Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 30, 2020 4:06 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Pytanie dręczące głowę 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Pytanie dręczące głowę
Małgosia napisał(a):
No niestety o tym co wkleiłem http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/120 ... 107-18:542
na tej stronie ani słowa wiec nie rozumiem po co ten link?
o tym ani słowa, ale na temat wiarygodności Strażnicy bardzo dużo.

Nie dyskutuje na tekaty wiarygodności strażnicy tylko na temat septuaginty.
Jesli masz jakieś zastzreżenia do moich twierdzeń to je zaneguj. Wymyslanie tematów zastepczych typu: "a u was to mjurzynów biją" to nie jest dyskusja dla mnie.

Jak poruszymy jakis konkretny temat to odpowim .na teamty linków bez sensu nigdy nie dyskutuję.
To mniej wiecej dsykusja jak z Maciarewiczem który wie że był zamach.
Ty tez wiesz wszystko mimo ze tych strażnic nie miałaś w ręku.'

ja napisał(a):
Na jakim etapie nie wiem .
Wiem że w zalezionych "manuskryptach" sprzed septuaginty występowało imie boże a w septuagincie go nie ma.
Jak cos się twierdzi, trzeba mieć podstawę i "nie wiem, ale wiem, to żaden dowód. Na takiej samej zasadzie moge powiedzieć, że jesteś garbaty.

Mozesz . Niestety ty nie masz na to dowodów, ja mam.
Jęsli chodzi o tłumaczenia że było imie boże a w septuagincie go nie ma ty tez je masz te dowody.Wasz kosciół je ma ale ..jakoś twierdzisz że tego nie ma.
To zwykła hipokryzja. Niestety.

Ostatnio edytowano N paź 11, 2015 11:26 am przez ja, łącznie edytowano 1 raz

N paź 11, 2015 11:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
W normalny .Jesli cos jest zgodne z wieloma źródłami oznacza to ze jest własciwe.
Jesli tylko jedno źródło o tym mówi a inne mówia co innego oznacza że zostało wtym źródle zmienione i tyle.

Czasami jest dokładnie odwrotnie. :dokitu:

Czasami tak .
Niestety jesli chodzi o przekłady Biblii to reguła.

N paź 11, 2015 11:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
ja napisał(a):
Jesli masz jakieś zastzreżenia do moich twierdzeń to je zaneguj.
Ależ cały czas to robi a ty wciąż rżniesz głupa.
ja napisał(a):
Wymyslanie tematów zastepczych typu: "a u was to mjurzynów biją" to nie jest dyskusja dla mnie.
W tym temacie to tobie nikt nie dorówna.

N paź 11, 2015 11:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ja napisał(a):
posługując się zakłamanym źródłem. Do udowodnienia niewiarygodności LXX użyłeś Strażnicy jako źródła, które nie tylko jest niewiarygodne, ale wręcz kłamie świadomie w wielu sprawach, co było już udowodnione w wątku o ŚJ. W takim układzie To źródło jest bezużyteczne. Prosiłam o źródła niezależne, badania historyczne itp.
ja napisał(a):

Zanegowałam ukazując, że Strażnica jest niewiarygodna. O braku wiarygodności więcej na stronie Piotra Andryszczaka. Tam sa niezbite dowody kłamstwa Strażnicy na różne tematy. Kto kłamie w jednej sprawie nie jest godny zaufania w innej.
ja napisał(a):

Tych nie, ale miałam inne i czytałam, więc wiem o cym mówię, a dowody na kłamstwa są na stronie Piotra Andryszczaka, ze skanami poszczególnych egzemplarzy.http://piotrandryszczak.pl/index.html
ja napisał(a):

Nie, nie masz, bo Strażnica to żaden dowód.
ja napisał(a):
Jęsli chodzi o tłumaczenia że było imie boże a w septuagincie go nie ma ty tez je masz te dowody.Wasz kosciół je ma ale ..jakoś twierdzisz że tego nie ma.

Mój Kościół nie posługuje sie Straznicą dla dowiedzenia prawdy lub fałszu. Nie twierdzę, że nie mam dowodów (na ten temat nie zajaknęłam się ani słowem), a proszę o dowody Ciebie, który twierdzisz, że LXX jest zakłamana, jednocześnie pokazując, że Biblia Nowego Świata korzystała z LXX.

N paź 11, 2015 11:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Małgosia napisał(a):

posługując się zakłamanym źródłem. Do udowodnienia niewiarygodności LXX użyłeś Strażnicy jako źródła, które nie tylko jest niewiarygodne, ale wręcz kłamie świadomie w wielu sprawach, co było już udowodnione w wątku o ŚJ. W takim układzie To źródło jest bezużyteczne. Prosiłam o źródła niezależne, badania hstoryczne itp.

małgosiu ty chyba nie rozumiesz o czym rozmawiamy.
Ja ci przedstawiłem argumenty.
Skad one pochodza to jest nieistotne .
Chciałaś to ci podałem .
Jesli się z czyms nie zgadzasz to napisz z czym i na jakiej podstawie.
Negowanie tego na zasadzie,to jest głupie bo jest napisane na świecacym papierze to żaden argument.
Jesli w tym tekście sa jakies nieścisłosci to je wykaż i wtedy bedzie o czym rozmawiać. Na tym polega wymaiana pogladów.
Reszta to :"u was to murzynów bija".

ja napisał(a):
Zanegowałam ukazując, że Strażnica jest niewiarygodna.

Ty tez jesteś niewiarygodna.
Co to za argument ?
Chyba że dla ciebie jest to argumentem, to nie ma sensu dalej z tobą dyskutować.

Cytuj:
O braku wiarygodności więcej na stronie Piotra Andryszczaka. Tam sa niezbite dowody kłamstwa Strażnicy na różne tematy. Kto kłamie w jednej sprawie nie jest godny zaufania w innej.

Piotr Andryszczak to fanatyk wymyslajacy takie brednie jak Maciarewicz.
Choć ja nie znam sie na wypadkach samolotowych wiec to tylko moje zdanie z przekazów telewizyjnych.
ŚJ jestem osbiscie ,znam to wszystko od wewnątrz i to co on piszę o ŚJ to jak bajki o kosmitach.

ja napisał(a):
Tych nie, ale miałam inne i czytałam, więc wiem o cym mówię, a dowody na kłamstwa są na stronie Piotra Andryszczaka, ze skanami poszczególnych egzemplarzy.http://piotrandryszczak.pl/index.html

Tak .J mam zdjęcia że lądowanie na księżyu to fikcja, i widziałem tez zdjęcia kosmitów .
Nie rozśmieszaj mnie.

ja napisał(a):
Nie, nie masz, bo Strażnica to żaden dowód.

ja podałem ci tekst .ten tekst mozna zweryfikować.
I tyle .Póki co nie ma sensu dalej tego ciągnąć.

ja napisał(a):
Mój Kościół nie posługuje sie Straznicą dla dowiedzenia prawdy lub fałszu. Nie twierdzę, że nie mam dowodów (na ten temat nie zajaknęłam się ani słowem), a proszę o dowody Ciebie, który twierdzisz, że LXX jest zakłamana, jednocześnie pokazując, że Biblia Nowego Świata korzystała z LXX.

Już pokazałem.
Imie boże w manuskryptach wystepuje a wLXX nie .
Koniec tematu .
chyba że przedstawisz mi że piszę nieprawdę.
Aha pokaże ci jeszcze przedmowe BTwydanie I.

Wprowadzamy dalej (poza Psałterzem, gdzie liczymy się z jego użytkiem liturgiczno-duszpasterskim) wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą czytaliśmy zastępcze imię ‚Pan’, nie będące wcale przekładem Imienia Bożego”.

Rozumiesz ten tekst.?

A teraz wydanie II.
...zakomunikowaną Redakcji Naukowej BT pismem Prymasa Polski z dnia 23 II 1976, w niniejszym wydaniu wprowadza się w miejsce wyrazu JAHWE, stosowanego w dwóch pierwszych wydaniach BT, tradycyjne zwroty ‚Pan’ lub ‚Pan Bóg’ czy też ‚Bóg’ z wyjątkiem nielicznych przypadków, gdzie pozostawienie biblijnego imienia Boga jest merytorycznie konieczne (np. Wj 3,14n)”.

Zrozumiałaś. To twój kosciół robi takie hocki klocki.
Jak im pasuje tak zmieniają.
Z mojej strony koniec tego tematu chyba że wykażesz że się myle w swoim zdaniu na temat septuaginty.

N paź 11, 2015 1:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Żeby skończyć opowiadanie tych głupot przez ja:
  1. Przekład ŚJ NIE jest przekładem z języków oryginalnych, tylko z angielskiego.
    „Świadkowie Jehowy posługują się przekładem Nowego Testamentu, który nosi tytuł Chrześcijańskie Pisma Greckie… (1994 r.), i jest adaptacją ich przekładu angielskiego. Miejscami dosłowny, gdzie indziej zmienia brzmienie oryginału, np. zastępując greckie słowo »Pan« (Kyrios) przez Jehowa, a nawet go fałszuje, zacierając miejsca mówiące o boskości Chrystusa” (Słownik Wiedzy Biblijnej, Warszawa 1997, hasło: Przekłady, str. 654).

„Przekłady dyskusyjne (…) Świadkowie Jehowy posługują się przekładem NT, który nosi tytuł Chrześcijańskie Pisma Greckie… (1994) i jest adaptacją ich przekładu ang. Miejscami dosłowny, gdzie indziej zmienia brzmienie oryginału, np. zastępując greckie słowo »Pan« (Kyrios) przez Jehowa, a nawet go fałszuje, zacierając miejsca mówiące o boskości Chrystusa” (Katolicki Komentarz Biblijny, Warszawa 2001, Artykuły ogólne: Tekst i przekłady Pisma Świętego, str. 1706).
  2. Co do LXX (septuaguinty): na około 350 miejsc w Nowym Testamencie, w którym jest cytowany Stary Testament, w ok.300 miejscach jest to cytat oparty na Septuagincie. Jak widać, tego własnie przekładu używali apostołowie.
    To kończy dyskusję na temat tego przekładu.
  3. Co do materiałów Andryszczaka, to sorry, ale nie potrafiąc ani zaprzeczyć podawanym przez niego faktom, ani skanom z waszych własnych publikacji, po prostu idziesz zaparte.
    Rozumiem, że bronisz swojej sekty, ale są granice - i kłamanie w żywe oczy jest tą granicą, której przekraczać nie wolno.
    Kto ma wątpliwości, niech zajrzy do linków wskazanych przez Małgosię.
  4. No i wreszcie o imieniu "Jahwe" (Jestem) w Nowym Testamencie - ono tam nie występuje i nigdy nie występowało.
    Chyba że w tłumaczeniu na greckie "JESTEM" - a takim znaczeniu zostało użyte, ale w stosunku do Jezusa, którego wy za Jahwe nie uznajecie.

To tyle (dla niezorientowanych - do "ja" nie piszę i nie zamierzam dyskutować, bo nie ma możliwości dyskusji z kimś, kto po prostu kłamie w żywe oczy - patrz p.3)

N paź 11, 2015 2:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
Żeby skończyć opowiadanie tych głupot przez ja:[list=1][*][b]Przekład ŚJ NIE jest przekładem z języków oryginalnych, tylko z angielskiego.

Barney w sprawach o których nie masz pojęcia nie wypowiadaj się.
Biblia nie była spisywana po angielsku bo tamtejsi pisarze nie znali angielskiego.
PNS był tłumaczony z języków oryginalnych a źródła podałem Małgosi
Najpierw myśl potem pisz.
Co do reszty takich bzdur nawet Andryszczak nie pisze.

N paź 11, 2015 3:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

ja napisał(a):
Barney napisał(a):
Żeby skończyć opowiadanie tych głupot przez ja:[list=1][*][b]Przekład ŚJ NIE jest przekładem z języków oryginalnych, tylko z angielskiego.

Biblia nie była spisywana po angielsku bo tamtejsi pisarze nie znali angielskiego.
Kłamiesz i manipulujesz. Za chwilę dostaniesz za to ostrzeżenie

N paź 11, 2015 4:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ja napisał(a):
małgosiu ty chyba nie rozumiesz o czym rozmawiamy.
Ja ci przedstawiłem argumenty.
Skad one pochodza to jest nieistotne .
Chciałaś to ci podałem .

Doskonale rozumiem i dlatego podałam Ci nawet stronę, która obala rzetelność Strażnicy, a komus kto kłamie w jednej rzeczy nie ufa sie w żadnej.

ja napisał(a):
Aha pokaże ci jeszcze przedmowe BTwydanie I.

„Wprowadzamy dalej (poza Psałterzem, gdzie liczymy się z jego użytkiem liturgiczno-duszpasterskim) wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą czytaliśmy zastępcze imię ‚Pan’, nie będące wcale przekładem Imienia Bożego”.

Rozumiesz ten tekst.?

A teraz wydanie II.
...zakomunikowaną Redakcji Naukowej BT pismem Prymasa Polski z dnia 23 II 1976, w niniejszym wydaniu wprowadza się w miejsce wyrazu JAHWE, stosowanego w dwóch pierwszych wydaniach BT, tradycyjne zwroty ‚Pan’ lub ‚Pan Bóg’ czy też ‚Bóg’ z wyjątkiem nielicznych przypadków, gdzie pozostawienie biblijnego imienia Boga jest merytorycznie konieczne (np. Wj 3,14n)”.

Tak rozumiem w przeciwieństwie do Ciebie, który nie rozumiesz. Nie rozumiesz, że jeśli zamieszczona jest informacja to tym samym dowodzi uczciwości, a nie zmian wg upodobań.
A na marginesie, to ta uwaga jest w wydaniu III a nie II BT.
ja napisał(a):
Piotr Andryszczak to fanatyk wymyslajacy takie brednie jak Maciarewicz.

Tym oto stwierdzeniem udowodniłeś swój fanatyzm.

Resztę dopowiedział Barney. Koniec dyskusji.

N paź 11, 2015 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
ja napisał(a):
Barney napisał(a):

Kłamiesz i manipulujesz. Za chwilę dostaniesz za to ostrzeżenie

A w którym miejscu sklamalem.

N paź 11, 2015 4:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

W wielu miejscach. W zasadzie w całej polemice z Małgosią. Barney trafnie podsumował twoje wypowiedzi.
Wciąż kłamiesz i manipulujesz. Thorwald za takie praktyki wyleciał z forum.

N paź 11, 2015 5:12 pm
Gaduła
Gaduła

Jarzyna napisał(a):
Dlaczego Bóg usadowił nas ziemi, a nie od razu w niebie?

Są rózne spiskowe teorie dziejów. Niektóre w walce nurtów religijnych zostały pokonane i niemalze zapomniane, ale i na nowo odkryte, np. ta:
http://www.pistis.pl/hipostaza-archontow

Nie będę sie wdawal w polemikę na temat prawdziwosci tych slow - rozstrzygnięcie sporu nie byłoby możliwe.

N paź 11, 2015 5:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
W wielu miejscach. W zasadzie w całej polemice z Małgosią. Barney trafnie podsumował twoje wypowiedzi.
Wciąż kłamiesz i manipulujesz. Thorwald za takie praktyki wyleciał z forum.

Jakieś przykłady moich kłamstw masz?
Czy tylko tak sobie wymysliles żeby mnie wywalić?

N paź 11, 2015 5:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Przeczytaj cytaty masz u Małgosi. Jak ja to zbiorę to bedzie razem z ostrzeżeniem za kłamstwa i manipulacje.

N paź 11, 2015 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
Przeczytaj cytaty masz u Małgosi. Jak ja to zbiorę to bedzie razem z ostrzeżeniem za kłamstwa i manipulacje.

Czyli nie masz.
Daj sobie ostrzeżenie za oszczerstwa wobec mnie.
Ale Big widzi jak to robisz i ciebie z tego też rozliczy.
A Jeślichodzi o ostrzeżenie to prawie zawału dostałem tak się boję.

N paź 11, 2015 8:22 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona