wygięła metalowy krzyż, który stał nieco niżej. Z okien katedry wyleciały wszystkie szyby i zniszczony został ołtarz. Na szkle osłaniającym obraz nie powstała ani jedna rysa.
Jak gdzieś przejdzie tornado to też można potem usłyszeć, że pomimo niszczącej siły, jakiś dom, człowiek albo przedmiot nie ucierpiał.

38. Chyba czegoś nie rozumiesz. Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie. Przeczytaj ze zrozumieniem pkt. 37. i wyjaśnij takie rzeczy bez ingerencji Boga.
Trzęsienia ziemi albo meteoryty też nie zdarzają się codziennie, a jednak mogę je oglądać na YouTube.

Pn paź 12, 2015 8:10 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
1. Nie wiem po co. I tak później powiesz że to fałszerstwo. Ale jak chcesz, to dobra
a) przypadek poltergeista
https://www.youtube.com/watch?v=KisaZo-umhk
b)anioły:
https://www.youtube.com/watch?v=PDZGaCh8IqM
Przewiń na 1:54. Widać tutaj wyraźny zarys postaci.
c)Tak zwane UFO
https://www.youtube.com/watch?v=vaxYUA342OY
d) I sama dusza:
https://www.youtube.com/watch?v=5fpNA_53msk
2. Jesteś pewien?
Ciekawe, neurologia do dziś nie rozgryzła źródła świadomości.
Tak? To czemu przykładowo Platon zajmował się pojęciem duszy?
3. Chyba Dlaczego Ty tak uważasz
4. Z praw fizyki KWANTOWEJ.
5. Nie musisz z nimi dyskutować. Możesz je przeczytać 
6. Ciało. Dusza przechodzi w energię (prawdopodobnie)
7. Czy to oznacza, że atomy nie mają wpływu na duże obiekty nawet samym bytem?
8. Niektóre zwierzęta mają w mózgach elementy o właściwościach magnetycznych. Pomaga im to w orientacji.
9. Skąd wiesz? Skąd ta informacja?
10. Tak. I Ci ludzie nie brali środków psychoaktywnych ani substancji halucynogennych
11. Skąd się wzięły? W jaki sposób działają? Czego skutkiem są?
12. Bo cudem jest, że w ogóle jestem!
13. Jest wszędzie.
14. No nie wiem…
15. Samym bytem.
16. W postaci praw fizyki, materii itp.
17. Dlaczego nie? Pod warunkiem, że jasnowidz jest prawdziwy i ma dobre intencje.
18.Zaprogramować. Zrobi to tylko dlatego, że mu kazałeś.
I- tak, tak twierdzę. Oprócz robotów, bo roboty nic nie robią z własnej woli.
19. Czy papuga wie ile jest 889 x 34?
20. I dobrze słyszysz.
21. Skąd wiesz, że to fantazje? Do dziś są różne objawienia…
22. Nie byłbym tego taki pewien.
23. Faktycznie, to tylko wrażenie 
24. Pkt. 1
25. No właśnie! Z tym borykają się ci, którzy usiłują zbudować sztuczną inteligencję.
26. Najwyraźniej tak. Niestety, mam dowód tylko w postaci samego obrazu.
A jeśli przykładowo, położyłbyś jabłko na stole i zostawił na-powiedzmy- 100 lat, to spleśnieje, prawda? Tak samo ze zwykłym obrazem.
27. Są różne programy astrofizyczne odzwierciedlające pozycje gwiazd, planet itp. W latach przeszłych i przyszłych
28. W necie są fotki. Wystukaj sobie „Matka Boża z Guadalupe grafika’ i masz!
29. Rozumiem, podważa to Twoje wcześniej przyjęte założenie, że ’’Bóg nie istnieje.’’
30. Bo tornado je ominęło. Czy wybuch bomby może ominąć obraz leżący parę metrów dalej?
31. Ale meteoryty łatwo można wyjaśnić bez ingerencji Boga. Spróbuj wyjaśnić takie coś bez ingerencji Boga!

So paź 17, 2015 4:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Kochani, jak dusza się przejawia według was? Czy ma w ogóle jakieś własności? Takie, których można użyć. Jeśli tak, to w jaki sposób. A jeśli nie, to po co nam ona?

Poniżej w cytacie masz dokładnie to wytłumaczone.

Cytat Rdz 6,03
Wtedy Bóg rzekł: ”Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze,
gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia
lat”.
koniec cytatu.

So paź 17, 2015 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hen napisał(a):
hmhmm napisał(a):
Kochani, jak dusza się przejawia według was? Czy ma w ogóle jakieś własności? Takie, których można użyć. Jeśli tak, to w jaki sposób. A jeśli nie, to po co nam ona?

Poniżej w cytacie masz dokładnie to wytłumaczone.

Cytat Rdz 6,03
Wtedy Bóg rzekł: ”Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze,
gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia
lat”.
koniec cytatu.
Cytat który podałeś hen dotyczy istoty żyjącej, która jest jednością ciała, duszy osobowej i ducha. Kolega hmhmm natomiast pyta wyłącznie o duszę czyli jeden z przejawów istnienia istoty powołanej do życia...

So paź 17, 2015 6:02 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
PS. Co do pól magnetycznych w mózgu:
Istnieje coś takiego jak elektromagnetyzm. Prąd elektryczny wytwarza pole magnetyczne, i zapewne wiesz, że sygnały wymieniane pomiędzy poszczególnymi synapsami przez neurony to sygnały elektryczne. A jak już wyżej wspomniałem, prąd elektryczny wytwarza pole magnetyczne. I nie zadawaj mi proszę pytań w stylu ''Na jakiej podstawie to stwierdzono?'' ponieważ jest to nowinka sprzed stu lat jak nie więcej.

Śr lis 04, 2015 3:43 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Chyba nie doczekam się odpowiedzi :)

N gru 06, 2015 11:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Doczekasz się już niedługo.

N gru 06, 2015 11:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
1. Nie wiem po co. I tak później powiesz że to fałszerstwo.
Te filmy są prawdziwe?

2. Jesteś pewien?
Ciekawe, neurologia do dziś nie rozgryzła źródła świadomości.
Tak?
Wątpię, żeby jakiś neurolog twierdził, że źródłem świadomości, jest płuco albo nerka.

To czemu przykładowo Platon zajmował się pojęciem duszy?
Miał czas to sobie chłop wymyślał jak to wg niego działa świat.

4. Z praw fizyki KWANTOWEJ.
Dlaczego tak Ci na tym zależy i dlaczego nie masz na to dowodów?

6. Ciało. Dusza przechodzi w energię (prawdopodobnie)
Można zmierzyć tą energię?

7. Czy to oznacza, że atomy nie mają wpływu na duże obiekty nawet samym bytem?
Atomy mają taki wpływ, że są budulcem.

8. Niektóre zwierzęta mają w mózgach elementy o właściwościach magnetycznych. Pomaga im to w orientacji.
Te elementy jak już to służą do detekcji pola, a nie jego wytwarzania.

10. Tak. I Ci ludzie nie brali środków psychoaktywnych ani substancji halucynogennych
Lekarze nie podali im środków wpływających na mózg?

11. Skąd się wzięły? W jaki sposób działają? Czego skutkiem są?
Patrz podręcznik do biologii. Jeżeli pytasz skąd się wzięło życie to nie wiadomo.

12. Bo cudem jest, że w ogóle jestem!
Dlaczego? Najpierw jest zygota, potem komórki się dzielą i mnożą. Nic tylko komórkowa maszyneria w ruchu. Gdzie tu cud?

13. Jest wszędzie.
Poczekaj, sprawdzę za rogiem... Nie ma. Czyli jednak nie wszędzie. A w zasadzie to nigdzie gdzie sprawdziliśmy.

15. Samym bytem.
Nie, sam byt nie dowodzi.

16. W postaci praw fizyki, materii itp.
To niczego nie dowodzi. Nie wiadomo, skąd to wszystko się wzięło, ani czy jest to coś, co może się z czegoś brać.

17. Dlaczego nie? Pod warunkiem, że jasnowidz jest prawdziwy i ma dobre intencje.
No to zabawmy się. Pomyślałem sobie liczbę z zakresu 0 - 14.000.000. Jak ktoś uważa, że ma zdolności paranormalne, to proszę ją odgadnąć.

18.Zaprogramować. Zrobi to tylko dlatego, że mu kazałeś.
Dzieciom też się nakazuje.

I- tak, tak twierdzę. Oprócz robotów, bo roboty nic nie robią z własnej woli.
Nie bardzo rozumiem co znaczy "z własnej woli". Przecież ludzie czy roboty robią tylko to, co wynika z działania w ich "myślących pudełkach".

19. Czy papuga wie ile jest 889 x 34?
Nie, ale jest zdolna do abstrakcyjnego myślenia.

20. I dobrze słyszysz.
Coś Ci się pomyliło. Naukowcy zajmują się fizyką, tylko wnioski jakie powstają nie zgadają się z Twoimi bajkowymi założeniami.

21. Skąd wiesz, że to fantazje? Do dziś są różne objawienia…
Nie ma żadnych objawień. Są tylko ludzie opowiadający o nich. Nic tylko kolejne bajkowe historie. Żyję już na tym świecie wystarczająco długo by wiedzieć, że tylko dlatego, że ktoś opowie historię, nie oznacza to, że jest ona prawdziwa.

22. Nie byłbym tego taki pewien.
To sprawdź czym się zajmują fizycy.

23. Faktycznie, to tylko wrażenie
Na razie mówisz tylko niepotwierdzonych hipotezach. Poza forum, prywatnie, jesteś zupełnie kimś innym - racjonalistą?

25. No właśnie! Z tym borykają się ci, którzy usiłują zbudować sztuczną inteligencję.
Zdaje się, że są programy komputerowe, które zostały zaprogramowane tak, aby były kreatywne w konkretnych dziedzinach.

26. Najwyraźniej tak. Niestety, mam dowód tylko w postaci samego obrazu.
A jeśli przykładowo, położyłbyś jabłko na stole i zostawił na-powiedzmy- 100 lat, to spleśnieje, prawda? Tak samo ze zwykłym obrazem.
Mimo wszystko chciałbym usłyszeć jakim prawom fizyki opiera się obraz, i jak to stwierdzono.

27. Są różne programy astrofizyczne odzwierciedlające pozycje gwiazd, planet itp. W latach przeszłych i przyszłych
Wygląda to na zwykłe "torturowanie" danych w celu otrzymania wyników, jakie sobie by się życzyło. Piramidologia.

28. W necie są fotki. Wystukaj sobie „Matka Boża z Guadalupe grafika’ i masz!
Fotki widziałem, twarzy dziecka w kwiecie nie.

29. Rozumiem, podważa to Twoje wcześniej przyjęte założenie, że ’’Bóg nie istnieje.’’
Istnienia Boga to ja nie muszę zakładać, bo Jego braku doświadczam w każdej sekundzie.

30. Bo tornado je ominęło. Czy wybuch bomby może ominąć obraz leżący parę metrów dalej?
Nie znam szczegółów z miejsca wybuchu. Ale pewnie jak by się obejrzało zdjęcia z różnych miejsc wybuchów, to znalazły by się jakieś przedmioty, które nie ucierpiały.

31. Ale meteoryty łatwo można wyjaśnić bez ingerencji Boga. Spróbuj wyjaśnić takie coś bez ingerencji Boga!
Na razie nie ma co wyjaśniać, bo nie ma śladu po czymkolwiek nadzwyczajnym.

N gru 13, 2015 4:54 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
1. No raczej.
2. Żaden neurolog tak nie twierdzi. Neurolodzy NIE WIEDZĄ co jest źródłem świadomości i „obwiniają” za to duszę.
3. Mam dowody. Przeczyłoby to prostej zasadzie zachowania energii. Oczywiście definicja słowa „energia” została zmodyfikowana przez teorie strun i wzór E=mc^2
4. Póki co nikt tego nie zrobił.
5. Czyli mają wpływ i to całkiem spory. A to oznacza, że zjawiska kwantowe odgrywają we Wszechświecie kluczową rolę! Np. fala materii, splątanie itp.
6. Patrz na PS poprzedniej odpowiedzi.
7. Dlaczego mieliby to robić? A nawet jeśli to jakie środki mogli im podać?
8. Czego skutkiem są? Skąd się wzięły?
9. Coś musiało te komórki stworzyć. Atomy? Ok. A one skąd? Wielki Wybuch. No dobra, a on? …
10. To, że Boga nie widać, nie znaczy, że Go nie ma.
11. Co? Dlaczego miałby nie dowodzić? Masz jakieś inne wytłumaczenie na pochodzenie praw fizyki? Może powstały w wyniku ewolucji? :/
12. Dlaczego nie wiadomo??
13.Skąd mam wiedzieć, że nie kłamiesz? Skoro dla Ciebie nie ma Boga to przecież WSZYSTKO JEST DOZWOLONE. To On jest źródłem poznania dobra i zła. UPRASZA SIĘ o odpowiedź.
14. Ale dzieci jak chcą to mogą nie posłuchać, prawda? Złe porównanie..
15. Wolna wola-zdolność podmiotów do dokonywania wyborów bez ograniczeń ze strony różnych czynników. Jak widzisz robot wykonuje tylko te czynności które zaprogramował mu człowiek. ROBOT NIC NIE ROBI Z WŁASNEJ WOLI.
16. Nie wie! A więc nie ma o czym mówić.
17. Fizyka również zajmuje się działaniem mózgu, początkiem Wszechświata itp. I nie znalazła źródła świadomości.
18. Skąd wiesz, że ich nie ma? Wysunąłeś je ze swojej i tak błędnej teorii że „Bóg nie istnieje”?
19. Patrz. Pkt. 17
20. Myślę, że gdyby nie rozum, nie moglibyśmy interpretować sygnałów docierających ze środowiska.
21. Np. jakie?
22. Zwykłym, codziennym prawom. Jakim prawem fizyki bakterie znajdują się np. na skórze?
23. Tej całej „piramidologii” jest chyba zbyt dużo aby to był przypadek czy „torturowanie” danych.
24. Japończyk napisał(a):
Istnienia Boga to ja nie muszę zakładać, bo Jego braku doświadczam w każdej sekundzie.

Szkoda, że nie chcesz w niego uwierzyć. Bardzo mi przykro z tego powodu 
25.

Czy zostało tutaj coś, co pozostało w całości?
26. Jak to? Przecież o tym przez cały czas dyskutujemy, że TEN OBRAZ JEST NADZWYCZAJNY!

Pt gru 18, 2015 5:41 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Chciałem również zauważyć iż póki co nie ma wyjaśnienia nauki na temat stygmatów.
Jeszcze NIGDY nauka nie podważyła ich istnienia, a wręcz przeciwnie. UPRASZA SIĘ O ODPOWIEDŹ

N gru 20, 2015 8:43 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
W dodatku bez przerwy mówisz o prawach fizyki.
1. Jest jakiś inny argument przeciwko istnieniu Boga lub duszy?
2. Powiedzieć mi JAKIE TO PRAWA FIZYKI?
Ciągle o nich mówisz, więc zakładam, że jesteś ich znawcą.

N gru 20, 2015 8:48 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
*4 Tak samo jak nikt nigdy nie zmierzył myśli czy uczuć

Wt gru 22, 2015 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
1. Jest jakiś inny argument przeciwko istnieniu Boga lub duszy?

Nie ma dowodów na nieistnienie, są tylko dowody na istnienie...
Brak dowodów na istnienie, automatycznie sprawia, że istnienie staje się nieprawdopodobne.

Wt gru 22, 2015 4:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona