Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lut 28, 2020 12:08 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Teksty Biblijne 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teksty Biblijne
WielkiMasakrator napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Gratuluje, Masakratorze, właśnie sam się zmasakrowałeś. :D

Skądże znowu. Ja tylko zadałem proste pytanie.

Rżniesz głupa, a nie zadajesz pytanie. Doskonale, trollu, znasz odpowiedź.

N sie 23, 2015 10:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
WielkiMasakrator napisał(a):
No czy zapisane tam zakazy/nakazy muszą być przestrzegane przez osoby chcące uważać się za rzymskich katolików?
Nie muszą...
36 "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" 37 On mu odpowiedział: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy". Mt 22:36-40

Dzięki że udzieliłeś konstruktywnej odpowiedzi (w przeciwieństwie do jednego trolla).

A co na ten temat uważają prawosławni i protestanci? Bo rozumiem, że ST obowiązuje żydów. A np. tacy świadkowie Jehowy? Ktoś wie?

N sie 23, 2015 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Cytuj:
ale zbieracie się po to, żeby posłuchać sobie opowieści o Jezusie zwanym Chrystusem, zagryzając przy tym chlebek i popijając go winem, tak ?

Drogi Sahcimie. Mógłbyś sobie darować ten ton. To poniżej Twojego poziomu. Słowem Bożym, które jest Słowem życia karmię się stale, również w trakcie sprawowania pamiątki ostatniej wieczerzy.
Cytuj:
No proszę...po dwóch tysiącach lat Gregor wraz ze swoimi braćmi w wierze, zarzuca całemu Kościołowi powszechnemu wschodu i zachodu, błędną interpretację słów Pana Jezusa i Ap. Pawła...

Nie ja tylko Biblia. Szkoda, że nie jest ona dla ciebie najwyższym autorytetem.
Cytuj:
Aha...czyli dla ciebie to, co Pan Jezus zapoczątkował w Wieczerniku i dokończył na Golgocie, jest wydarzeniem tej miary, co wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu, tak...?

Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę, że pascha w Egipcie była zapowiedzią ofiary paschalnej Jezusa jako Baranka. Biblia to stwierdza w I Kor.5.7: Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus..
Cytuj:
Ad1, 2, 3 - Pan Jezus będąc w ciele uwielbionym(zmartwychstałym) jasno stwierdza wobec Apostołów, że będzie z Kościołem przez wszystkie dni aż do skończenia świata...a ty(Wy) nie wierzycie Mu...żałosne :|

Jezus jest z nami aż do skończenia świata, ale przez Ducha Św., który został zesłane w miejsce Jezusa po Jego odejściu do Ojca - Jana 14.16: Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki . Ta wypowiedź jest tak czytelna, że dziwię się, że tego nie rozumiesz.
Cytuj:
no właśnie, i dlatego Kościół naucza, że uwielbione ciało Pana Jezusa nie podlega czasoprzestrzennym ograniczeniom, tzn jest On obecny wszędzie

Tak jest obecny wszędzie, ale przez swojego Ducha- Ducha Św. Jezus eucharystyczny, w którego wierzysz kursuje między niebem a ziemią, natomiast świadectwo Biblii mówi zupełnie coś innego - Hebr.10.12-13:Lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej, Oczekując teraz, aż nieprzyjaciele jego położeni będą jako podnóżek stóp jego. Biblia nigdze nie naucza, aby Jezus opuszczał swoje miejsce po prawicy Ojca. Twój kościół głosi więc naukę fałszywą - sprzeczną z Biblią.
Cytuj:
Drogi Gregor...gdyby chodziło o wiarę czy naukę, nie nawiązałby do chleba, mówiąc w czasie przyszłym: Chlebem, który Ja dam jest moje Ciało[...]"

Jeśli już cytujesz z Biblii to proszę nie wyrywaj fragmentów z całości wypowiedzi. Przytoczę ciąg dalszy wypowiedzi Jezusa: ...które Ja oddam za żywot świata. Ta wypowiedź mówi o złożeniu ofiary z ciała i o niczym więcej.
Cytuj:
Ad 9 - Dlatego Kościół nie uobecnia ofiary Panskiej w sposób krwawy ale na sposób bezkrwawy-sakramentalny...

Kolejna fałszywa niebiblijna nauka. Nie istnieje coś takiego jak bezkrwawa ofiara za grzech. Biblia jasno to stwierdza w Hebr.9.22: A według zakonu/Prawa/ niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia.
Szkoda, że stawiasz naukę swojego kościoła wyżej niż Słowo Boże.
Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. Warto jednak czytać Biblię z otwartym sercem, a nie przez filtr kościelnych doktryn i dogmatów. Jeśli poprosisz Boga o chleb, to On nie da Ci kamienia. pozdrawiam

Pn sie 24, 2015 2:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Drogi Sahcimie. Mógłbyś sobie darować ten ton. To poniżej Twojego poziomu. Słowem Bożym, które jest Słowem życia karmię się stale, również w trakcie sprawowania pamiątki ostatniej wieczerzy.
No proszę...czytasz tekst napisany ludzką, który został wielokrotnie zredagowany i przełożony na polski język i wierzysz, że czytając go karmisz się Słowem Bożym, a nie wierzysz w obecność tego samego Słowa w eucharystycznym Chlebie, pomimo że Ono wyraźnie o tym zapewnia swoich Uczniów...
Cytuj:
Nie ja tylko Biblia.
Nie zasłaniaj się Biblią bracie, bo Kościół niezmiennie naucza na jej podstawie już 2 tysiące lat, a ty nie tak dawno dopiero nauczyłeś się czytać po polsku, na który to język przetłumaczyli ci(nam) właśnie ludzie tegoż Kościoła powszechnego...
Cytuj:
Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę, że pascha w Egipcie była zapowiedzią ofiary paschalnej Jezusa jako Baranka.
A nie mówiłem, że porównujesz to, co bylo tylko cieniem rzeczy przyszłych z tym, co stało się naszym udziałem dzięki Wcieleniu Słowa Bożego i Jego niepowtarzalnej Ofierze, tzn nasze zbawienie...
Cytuj:
Jezus jest z nami aż do skończenia świata, ale przez Ducha Św
No i własnie przez tegoż Ducha jest obecny tak w Piśmie, jak i eucharystycznym Chlebie...
Cytuj:
Tak jest obecny wszędzie, ale przez swojego Ducha- Ducha Św.
No to co pleciesz, że kursuje pomiedzy niebem, a ziemią...
Cytuj:
Jeśli już cytujesz z Biblii to proszę nie wyrywaj fragmentów z całości wypowiedzi.
Kontekst się nie zmienił po tym jak dodałeś to, czego w moim cytacie zabrało...Pan Jezus zapowiedział, że ten chleb dopiero da w przyszłości(po ofiarowaniu Siebie na krzyżu)
Cytuj:
Kolejna fałszywa niebiblijna nauka. Nie istnieje coś takiego jak bezkrwawa ofiara za grzech.
Nie pojąłeś albo specjalnie przekręciłeś moją wypowiedź...oj nieładnie Gregor... :no: Powiedziałem, że Kościół w sposób bezkrwawy-sakramentalny uobecnia(upamiętnia) wydarzenia zapoczątkowane w Wieczerniku, które dopełniły się na krzyżu...

Pn sie 24, 2015 3:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzięki za odpowiedź -hmhmm.
Właśnie tak mam te same spostrzeżenia, także doświadczenia.
Czuję również miażdżące ciśnienie, dotykające mojego ducha.
Wiem że nie jestem więc u siebie, a korzystam z czegoś o czym nie mam pojęcia.
Słowo Bóg to jedyne co może trafnie obrazować to z czym się stykam.

Słusznie więc piszesz że dobrze że te rzeczy są zakryte, dla ludzi zwłaszcza dla większości z nich.
Nie dali by rady unieść owego ciśnienia, zwłaszcza kobiety z małymi wyjątkami.

Choć pewnie tu nie mam całkowitej racji, bo pismo zaświadcza, że kobieta jest z natury słabsza, tym nie dorównuje męskości mężczyzny.
A kto myśli inaczej srodze się na tym zawiedzie, ja tak myślałem, przełknąłem już to.

Zwiedziony tym, przeniosłem to myślenie, na inne obszary ziemskich układów, też się srodze na tym zawiodłem.
Dobrze wiec że zło którego zaznałem otworzyło mi oczy.
Już w innym świetle widzę miłość.

Czego również nie wypowiem, bo to powinno być zakryte dla innych, by mogli również przejrzeć na oczy.
A byli by tego przejrzenia pozbawieni, jeśliby wszystko było jawne.
Bowiem jest tajemnicą nieprzeniknioną Boga, dla czego taki to ma przebieg, tak to jest rozwiązane.

A jeśli by było dla nas znane, też by to nam nic nie dało, bo nic z tym zrobić nie moglibyśmy.
Choć ja lubię jawność, w niej upatruję najcenniejszej perły, no cóż będę tą jawność miał w innym świecie, a więc będzie dla mnie ciąg dalszy.
Siła wyższa.

Pn sie 24, 2015 9:16 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Nie zasłaniaj się Biblią bracie, bo Kościół niezmiennie naucza na jej podstawie już 2 tysiące lat, a ty nie tak dawno dopiero nauczyłeś się czytać po polsku, na który to język przetłumaczyli ci(nam) właśnie ludzie tegoż Kościoła powszechnego

No tak i na podstawie tej Biblii mordował ludzi podczas wypraw krzyżowych, w innych miejscach siłą nawracał pogan na chrześcijaństwo lub twierdził na jej podstawie, że Słonce krąży wokół Ziemi. Jak widać nieomylny Urząd Nauczycielski w Twoim kościele potrafił poważnie się mylić - choć powoływał się na Biblię. Niebezpiecznie jest ślepo polegać na ludziach w kontekście swojego zbawienia.

sahcim napisał(a):
A nie mówiłem, że porównujesz to, co bylo tylko cieniem rzeczy przyszłych z tym, co stało się naszym udziałem dzięki Wcieleniu Słowa Bożego i Jego niepowtarzalnej Ofierze, tzn nasze zbawienie...

Chodzi o to, że w jednym i drugim przypadku chodzi o to samo - o pamiątkę - o nic więcej. Ofiara krzyża dokonała się raz na zawsze i jest niepowtarzalna dlatego nie można jej uobecnić. Odbyła się 2000 tys. lat temu i jedynie możemy ją wspominać, tak jak wyjście Izraela z Egiptu odbyło się raz, a jest wspominane do dzisiaj.
sahcim napisał(a):
No i własnie przez tegoż Ducha jest obecny tak w Piśmie, jak i eucharystycznym Chlebie...

Biblia naucza, że Jezus jest obecny w każdym dziecku Bożym przez Ducha Św., który potwierdza nasze usynowienie i jest rękojmią naszego zbawienia. Przemawia również do nas przez Biblię wprowadzjąc nas w Prawdę. Biblia nigdzie nie mówi, że Jezus jest obecny przez Ducha w materialnych rzeczach - np. chlebie - to niebiblijna nauka.
Cytuj:
No to co pleciesz, że kursuje pomiedzy niebem, a ziemią...

No tak. Podczas eucharystii pojawia się w opłatku - skąd przybył?
KK naucza, że obecność Jezusa trwa tak długo dopóki trwa postać sakramentalna - hostia. A potem Go nie ma - gdzie odszedł?
Biblia jasno natomiast mówi, że po swoim zmartwychwstaniu Jezus wstąpił do nieba, a drugi raz fizycznie pojawi się dopiero ku zbawieniu wierzących - Hebr.9.28. Tak więc widzisz, że Jezus eucharysyczny pojawia się fizycznie na każdej mszy - a więc pojawiał się tysiące razy. Jezus Chrystus opisany w Biblii nawet po raz drugi jeszcze nie przyszedł. Dlatego ten euchartstyczny Jezus nie jest Jezusem Chrystusem objawionym w Biblii.

Cytuj:
Kontekst się nie zmienił po tym jak dodałeś to, czego w moim cytacie zabrało...Pan Jezus zapowiedział, że ten chleb dopiero da w przyszłości(po ofiarowaniu Siebie na krzyżu)

Jezus wydał swoje ciało za grzechy świata na krzyżu. O tym jest mowa w tym fragmencie. Przeczytaj go ponownie. Pamiętaj, że prawdziwy pokarm życia to pokarm duchowy nie fizyczny. Żydzi, podobnie jak Ty, rozumieli Jego słowa o spożywaniu Jego ciała i krwi dosłownie i dlatego nie rozumieli jego wypowiedzi. Dlatego Jezus powiedział do nich jeszcze następujące zdanie Jana 6.63: Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem, Tu jest istota sprawy: nie ciało, ale słowo i duch daje życie.

Cytuj:
Nie pojąłeś albo specjalnie przekręciłeś moją wypowiedź...oj nieładnie Gregor... Powiedziałem, że Kościół w sposób bezkrwawy-sakramentalny uobecnia(upamiętnia) wydarzenia zapoczątkowane w Wieczerniku, które dopełniły się na krzyżu...

Być może źle zrozumiałem. Z pewnością nie chciałem przekręcać Twoich słów.
Jednak dla mnie uobecnianie to czynienie czegoś czymś obecnym. Nie można krwawej ofiary uobecnić w sposób bezkrwawy, gdyż wtedy nie jest ona już tą ofiarą Chrystusa. Upamiętnić można to o co Jezus poprosił. Spożywając chleb i wino wspominamy to,że wydał on swoje ciało na krzyż za grzechy każdego człowieka, a swoją krew przelał aby dokonać doskonałego oczyszczenia z grzechów.
Dlatego w łamaniu chleba i piciu wina chodzi o pamiątkę i symbolikę jego odkupieńczego dzieła.

Pn sie 24, 2015 8:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
No tak i na podstawie tej Biblii mordował ludzi podczas wypraw krzyżowych
Stary Testament(który jak mniemam uznajesz również za Słowo Boże) nie takie rzeczy opusuje z detalami, ale jakoś ci to nie przeszkadza, natomiast wyprawy w celu odebrania najeźdźcom muzułmańskim Ziemi Świętej kolą cię w oczy...typowa obłuda neoprotestancka(sorry ale taka jest prawda, potraficie usprawiedliwiać morderstwa, które opisuje ST jako zgodne z wolą Boża, ale już wojny krzyżowe z wrogami chrześcijaństwa są dla was bee.. :dokitu: )
Cytuj:
w innych miejscach siłą nawracał pogan na chrześcijaństwo
Owszem, zdarzały się takie sytuacje gdy odkrywano nowe ziemie, nawet brano w niewolę bo niewolnictwo nie było przecież przez Biblię potępiane...zaprzeczysz
Cytuj:
lub twierdził na jej podstawie, że Słonce krąży wokół Ziemi.
Typowy straszak ateistyczny...no ale skoro pada z ust człowieka podającego się jako wierzący, to warto by było predstawić jakiś dowód na to, co się twierdzi, bo inaczej jest to oszczerstwo...
Czekam zatem drogi Gregor na przedstawienie jakiegoś dokumentu wydanego przez UN Kościoła w którym jest napisane to, co twierdzisz...i powiem ci, że ci nie odpuszczę, bo nie jesteś ateistą...

Do reszty odniosę się jak otrzymam to, o co cię proszę...

Pn sie 24, 2015 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Stary Testament(który jak mniemam uznajesz również za Słowo Boże) nie takie rzeczy opusuje z detalami, ale jakoś ci to nie przeszkadza, natomiast wyprawy w celu odebrania najeźdźcom muzułmańskim Ziemi Świętej kolą cię w oczy...typowa obłuda neoprotestancka(sorry ale taka jest prawda, potraficie usprawiedliwiać morderstwa, które opisuje ST jako zgodne z wolą Boża, ale już wojny krzyżowe z wrogami chrześcijaństwa są dla was bee

Oczywiście, gdyż obecnie obowiązuje Nowe Przymierze, które opiera się na dwóch przykazaniach - znasz je doskonale.
Jeśli nie pamiętasz co Jezus mówił na temat naszej postawy w stosunku do nieprzyjaciół to Ci przypomnę, np. Łk.6.27:Ale wam, którzy słuchacie, powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą.
sahcim napisał(a):
Typowy straszak ateistyczny...no ale skoro pada z ust człowieka podającego się jako wierzący, to warto by było predstawić jakiś dowód na to, co się twierdzi, bo inaczej jest to oszczerstwo...Czekam zatem drogi Gregor na przedstawienie jakiegoś dokumentu wydanego przez UN Kościoła w którym jest napisane to, co twierdzisz...i powiem ci, że ci nie odpuszczę, bo nie jesteś ateistą...

A Pan Jezus kazał odpuszczać. ;)
Nie trzeba sięgać do dokumentów UN - wystarczy do podręczników historii.
A więc: Galileusz w 1623 wydał "Dialog" o dwu najważniejszych układach świata: ptolemeuszowym i kopernikowym (wydanie polskie 1953). Dzieło to trybunał inkwizycyjny w 1633 uznał za zakazane i zmusił Galileusza do odwołania swoich poglądów. Nauka Galileusza została potępiona przez Kościół i Galileusz do końca życia żył pod nadzorem inkwizycji. Dopiero w październiku 1992 papież Jan Paweł II uznał, że Kościół popełnił błąd potępiając Galileusza.
Tak więc jak widzisz UN popełnia błędy - więc jest omylny. Lepiej nie nadstawiaj za niego głowy. :no: Sam sprawdzaj z Pismem to co twierdzi i naucza.

Wt sie 25, 2015 8:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/t-misie.htm

Mam proste pytanie. Jak rozumieją ten werset chrześcijanie, jak go intepretują i co według ich on znaczy?

To naprawdę ciekawa sprawa... Jak to widzicie? :)
(...)

Dlaczego zainteresował Cię ten fragment?

Wt sie 25, 2015 8:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Czytanie w myślach, czy prowadzenie, jak kto woli. Oto przykład, 4 i 5 post licząc od dołu:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#449868

Jak to zrobić? No, przede wszystkich trzeba umieć słuchać.

"Kto napił się z mych ust, stanie się takim, jak ja. Ja sam stanę się nim i tajemnice zostaną mu objawione".

Nic dziwnego, że się zna cudze myśli, jeśli człowiek staje się tą osobą. Choćby na chwilę. Jak widzicie nie przekształciłem się w nesto.

Także technicznie rzecz ujmując nie istnieje coś takiego jak czytanie w myślach, po prostu jesteśmy danym człowiekiem, pozwalamy mu wejść do naszej głowy, prosto w pułapkę... Fakt, który nas broni przed utratą kontroli, to świadomość nowego gościa, który z czasem rozpływa się bez śladu, jeśli nie ma z nim kontaktu.

Jeśli gość jest słabszy, bo jeśli nie jest słabszy, to możemy mieć sytuację w stylu:

"Wiara bierze się ze słuchania, a tym co się słyszy jest słowo Chrystusa"
A potem
"Już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus"

Zachodzi więc pytanie, czyje słowo teraz czytacie? Moje, czy Chrystusa?

To wyjaśnia kolejny werset:
"W tym dniu wy sami poznacie, że Ja jestem w moim Ojcu i wy we Mnie, a Ja w was."

Dlatego też żaden manipulator nie będzie w stanie tego zrobić. Po prostu boi się słuchać. Poznaje, ale nie słucha.

Nie chodzi o czytanie, patrzenie tylko o słuchanie... Nawet słowa pisanego można umysłem słuchać.

Wt sie 25, 2015 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Oczywiście, gdyż obecnie obowiązuje Nowe Przymierze, które opiera się na dwóch przykazaniach - znasz je doskonale.
Jeśli nie pamiętasz co Jezus mówił na temat naszej postawy w stosunku do nieprzyjaciół to Ci przypomnę, np. Łk.6.27:Ale wam, którzy słuchacie, powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą.
Człowieku...ale muzułmanie to przykazanie mieli i mają gdzieś i dlatego chrześcijanie po zagrabianiu Jerozolimy(kolebki chrześcijaństwa) wyruszali aby odebrać grabieżcom to, co tamci zabrali...rozumiesz ?
Twoja postawa przypomina to, co robią śJ chodzący po domach i obwiniajacy Kościół za II wojnę światową...
Cytuj:
Nie trzeba sięgać do dokumentów UN - wystarczy do podręczników historii.
Ja jednak wolałbym dokumenty UN Kościoła, w których tenże twierdzi, że Słonce krąży wokół Ziemi, bo Ty taki zarzut postawiłeś...więc nie wykręcaj się sianem, bo ja mam w "zanadrzu" linki do pism Ojców Kościoła, które świadczą przeciwko Twoim twierdzeniom...

Śr sie 26, 2015 12:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
"Szczęśliwy lew, którego zje człowiek. I lew stanie się człowiekiem. Przeklęty człowiek, którego zje lew. I człowiek stanie się lwem".

Im więcej "zje" się lwów, tym człowiek staje się coraz silniejszy, coraz mądrzejszy, coraz bardziej opanowany, coraz szczęśliwszy. Ma coraz większą mądrość i moc. Coraz bardziej zbliża się do Boga. We wszystkich cechach, również pokorze, sprawiedliwości i miłości.

Im więcej lew pożre ludzi tym bardziej się degeneruje, w końcu zeżre sam siebie, rozdrapie i zeżre własne ciało i psychikę w poszukiwaniu coraz większej mocy.

Jego własny grzech go zniszczy. Jeśli lew będzie atakował, to przez chwilę będzie mu bardzo dobrze, ale w ostatecznym rozrachunku poniesie ogromną szkodę.

Jak się zjada? To proste, na początek trzeba słuchać i kochać, pozwolić wejść sobie do głowy, a potem wchłonąć, i dać ludziom to, czego potrzebują, w kontekście tego, co chcemy od nich uzyskać. Ich "siła" również się wtedy nieco zwiększa, jeśli nie stawiają oporu. A czego potrzebują? To widać, bo sami o tym mówią.

Czyli:

Dawajcie, a będzie wam dane

Niestety niestety w katolicyzmie i innych znanych denominacjach, to nie działa, tam po prostu nie ma co dać, toteż nikt nie chce tego "kupować", poza desperatami i ludźmi w tym wychowanymi. To są formy przejściowe...

Co można tam dostać? Poczucie winy, gotowy, nie zostawiający wolności światopogląd, słuchanie kogoś i nie wprowadzanie tego w czyn, hipnotyzujące przymulenie, zabójczą w swych skutkach dumę, człowiek po prostu stoi w miejscu jest jakby mięsem armatnim sekty.

Zauważyliście jakie tu są awantury, obłuda i manipulacja? Jakie są tego efekty? Nikt nie chce słuchać, nikt nie chce nic dać, każdy chce tylko przedstawić własne zdanie które uważa za jedynie słuszne. I brać, brać coraz więcej, aż się kompletnie rozleniwia, wręcz uzależnia od dającego. A gdy dający zniknie, pojawi się objaw abstynencji nie do wytrzymania...

Piekło i to na ziemi. Dosłownie w tym życiu, grzech to obrzydliwość, a zło niszczy samo siebie. Przypatrzcie się własnemu życiu.

Wchodźcie, kochajcie i dawajcie, póki drzwi są otwarte, bo gdy Pan domu wstanie i drzwi zamknie...

Żeby nie było, że nie ostrzegałem.

Śr sie 26, 2015 3:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie obchodzą mnie Muzułmanie. To co Jezus powiedział o miłości do nieprzyjaciół skierowane było do tych, którzy chcą być Jego uczniami. Nie kazał stosować zasady oko za oko. Wyraźnie o tym mówił Mt.5.43-44: Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują.
. Pamiętaj na prorockie słowa Pana Jezusa w Łk. 21.24: a Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan. Te czasy jeszcze nie się nie skonczyły, gdyż poganie wciąż się nawracają. Poza tym Bóg przyobiecał tą ziemię swojemu narodowi wybranemu - Izraelitom, a nie chrześcijanom. I realizuje swoją obietnicę, że sprowadzi ich z powrotem do niej. Nie obwiniam Twojego kościoła tylko przytaczam fakty historyczne.
sahcim napisał(a):
Ja jednak wolałbym dokumenty UN Kościoła, w których tenże twierdzi, że Słonce krąży wokół Ziemi, bo Ty taki zarzut postawiłeś

Jeśli odrzucasz fakty historyczne to Twoja sprawa. Oczywiście dziś KK już tak nie twierdzi. Galileusz został zrehabilitowany.
Mocą dekretu Kongregacji Indeksu z 5 marca 1616 r. główne dzieło Kopernika De revolutionibus orbium coelestium trafiło na indeks ksiąg zakazanych, a wraz z nim dzieła Diego de Zúñiga i Paolo Foscariniego, próbujące pogodzić kopernikanizm z Biblią. Jako powód w dekrecie podano, że doktryna o ruchu Ziemi i nieruchomości Słońca jest „fałszywa i sprzeczna z Pismem Świętym. Jeśli Ci zależy to poszukaj tego dekretu z XVII w. Jest on dowodem przeciwko nieomylności UN.

Śr sie 26, 2015 3:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie obwiniam Twojego kościoła tylko przytaczam fakty historyczne.
Gdzie te fakty historyczne... 8O Walnąłeś typowym antykolickim hasłem propagandowym, że Kościół na podstawie Biblii mordował ludzi podczas wypraw krzyżowych i tyle...chcesz faktów, to poczytaj http://adonai.pl/historia/?id=99
Cytuj:
Jeśli odrzucasz fakty historyczne to Twoja sprawa.
Nie wysilaj się tylko podaj jakiś link lub zacytuj dokument UN w którym tenże twierdzi to, co Ty stwierdziłeś...inaczej po prostu trollujesz, a na dodatek sugerujesz, że to ja mam poszukać sobie jakiegoś dekretu :D

Śr sie 26, 2015 3:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gdzie te fakty historyczne... Walnąłeś typowym antykolickim hasłem propagandowym, że Kościół na podstawie Biblii mordował ludzi podczas wypraw krzyżowych i tyle

A co wyprawy krzyżowe były manifestacją pokojową?
Nie wiem co gorsze w Twoim przypadku drogi Sahcimie: niewiedza czy ignorancja.

sahcim napisał(a):
Nie wysilaj się tylko podaj jakiś link lub zacytuj dokument UN....

No przecież podałem: Dekret Kongregacji Indeksu z 5 marca 1616 r.
To tobie zależało na dokumentach, a nie mi.

Śr sie 26, 2015 4:27 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona