Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 03, 2020 2:06 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Przypadek - "Pan" życia i śmierci ? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przypadek - "Pan" życia i śmierci ?
Mamoulian napisał(a):
Przyczyna i skutek.
Jeśli nie znamy przyczyny, to dane zdarzenie jest dla nas przypadkiem, gdy dotknie nas skutek.

Właśnie chodzi o poznanie tej Przyczyny. Ja już Go poznałem. Więc dla mnie nie ma przypadków.
Każdy człowiek zadaje sobie pytanie, dlaczego to się dzieje w moim życiu. Każdy człowiek też może otrzymać odpowiedź i uspokojenie. Bo spokój i pokój, przekonanie/pewność w sercu to każdy bez wyjątku chce mieć.
Ten błogi pokój zamieszkał już w moim wnętrzu. Jest nim poznanie Jezusa Chrystusa.

N cze 07, 2015 6:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Każdy człowiek zadaje sobie pytanie, dlaczego to się dzieje w moim życiu. Każdy człowiek też może otrzymać odpowiedź i uspokojenie. Bo spokój i pokój, przekonanie/pewność w sercu to każdy bez wyjątku chce mieć.
Czyżbyś sugerował, że człowiek jest bezwolna istotą a wszystko jest zależne tylko od Wielkiego Planu? To koncepcja bardzo mało chrześcijańska. Poczytaj co Ojcowie Kościoła (wiem, że ciężko bo to heretycy dla ciebie ale spróbuj bo warto) mówili o wolnej woli człowieka.
asertywny napisał(a):
Ten błogi pokój zamieszkał już w moim wnętrzu. Jest nim poznanie Jezusa Chrystusa.
Święty Jan od Krzyża dość ciekawie pisał o emocjach związanych z wiarą. Warto poczytać o nocy ciemnej... i znowu ci mistycy katoliccy.

N cze 07, 2015 9:49 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Czyżbyś sugerował, że człowiek jest bezwolna istotą a wszystko jest zależne tylko od Wielkiego Planu? To koncepcja bardzo mało chrześcijańska. Poczytaj co Ojcowie Kościoła (wiem, że ciężko bo to heretycy dla ciebie ale spróbuj bo warto) mówili o wolnej woli człowieka.
[...] Święty Jan od Krzyża dość ciekawie pisał o emocjach związanych z wiarą. Warto poczytać o nocy ciemnej... i znowu ci mistycy katoliccy.

Zapewniam Cię że Twój wniosek jest mylny. Wszystko zależy od nas ludzi, gdyż otrzymaliśmy suwerenną/niezależną wolę oraz intelekt. Jednak to nie zmienia faktu że Bóg wszystko kontroluje.

Do takich wniosków dochodzę analizując z pomocą Ducha Świętego TYLKO Biblię. Ojcowie Kościoła mieli do dyspozycji to samo co my dzisiaj, tak więc w niczym nas nie przewyższają. Może brzmi to mało skromnie lecz takie są fakty.

N cze 07, 2015 11:11 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Zapewniam Cię że Twój wniosek jest mylny. Wszystko zależy od nas ludzi, gdyż otrzymaliśmy suwerenną/niezależną wolę oraz intelekt. Jednak to nie zmienia faktu że Bóg wszystko kontroluje.
Albo Bóg wszystko kontroluje albo mamy wolną wolę. Jedno wyklucza drugie.
asertywny napisał(a):
Do takich wniosków dochodzę analizując z pomocą Ducha Świętego TYLKO Biblię. Ojcowie Kościoła mieli do dyspozycji to samo co my dzisiaj, tak więc w niczym nas nie przewyższają. Może brzmi to mało skromnie lecz takie są fakty.
A skąd wiesz, że za pomocą Ducha Świętego a nie swojego chciejstwa. I zapewne dlatego każdy zbór, a nawet każdy z członków zboru ma swoją jedynie słuszna teologię. Zapewne do szkoły tez nie chodzisz bo po co się czegokolwiek uczyć od poprzednich pokoleń. Hasło tylko BIBLIA to słowo wytrych i znaczy tylko tyle, że każdy może naciągać interpretację, żeby pasowała do jego teologii. Widać to np. u luteranów w Szwecji jak wydedukowali, że homoseksualizm jest OK. W końcu to tylko Biblia i precz z świętymi i ciągłością nauczania.
W jednym masz rację. Bardzo nieskromnie to brzmi co powiedziałeś. Tylko czy to jest postawa chrześcijanina?

N cze 07, 2015 11:22 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Albo Bóg wszystko kontroluje albo mamy wolną wolę. Jedno wyklucza drugie.[/b]

Weź pod rozwagę najbliższy przykład z relacji rodzinnych.
Załóżmy ojciec siódemki dzieci w różnym wieku i różnej płci. Mam na uwadze takiego rzetelnego i kochającego mężczyznę. Kontroluje zachowanie ich wszystkich i przede wszystkim swoją żonę. Tak czy nie ?
A jednak mogą robić wszystko w pewnych granicach i dopiero kiedy zostają przekroczone, zaczyna ingerować. Podobnie jest też z sprawowaniem pieczy Boga nad Swoim stworzeniem, czyli wszystkimi ludźmi, oraz nad Swoimi dziećmi, czyli tymi którzy akceptują Jego Syna.

Jockey napisał(a):
A skąd wiesz, że za pomocą Ducha Świętego a nie swojego chciejstwa. I zapewne dlatego każdy zbór, a nawet każdy z członków zboru ma swoją jedynie słuszna teologię. Zapewne do szkoły tez nie chodzisz bo po co się czegokolwiek uczyć od poprzednich pokoleń. Hasło tylko BIBLIA to słowo wytrych i znaczy tylko tyle, że każdy może naciągać interpretację, żeby pasowała do jego teologii. Widać to np. u luteranów w Szwecji jak wydedukowali, że homoseksualizm jest OK. W końcu to tylko Biblia i precz z świętymi i ciągłością nauczania.
W jednym masz rację. Bardzo nieskromnie to brzmi co powiedziałeś. Tylko czy to jest postawa chrześcijanina?

Z tym że każdy wierzący autentycznie prowadzony Duchem Świętym. Bo zapewniam Cię że są podróbki. Powinien przyjmować i uwzględniać CAŁĄ BIBLIĘ. Z pewnością tak nie jest w przypadku „chrześcijan” w Szwecji w Twoim przykładzie.

N cze 07, 2015 12:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Załóżmy ojciec siódemki dzieci w różnym wieku i różnej płci. Mam na uwadze takiego rzetelnego i kochającego mężczyznę. Kontroluje zachowanie ich wszystkich i przede wszystkim swoją żonę. Tak czy nie ?
Nie nie kontroluje. Kontrola była w Auschwitz. Pełna kontrola a to dalekie było od rodziny.
asertywny napisał(a):
Z tym że każdy wierzący autentycznie prowadzony Duchem Świętym. Bo zapewniam Cię że są podróbki. Powinien przyjmować i uwzględniać CAŁĄ BIBLIĘ. Z pewnością tak nie jest w przypadku „chrześcijan” w Szwecji w Twoim przykładzie.
to powiedz dlczego w oparciu o Biblię wyciągacie totalnie różne poglądy teologiczne.

N cze 07, 2015 1:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
asertywny napisał(a):
Nie nie kontroluje. Kontrola była w Auschwitz. Pełna kontrola a to dalekie było od rodziny.
asertywny napisał(a):
to powiedz dlczego w oparciu o Biblię wyciągacie totalnie różne poglądy teologiczne.

Zapewne odmiennie rozumiemy zagadnienie kontrolowania jakiejś sytuacji, panowania. Dla mnie NIE oznacza to cenzury jak w obozie lub w minionym ustroju politycznym...Zapewne sam nad sobą panujesz, nad Swoimi emocjami i czynami ?

Kto wyciąga totalnie różne poglądy. Tylko ci co traktują Słowo Boże wybiórczo. Przykładowo Świadkowie Jehowy. Szczycą się że są posłuszni Bogu, lecz to o czym mówią pierwsze wersy Rz 13, tak jakby omijają. Oraz nakaz Jezusa w Łk 3;14.

N cze 07, 2015 2:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kto ma rożne poglądy? Protestanci. Porównaj co mówią np. Ewangeliczni a ewangelicy i porównaj to jeszcze z baptystami i adwentystami. Skoro macie takie same poglądy to dlaczego co zbór to inna teologia? Praktyka protestancka w interpretacji to właśnie naciąganie interpretacji żeby pasowała do teologii. Błogosławieństwo homoseksualnych związków jest tylko efektem tej praktyki.

N cze 07, 2015 3:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nie ma przypadku. To tylko "wyjaśnienie" tych, którzy nie znają odpowiedzi i wyjaśnienia.

Wszystko rządzi się prawami natury, stworzonymi przez Boga, włącznie z prawami karmy i reinkarnacji.

Pn lip 13, 2015 4:08 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Nie ma przypadku. To tylko "wyjaśnienie" tych, którzy nie znają odpowiedzi i wyjaśnienia.

Wszystko rządzi się prawami natury, stworzonymi przez Boga, włącznie z prawami karmy i reinkarnacji.

Nie jest to z mojej strony atak na dogmaty wiary, jedynie refleksja.
Skoro Bóg stworzył świat, to stworzył także prawa fizyki, które regulują ten świat. Stworzył zatem zasadę nieoznaczoności Heisenberga, ona to zakłada przypadkowość zdarzeń, zarówno w dużej jak i małej skali. Wnioskować by należało, że przypadkowość jest częścią planu stworzenia, co przeczyłoby Twojej tezie.
.
.
.

So lip 25, 2015 7:13 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2