Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 15, 2019 3:06 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Bóg chyba woli ateistów. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg chyba woli ateistów.
Don napisał(a):
_as_ napisał(a):
nie wiem jakiego Boga może miec na mysli ateista :D

Widzisz. Twój problem polega na tym, że przypinasz wszystkim i wszystkiemu "etykietki".

Mam na myśli Siłę Stwórczą, Wyższą Inteligencję, Siłę Kosmiczną, nazwij to jak chcesz, dzięki której jestem w tym miejscu, w którym jestem. Jestem świadomy tego, że jestem. Ty także. To jest FAKT niepodważalny.
Reszta - czyli to czy Bóg ma na imie Jahwe, Allah czy Shiva to tylko nasze bardzo upośledzone koncepcje. Historyjki mówione i spisane, żeby dać ludziom trochę odwagi, pewności siebie i pocieszenia.
Żyj świadomie. Tu i teraz. Odrzuć koncepcje.

Ło matko.. Następny apostoł oświecenia.. :roll: A może to reinkarnacja.. Z kimś mi się kojarzy.. :cfaniak:

Pn sie 31, 2015 4:44 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Dziękuję! Uznaję to za komplement. Tobie bracie też życzę oświecenia. Może przejrzysz manipulacje kapłanów katolickich. :P

Pn sie 31, 2015 5:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Don napisał(a):
Dziękuję! Uznaję to za komplement. Tobie bracie też życzę oświecenia. Może przejrzysz manipulacje kapłanów katolickich. :P

Tylko że takich apostołów to tu jak mrówków..

Pn sie 31, 2015 5:19 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Proszę o powrót do tematu wątku a moderatora o usuwanie postów niezwiązanych z tematem.

Pn sie 31, 2015 5:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Don napisał(a):
Możesz jaśniej? Bo nawet nie wiem, do kogo pisałeś. :?
Służę wyjaśnieniami :-D

"Widzisz. Twój problem polega na tym, że przypinasz wszystkim i wszystkiemu "etykietki". Mam na myśli Siłę Stwórczą, Wyższą Inteligencję, Siłę Kosmiczną, nazwij to jak chcesz, dzięki której jestem w tym miejscu, w którym jestem. Jestem świadomy tego, że jestem. Ty także. To jest FAKT niepodważalny."

Pomysł, że Bóg oczekuje aby ludzie stawali się takimi jak On w sensie, że nie chce kultu lecz wewnętrznej przemiany jest moim zdaniem OK. Tym niemniej jest to próba jakiegoś cząstkowego zdefiniowania Boga, Siły Stwórczej, itd., nazwij Go jak chcesz :wink: Zresztą w tytule wątku znajduje się zaproszenie do rozważań na temat jaki jest Bóg.

"Reszta - czyli to czy Bóg ma na imie Jahwe, Allah czy Shiva to tylko nasze bardzo upośledzone koncepcje. Historyjki mówione i spisane, żeby dać ludziom trochę odwagi, pewności siebie i pocieszenia.
Żyj świadomie. Tu i teraz. Odrzuć koncepcje."

Brzmi to tak. Odrzuć własne koncepcje (upośledzone), przyjmij moje (paranoje). Nie chodzi o to, że piszesz bez sensu. Chodzi o to, ze piszesz nie przekonywująco, nie spójnie.

Co do tego "EGO" o którym pisaliście Ty i as. To jest zagadka. Napiszmy neutralnie "Stwórca", wymieniam przykłady "zagadek"; 1) Pragnie dla człowieka tego samego co dla siebie samego ("otrzymanie" przez człowieka nie dzieje się jednak samo z siebie, wymaga odkrycia, świadomości, wiąże się z jakąś aktywnością człowieka, oraz - skoro "otrzymanie" - również aktywnością Stwórcy (stąd blisko do interakcji), 2) A skąd wiadomo, że Stwórca nie posiada "EGO" - w naszym pejoratywnym znaczeniu - z natury, a może nie posiada bo taki jest Stwórcy wybór, 3) Zakładając, że Stwórca zna dobro i zło, dobrze wybrał i pragnie dla nas tego czego dla siebie, to Jego "EGO" będzie czymś innym od naszego "EGO" w sensie, że Jego będzie wyłącznie konstruktywne, więc może mieć "EGO" :-D

Pn sie 31, 2015 5:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Pismo Św ( a jest to Słowo Boże) uważa ateistów za głupców...

Ja uważam katolików za ograniczonych,pozbawionych wolnej woli,bojących się przekraczania pewnego tabu,nie chcę nazywać tego postępowania dosadnej niż powyżej ;)

Wt wrz 01, 2015 1:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ciekawa obserwacja ze strony autora wątku.

Zainspirowany kierunkiem, dokonałem próby myślowego przełożenia postawy religijnej na warunki współczesnej rodziny, co dało mi zabawne rezultaty.

Gdyby moje dzieci zajmowały się „wielbieniem” rodziców w pozycji na klęczkach, zamiast przeprowadzać obliczenia matematyczne albo ćwiczyć na basenie, to bym się zeźlił. Gdyby w obliczu problemów z rówieśnikami na podwórku albo w szkole „wielbiły” rodziców dłużej i energiczniej (co miałoby im rzekomo zapewnić remedium na realne problemy) i gdyby jeszcze znalazły sobie jakiegoś pośrednika, który by dyrygował „wielbieniem” rodziców i mówił, jak należałoby to robić poprawnie – chyba bym dostał białej gorączki.

Pośrednik oberwałby za swoje, a dzieci przeszłyby kurację poprzez pracę lub jakiś wyjazd odrywający od kuriozalnych pomysłów.

Wt wrz 01, 2015 2:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ateista zakłada wątek o tym , że Bóg woli ateistów... :D
:cojest: :D :cojest:

Wt wrz 01, 2015 2:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ateista zakłada wątek o tym , że Bóg woli ateistów...

Uważam,że Bóg jest niedobry :twisted:

Wt wrz 01, 2015 3:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):

Tak, to też jest całkiem wesołe!

Wt wrz 01, 2015 4:18 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):

Cieszę się, że udało mi się Ciebie rozbawić! Zawsze to trochę więcej radości na tym smutnym często świecie. :P

Śr wrz 02, 2015 2:47 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Kris65 napisał(a):
Cytuj:
Uważam,że Bóg jest niedobry :twisted:

Przynajmniej na początku taki był. W starym testamencie bywał nawet brutalny i bezlitosny. Później nieco "ewoluował" wraz z moralnym rozwojem ludzkości.
Coś mi tu "brzydko pachnie" : kto tu kogo stworzył?
Czy czasem nie człowiek Boga na podobieństwo swoje...?

Śr wrz 02, 2015 2:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Hipoteza, że to człowiek wymyślił bóstwa wszelakie podlega uprawdopodobnieniu za każdym razem, gdy da się zaobserwować człowieka snującego niestworzone opowieści, konfabulującego lub świadomie wprowadzającego innych w błąd. Hipoteza o stworzeniu człowieka przez dowolne bóstwo potwierdza się jakby trochę mniej: ani bóstw nie widać dookoła, ani doniesienia o religijnej genezie ludzkości nie trzymają się przysłowiowej kupy. Bóg nie woli ateistów, bo niczego nie woli, podobnie jak elfy, krasnoludy i jednorożce.

Swoją drogą, obecni tu wierzący - nie nachodzi Was czasem refleksja, by rozpatrzeć roboczo taką właśnie hipotezę? Że to człowiek wymyślił Boga, np.:
- bo pozyskiwał wytłumaczenia zjawisk przyrodniczych pod nieobecność nauki
- bo zwiększało poziom kontroli społecznej
- bo zwiększało spoistość własnej grupy vs grupy obce (z innymi wierzeniami)
- bo wytworzyła się kasta kapłanów, którzy mieli interes ekonomiczny w popularyzacji własnej wiary
- bo człowiek wykazuje się nadprodukcją hormonalną z powodu długiego okresu niezbędnej opieki nad potomstwem, co powoduje budowanie fikcyjnych relacji emocjonalnych z nieistniejącymi obiektami
- itp. itd.?

Krótko mówiąc: czy rozważacie pytanie, a co jeśli to człowiek wymyślił Boga? Jeśli rozważacie, to co doprowadza Was do odrzucenia tej hipotezy?

Śr wrz 02, 2015 9:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg jest, jest Miłością i z Miłości stworzył człowieka na swój wzór i podobieństwo.

Śr wrz 02, 2015 9:37 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):

Krótko mówiąc: czy rozważacie pytanie, a co jeśli to człowiek wymyślił Boga? Jeśli rozważacie, to co doprowadza Was do odrzucenia tej hipotezy?

Ależ skąd! Odrzucają! Dowodem na Twoje błędne rozumowanie jest przecież... zapis w Piśmie św.!

Śr wrz 02, 2015 11:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2