Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 04, 2020 10:54 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Prawdziwa kobieta, prawdziwy mężczyzna. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawdziwa kobieta, prawdziwy mężczyzna.
Bawiłam się tylko chwilę i za dużo pokazałam. Pisałam wcześniej, że uczyłam sie gry na instrumencie i umiem rozmawiać 'muzyką', ale inaczej niż Ty. ;)
Muzyki uczono dziewczynki, to był element wychowania 'prawdziwych kobiet'. To forma ukrycia uczuć (nasza strefa kulturowa) w muzyce. Masz więc i robota.

Pt lip 24, 2015 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Bawiłam się tylko chwilę i za dużo pokazałam. Pisałam wcześniej, że uczyłam sie gry na instrumencie i umiem rozmawiać 'muzyką', ale inaczej niż Ty. ;)

Pewnie, że inaczej, bo wychodzi Ci to lepiej. Tyle, że duszenie emocji w sobie sprawia, ze jak coś wrzucisz, to jesteś jak wulkan.

I to za dużo pokazałam. A co ja mam powiedzieć? Co najmniej 4 osoby przejrzały mnie na wylot. Czuję się jak golas, przynajmniej nie ma już czego ze mnie zedrzeć. Poszła szata, poszedł i płaszcz.

A z resztą nawet jak dusisz w sobie uczucia, to tez pokazujesz. Więcej niż Ci się wydaje.

I nie o rozmawianie muzyką mi chodziło... ;)

Pt lip 24, 2015 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chairon napisał(a):
Czy zostawiasz osobę, która kochasz tylko dlatego, że ma organy płciowe inne niż te, których się spodziewałas?
A czy ty, jako facet, nie zostawił byś taką osobę, którą wziąłeś za kobietę, jeżeli jesteś hetero i twoje oczekiwania wiążą się z przyjęciem i wychowaniem potomstwa tak żeby pamięć o tobie przetrwała w nim...?

Pt lip 24, 2015 10:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Duszenie a ukrywanie uczuć to nie to samo. Ukrywania uczuć, jak wspomnialam wcześniej, uczymy się już we wczesnym dzieciństwie- klasyczne- nie wypada. Muzyka jest formą wyzwalania uczuć i wyrzucania ich na zewnątrz, tak jak być powinno. Inaczej grasz gamy i pasaże w różnych nastrojach. Czyli to co nam kultura psuje, muzyka naturalnie wprowadza we właściwe tory.
Nie zagrasz nigdy tego samego utworu tak samo, technicznie masz wyćwiczone piano i forte w odpowiednich miejscach, ale w to wkładasz koloryt osobowości i nastroju. A egzaminy i popisy oswajają organizm ze stresem.

Pt lip 24, 2015 10:46 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Chairon napisał(a):
Czy zostawiasz osobę, która kochasz tylko dlatego, że ma organy płciowe inne niż te, których się spodziewałas?
A czy ty, jako facet, nie zostawił byś taką osobę, którą wziąłeś za kobietę, jeżeli jesteś hetero i twoje oczekiwania wiążą się z przyjęciem i wychowaniem potomstwa tak żeby pamięć o tobie przetrwała w nim...?

Jeśli wiążą się tylko z przyjęciem i wychowaniem potomstwa, to owszem. Gdybym szukał przedmiotu, który pozwoli mi zrealizować te cele. Natomiast nie, jeśli szukałbym prawdziwej miłości, a moimi oczekiwaniami byłoby nie tylko posiadanie dzieci, ale również budowa dojrzałego związku, w którym ja i mój partner/ partnerka bylibyśmy szczęśliwi. Ponad to, związki homoseksualne mogą wychowywać dzieci (np. adoptowane).

Pt lip 24, 2015 10:59 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tyle, że częścią dojrzałego związku dorosłych osób jest również ich seksualność. Nie mam nic przeciwko związkom homoseksualnym. Tyle, że ja zwyczajnie takiego związku nie byłabym w stanie stworzyć, bo kobiety mnie nie pociągają. W ogóle. Nie jestem w stanie kochać kobiety w ten sposób.

Pt lip 24, 2015 11:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chairon napisał(a):
sahcim napisał(a):
Chairon napisał(a):
Jeśli wiążą się tylko z przyjęciem i wychowaniem potomstwa, to owszem. Gdybym szukał przedmiotu, który pozwoli mi zrealizować te cele.
O jakim przedmiocie mówisz...?
Cytuj:
Natomiast nie, jeśli szukałbym prawdziwej miłości, a moimi oczekiwaniami byłoby nie tylko posiadanie dzieci, ale również budowa dojrzałego związku, w którym ja i mój partner/ partnerka bylibyśmy szczęśliwi.
Skąd wiesz, że miłość między tobą i twoim partnerem płci męskiej byłaby prawdziwa jeżeli nie znasz źródła miłości prawdziwej...?
Cytuj:
Ponad to, związki homoseksualne mogą wychowywać dzieci (np. adoptowane).
Co z tego że prawo niektórych państw na to zezwala jeżeli ani ty, ani twój partner płci męskiej nie bylibyście matką...?

Pt lip 24, 2015 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chairon napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
6. Masz na myśli jakiegoś pisarza, który używa pseudonimu wskazującego na odmienną płeć (np. Julia Hołyńska)? Uważam, że to głupota udawać przed kimś, że się jest odmiennej płci i wprowadzać kogoś w błąd. Sama jestem kobietą, osobą heteroseksualną, i taki eksperyment, jaki proponujesz całkowicie mi nie odpowiada. Ale jak ktoś chce, to nich się bawi :|

Nie chodzi o przeprowadzenie tego eksperymentu w prawdziwym życiu. Chodzi o eksperyment MYŚLOWY, o WYOBRAŻENIE sobie takiej sytuacji. Nie chodzi o udawanie ani o używanie pseudonimu sugerującego inną płeć... Chodzi o to, żebyś wyobrazila sobie, że poznajesz wspaniałego mężczyznę, którego kochasz i z którym chciałabyś spędzić resztę życia. Po jakimś czasie przekonujesz się, że jest on kobietą (to sytuacja hipotetyczna, jestem świadomy tego, że raczej nieprawdopodobna). Czy zostawiasz osobę, która kochasz tylko dlatego, że ma organy płciowe inne niż te, których się spodziewałas?

Jaki jest cel tego eksperymentu? Po co ktoś w Twoim eksperymencie ma udawać, że jest innej płci niż jest? Przychodzi mi na myśl przypadek Rachel Dolezal (NAACP), która twierdziła, że ma krew afroamerykańską dla specyficznych korzyści w karierze. Czy chcesz propagować samoidentyfikację?

So lip 25, 2015 1:14 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Jaki jest cel tego eksperymentu? Po co ktoś w Twoim eksperymencie ma udawać, że jest innej płci niż jest? Przychodzi mi na myśl przypadek Rachel Dolezal (NAACP), która twierdziła, że ma krew afroamerykańską dla specyficznych korzyści w karierze. Czy chcesz propagować samoidentyfikację?

Hej, chodzi o eksperyment MYŚLOWY. To znaczy o to, żebyś coś sobie wyobraziła...

So lip 25, 2015 3:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak MYŚLOWY, to niech sobie wyobrazi, co chce osiągnąć, i dlaczego takie zrobił założenia i jasno napisze. Chyba wie, czego chce; a może nie? :roll:

So lip 25, 2015 4:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam ciekawszy problem. Niech wyobrazi sobie, że w tym eksperymencie obie strony są przebierańcami. I co? Obopólna manipulacja? Na pewno obie strony znajdą jakąś płaszczyznę porozumienia :x Mogą się dalej kochać :lol:

So lip 25, 2015 4:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Miłość jest postawą, nie emocjami.

Oj , a ja tak sobie zawsze wyobrażałem ,że miłość to postawa wynikająca wprost z określonej emocji.
Jeśli taka jest miłość katolicka to znaczy ,że katolickie małżeństwo ma być przede wszystkim rytuałem a indywidualne dobro nie ma w nim większego znaczenia.
Ciekawe bo koreluje z moimi obserwacjami katolickich stadeł.

So lip 25, 2015 8:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bez tych złośliwości może i bym się ustosunkowala. A tak mi się nie chce... :)

So lip 25, 2015 8:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Bez tych złośliwości może i bym się ustosunkowala. A tak mi się nie chce... :)

A to szkoda akurat bo nawet jeśli odczytałaś coś jako złośliwość to kompletnie niezamierzona jest ona :)
Po prostu widzę pęknięcie w całej konstrukcji.Koreluje mi z widoczną codziennością i niektórymi lekturami.Ale jeśli nie chcesz to trudno.

So lip 25, 2015 8:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chairon napisał(a):
Miłość to pragnienie spędzenia z kimś całego życia, uznawanie ze jego szczęście jest ważniejsze od wszystkiego innego, zdolność poświęcenia się dla niego...

Niekoniecznie. Miłości są różne, ale prawdą jest, że miłość to stawianie "ty" nad "ja", poświęcenie, pragnienie szczęścia dla drugiego.

Cytuj:
Miłość seksualna wynika z pragnienia zbliżenia się do kogoś, jest dopełnieniem miłości psychicznej, wiec dlaczego nie miałaby występować pomiędzy osobami tej samej płci?

Miłości są różne. Dobre i złe, zaborcze i bezwarunkowe, głupie i mądre, chore i zdrowe...
Nie każde pragnienie jest dobre.

Cytuj:
To o czym piszesz to przyjaźń, miłość to uczucie silniejsze od przyjazni.

Nie, to, o czym piszę, to miłość. Nie jestes w stanie zaprzyjaźnić się z każdym napotkanym człowiekiem, ale możesz i powinieneś kochać każdego napotkanego.
Przyjaźń jest rodzajem miłości ale bardzo specyficznym.

Cytuj:
Można mieć wielu przyjaciół, ale kocha się tylko jednego człowieka, który staje się dla kogoś całym światem i najważniejszym, co posiada.

Przyjaciela zazwyczaj ma się jednego, bądź kilku.
Wracając co miłości, koncentrujesz się tylko na miłosci damsko-męskiej i na dodatek seksualnej.
I jeszcze jedno... kiedy czlowiek staje sie dla kogoś "całym światem" to już brzmi groźnie, a kiedy myśli się o "posiadaniu" kogoś, to juz raczej nei ma nic wspolnego ze zdrową i dobrą miłością.

Cytuj:
Dlaczego miłość miałaby być uzależniona od płci?

Miłość jest ponad płciowoscią (jeśli mówimy o miłości agape i fileo)

Cytuj:
Co jest złego w zbliżeniu seksualnym pomiędzy osobami tej samej płci?
[/quote][/quote]

Na ten temat mądrzejsi niech się wypowiedzą.

So lip 25, 2015 10:33 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona