Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 15, 2019 1:40 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Błąd pre- trans 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Błąd pre- trans
Pięknie Advaito. Tylko niczego to nie.zmienia. Czym innym jest.przyłożenie właściwej wagi do praktycznego wykorzystania umysłu, ograniczania jego biegu jałowego, oraz wykorzystanie do tego inteligencji w tym "niekonceptualnej"*, a czym innym (wybacz :D ) mrzonka lub szalony, autodestrukcyjny pomysł totalnego bycia poza umysłem.

*równie dobrze moim zdaniem można napisać konceptualnej powstałej na zasadzie.doświadczeń, poznania, przeżycia i refleksji intelektualnej, wyciągnięcia wniosków, czasem nieświadomego, czy wręcz nieuniknionego, w sensie, że to bardziej dzieje się niż my za tym stoimy, ponieważ za.tym stoi życie którego cząstką jesteśmy, a nasze zadanie to jedynie być wrażliwym na owo bogactwo życia.

Cz wrz 24, 2015 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
domgo napisał(a):
Pięknie Advaito. Tylko niczego to nie.zmienia. Czym innym jest.przyłożenie właściwej wagi do praktycznego wykorzystania umysłu, ograniczania jego biegu jałowego, oraz wykorzystanie do tego inteligencji w tym "niekonceptualnej"*, a czym innym (wybacz :D ) mrzonka lub szalony, autodestrukcyjny pomysł totalnego bycia poza umysłem.

*równie dobrze moim zdaniem można napisać konceptualnej powstałej na zasadzie.doświadczeń, poznania, przeżycia i refleksji intelektualnej, wyciągnięcia wniosków, czasem nieświadomego, czy wręcz nieuniknionego, w sensie, że to bardziej dzieje się niż my za tym stoimy, ponieważ za.tym stoi życie którego cząstką jesteśmy, a nasze zadanie to jedynie być wrażliwym na owo bogactwo życia.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Bycie poza umysłem oznacza koniec spamu mentalnego, a nie umysłu praktycznego !! :) Wychodzisz poza fantoma , którego utworzył umysł i z którym się teraz nieświadomie identyfikujesz i zaczynasz wreszcie używać umysłu jako narzędzia.
Teraz umysł używa Ciebie.
twoje ciało będzie Ci dozgonnie wdzięczne, jak przerwiesz identyfikacje ze strumieniem myśli.
Autodestrukcyjna jest wiec identyfikacja, ponieważ umysł niczym nowotwór zatruwa nasza psychikę niepotrzebnym złomowiskiem mentalnym

prościej mówiąc- będziesz myślał tylko wtedy kiedy chcesz i jak chcesz.

Cz wrz 24, 2015 4:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

No faktycznie się nie rozumiemy. Po co te pre-racjonalne :-D bajki o polu odczuwania jedności? Wychodzisz poza uwarunkowania umysłu m.in. dzięki inteligencji bazującej na owym umyśle i być może 1001 innych czynników, ale żeby to tłumaczyć albo na tej podstawie wysuwać hipotezy czy twierdzenia typu świat nie istnieje - istnieje tylko Bóg - świat jest Bogiem. Logicznie to bez sensu a jeżeli chodzi o inspiracje do przerwania "zwykłego" czy też uwarunkowanego sposobu myślenia to być może na Ciebie to działa, na mnie nie, czyli inspiracja jak tysiące innych, więc po co ją gloryfikować.

Cz wrz 24, 2015 5:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Witold,

Wiesz ja poważnie traktuję piękne kobiety, komiksy i dobrą muzykę. Mam teraz wymagać od innych szacunku do tych rzeczy ? mam się obrażać, jak ktoś zażartuje coś o kobietach , jak zadrwi z mojej muzyki ?
Mój kumpel Adam bardzo wysoko ceni naukę. Wiec w sumie religijni ludzie wpychającym innym bzdury o cudach obrażają go. Nie mają szacunku do nauki.
reasumując- nikt nie może wypowiedzieć się ironicznie na jakikolwiek temat, bo może kogoś obrazić. Przestańmy się śmiać, bo kogoś smutnego może obrazić nasz dobry nastrój itp

widzisz do jakich absurdów prowadzi takie myślenie ?

Wykazałeś się zupełnym brakiem wiedzy o przedmiocie wiary.
Wyjaśniam

Takie rzeczy o których mówisz że to bzdury i obrażają ciebie, czy niby kogoś innego, to tylko twój punkt widzenia z twojej strony nie zainteresowanego tym tematem.

Ze strony zainteresowanych, wygląda to jak najbardziej w porządku.
Czyli jeśli on już stracił nadzieję, że coś korzystnego się jemu wydarzy, bądź że przeżyje, a tu zaskoczenie jednak wbrew już utraconej nadziei wyszło dobrze bądź przeżył, to to jest cud i nie można jemu tego wydzierać, bo to jego doświadczenie , a nie kogokolwiek innego.
Było by głupotą temu zaprzeczać, czy to ośmieszać.
A już nie rozumiem jak można się na to obrażać, przecież to nie dotyczy obrażającego się.
A dla mnie obrażanie jest po prostu słabością obrażającego się .
Tej opinii oczywiście on nie przyjmie, bo jej nie chce tylko się obrazi.

Wiara w Boga pomaga słabym ludziom, a słabość dopada każdego ciebie też dopadnie.
Aby tacy ludzie nie tracili nadziei że można z tego wyjść, powstał Kościół pomagający ludziom w takich chwilach.
Uważasz że jest za mało dowodów na to, by takim ludziom skutecznie przez wiarę pomagać?

No a konający, wtedy jest to najtrudniejszy dla ludzi moment.
Wtedy to nawet nie liczy się prawda, a często w cenie jest kłamstwo, będziesz żył.
To może i często pomaga uspokoić konającego, bywa że ozdrowieje.
Bo jak przestanie się trząść jak galareta, to zadziała mechanizm obronny organizmu, człowiek ozdrowieje choć umierał, mówi się wtedy o cudzie.
Tak powstają cuda.

A że jest tego inne wytłumaczenie to mały szczegół, bo to miało taki przebieg właśnie cudu.
Ważne że się wydarzyło, a nieważne są szczegóły.
Oczywiście medycy szczególnie się tymi cudami interesują, bo to dla nich bonus w postaci skutecznego leczenia terapią.
Wcale tych cudów nie lekceważą tak jak to robisz ty,

Tak w przypadku cudu nie ma interwencji innych ludzi, czy lekarzy, z zmiana niespodziewanie następuje.
Twoje przeciwna takim możliwościom wiary postawa, jest zabieraniem ostatniej deski ratunku ludziom w beznadziejnym położeniu.
Bo jak przeforsujesz ośmieszający ją swój pogląd, to ludzie mogą lekceważyć taką możliwość, autentycznie nie ratując się w ten sposób.
Co z tego że uważasz go za śmieszny, jak działa w takich przypadkach.

Jak znam życie to sam użyjesz w podbramkowej sytuacji tego sposobu, najwyżej się nikomu nie przyznasz.
Nie będę opisywał całego scenariusza jak do takich rzeczy dochodzi.
Ale właśnie taka niewinna pomoc w takich sytuacjach odmienia diametralnie ludzki los.
Czyżbyś nie chciał tej pomocy, niech się stanie już co ma się stać, raz a dobrze?
No cóż twoja sprawa.

Lecz innym tego zabronić nie możesz.
I przestań już ośmieszać wiarę, bo wcale nic mądrzejszego nie wymyśliłeś na takie stany.
Jak pomoc medyczna da radę na czas w takich chwilach i użyje innego czy podobnego sposobu, to nie będzie potrzeby pomocy ze strony wiary Kościoła.
Póki co jest jak jest.
Nie chcesz tego twoja sprawa, nie przeszkadzaj innym.
Bo krzywdy tym nikomu nie wyrządzają.

Cz wrz 24, 2015 6:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
No faktycznie się nie rozumiemy. Po co te pre-racjonalne :-D bajki o polu odczuwania jedności? Wychodzisz poza uwarunkowania umysłu m.in. dzięki inteligencji bazującej na owym umyśle i być może 1001 innych czynników, ale żeby to tłumaczyć albo na tej podstawie wysuwać hipotezy czy twierdzenia typu świat nie istnieje - istnieje tylko Bóg - świat jest Bogiem. Logicznie to bez sensu a jeżeli chodzi o inspiracje do przerwania "zwykłego" czy też uwarunkowanego sposobu myślenia to być może na Ciebie to działa, na mnie nie, czyli inspiracja jak tysiące innych, więc po co ją gloryfikować.

pre- racjonalne ? Powiedzmy masz jakieś głębokie doświadczenie, odczuwasz w inny świeży sposób piękno życia a umysł przestaje Ci hałasować. Wtedy w duchu pre- racjonalizmu mógłbyś powiedzieć, ze to sprawka Jezusa i archanioła Michała :)

nie, wychodzisz poza uwarunkowania umysłu dzięki własnej świadomości i niekonceptualnej inteligencji, która istniała w Tobie jeszcze przed rozwojem umysłu

i te 3 punkty to nie hipotezy tylko wskazówki ukazujące proces od spamowania umysłu.

wytłumacze to na przykładzie oceanu i fali

najpierw fala ( czyli forma) musi sobie uzmysłowić przejściowa, iluzoryczną i nietrwała naturę wszystkich fal..
wtedy ma wgląd w ocean- który jest wieczny i prawdziwy
na końcu fala w końcu sobie uzmysławia, ze tez jest oceanem

i teraz analogia do umysłu:

umysł produkuje tylko pewne symbole, rodzaj potrzebnej iluzji
tylko świadomość obserwująca umysł jest czymś stabilnym 9 umysł przychodzi i odchodzi
umysł jest jednak również aspektem świadomości, to ta sama energia

i jeszcze inaczej:

- widzimy, że umysł= koncepty i obrazy mentalne
- widzimy, ze nei możemy byc tym co przychodzi i odchodzi, bo zniknęlibyśmy wraz z umysłem.. Musimy więc być czymś głębszym
to głębsze i umysł są jednym co kończy konflikt i walkę z umysłem
Ty jednak wskakujesz na poziom post, czyli dokonujesz transcendencji tego umysłu

Cz wrz 24, 2015 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Witold,

nie musiałeś o tym pisać, dla mnie to jasne, że trzeba czasem uprawiać tzw " białe kłamstwa" i rozumiem np. Kaczyńskiego, który udawał swojego brata Lecha i kłamał swoją ciężko chora mamę fabrykując rożnego rodzaju artykuły. To zupełnie innego rodzaju konwencja i wiadomo, ze z takimi osobami inaczej rozmawiasz.
ja mówię o normalnej polemice, w której jak najbardziej można argumentując korzystać z ironii obalając pewne niedorzeczne mity i absurdalne zabobony. gdyby nie to, to byśmy jako społeczeństwo nadal tkwili w jaskiniach :)

Cz wrz 24, 2015 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Polemika ma to do siebie, że jest zrozumiała dla czytającego.
Przesadnia argumentacja nie zawsze daje otrzeźwienie umysłu.
Na takim forum jak to, zdarza się że wchodzą osoby poranione przez życie.
Dla ich dobra lepiej nie posuwać się za daleko, no chyba że ma się to gdzieś.

Mnie natomiast bardziej nurtuje to, że ludzie się zamykają na prawdę.
Mówisz komuś on tego nie przyjmuje, ewentualnie udaje że przyjmuje.
To co piszesz o błędzie jest u takich ludzi rozwinięte na maksa.
Można ich uczyć by się wyciszyli, to jednak nie działa.
Ja mówię na to siła wyższa.

Jednak powód konkretny musi być, możliwe że zbyt wielki szum informacyjny, oraz niewielka jego użyteczność, sprawia zamieszanie u nich.

Cz wrz 24, 2015 9:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

To o czym napisałeś powinna sobie zapamiętać osoba z poczuciem misji, chcąca nawrócić zbłądzone owieczki, a ja po prostu pisze dla przyjemności.
Co do wrażliwych osób- nie przesadzajmy - to nie forum o depresji czy dla ludzi o samobójczych skłonnościach . Zresztą osoby mega wrażliwe maja swój własny dział ( tylko dla chrzescijan), gdzie są głaskane po głowie ;)

Cz wrz 24, 2015 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Reaktywujemy ten wątek, bo poprzedni zatopił Dogmo :D

Ciekawe refleksje o umyśle:

https://www.youtube.com/watch?v=dBSlaSkSRjs&index=2&list=PL818F9922735F6C7D

Pt paź 30, 2015 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jak to domgo? :lol: A kto chciał kontrowersyjnej rozmowy. A teraz wina domgo :D

Pt paź 30, 2015 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
Jak to domgo? :lol: A kto chciał kontrowersyjnej rozmowy. A teraz wina domgo :D

a kto zaczął świrować ? haha

To jest cena za szczerość, którą przyszło mi zapłacić haha
Innych tematów- bzdur się nie zmyka, bo ich autorzy w te wypociny naprawdę wierzą :)

So paź 31, 2015 1:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jeżeli bzdury nazwiesz szczerością to coś zmienia? Subiektywnie pewnie tak, np. pomaga przygotować się do zamknięcia kolejnego tematu zawierającego "wypociny" :lol:

So paź 31, 2015 11:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
Jeżeli bzdury nazwiesz szczerością to coś zmienia? Subiektywnie pewnie tak, np. pomaga przygotować się do zamknięcia kolejnego tematu zawierającego "wypociny" :lol:

Intelektualnie jest to akurat najbardziej błyskotliwy temat na tym forum, a że w nim myśl jest zredukowana do bzdury to już strategia mistyczna mającą na celu przerwać nasza identyfikacją z myślą. Wiec jak chcesz zamykać " wypociny," to musisz iść gdzieś indziej ;)

So paź 31, 2015 12:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie mogę się zgodzić, że to, że nazwałeś coś błyskotliwym z tego powodu takim się staje/jest ponieważ jednocześnie musiałbym się zgodzić, że coś chcę zamykać :) Nie wiem , to tylko dygresja. Teraz zwracam uwagę, że w tym nie-dualnym świecie wszystko ma swoje dwie strony :)

So paź 31, 2015 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

oczywiście, że tak, mam tylko nadzieje, że jesteś konsekwentny i zdajesz sobie sprawę, że również poprzez nazwanie Twojego Boga- Jahwe dobrym i kochającym nie koniecznie musi on się taki stać/być.

Niedualny świat zawiera podłoże jednej niezmiennej rzeczywistości.. Tak jak ocean jest niedualną jednością razem z falami. Tymczasem w wymiarze konwencji możesz możesz sobie te fale podzielić na wiele kategorii

So paź 31, 2015 3:58 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona