Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 03, 2020 1:33 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Nic...i wszechświat (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nic...i wszechświat (wydzielony)
witoldm napisał(a):
W wierze w Boga chodzi o nauczenie ludzi, patrzenia na świat w prawdzie, całej prawdzie.

prawdzie katolickiej, muzułmańskiej, hinduskiej czy buddyjskiej?

witoldm napisał(a):
Wzorem tego patrzenia jest Bóg.

Który?

witoldm napisał(a):
Trzy osoby Boskie jako jedność w trójcy, to nic więcej jako wzór tego co jest wśród ludzi.
Mamy ojca mamy syna i mamy wnętrze zrządzające nami (ducha).
Jest to komplet do zaakceptowania przez uczącego się, jako wzór, oczywiście istniejący.

Bóg wg wzoru.. to pewnie dlatego dodaliście kobietę, tzw. Królową Nieba :-D

witoldm napisał(a):
Dlaczego taki komplet i nauka?
A dlatego że jest wcześniej rozdźwięk, (nieporozumienie), pomiędzy ojcem i synem.
Wnętrze ojca i syna (duchowość) jest inna, na niekorzyść jeszcze mało kumatego syna.
Wiara w Boga ma naprawić ten rozdźwięk, by syn pojął że choć jest młody i bystry, to jeszcze mało wie.
Jest to logiczne, tak jest od zawsze.

Bóg w trójcy jedyny jest wzorem jedności syna z ojcem, o identycznej, niezachwianej równowadze.
Czyli Bóg Ojciec, nadaje ton w tym co ma być, posłuszny syn Jezus, słucha go całkowicie.
Nic tylko przyjąć i zastosować przez każdego człowieka.

No popatrz! Tylko przyjąć, no bo przecież to oczywista oczywistość :-D

witoldm napisał(a):
Bóg w trójcy jedyny jest wzorem jedności syna z ojcem, o identycznej, niezachwianej równowadze.
Czyli Bóg Ojciec, nadaje ton w tym co ma być, posłuszny syn Jezus, słucha go całkowicie.
Nic tylko przyjąć i zastosować przez każdego człowieka.

Fantastyczne i jedynie prawdziwe. Bravo mistrzu.

witoldm napisał(a):
Ogień mieszał by w tej trójcy celowi tej nauki, nie pasował by do tych pierwszych.

Możnaby ogłosić jakiś kolejny dogmat. Np, że to osoba ognia, która jest niezbędna, aby coś sobie ugotować i sprawa załatwiona..

sahcim napisał(a):
Nie, witoldm...nesto kombinuje z tym ogniem poprawnie tylko, że nesto twierdząc iż opiera się na Biblii zaprzecza iż Bóg jest osobą(Jezusem) pomimo, że w Biblii Bóg objawia się jako osoba pomimo, że w Biblii objawia się jako ogień i Biblia nie zaprzecza, że Bóg jest Ogniem... :roll:
Ot...takimi sprzecznościami kieruje się kolega nesto...

Bóg nie był Jezusem, bo musiałby robić kupę.
Podobnie Bóg nie jest krzewem, bo potrzebowałby wody, światła itp.
Nie jest także ogniem, bo musiałby mieć co spalać.

Pozdrawiam wszystkich wierzących, że Bóg jest osobą składającą się z trzech osób, ale nie składającą się z żadnej, bo każda z tych osób jest tak samo tym całym i jedynym Bogiem.
Pozdrawiam więc TRYNITARNYCH i życzę miłej niedzieli :lol:

N cze 21, 2015 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nesto
Cytuj:
Bóg wg wzoru.. to pewnie dlatego dodaliście kobietę, tzw. Królową Nieba

O tak dobrze pojmujesz, jest Ona wzorem dla osób jej płci.
Masz coś przeciwko tym wzorom, jeśli je podważasz, wskazujesz na bezsensowność wiary w nie?

Niedziela była wspanialsza aniżeli jakakolwiek z tych co były.
Bo to kwestia wiary, a nie mechanicznej analizy.

Co do robienia kupy przez Boga, a skąd wiesz że tak nie jest.
Że kupa Boga nie składa się chociażby z kłamstwa.
Czytałeś pewnie że Bóg brzydzi się kłamstwem, czyżbyś się własną kupą nie brzydził?
Czy tak oczywistą rzecz trzeba wszem i wobec głosić?

Pn cze 22, 2015 9:53 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
:-D fajny post

Pn cze 22, 2015 10:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie, witoldm...nesto kombinuje z tym ogniem poprawnie tylko, że nesto twierdząc iż opiera się na Biblii zaprzecza iż Bóg jest osobą(Jezusem) pomimo, że w Biblii Bóg objawia się jako osoba pomimo, że w Biblii objawia się jako ogień i Biblia nie zaprzecza, że Bóg jest Ogniem... :roll:
Ot...takimi sprzecznościami kieruje się kolega nesto...

Bóg nie był Jezusem, bo musiałby robić kupę.
Przecież wg nesto Bóg jest Naturą...czyżby nesto wykluczał człowieka z ogólnie pojętej Natury...??
Cytuj:
Podobnie Bóg nie jest krzewem, bo potrzebowałby wody, światła itp.
Nie jest także ogniem, bo musiałby mieć co spalać.
Zatem wcześniejsza teza nesto, że Bóg jest Naturą leży(i kwiczy)... :P

Wt cze 23, 2015 4:24 pm
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Przecież wg nesto Bóg jest Naturą...czyżby nesto wykluczał człowieka z ogólnie pojętej Natury...??

Czyżby Sahcim nie umiał czytać?

sahcim napisał(a):

Wytłumaczę ci to prościej, skoro nie rozumiesz, że ani człowiek, ani drzewo nie jest Bogiem.
Twoje odchody są "z ciebie" tj. są wytworzone przez ciebie i wylatują z twojego jelita, ale nie są tobą chyba no nie?

Podobnie człowiek, patyk, kamienie. Choć pochodzi z Boga tj. "z niego" to nie jest nim.
Choć jest częścią natury, to jednak nie jest całą Naturą.
Rozumiesz?
Teraz możesz "leżeć i kwiczeć" jeśli lubisz oczywiście ;)

Cz cze 25, 2015 12:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wytłumaczę ci to prościej, skoro nie rozumiesz, że ani człowiek, ani drzewo nie jest Bogiem.
A gdzie ja twierdzę, że człowiek jest Bogiem...? to że ty sobie coś ubzdurałeś jako pochodzace ode mnie nie oznacza, że jest moim... :P tutaj wyjaśniłem moje wyznawanie...

Cz cze 25, 2015 12:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nesto napisał(a):
Twoje odchody są "z ciebie" tj. są wytworzone przez ciebie i wylatują z twojego jelita, ale nie są tobą chyba no nie?
Prawda...
Cytuj:
Podobnie człowiek, patyk, kamienie. Choć pochodzi z Boga tj. "z niego" to nie jest nim.
No chwilunia...ale przecież twierdzisz, że Bóg jest Duchem no nie ? więc albo patyk, kamienie, człowiek również są duchami i wtedy prawdą byłoby, że pochodzą "z Boga"(istoty niepoznawalnej przez człowieka) albo nimi nie są, ale wtedy nieprawdą jest, że pochodzą "z niego" co do natury...
Cytuj:
Choć jest częścią natury, to jednak nie jest całą Naturą.
Rozumiesz?
Rozumiem na przykładzie natury w sensie fizycznym, ale że Bóg nie jest ograniczony więc nie może być czymś fizycznym, tzn Naturą...

Cz cze 25, 2015 1:15 am
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
Prawda...

Skoro "prawda" to dlaczego uważasz, że coś pochodzące z Boga jest Bogiem?

sahcim napisał(a):
Cytuj:
No chwilunia...ale przecież twierdzisz, że Bóg jest Duchem no nie ? więc albo patyk, kamienie, człowiek również są duchami i wtedy prawdą byłoby, że pochodzą "z Boga"(istoty niepoznawalnej przez człowieka) albo nimi nie są, ale wtedy nieprawdą jest, że pochodzą "z niego" co do natury...

Napisałeś coś przeciwnego, a teraz wykazujesz, że nie pojmujesz tego, co sam napisałeś.
Twoje wydaliny pochodzą z ciebie? A są duchem? Napisz może, że twoja kupa jest duchem, aby się całkowicie pogrążyć.. :-D
Bo skoro nie jest to wg twojej teorii musiałbyś przyznać, że człowiek jest TYLKO materią, bo nie kupcia "duchem".

Wt lip 07, 2015 7:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
Prawda...
Skoro "prawda" to dlaczego uważasz, że coś pochodzące z Boga jest Bogiem?
Jak krętacz nesto najpierw wskaże gdzie sahcim napisał to, co twierdzi krętacz nesto...
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):

Napisałeś coś przeciwnego, a teraz wykazujesz, że nie pojmujesz tego, co sam napisałeś.
To twoja krętacka teza , którą starasz się wmówić..
Cytuj:
Twoje wydaliny pochodzą z ciebie? A są duchem?
Nie są i dlatego nesto jest krętaczem, a nie Bogiem...

Wt lip 07, 2015 8:51 am
Odpowiedz z cytatem
Krętacz Sahcim nie uważa, że "Bóg Prawdziwy z Boga Prawdziwego"?

Śr lip 08, 2015 12:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nesto napisał(a):
Krętacz Sahcim nie uważa, że "Bóg Prawdziwy z Boga Prawdziwego"?
W przeciwieństwie do krętacza nesto, sahcim nie uważa osobowego Bóg pochodzący z Boga Prawdziwego za >>coś<<
Sahcim wierząc w osobowego Boga wyznaje w pochodzącym z/od Niego Słowie >>Osobę<< czyli Kogoś

Śr lip 08, 2015 1:03 am
Odpowiedz z cytatem
Odpisz na pytanie krętaczu Sahcimie.
Czy uważasz, że coś (ktoś) pochodzące z Boga jest Bogiem?
Czy uważasz, że Duch Święty, który od Boga Pochodzi jest Bogiem?
I od razu napisz, jak może coś (ktoś) pochodzące od Boga być jednocześnie tym CAŁYM Bogiem.
Chyba, że jesteś katolikiem-heretykiem jak ja, wtedy nie odpisuj.
I nie kręć krętaczu, ale odpisz na pytanie.. Przypominam jeszcze raz:

Jak może coś (ktoś) pochodzące od Boga być jednoczesnie tym CAŁYM Bogiem?

Śr lip 08, 2015 11:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nesto napisał(a):
Odpisz na pytanie krętaczu Sahcimie.
Czy uważasz, że coś (ktoś) pochodzące z Boga jest Bogiem?
Już odpowiedziałem...
Cytuj:
Czy uważasz, że Duch Święty, który od Boga Pochodzi jest Bogiem?
Oczywiście...
Cytuj:
I od razu napisz, jak może coś (ktoś) pochodzące od Boga być jednocześnie tym CAŁYM Bogiem.
Jak...? hmm...skoro Bóg jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istotnienie, to przez cud Wcielenia, Bóg(Słowo) może manifestować swoją obecność we Wcielonym(osobie żyjącej/poruszającej się w stworzonej przez Słowo Boga czasoprzestrzeni), jednocześnie istniejąc "na zewnątrz" Wcielonego czyli poza czasem i przestrzenią... :D
ale to tylko takie sahcimowe domyślanki, bo gdyby sahcim rzeczywiście wiedział jak, to jest możliwe, to byłby Bogiem... :)

Cz lip 09, 2015 12:07 am
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jak...? hmm...skoro Bóg jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istotnienie, to przez cud Wcielenia, Bóg(Słowo) może manifestować swoją obecność we Wcielonym(osobie żyjącej/poruszającej się w stworzonej przez Słowo Boga czasoprzestrzeni), jednocześnie istniejąc "na zewnątrz" Wcielonego czyli poza czasem i przestrzenią... :D
ale to tylko takie sahcimowe domyślanki, bo gdyby sahcim rzeczywiście wiedział jak, to jest możliwe, to byłby Bogiem... :)

Tak więc uważasz, że coś pochodzące od czegoś innego (ktoś od kogoś) jest tym czymś innym w całości, co jest błędem logicznym.
Zgadzam się jedynie z tym, że Bóg (w tym taki, który jest rozumiany jako Natura) jest poza czasem i przestrzenią i że go nie zrozumiemy ta więc:

sahcim napisał(a):

ten twój wpis uważam, za przejaw zdrowego rozsądku i mam nadzieję, że ta twoja pokora, którą i ja mam przed Bogiem (Naturą) nie uleci w ferworze dyskusji.

Cz lip 09, 2015 7:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
Tak więc uważasz, że coś pochodzące od czegoś innego (ktoś od kogoś) jest tym czymś innym w całości, co jest błędem logicznym.
Byłoby błędem gdybym tak uważał jak nesto, sęk jednak w tym, że sahcim nigdzie nie napisał(a zatem nie uważa tak jak nesto), że to ktoś inny czyli osoba która nie byłaby całym Bogiem przed pojawieniem sie czasu i przestrzeni, jest tym samym Bogiem(Stwórcą i czasu i przestrzeni) objawiając swoje istnienie w czasoprzestrzeni jako Ktoś...
Cytuj:
Zgadzam się jedynie z tym, że Bóg (w tym taki, który jest rozumiany jako Natura) jest poza czasem i przestrzenią i że go nie zrozumiemy
No proszę...zgadzasz się, że Boga osobowego(istniejącego poza czasoprzestrzenią) nie zrozumiemy, a mimo to ty twierdzisz, że osobowy Bóg, będąc od zawsze tym Kim jest czyli Źródłem wszelkiego istnienia, nie może być Osobą, objawiającą się w czasie i przestrzeni jako Człowiek...
Cytuj:
ten twój wpis uważam, za przejaw zdrowego rozsądku i mam nadzieję, że ta twoja pokora, którą i ja mam przed Bogiem (Naturą) nie uleci w ferworze dyskusji.
Masz to jak w banku...

Cz lip 09, 2015 1:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona