Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 20, 2020 8:02 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Teksty Biblijne 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teksty Biblijne
"W tym dniu wy sami poznacie, że Ja jestem w moim Ojcu i wy we Mnie, a Ja w was."

Kto poznaje, co to znaczy?

So sie 22, 2015 9:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Natomiast ja wiem komu zaufałem i wiem, że czerpię z dobrego źródła, gdyż jak mówi Biblia w Ef.4.21: ...prawda jest w Jezusie
Gregor napisał(a):
Natomiast ja wiem komu zaufałem i wiem, że czerpię z dobrego źródła, gdyż jak mówi Biblia w Ef.4.21: ...prawda jest w Jezusie
Rozumiem zatem Gregor, że ufając Słowu Bożemu tak jak Apostołowie ufali, ty podczas uobecniania pamiątki Ostatniej Wieczerzy w swojej wspólnocie wierzysz, że w tym eucharystycznym chlebie, który przyjmujesz do ust, Pan Jezus jest rzeczywiście obecny ze swoim uwielbionym Ciałem i Krwią, tak jak wierzyli w to Apostołowie, którzy pozostawili nam tą prawdę zapisaną na kartach Pisma św...?

So sie 22, 2015 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
"W tym dniu wy sami poznacie, że Ja jestem w moim Ojcu i wy we Mnie, a Ja w was."

Kto poznaje, co to znaczy?
To znaczy, że w dniu Pięćdziesiątnicy ci, do których Pan Jezus mówił, po otrzymaniu Ducha Prawdy poznają w pełni, że jest On II Osobą Trójcy Świętej...

"Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie...."

So sie 22, 2015 2:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/t-misie.htm

Mam proste pytanie. Jak rozumieją ten werset chrześcijanie, jak go intepretują i co według ich on znaczy?

To naprawdę ciekawa sprawa... Jak to widzicie? :)

EDIT: OCzywiście celowo zamieściłem link z "wyjaśnieniem" owego dziwnego zdarzenia, jednak nie odnosi się ono do meritum sprawy.

So sie 22, 2015 10:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chodzi ci o to jak chrześcijanin rozumie werset z 2Krl.2:23-24 ?
Ja rozumiem go dosłownie, tzn jako opowieść wydarzenia, które było udziałem proroka Elizeusza...

So sie 22, 2015 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY
Dobrze, że wspominasz o takich rzeczach. Nie zwróciłbym na nie uwagi, żeby nie Ty.

N sie 23, 2015 1:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Rozumiem zatem Gregor, że ufając Słowu Bożemu tak jak Apostołowie ufali, ty podczas uobecniania pamiątki Ostatniej Wieczerzy w swojej wspólnocie wierzysz, że w tym eucharystycznym chlebie, który przyjmujesz do ust, Pan Jezus jest rzeczywiście obecny ze swoim uwielbionym Ciałem i Krwią, tak jak wierzyli w to Apostołowie, którzy pozostawili nam tą prawdę zapisaną na kartach Pisma św...?

Nic z tych rzeczy.
Przyjmujemy chleb i wino wspominając Jego zbawczą ofiarę, ale chleb jest tylko chlebem, a wino winem. W tym czasie nic się nie uobecnia tak jak podczas paschy żydowskiej nie uobecnia się ich wyjście z Egiptu. Podstawą eucharystii jest totalnie błędna interpretacja słów Pana Jezusa i Ap. Pawła. Można by o tym bardzo wiele powiedzieć, więc zwrócę uwagę tylko na kilka faktów.
1. Biblia jasno stwierdza, że Jezus teraz jest fizycznie obecny w niebie po prawicy Ojca.
2. Jego fizyczne pojawienie się powtórne dopiero nastąpi Hebr.9.28:Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.
. Jezus pozostaje u ojca aż do swojego powrotu.
3. Między pierwszym a drugim przyjściem nie ma nic pośredniego ( przeistoczenie). W ten sposób pojawiałby się na ziemi tysiące razy.
4. Jezus posiada nieśmiertelne, uwielbione ciało, które nie ulega procesowi rozkładu.
5. Biblia nigdzie nie podaje, aby Jezus rozstawał się ze swoim uwielbionym ciałem i przyjmował inne - hostia, która ulega rozpadowi w procesie trawienia i jest dziełem ludzki rąk.
6. Jezus nie dał uczniom do picia swojej krwi gdyż w ten sposób złamałby Boże prawo zakazujące jej spożywania, a przecież On doskonale wypełnił Prawo - III Mojż. 17.10. Apostołowie, którzy byli Żydami doskonale to wiedzieli i przekazali to w liście do nawróconych pogan - Dz. Ap.15.28-29. Ani w nic takiego nie wierzyli ani nie nauczali. Zaczął tak nauczać dopiero KK.
7. Jego krew została wylana dopiero na krzyżu, a potem Jezus dokonał nią przebłagania za grzechy w niebie - Hebr.9.12 i tam się ona znajduje - nie na ziemi (przeistoczenie).
8. Jezus jest obecny w nas nie fizycznie (hostia), ale przez swojego Ducha, który jest Duchem Bożym - Rzym.8.9-11
9. Ofiara Jezusa jest nie powtarzalna - Hebr. 10.10,12, więc nie może być uobecniana. Mamy spożywać chleb i wino na pamiątkę tego wydarzenia.
10. KK nie wypełnia woli Jezusa co do przyjmowania chleba i wina, gdyż wierni przyjmują tylko 50%.
11. Jezus Eucharystyczny to nie Jezus Chrystus przedstawiony w Biblii. Został wymyślony w IX w., a eucharystia jako dogmat została zatwierdzona w XIII w.

N sie 23, 2015 3:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nic z tych rzeczy.
Przyjmujemy chleb i wino wspominając Jego zbawczą ofiarę, ale chleb jest tylko chlebem, a wino winem.
Rozumiem...czyli podczas tego "wspominania" w swojej wspólnocie nie ma u Was spożywania Wieczerzy Pańskiej, tzn nie karmicie sie żywym Słowem Bożym, które stało się Ciałem i Barankiem złożonym w Ofierze dającym Siebie za pokarm tym, którzy uczestniczą w tej DZIĘKCZYNNEJ Uczcie(eucharystia, to tyle co "dziękczynienie" od gr.eucharistein) na wzór Ostatniej Wieczerzy, ale zbieracie się po to, żeby posłuchać sobie opowieści o Jezusie zwanym Chrystusem, zagryzając przy tym chlebek i popijając go winem, tak ?
Hmm...pewnie Ap. Paweł miałby Wam parę słów do powiedzenia tak, jak napisał w 1 Liście do Koryntian...
Cytuj:
W tym czasie nic się nie uobecnia tak jak podczas paschy żydowskiej nie uobecnia się ich wyjście z Egiptu.
Aha...czyli dla ciebie to, co Pan Jezus zapoczątkował w Wieczerniku i dokończył na Golgocie, jest wydarzeniem tej miary, co wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu, tak...?
Cytuj:
Podstawą eucharystii jest totalnie błędna interpretacja słów Pana Jezusa i Ap. Pawła.
No proszę...po dwóch tysiącach lat Gregor wraz ze swoimi braćmi w wierze, zarzuca całemu Kościołowi powszechnemu wschodu i zachodu, błędną interpretację słów Pana Jezusa i Ap. Pawła...

Ad1, 2, 3 - Pan Jezus będąc w ciele uwielbionym(zmartwychstałym) jasno stwierdza wobec Apostołów, że będzie z Kościołem przez wszystkie dni aż do skończenia świata...a ty(Wy) nie wierzycie Mu...żałosne :|
Ad 4 - no właśnie, i dlatego Kościół naucza, że uwielbione ciało Pana Jezusa nie podlega czasoprzestrzennym ograniczeniom, tzn jest On obecny wszędzie i daje Siebie na pokarm bez żadnych ograniczeń wszystkim tym, którzy wierząc Jego słowom baczą na siebie samych, aby spożywając ten eucharystyczny Chleb i pijąc z eucharystycznego kielicha zważali na Ciało Pańskie, bo jak ostrzega Ap. Paweł:
Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało Pańskie, wyrok sobie spożywa i pije (Kor. 11:29)...
Ad 5 - A kto i gdzie tak uczy, że Pan Jezus rozstaje się ze swoim uwielbionym ciałem wtedy, gdy daje nam Siebie za pokarm...? Toż dzięki temu niebiańskiemu(duchowemu) pokarmowi On żyje w nas, a my w Nim... ! ! ! Rozkładowi ulegają wyłącznie zewnętrzne(fizyczne) postacie Jego uwielbionego ciała, bez których nie wiedzielibyśmy Go...
Ad 6 - Czyżby...? Zatem wg ciebie Pan Jezus kłamał mówiąc:
"Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie." (J 6,55-57).
Drogi Gregor...gdyby chodziło o wiarę czy naukę, nie nawiązałby do chleba, mówiąc w czasie przyszłym: Chlebem, który Ja dam jest moje Ciało[...]" (J 6:51, 27)
Ps...apropo tych słów o jedzeniu rzeczywistego Ciała Pańskiego i piciu Jego Krwi, chyba nie docierają do ciebie słowa Pana Jezusa: czy i ty(Wy) chcesz(chcecie) odejść, które wypowiedział do Jego Uczniów po tym jam mówił o swoim Ciele i Krwi jako prawdziwym pokarmów z nieba...
Ad 29 - Czyżby...? Przedstawić ci nauczanie Kościoła pierwszych wieków gdzie jest mowa o rzeczywistej obecności Jezusa Chrystusa pod postacią eucharystycznego Chleba i Wina...(wg Was KK powstał dopiero w IV wieku...)
Ad 7 - Widzę, że masz problem ze zrozumieniem pozaczasoprzestrzennej obecności Pana Jezusa w Jego uwielbionym ciele...
Ad 8 - Czyli nie wierzysz Jego słowom, że On(Wcielone Słowo-II Osoba Trójcy) jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata...?
Ad 9 - Dlatego Kościół nie uobecnia ofiary Panskiej w sposób krwawy ale na sposób bezkrwawy-sakramentalny...
Ad 10 - Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi tutaj, czy o to, że w KK z pewnych względów podaje się Ciało Pańskie pod jedną "tylko" postacią, czy o coś innego...?
Ad 11 - Czyżby...? Biblia naucza, że Jezus Chrystus żyje w ciele uwielbionym, tzn w postaci wymykającej się naszym czasoprzestrzennym granicom postrzegania...mógłbym ci przytoczyć nauczanie jednego z Ojców Kościoła o sposobach obecności Jezusa Chrystusa ale tego nie zrobię, bo wiem, że dla ciebie Ojcowie Kościoła(tzn ci, dzięki którym Biblia składa się z tych właśnie ksiąg), nie są autorytetem...
Ps...nie odnoszę się do tych bzdur o rzekomym wymyśleniu eucharystii, bo szkoda klawiatury na tłumaczenie...

Polecam natomiast do przeanalizowania http://www.analizy.biz/marek1962/eucharystia.htm

N sie 23, 2015 6:16 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ja rozumiem go dosłownie, tzn jako opowieść wydarzenia, które było udziałem proroka Elizeusza...

Czyli... prorok przeklął dzieci w imię Boga, a wówczas ten wysłał dwa niedźwiedzie na rozszarpanie dzieci.

Nawet gdyby to prorok miał jakieś dziwne moce (kompletnie bezpodstawne założenie) i to z jego woli z lasu wypadły dwie niedźwiedzice, to bóg Jahwe pozwolił by się to stało w jego imieniu...

Naprawdę nie kłuje was ten werset, tzn. nie zastanawiacie się jak ten miłościwy i miłosierny bóg mógł to uczynić?

N sie 23, 2015 9:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
Naprawdę nie kłuje was ten werset, tzn. nie zastanawiacie się jak ten miłościwy i miłosierny bóg mógł to uczynić?

Technicznie rzecz ujmując nie Bóg to uczynił tylko niedźwiedzie.

Pamiętam taką sytuacje, mówili o tym w regionalnej tv u mnie w mieście. Dziewczyna rzuciła chłopka, ten podszedł pod okno jej bloku, zawołał ją, a gdy wyjrzała z okna na jej oczach wysadził się w powietrze. Czy to dziewczyna jest winna, że jemu odbiło?

Chodzi mi o to, że przeskoczyłeś cały ciąg zdarzeń. Bóg wybrał sobie proroka, prorok został znieważony, dopiero wtedy prorok rzuca przekleństwo. I dopiero po tym z lasu wychodzą niedźwiedzie odpowiedzialne za masakrę.

Czemu obarczyłeś winą Boga?

Tam nie ma napisane, że przekleństwo było przyczyną pojawienia się niedźwiedzi. Tam to znaczy - 2 Krl 23-25. Ani słowa nie ma też o tym jak się prorok z tym czuł.

Taki wniosek u racjonalnego ateisty bardzo dziwi. To jest tak samo jakbym mówił: paliłem w piecu i zepsuł mi się bezpiecznik. Jakby palenie w piecu miało być przyczyną awarii bezpiecznika.

Ostatnio edytowano N sie 23, 2015 9:46 am przez hmhmm, łącznie edytowano 1 raz

N sie 23, 2015 9:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
Cytuj:
Czyli... prorok przeklął dzieci w imię Boga, a wówczas ten wysłał dwa niedźwiedzie na rozszarpanie dzieci.
A dlaczego Bóg miałby wysyłać jakieś niedźwiedzie na przeklętych przez Proroka... 8O toż nie Bogu zależy na śmierci grzesznika ale szatanowi.
Bóg po stworzeniu oddał ziemię(i wszystko co na niej) ludziom i dał im władzę nad nią żeby czynili ją sobie poddaną, tak więc Prorok skorzystał z tej władzy i słowem przekleństwa oddał winnych kary pod władzę tego, który nienawidzi ludzi czyli szatana, a ten zrobił swoje...
Cytuj:
Nawet gdyby to prorok miał jakieś dziwne moce (kompletnie bezpodstawne założenie) i to z jego woli z lasu wypadły dwie niedźwiedzice, to bóg Jahwe pozwolił by się to stało w jego imieniu...
Gdyby ci rozszarpani nie byli winni kary jaką ponieśli, to nie spadło by na nich przekleństwo...
Cytuj:
Nie...kłuje mnie w oczy tylko twoja obłąkańcza obsesja na punkcie udowodnienia sobie i innym jaki to Bóg jest zły...szatan musi być z twojej postawy bardzo dumny...

N sie 23, 2015 9:45 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A dlaczego Bóg miałby wysyłać jakieś niedźwiedzie na przeklętych przez Proroka... 8O toż nie Bogu zależy na śmierci grzesznika ale szatanowi.

A skąd wiesz, że był to Szatan? Bo w Biblii jest napisane, że Bóg jest dobry? Cóż, w tej samej księdze jest również napisane, że kiedy Prorok przeklął dzieci w imię pańskie, Bóg wysyła z lasu dwa niedźwiedzie. Nie wydaje ci się to myśleniem zapętlonym?

Cytuj:
Bóg po stworzeniu oddał ziemię(i wszystko co na niej) ludziom i dał im władzę nad nią żeby czynili ją sobie poddaną, tak więc Prorok skorzystał z tej władzy i słowem przekleństwa oddał winnych kary pod władzę tego, który nienawidzi ludzi czyli szatana, a ten zrobił swoje...

I znów - skąd wiesz, że było to dzieło Szatana? Prorok przeklął dzieci w imię pańskie i wówczas pojawiły się niedźwiedzie... Bóg dał Mojżeszowi dekalog... Bóg zmartwychwstał...?

Cytuj:
Gdyby ci rozszarpani nie byli winni kary jaką ponieśli, to nie spadło by na nich przekleństwo...

Naprawdę głupie zdanie. Czyli jeśli zabijesz kogoś niewinnego bez powodu, to tak naprawdę miałeś dobry powód, bo nie zabiłbyś przecież kogoś, kto byłby niewinny ergo: owa osoba była winna?

Poza tym jak małostkowym trzeba być, by mścić się na dzieciach karząc je śmiercią, za nazwanie "łyskiem"? Przypominam, że następnie Prorok spokojnie udał się do kolejnego miasta...

Cytuj:
Nie...kłuje mnie w oczy tylko twoja obłąkańcza obsesja na punkcie udowodnienia sobie i innym jaki to Bóg jest zły...szatan musi być z twojej postawy bardzo dumny...

Mam trzy proste pytania do Ciebie.

1) Jak rozróżniamy które czyny opisane w Biblii jako dzieło Jahwe są w istocie dziełami Szatana?
2) Skąd znamy naturę Boga (miłość i tak dalej) a skąd Szatana? (oprócz własnych odczuć)

Można tutaj łatwo wpaść w kolejne zapętlone myślenie :)

N sie 23, 2015 10:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
A skąd wiesz, że był to Szatan?
Bo wierzę odwrotnie niż ty...
Cytuj:
I znów - skąd wiesz, że było to dzieło Szatana?
I znów j.w...
Cytuj:
Naprawdę głupie zdanie.
Nic na to nie poradzę, że wierzysz iż czytając to co piszę na odwrót masz rację...
Cytuj:
Poza tym jak małostkowym trzeba być, by mścić się na dzieciach karząc je śmiercią, za nazwanie "łyskiem"?
Nie mam ochoty komentować twojej oceny Proroka, bo wolno ci widzieć go takiego jaki ci się podoba...

Ad1) Nie wiem jak Wy rozróżniacie ale z tego co widać rozróżniacie je odwrotnie niż my...
Ad 2) Nie wiem skąd Wy znacie ale my poznajemy ją na podstawie tego, co zostało nam objawione...

Ps...na razie wyłączam się(idę spać po nocce i przed następną...)

N sie 23, 2015 11:19 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
Poza tym jak małostkowym trzeba być, by mścić się na dzieciach karząc je śmiercią, za nazwanie "łyskiem"?

https://www.youtube.com/watch?v=-hKx0Qt7ifg

N sie 23, 2015 12:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kto ma temu będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie, a kto nie ma temu zabiorą i to, co wydaje mu się, że ma...
Jeśli nam czegoś brakuje, to często zaczynamy o to "żebrać", komunikując wszystkim wokół, że odczuwamy jakiś brak. W związku z czym z czasem tracimy resztki tego co posiadamy, a tego, czego nam brakuje. W mojej opinii to nie tyle boska co światowa reguła.

I tak bogaty się bogaci, a biedny biednieje.
Ten kto ma powodzenie ma je w nadmiarze, a ten kto nie ma, traci je do reszty.

To jest końcówka przypowieści o talentach.

Czy słudzy używali swoich talentów, czy cudzych?

Tak więc każdy z was, kto się nie rozstaje ze wszystkim, co do niego należy, nie może być Moim uczniem.
Czyli jak zakomunikować brak czegoś, kogoś z czym/kim człowiek się rozstał.

Druga sprawa to taka, że jesteśmy przywiązani do naszych przekonań, przez co niczego nauczyć się nie można.

Piszę jak ksiądz hahahaha :D
Jeszcze trochę i jednym zostanę :|

N sie 23, 2015 7:03 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona