Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 15, 2019 1:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 'Konflikt' rodzinny. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 'Konflikt' rodzinny.
pies napisał(a):
sylvian -- pokłady sarkazmu zostały zauważone.

Ale skoro uważasz, żę jest tak dobrze to może znasz jakiegoś księdza który głosi, że osoby niewierzące też dostępują zbawienia? I mógłbyś go wskazać, bo taki człowiek byłby przydatny w tej chwili.
Sobor watykański drugi tak mowi
Czyli kolejny raz pies mówi o sprawach o których pojęcia nie ma. Ale jest znawca

Śr sie 05, 2015 1:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To należy pójść z tą kobietą do księdza i niech ją uświadomi, że sytuacja wcale nie jest tak zła jak się jej wydaje.

Śr sie 05, 2015 1:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
I Never Said... napisał(a):
Chciałbym, aby czuła się z tym faktem swobodnie, jednak nie mam pojęcia, jak sprawić, aby tak to wyglądało.

Moim zdaniem, temat warto spokojnie przegadać.

Kwestie nieprzegadane zostawiają ludziom przestrzeń do własnych domysłów i interpretacji, na podstawie których tworzą wyobrażenia nas samych i tego, jacy powinniśmy być. Po czym usiłują działać, jakbyśmy zobowiązali się dotrzymywać kroku ich nadziejom - a my nigdy przecież tego nie obiecywaliśmy.

Spokojna, rzeczowa rozmowa czyści sytuację. Facetom nie przychodzi w naturalny sposób mówić o tym, jak się czują, ale warto to poruszać, tak samo jak dać przestrzeń innej osobie na zadanie pytań i otrzymanie odpowiedzi.

A potem pozostaje omijanie tematów kontrowersyjnych. Kiedyś moja żona jeszcze wierzyła w moje nawrócenie, ale kilka zetknięć z poziomem mojego nieprzejednania (ujawnianego - z przyczyn dbałości o relację - w stopniu nieporównywalnie niższym, niż choćby na tym forum) odwiodło ją od tej myśli. Stanowczość poglądów działa jako wskazówka, w którą stronę nie ma co iść. Więc o wierze nie rozmawiamy, a o Kościele: czasem się zdarza. Ja wówczas ujawniam ok. 1% mojego nastawienia, a moja żona w coraz większym stopniu zgadza się ze mną.

Spokojna rozmowa - tak, zostawianie (z grzeczności lub miłości) nadziei na zmianę - nie.

Cz sie 06, 2015 8:56 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
I Never Said... napisał(a):
Chciałbym, aby czuła się z tym faktem swobodnie, jednak nie mam pojęcia, jak sprawić, aby tak to wyglądało.

To właściwie o co Ci chodzi? Czy żeby matka czuła się swobodnie (o zmianę jej odczuwania) czy o to, by coś jakoś wyglądało? Dla mnie to są trochę dwie różne sprawy. Czym innym jest zachowanie, czym innym czyjś wewnętrzny stosunek do sprawy. Zachowanie można przegadać i ustalić kompromis. Na to, jak matka się czuje w danej sytuacji, wpływ masz znikomy, bo to ona się czuje a nie Ty. Nie zacznie się czuć inaczej żeby Ci było przyjemnie i wygodnie. Może co najwyżej w ramach kompromisu nie ujawniać tego czy tamtego o ile się na to zdecyduje oraz będzie umiała.

Cz sie 06, 2015 5:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z CiepleKluchy. Spokojna rozmowa, unikanie tematów drażliwych, ograniczanie się z uzewnętrznianiem swoich opinii, absolutne pozbawienie złudzeń, że coś się może w przewidywalnej przyszłości zmienić. To ostatnie jest najgorsze, moim zdaniem. Sprawę trzeba postawić raz, a dobrze. Może to być szokiem, ale z czasem druga strona się z tym pogodzi (choć zapewne nie w 100%) - no bo jakie ma wyjście? Wyrzucić z domu, wydziedziczyć, wykląć?

Pn sie 10, 2015 1:50 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6