Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 05, 2020 8:36 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
 Dlaczego nie wszyscy mają tyle samo łaski? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego nie wszyscy mają tyle samo łaski?
Andy72 napisał(a):
"Modlitwa, sakramenty, Pismo Św"Modlitwa - może, sakramenty - rzadko przystępuję i na krótko starcza, a Pismo Święte - kiedyś przeczytałem Stary Testament i to nie podziałało na mnie dobrze.

co to znaczy "nie podziałało"? :) Pismo Św to tez Nowy Testament - zwlaszcza Ewangelie.

Ja nie mówie zeby od czasu do czasu się pomodlić, jak się odczuje potrzebę. Nie napisałam też, żeby od wielkiego dzwony przystepować do sakramentów. Ani tego żeby zgłębiać akurat Stary Testament ;)

Modlitwa to fundament, jak chcesz zbudowac relacje z jakąkolwiek osobą bez częstych i regularnych rozmów???????????????????????? 8O

Jak chcesz zrodzić dzieci bez zjednoczenia w miłosci dwojga?Jak chcesz zrodzic owoc miłości bez Komunii (zjedocznie dwóch osob) ??? O Eucharystii mówił pewien mnich jako o tajemnicy ślubnej... Milosc miedzy Bogiem a czlowiekiem jest oblubieńcza... jak można taką milość "stworzyć" nie nawiązując ŻADNYCH relacji?

Pismo Św to miłosny list - jak można kochać kogoś i nie czytać listów od Niego?

Pn sie 31, 2015 9:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ewangelia tak, podoba mi się co Jezus mówił, ale np. Objawienie św. Jana - Apokalipsa już niekoniecznie.
A ze spowiedzią i Komunią Świętą miałem problemy od zawsze.

Pn sie 31, 2015 9:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Don napisał(a):
Posłuchaj śpiewu ptaków, szumu wiatru, wody - tych bezcennych skarbów Egzystencji. Nie możesz Go nie zauważyć!

Słuchanie ptaków, wiatru, szumów to szukanie obecnosci Bożej owszem ale ... na zewnątrz.

Pn sie 31, 2015 9:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś już się nawróciłem i było dobrze, ale zostało mi to zabrane, czuję się oszukany. Tamto nawrócenie było do Boga, który nie mówił specjalnie o cierpieniu, wszystko miało wtedy sens. Teraz cały czas myśląc o Bogu, myślę o Gościu, który owładnięty jest ideologią cierpienia, trudno mi myśleć o Bogu jako o Kimś wartym zaufania.

Pn sie 31, 2015 10:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Kiedyś już się nawróciłem i było dobrze, ale zostało mi to zabrane, czuję się oszukany.

Co chcesz powiedziec? Co to znaczy: "było dobrze"? i co zostało Ci zabrane? Nawrócenie czy to uczucie dobrostanu?

Cytuj:
Tamto nawrócenie było do Boga, który nie mówił specjalnie o cierpieniu, wszystko miało wtedy sens.

Miało sens, bo cierpienie było tabu?

Cytuj:
Teraz cały czas myśląc o Bogu, myślę o Gościu, który owładnięty jest ideologią cierpienia, trudno mi myśleć o Bogu jako o Kimś wartym zaufania.

Rozumiem, że kims wartym zaufania jest tylko ktos, kto zagwarantowałby Ci idyllę???
Czy to nie utopia?

Pn sie 31, 2015 10:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I jeszcze jedno. Kto jest bardziej godny, żeby mu wierzyć, ktos, kto mówi:
"Nigdy nie będziesz cierpiał, ani Ty, ani Twoi bliscy. Cierpienia nie ma. Nigdy nie umrzesz." ---> "Na pewno nie umrzecie" (Rdz 3, 4)

Czy ktos, kto mówi: "Swiat nie jest idealny, cierpienie istnieje, ludzie chorują, umierają, ale nie bój się zawsze będę obecny, zawsze będę z Tobą. Sam też to przeszedłem" ---> " To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat». " (J 16, 33)

Wolisz kogos, kto mydli oczy, czy kogos, kto mówi jak jest i ze Cie w trudnych chwilach nie opuści?

Pn sie 31, 2015 10:51 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):
Słuchanie ptaków, wiatru, szumów to szukanie obecnosci Bożej owszem ale ... na zewnątrz.

Ależ AS, co wewnątrz to i na zewnątrz. Granica jest czysto umowna. Granica jest jedynie koncepcją. Nie istniejesz jako oddzielny od Egzystencji byt.

Śr wrz 02, 2015 6:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Uwielbiam" jak sie stawia fałszywe przesłanki, wyciąga z nich jeszcze fałszywsze wnioski i potem pyta "dlaczego tak jest" zamiast sie zastanowić "czy w ogóle tak jest jak własnie wymyśliłem" :)

Śr wrz 02, 2015 6:30 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
"Uwielbiam" jak sie stawia fałszywe przesłanki, wyciąga z nich jeszcze fałszywsze wnioski i potem pyta "dlaczego tak jest" zamiast sie zastanowić "czy w ogóle tak jest jak własnie wymyśliłem" :)

Kto pyta? Co stawia?

Śr wrz 02, 2015 6:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jogomajo napisał(a):
Pan Bóg dla każdego ma nieskończoną ilość łaski - tylko człowiek czasami nią gardzi i nie zawsze chce/potrafi ją przyjąć.

Zdolności w przyjmowaniu łaski rozkładają się zdumiewająco geograficzne. Bo na przykład w takiej Polsce zdolnych i chętnych pełno, ale już w takiej Arabii Saudyjskiej czy Czechach z tym fatalnie. Chrześcijanie to ok. 60% ludności Ziemi, reszta jest niezdolna czy niechętna?

I jak rozpoznać u siebie, czy jestem niezdolna czy niechętna przyjęciu łaski? I w ogóle skąd mam wiedzieć, że jakąś otrzymałam?

Wt wrz 08, 2015 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Katka, rozejrzyj się dookoła. Jesteś zdrowa? masz pracę? masz wykształcenie, gdzie mieszkać, czy masz wokół siebie przyjaznych ludzi? co osiągnelas w życiu, z czego możesz być dumna?
Oczywiscie to pytania, na ktore musisz sama sobie odpowiedzieć... Pamiętaj, że w każdym Twoim dokonaniu, że zdrowie Twoje i bliskich, to właśnie doświadczenie Bożej łaski:)

Wt wrz 08, 2015 7:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Załóżmy, że mam dwóch małych synów. Jeden dostanie ode mnie jedzenie, drugi nie. Pierwsze został obdarzony łaską, drugi zaś nie.

Wt wrz 08, 2015 7:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak wygladają dyskusje z niewierzącymi o łasce. Już raz prosiłam Andy72, by wątki dotyczące wiary i duchowości umieszczał u góry. Teraz wypada czekać aż głupot nazbiera się więcej.
Może zostawić to niewierzacym, by beblali bez składu i ładu? Szybciej to zamknę.

Wt wrz 08, 2015 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath...piszesz głupoty.Jak możesz porównywac Bożą łaskę z niedawaniem dziecku jeść??

Wt wrz 08, 2015 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Katka, rozejrzyj się dookoła. Jesteś zdrowa? masz pracę? masz wykształcenie, gdzie mieszkać, czy masz wokół siebie przyjaznych ludzi? co osiągnelas w życiu, z czego możesz być dumna?
Oczywiscie to pytania, na ktore musisz sama sobie odpowiedzieć... Pamiętaj, że w każdym Twoim dokonaniu, że zdrowie Twoje i bliskich, to właśnie doświadczenie Bożej łaski:)

To bardzo ładnie brzmi, sęk w tym, że tzw. łaskę wiary przejawia cała masa ludzi głodnych, zaszczutych, prześladowanych itd. Oni nie dostali łaski (bo nie są zdrowi, najedzeni, bogaci, bezpieczni), ale wierzą?

A jeśli oni mimo tych warunków wierzą, to czym się przejawia łaska w ich wypadku? I dlaczego inaczej niż w moim?

A jeśli przyjąć z góry, że wszyscy dostają łaskę bez względu na warunki życia, czemu całe masy ludzi nie przyjmują tej łaski? Skąd ta masowa niezdolność / niechęć? I jak poznać u siebie, który z czynników akurat zachodzi?

Wt wrz 08, 2015 10:41 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona