Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 15, 2019 1:24 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 862 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58  Następna strona
 Coś jest nie tak z tym chrześcijaństwem 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przepowiednie, orędzia, objawienia prywatne
Masz też viator na dokładkę https://stacja7.pl/papiez-benedykt-xvi/ ... ranciszku/

Śr mar 15, 2017 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Viator napisał(a):
Oczywiście, że z jedynym prawdziwym papieżem Benedyktem XVI.
Świetnie. Cóż zatem BVI mówi o Franciszku i czy jesteś temu posłuszny?

Gregor napisał(a):
Mam dla Was propozycję.
Zamiast deklarować swoją "pełną łączność z papieżem" zadbajcie o pełną łączność z Jezusem Chrystusem - to daleko lepiej dla Waszego zbawienia.
Nauczyciel się znalazł :)
Zamiast gadać z pozycji mistrza wiary, mając pełną gębę samochwalstwa jak to "wierzysz Pismu i jesteś w jedności z Bogiem" może zacznij stosować to, co w Piśmie wyczytałeś:
"Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. "/Mt 10:40/

"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał."/Łk 10,16/

Wróć do prawdy Pisma a nie tylko na okrągło o niej gadaj ;)

Cytuj:
Co do odstępstwa, to ono wkradło się do Kościoła już za czasów apostołów, o czym w listach apostolski jest napisane wyraźnie.
Od tamtego czasu rozwija się jak kąkol w pszenicy tylko trzeba mieć odwagę aby to dostrzec i nie ufać ślepo ludziom kimkolwiek by nie byli.
Oczywiście. I Twoje tu uczestnictwo jest tego doskonałym przykładem.
Cytuj:
Tylko w sektach żąda się ślepego posłuszeństwa przywódcom.
...powiedział członek sekty.
Jak byś nie wiedział, w Kościele nie obowiązuje "ślepe posłuszeństwo", niemniej posłuszęństwo jak najbardziej:
"Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać z tego sprawę. Niech to czynią z radością, a nie wzdychając, bo to nie byłoby z korzyścią dla was."/Hbr 13:17a/
Cytuj:
Dlatego mamy oprzeć się nie na człowieku, ale na Jezusie, który jest niezawodnym nauczycielem prawdy.
Owszem, ale zupełnie nie w sposób w jaki to usiłujesz przedstawić. Gdyby było tak, jak to tu prezentujesz, musiałbyś wyrzucić Biblię, bo wszak "spisali ją ludzie". ;)

Śr mar 15, 2017 1:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Co do odstępstwa, to ono wkradło się do Kościoła już za czasów apostołów, o czym w listach apostolski jest napisane wyraźnie.
Od tamtego czasu rozwija się jak kąkol w pszenicy tylko trzeba mieć odwagę aby to dostrzec i nie ufać ślepo ludziom kimkolwiek by nie byli.

Oczywiście masz rację, że odstępstwo atakuje Kościół od samego Jego początku.
Nie zdajesz sobie jednak najwyraźniej sprawy, że protestantyzm jest wykwitem judaizmu, który to jest śmiertelnym wrogiem Jezusa Chrystusa.
Polecam artykuły niestety nieżyjącego już ks. prof. Michała Poradowskiego. Naprawdę "łebski" ksiądz, który to wiele lat przed "posoborowiem" wskazywał na nadchodzące wydarzenia.
Niestety, ale wielkiej różnicy "jakościowej" pomiędzy papieżem Franciszkiem, a Benedyktem XVI nie ma. Oni oboje są modernistami, z tym, że papież emeryt ma słabość do Tradycji. Jest bardziej niż Franciszek sentymentalny i rewolucję francuską w Kościele próbował pudrować pewnymi tradycyjnymi gestami.
Z tego punktu widzenia Franciszek jest bardziej szczery. Jest wiernym synem "ducha soborowego".
Poniżej fragmenty publikacji ks. Poradowskiego. Polecam całość. Otwiera oczy!

Cytuj:
Widzieliśmy już poprzednio, że za czasów apostolskich niektórzy żydzi ochrzczeni, być może, że w dobrej wierze, usiłowali judaizować wiarę chrześcijańską – o czym wspominają teksty z Dziejów Apostolskich i z Listów Apostołów, a z biegiem czasów szerzyli najrozmaitsze herezje, z których najbardziej judaistycznymi były arianizm i protestantyzm.
Otóż ostatnio, to jest po Drugim Soborze Watykańskim, być może na skutek zbliżania i współżycia przez ekumenizm z protestantami, niektóre dogmaty naszej wiary zostały ponownie zaatakowane przez judaizm, a wśród nich przede wszystkim samo centrum całego naszego życia religijnego, jakim jest Msza Święta.
Nie jest to herezja nowa, gdyż już wielokrotnie w ciągu całej historii Kościoła do niej powracano, ale obecnie stała się bardzo niebezpieczną, gdyż przenika nawet do hierarchii kościelnej, będąc jakby wskrzeszeniem błędów Lutra i Cranmera. Luter bowiem i arcybiskup anglikański Cranmer oddawali się szczególniej szerzeniu owej herezji, która, bez przesady, można i należy nazywać „herezją śmiertelną”, gdyż zabija ona najważniejszy dogmat katolickiej wiary: rzeczywistą obecność Chrystusa Pana w Eucharystii.
Msza Święta bowiem – według tradycyjnej nauki Kościoła – jest ustanowiona przez samego Chrystusa Pana, podczas Ostatniej Wieczerzy, a na jej istotę składają się różne elementy, gdyż, będąc Niekrwawą Ofiarą Eucharystyczną i „wielką tajemnicę wiary”, jest powtarzaniem Ofiary Krzyżowej, łącznie z Ofiarą Eucharystyczną Ostatniej Wieczerzy.

http://wsercupolska.org/przeczytaj/Ks.%20prof.%20Michal%20Poradowski%20Talmud%20czy%20Biblia.pdf

Śr mar 15, 2017 5:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nauczyciel się znalazł

Żaden nauczyciel, ale dzięki. :mrgreen:
Po prostu zaproponowałem Wam coś dobrego w kontekście zbawienia i wieczności - i tyle.
Wybór należny do Was.
Barney napisał(a):
Zamiast gadać z pozycji mistrza wiary, mając pełną gębę samochwalstwa jak to "wierzysz Pismu i jesteś w jedności z Bogiem" może zacznij stosować to, co w Piśmie wyczytałeś:
"Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. "/Mt 10:40/
"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał."/Łk 10,16/

No nie żartuj sobie....
Może nie zauważyłeś, że te słowa zostały wypowiedziane m.in. do 72 uczniów, których Jezus wysłał do zwiastowania ewangelii?
Akurat przytoczone fragmenty nie mówią o posłuszeństwie tylko dotyczą głoszenia ewangelii przez uczniów, co ewidentnie widać z kontekstów, z których wyrwałeś te fragmenty - słabo Barney. :dokitu:

Barney napisał(a):
Wróć do prawdy Pisma a nie tylko na okrągło o niej gadaj

No właśnie - szczerze Ci to polecam, bo jak widać jakoś tak "mijasz się" z prawdą Pisma.
Barney napisał(a):
Jak byś nie wiedział, w Kościele nie obowiązuje "ślepe posłuszeństwo", niemniej posłuszęństwo jak najbardziej:
"Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać z tego sprawę. Niech to czynią z radością, a nie wzdychając, bo to nie byłoby z korzyścią dla was."/Hbr 13:17a/

Wszystko się zgadza, tylko powiedz mi gdzie znajduje się granica tego posłuszeństwa?
Barney napisał(a):
cytuj:Gregor
Dlatego mamy oprzeć się nie na człowieku, ale na Jezusie, który jest niezawodnym nauczycielem prawdy.
Owszem, ale zupełnie nie w sposób w jaki to usiłujesz przedstawić. Gdyby było tak, jak to tu prezentujesz, musiałbyś wyrzucić Biblię, bo wszak "spisali ją ludzie".

Ja przedstawiam zupełnie inną postawę.
To właśnie pełne poleganie na Jezusie daje chrześcijaninowi prawo i obowiązek odrzucać błędne nauki i nie słuchać/być posłusznym ludziom, którzy takie nauki głoszą.

Żywa relacja z Mistrzem zapewnia wzrost poznania i rozwija zdolność rozróżniania prawdy od fałszu.
Polecam ;)

Śr mar 15, 2017 9:02 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gdybyś był jak twierdzisz w pełnej jedności z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI, to tak jak i on widziałbyś w papieżu Franciszku zwierzchnika Kościoła rzymsko-katolickiego i nazywał byś go tak jak i on:

"Dziękuję przede wszystkim Tobie, Ojcze Święty. Twoja dobroć od pierwszego momentu po wyborze, w każdej chwili mojego życia tutaj porusza mną, dodaje mi sił bardziej niż Ogrody Watykańskie z całym ich pięknem. Czuję, że dobroć Waszej Świątobliwości jest miejscem, w którym przebywam, czuję się chroniony".
http://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swia ... iszka.html

Przeczytajcie sobie najpierw ostatni list Św. Maksymiliana Marii Kolbego do Matki, który napisał w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu w dniu 15 czerwca 1941 roku, na dwa miesiące przed śmiercią w bunkrze głodowym, w czasie kiedy doświadczał bicia, głodu i upokorzeń. Rygory obozu wymagały, aby listy były pisane tylko w języku niemieckim i tylko na druczku obozowym z wyznaczonymi liniami, których nie było wolno przekroczyć:

Moja Kochana Mamo,
Pod koniec miesiąca maja przyjechałem z transportem do obozu w Oświęcimiu. U mnie jest wszystko dobrze. Kochana Mamo, bądź spokojna o mnie i o moje zdrowie, gdyż dobry Bóg jest na każdym miejscu i z wielką miłością pamięta o wszystkich i o wszystkim. Byłoby dobrze przed moim następnym listem nie pisać do mnie, ponieważ nie wiem, jak długo tu pozostanę. Z serdecznymi pozdrowieniami i pocałunkami. Rajmund Kolbe.

http://www.diecezja.kalisz.pl/app/webro ... _KOLBE.pdf

Zwróć uwagę, że z ust Św. Maksymiliana nie pada ani jedno słowo skargi, wręcz słowa otuchy dla Matki. Papież Benedykt XVI w ten sam sposób chce dodać otuchy tym, którzy martwią się o niego z powodu jego uwięzienia i zadawanych mu cierpień. On jest całkowicie zjednoczony ze swoim Zbawicielem na drodze krzyżowej, którą przechodzi.

Św. Maksymilianie módl się za nami i za papieżem Benedyktem XVI

Śr mar 15, 2017 9:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ja przedstawiam zupełnie inną postawę.
To właśnie pełne poleganie na Jezusie daje chrześcijaninowi prawo i obowiązek odrzucać błędne nauki i nie słuchać/być posłusznym ludziom, którzy takie nauki głoszą.
Nie łudź się. Kto nie ma Kościoła Chrystusowego za Matkę, ten nie "polega na Jezusie" i nie jest wierny Biblii, tylko uprawia "kult własnego pomysłu".

Śr mar 15, 2017 9:16 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
viator napisał(a):
Przeczytajcie sobie najpierw ostatni list Św. Maksymiliana Marii Kolbego do Matki, który napisał w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu w dniu 15 czerwca 1941 roku, na dwa miesiące przed śmiercią w bunkrze głodowym, w czasie kiedy doświadczał bicia, głodu i upokorzeń. Rygory obozu wymagały, aby listy były pisane tylko w języku niemieckim i tylko na druczku obozowym z wyznaczonymi liniami, których nie było wolno przekroczyć:
(...)
Zwróć uwagę, że z ust Św. Maksymiliana nie pada ani jedno słowo skargi, wręcz słowa otuchy dla Matki. Papież Benedykt XVI w ten sam sposób chce dodać otuchy tym, którzy martwią się o niego z powodu jego uwięzienia i zadawanych mu cierpień. On jest całkowicie zjednoczony ze swoim Zbawicielem na drodze krzyżowej, którą przechodzi.

Jaki ma związek list św M. Kolbe i z wypowiedzią papieża Benedykta??? Że Święty zmuszony był pisać list po niemiecku, a papież emeryt jest Niemcem??? Wyjaśnisz nam może tę ekwilibrystykę logiczną?

Śr mar 15, 2017 9:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
viator napisał(a):
Papież Benedykt XVI w ten sam sposób chce dodać otuchy tym, którzy martwią się o niego z powodu jego uwięzienia i zadawanych mu cierpień.
Rozumiem, że masz jakieś dowody na potwierdzenie swojej tezy o "więzieniu" i "zadawaniu cierpien" Papieżowi Emerytowi ? bo wiesz...jakoś bardziej wierzę słowom Benedykta XVI niż tobie...

Śr mar 15, 2017 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
No dobrze, ale kto w twoim Kościele decyduje co jest nauką zgodną z Biblią, a co nie, bo jeśli twierdzisz, że respektujesz w Kościele wszystkie urzędy, które Ap. Paweł wymienił w I Kor. 12.28. zatem chyba jakaś osoba w twoim Kościele posługuje jako nauczyciel i ty respektujesz jego nauczanie oparte na Biblii, prawda ?
Możesz zatem zdradzić z imienia/nazwiska swojego bezpośredniego przełożonego(nauczyciela, którego słuchasz/jesteś mu poddany w kwestii interpretacji Biblii) skoro ty nim nie jesteś, bo wiesz...nie wystarczy napisać, że(cyt): "poleganie na Jezusie daje chrześcijaninowi prawo i obowiązek odrzucać błędne nauki i nie słuchać/być posłusznym ludziom, którzy takie nauki głoszą" a przy tym samemu odrzucać nauczanie Kościoła opartego na pięciu zasadach Sola w tak podstawowych kwestiach jak np realna obecność Chrystusa Jezusa w eucharystycznym chlebie i winie czy chrzest dzieci...a zatem ?

Śr mar 15, 2017 10:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
viator napisał(a):
(...)

Jaki ma związek list św M. Kolbe i z wypowiedzią papieża Benedykta??? Że Święty zmuszony był pisać list po niemiecku, a papież emeryt jest Niemcem??? Wyjaśnisz nam może tę ekwilibrystykę logiczną?

Przepraszam że się wtrącę, ale viatorowi raczej chodziło o porównanie dwóch postaw dwojga ludzi w obliczu prześladowań, podobieństwo jest takie że obaj (Benedykt XVI i Maksymilian Kolbe) zachowali pokorę w uciążliwej i trudnej do zniesienia sytuacji, bez cienia skargi; a nie zestawienie narodowości Ratzingera z listem Maksymiliana Kolbe w pisanym języku niemieckim.
Nie jestem bystra, ani przesadnie inteligentna, ani przesadnie mądra, ale zrozumiałam myśl wynikającą z tekstu :cry:

Cz mar 16, 2017 12:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
klaudia30e napisał(a):
PeterW napisał(a):
viator napisał(a):
(...)

Przepraszam że się wtrącę, ale viatorowi raczej chodziło o porównanie dwóch postaw dwojga ludzi w obliczu prześladowań, podobieństwo jest takie że obaj (Benedykt XVI i Maksymilian Kolbe) zachowali pokorę w uciążliwej i trudnej do zniesienia sytuacji, bez cienia skargi; a nie zestawienie narodowości Ratzingera z listem Maksymiliana Kolbe w pisanym języku niemieckim.
Klaudia, ale emerytowany papież nie jest ani więziony ani prześladowany(no chyba, że udowodnisz, że się mylę) dlatego takie porównywanie jest nie na miejscu...

Cz mar 16, 2017 12:27 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Czy oby na pewno kardynał z pogarszającym się stanem zdrowia brałby udział w konklawe? nie zrezygnowałby przed czasem wyboru na papieża kiedy to wiedział że nie podoła tak wielkiemu i odpowiedzialnemu zadaniu jakim jest bycia głową Kościoła? czyżby w trakcie konklawe nie zdawał sobie sprawy że nie udźwignie takiej odpowiedzialności prowadzenia współczesnego Kościoła? Nie mogę za bardzo znaleźć wzmianki że pogorszenie nastąpiło nagle i dopiero po ośmioletnim pontyfikacie. Jeśli ktoś jest bieglejszy w takich informacjach to proszę o link. Ciągle mam w głowie obraz Jana Pawła II ciężko podupadającego na zdrowiu, mającego trudności z poruszaniem się, mówieniem, a wiernie i oddanie wykonującego do końca powierzone mu zadanie i służbie do samego końca...

Cz mar 16, 2017 1:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
klaudia30e napisał(a):
Czy oby na pewno kardynał z pogarszającym się stanem zdrowia brałby udział w konklawe? nie zrezygnowałby przed czasem wyboru na papieża kiedy to wiedział że nie podoła tak wielkiemu i odpowiedzialnemu zadaniu jakim jest bycia głową Kościoła? czyżby w trakcie konklawe nie zdawał sobie sprawy że nie udźwignie takiej odpowiedzialności prowadzenia współczesnego Kościoła? Nie mogę za bardzo znaleźć wzmianki że pogorszenie nastąpiło nagle i dopiero po ośmioletnim pontyfikacie. Jeśli ktoś jest bieglejszy w takich informacjach to proszę o link. Ciągle mam w głowie obraz Jana Pawła II ciężko podupadającego na zdrowiu, mającego trudności z poruszaniem się, mówieniem, a wiernie i oddanie wykonującego do końca powierzone mu zadanie i służbie do samego końca...
Wystarczylo tylko wpisać w wyszukiwarkę: Przyczyny abdykacji Benedykta XVI

"Przede wszystkim uświadomiłem sobie, że w przyszłości nie jestem już w stanie stawić czoła przelotom transoceanicznym z powodu zmian strefy czasowej. Oczywiście mówiłem o tych problemach także z moim lekarzem, prof. dr Patrizio Poliscą. Stało się jasne, że nigdy nie będę w stanie wziąć udziału w Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro w lecie 2013 roku. Przeszkodą była tutaj wyraźnie zmiana stref czasowych. Od tej pory musiałem w stosunkowo krótkim czasie zdecydować o dacie mojego wycofania się.

Cz mar 16, 2017 7:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No dobrze, ale kto w twoim Kościele decyduje co jest nauką zgodną z Biblią, a co nie, bo jeśli twierdzisz, że respektujesz w Kościele wszystkie urzędy, które Ap. Paweł wymienił w I Kor. 12.28. zatem chyba jakaś osoba w twoim Kościele posługuje jako nauczyciel i ty respektujesz jego nauczanie oparte na Biblii, prawda ?

Oczywiście. Jeśli jest oparte na prawdzie biblijnej.
Nie zapominaj jednak, Jezus do serc wierzących zesłał Ducha Św., który poucza i wprowadza w prawdę. Duchowe rozeznanie prawdy i fałszu pochodzi od Ducha Św. o czym jasno pisał Ap. Jan do chrześcijan [ I Jan 2.27]:Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.
Na tym polega nauczanie Jezusa, które jest niezależne od nauczania człowieka.
sahcim napisał(a):
Możesz zatem zdradzić z imienia/nazwiska swojego bezpośredniego przełożonego(nauczyciela, którego słuchasz/jesteś mu poddany w kwestii interpretacji Biblii) skoro ty nim nie jesteś, bo wiesz...nie wystarczy napisać, że(cyt): "poleganie na Jezusie daje chrześcijaninowi prawo i obowiązek odrzucać błędne nauki i nie słuchać/być posłusznym ludziom, którzy takie nauki głoszą" a przy tym samemu odrzucać nauczanie Kościoła opartego na pięciu zasadach Sola w tak podstawowych kwestiach jak np realna obecność Chrystusa Jezusa w eucharystycznym chlebie i winie czy chrzest dzieci...a zatem ?

Personalia nie mają tu nic do rzeczy.
To co głosi się z za kazalnicy słucham i osobiście weryfikuje z Pismem i innymi wierzącymi.
Jest u nas taki dobry zwyczaj, że każdy ma ze sobą biblię i podczas kazania na bieżąco czyta fragmenty, na które powołuje się osoba, która naucza.
Mając to namaszczenie, o którym pisał Ap. Jan możesz weryfikować czy to co słyszysz jest zgodne z przesłaniem biblii.

Odrzucam nauczanie Twojego kościoła, bo właśnie wg 'sola scriptura' jest niezgodne z Biblią.

Cz mar 16, 2017 12:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Oczywiście
No to pięknie...zatem co stoi na przeszkodzie abyś wymienił z imienia i nazwiska tegoż...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Personalia nie mają tu nic do rzeczy.
Jak to nie mają nic do rzeczy skoro jeden nauczyciel na podstawie "Sola Scriptura" głosi, że realna obecność Chrystusa w eucharystycznym chlebie i winie jest niepodważalną prawdą, a drugi na tej samej naucza, że nie...Który z nich jest zatem twoim ?
Cytuj:
Odrzucam nauczanie Twojego kościoła, bo właśnie wg 'sola scriptura' jest niezgodne z Biblią.
Co do której kwestii...wymienisz ?

Cz mar 16, 2017 3:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 862 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58  Następna strona