Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 01, 2020 10:24 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Duchy z przeszłości 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Duchy z przeszłości
Gregor napisał(a):
Chyba największym jego kłamstwem jest to, że wmówił ludziom, że nie istnieje. :evil:

Idąc takim tokiem myślenia, można przyjąć że twój kościół powstał przez kłamstwo Szatana. Ewangelia mówi, że to św. Piotr miał założyć kościół i to on ma władzę zwierzchnią tu na ziemi w imię Boga.
A protestanci... zaprotestowali... Przez Szatana ?

Wt gru 22, 2015 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
luki123 napisał(a):
Idąc takim tokiem myślenia, można przyjąć że twój kościół powstał przez kłamstwo Szatana. Ewangelia mówi, że to św. Piotr miał założyć kościół i to on ma władzę zwierzchnią tu na ziemi w imię Boga.A protestanci... zaprotestowali... Przez Szatana ?

Powyższy tok Twojego myślenia jest błędny.

Co do założenia kościoła podajesz właśnie fałszywą interpretację ewangelii wymyśloną przez kościół, który rości sobie prawo, jako jedyny, do posiadania monopolu na prawdę.
Jest to czystej próby postawa charakteryzująca każdą sektę.

Poza tym Luter protestował zupełnie przeciwko innym rzeczom.

Piotr nigdy nie był "naczelnym wodzem chrześcijaństwa".
Biblia wyraźnie wskazuje, że Bóg powierzył mu zwiastowanie Ewangelii wśród Żydów.
Ap. Paweł miał zadanie zwiastowania Ewangelii wśród pogan.

Dla pierwszych chrześcijan Piotr nie był najważniejszy, ale na równi z nim również Ap. Jan i Jakub. Te 3 osoby były na równi uważane za najważniejsze.
Świadczą o tym listy Ap. Pawła, które były napisane wcześniej niż ewangelie, na podstawie których została wymyślona fałszywa teza o przywódczej roli Ap. Piotra nad całym chrześcijaństwem.

Właśnie to jest przykład przekręcania prawdy przez Szatana i budowania fałszywego systemu religijnego.

Śr gru 23, 2015 12:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gregor napisał(a):
luki123 napisał(a):
Idąc takim tokiem myślenia, można przyjąć że twój kościół powstał przez kłamstwo Szatana. Ewangelia mówi, że to św. Piotr miał założyć kościół i to on ma władzę zwierzchnią tu na ziemi w imię Boga.A protestanci... zaprotestowali... Przez Szatana ?

Powyższy tok Twojego myślenia jest błędny.

Co do założenia kościoła podajesz właśnie fałszywą interpretację ewangelii wymyśloną przez kościół, który rości sobie prawo, jako jedyny, do posiadania monopolu na prawdę.
Jest to czystej próby postawa charakteryzująca każdą sektę.

Poza tym Luter protestował zupełnie przeciwko innym rzeczom.

Piotr nigdy nie był "naczelnym wodzem chrześcijaństwa".
Biblia wyraźnie wskazuje, że Bóg powierzył mu zwiastowanie Ewangelii wśród Żydów.
Ap. Paweł miał zadanie zwiastowania Ewangelii wśród pogan.

Dla pierwszych chrześcijan Piotr nie był najważniejszy, ale na równi z nim również Ap. Jan i Jakub. Te 3 osoby były na równi uważane za najważniejsze.
Świadczą o tym listy Ap. Pawła, które były napisane wcześniej niż ewangelie, na podstawie których została wymyślona fałszywa teza o przywódczej roli Ap. Piotra nad całym chrześcijaństwem.

Właśnie to jest przykład przekręcania prawdy przez Szatana i budowania fałszywego systemu religijnego.

I każde ugrupowanie religijne... "Sobie rzepkę skrobie". I komu tu wierzyć ?

Na upartego można stworzyć nowy kościół, który uzna ewangelie niekanoniczne, i proszę mamy zupełnie nowe interpretacje, zasady i myśli nt. Jezusa i Boga.
W to też można wierzyć.

Śr gru 23, 2015 12:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Całą wiec masa interpretacji, zawiłości, punktów widzenia, dziecinnej zabawy- " szatan kłamał tu czy tam.." , a wystarczy tylko dokonać mistycznej syntezy wielu pism :)
w innym przypadku chrześcijanie ciągle będą błądzić w ciemnościach trzymając się jednej z 1001 możliwych interpretacji, naiwnie wierząc , że ich wersja jest najprawdziwsza

Śr gru 23, 2015 12:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Advaita napisał(a):
Całą wiec masa interpretacji, zawiłości, punktów widzenia, dziecinnej zabawy- " szatan kłamał tu czy tam.." , a wystarczy tylko dokonać mistycznej syntezy wielu pism :)
w innym przypadku chrześcijanie ciągle będą błądzić w ciemnościach trzymając się jednej z 1001 możliwych interpretacji, naiwnie wierząc , że ich wersja jest najprawdziwsza

Najlepiej wszystko zwalić na Szatana.

Swoją drogą... tyle jest różnych wyznań chrześcijańskich "przekłamanych, przez Szatana", a biedni wierni wpadli w ich szpony. Czemu Bóg nie reaguje ?

Dzieci zabijać było komu, ale Szatana zatrzymywać już nie.

Śr gru 23, 2015 12:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

luki123 napisał(a):
I każde ugrupowanie religijne... "Sobie rzepkę skrobie". I komu tu wierzyć ?Na upartego można stworzyć nowy kościół, który uzna ewangelie niekanoniczne, i proszę mamy zupełnie nowe interpretacje, zasady i myśli nt. Jezusa i Boga.W to też można wierzyć.

Dokładnie zgadzam się z powyższym.
Zadałeś trafne pytanie: "I komu tu wierzyć?"
Na pewno nie kolejnemu "oświeconemu" przywódcy religijnemu.

Biblia jasno wskazuje, gdzie leży prawda [Ef. 4.21]: gdyż prawda jest w Jezusie.

Jeśli masz żywą relację z Nim, to czerpiesz z właściwego źródła. Jezus powiedział [Jan. 14.6]: Ja jestem droga i prawda i żywot.

Advaita napisał(a):
Całą wiec masa interpretacji, zawiłości, punktów widzenia, dziecinnej zabawy- " szatan kłamał tu czy tam.." , a wystarczy tylko dokonać mistycznej syntezy wielu pism w innym przypadku chrześcijanie ciągle będą błądzić w ciemnościach trzymając się jednej z 1001 możliwych interpretacji, naiwnie wierząc , że ich wersja jest najprawdziwsza

Tak też jest w przypadku ludzi uważających się za chrześcijan, ale martwych duchowo. Oni zawsze będą błądzić i będą skazani na wiarę w czyjąś interpretację.
Lecz jeśli szczerze pragną poznać prawdę, to Bóg znając ich serca da im właściwe poznanie niezależnie od tego co mówią guru ich religii.

luki123 napisał(a):
Najlepiej wszystko zwalić na Szatana.Swoją drogą... tyle jest różnych wyznań chrześcijańskich "przekłamanych, przez Szatana", a biedni wierni wpadli w ich szpony. Czemu Bóg nie reaguje ?

Nie ma co zwalać na Szatana.
Każdy podejmuje decyzję w co chce wierzyć.
Tak jak kłamstwo prawda leży w zasięgu ręki każdego.

Advaita napisał(a):
a wystarczy tylko dokonać mistycznej syntezy wielu pism

W przypadku Boga wystarczyło przekazać ludziom tylko jedną księgę - Biblię.
Z jej perspektywy pozostałe pisma bardziej lub mniej mistyczne to puste bicie piany prowadzące do nikąd.

Jak mówi Biblia [I Kor. 3.20]: Pan zna myśli mędrców, że są marne.

Śr gru 23, 2015 2:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gregor,

1) prawda może sobie leżeć w Jezusie, ale w której interpretacji jego przekazu ?? :)
Poza tym osoba, która to napisała nie jest w żadnym wypadku jakimkolwiek autorytetem . Przegapiła ona przesłanie Jezusa, bo nic nie wspomina o tym co nieuwarunkowane i będące zakorzenione w teraźniejszości ( nie patrz w tył, nie troszcz się o jutro)
Jezus nie był moralista czy filozofem, jego celem nie była modyfikacja umysłu na umysł wierzący czy teistyczny. Człowiek , które ma jakiekolwiek pojęcie o nurtach transcendentalnych o tym wie i widzi te stare jak świat wskazówki spirytualne.

2) teoria zupełnie nieweryfikowana, reprezentanci 1001 interpretacji biblijnych będą mówili zgodnie chórem, że to im Bóg dał prawdziwe poznanie i to oni szczerze pragnęli. Rozumiesz o co mi chodzi ?
Ty powiesz o sobie, że szczerze pragnąłeś i Bóg Ci ukazał prawdę, ale to samo może twierdzić osoba mająca interpretacje zgoła inną od Twojej.
i tak będziecie się przekomarzać :)
ja ze swojej strony miałem cała masę tego typu doświadczeń, dotknięcia Boga.. który w wyniku mojego szczerego pragnienia poznania prawdy skierował mnie ku mistyce. Nie gram jednak tą kartą, bo poznałem jeszcze coś głębszego i piękniejszego.

3) nie bardzo każdy podejmuje sam decyzję. Ty całkowicie lekceważysz proces społecznego warunkowania człowieka. Gdybyś był dobrze i porządnie uwarunkowany na islam, to nawet przez sekundę byś nie pomyślał o chrześcijaństwie.

4) To samo ja mogę powiedzieć o Dhammapadzie czy Tao te ching :) przynajmniej te książki przyniosły wspaniałe owoce w postaci ludzi oświeconych, zanurzonych w ciszy, wyzwolonych z więzów umysłu psychologicznego. a Biblia doprowadziła nas do czego ? przemoc, podział, polityka i eksploatowanie człowieka, jego chciwości i strachu.

poza tym mając w ręku sama Biblie nigdy nie dowiesz się, co zostało w niej zafałszowane, opuszczone, co było częścią preferencji autora, co jego uwarunkowaniem, specyficzna techniką.. masz wielki misch- masz, chaos prowadzący do nikad.

3)

Śr gru 23, 2015 3:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

To co tu piszesz wskazuje jak bardzo sam jesteś uwarunkowany i projektujesz to na innych. Uwarunkowanie to twój fetysz?
Ale nie w tym rzecz.

Już dawno okazało się, że stuprocentowy behawioryzm nie istnieje. Z tego samego domu wyjdzie święty i morderca.
Ostatecznie zawsze chodzi o decyzję człowieka. Tylko człowiek zawsze chce zwalić winę na okoliczności lub kogoś innego. Trzeba mieć odwagę, aby wziąć na siebie pełną odpowiedzialność.

Advaita napisał(a):
prawda może sobie leżeć w Jezusie, ale w której interpretacji jego przekazu Poza tym osoba, która to napisała nie jest w żadnym wypadku jakimkolwiek autorytetem

Biblia nie mówi tu o Jego przekazie tylko o Nim samym. On jest prawdą.
Jeśli chcesz poznać prawdę musisz poznać go osobiście. To jest sedno sprawy.
Jeśli rozważasz wypowiedzi Jezusa na poziomie litery to zawsze będą różne interpretacje. Poza tym nie autor tu jest autorytetem, ale sam tekst. Żaden autor ksiąg biblijnych nie pisze jak należy je rozumieć.

Właściwe poznanie odbywa się na poziomie duchowym.
Ap. Paweł przedstawił to następująco [I Kor. 2.13-14]: 13.Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę.
14 Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.

Advaita napisał(a):
Ty powiesz o sobie, że szczerze pragnąłeś i Bóg Ci ukazał prawdę, ale to samo może twierdzić osoba mająca interpretacje zgoła inną od Twojej.i tak będziecie się przekomarzać

Z taką sytuacją spotykam się na co dzień. :)
Nie chodzi tu jednak o to aby walić kogoś Biblią po głowie i wbijać mu inny punkt widzenia - interpretację. Możemy sobie porozmawiać i wymienić poglądy na dany temat. Starać się jednak przekonać kogoś na siłę to głupota.
W takich przypadkach wyznaję zasadę: niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

Advaita napisał(a):
a Biblia doprowadziła nas do czego ? przemoc, podział, polityka i eksploatowanie człowieka, jego chciwości i strachu

To nie Biblia do tego doprowadziła, tylko ludzie którzy wykorzystali ją by realizować własne cele, tworząc fałszywe systemy religijne.
To nie pistolet zabija tylko człowiek, który pociąga za spust.

Advaita napisał(a):
poza tym mając w ręku sama Biblie nigdy nie dowiesz się, co zostało w niej zafałszowane, opuszczone, co było częścią preferencji autora, co jego uwarunkowaniem, specyficzna techniką.. masz wielki misch- masz, chaos prowadzący do nikad.

To akurat można powiedzieć o każdej książce, również o telefonicznej.
To pusty argument.

Śr gru 23, 2015 4:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gregor,

1) nie bardzo rozumiesz idee uwarunkowania. ono oznacza silna psychologiczną identyfikacja z czymś. Ty to robisz określając się jako chrześcijanin, ja natomiast nie potrzebuję tego typu etykietek.
temat uwarunkowania i mechanizmów umysłu to moje hobby, w przeciwieństwie jednak do Ciebie mam do tego hobby dystans , Ty natomiast traktujesz Biblie jako swój fetysz :)

Z tego samego domu może wyjść morderca i święty, bo nie chodzi tutaj tylko o behawioralizm, ale również o sytuacje życiowe, napotkanych ludzi, uruchomienie w sobie pewnych genetycznych predyspozycji . Jest cala masa czynników, które należy wziąć pod uwagę. a każda decyzja jest oparta na ruchu w wąskim pudełku zwanym umysłem. Mimo wszystko nie chodzi tutaj o zrzucenie z siebie odpowiedzialności. Ty sam odpowiadasz za swoja wewnętrzne przestrzeń. nie kusi Cie żaden diabeł, Ty sam co najwyżej możesz być tym diabłem :)
a nasza moc polega na obudzeniu się ze snu identyfikacji z umysłem . Dopóki jednak tego nie zrobisz , żyjesz programem jaki w Tobie zainstalowano.

2) To nadal jednak tylko Biblia i tylko jej słowa, ograniczone, zmanipulowane i osadzone w danej epoce. Oderwij się nieco od tego uwarunkowanie biblijnego i spojrzyj na dana rzecz szerzej.
Mistycy już wcześniej mówili " ja jestem prawdą, a chodziło im o swoja własna wieczna, niezmienną esencję, która jest również naszą własną esencja.
I w momencie kiedy sam poczujesz w sobie tą przestrzeń będąca poza przemijaniem, formą i czasem- tylko wtedy będziesz potrafił prawidłowo zinterpretować słowa Jezusa. Tutaj wiec się z Tobą zgadzam- nie interpretacja na poziomie litery, ale ta duchowa, doswiadczeniowa, opierająca się na wglądzie .

i nie- żaden tekst nie jest autorytetem, tylko Twój własny wgląd.
Jezus faktycznie podał do tej Prawdy wiele wskazówek

chrześcijaństwo jednak zamieniło to w farsę, Prawda została zredukowana do kolejnego przedmiotu, który trzeba osiągnąć, poznać.

Paweł tez pisze o duchu, natchnieniu itp, ale nie podaje żadnych wskazówek do tego wymiaru.. Pusta to gadanina. On na pewno nie zrozumiał Jezusa.

3) Ano widzisz, skoro więc własne doświadczenia i interpretacje nie są weryfikowalne w wymiarze prawdy czy fałszu, to nie lepiej zastosować tego typu syntezę o której wspominałem ? Jeśli grupa naukowców z jednego państwa dojdzie do jakieś rewelacji to wciąż może się mylić.
Kiedy jednak niezależnie od siebie dojdzie do tej samej prawdy 50 różnych grup naukowców z rożnych krajów, tradycji, to wówczas masz coś na czym faktycznie można się opierać, Nie sadzisz ? Tak jest z mistyką

4) Zgoda to zrobili ludzie, ale Biblia nie dała im żadnych narzędzi do stworzenia harmonii , wręcz przeciwnie tam Bóg morduje nieposłusznych, zsyła potop .. a nawet wybaczenie grzechów odbywa się za pomocą rzezi niewinnej osoby na krzyżu. jaka lekcje ma z tego wyciągnąć lud ?? ano taką- że za pomocą przemocy i zabijania osiągniemy własne racje ! To jest ta boska pedagogika biblijna.

5) oczywiście można to powiedzieć o każdej książce, dlatego na żadnej książce nie możesz w 100 % polegać. Żydzi mogli zmanipulować swoje pisma według własnej modły tradycji, Hindusi to samo.. Japończycy również..Dopiero kiedy te księgi z sobą porównasz i zobaczysz ich wspólny sens, to będziesz widział co zostało dodane, sfałszowane albo jest efektem uwarunkowania danej nacji
w innym przypadku błądzisz w mroku,.

Śr gru 23, 2015 11:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Z taką sytuacją spotykam się na co dzień. :)
Nie chodzi tu jednak o to aby walić kogoś Biblią po głowie i wbijać mu inny punkt widzenia - interpretację. Możemy sobie porozmawiać i wymienić poglądy na dany temat. Starać się jednak przekonać kogoś na siłę to głupota.
W takich przypadkach wyznaję zasadę: niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

Bardzo mądrze powiedziane.
Jeszcze gdyby wszyscy się do tego stosowali, świat byłby lepszy ;)

Chociaż z drugiej strony... Jest w tym też niebezpieczeństwo...
Terroryści Koran interpretują na swój unikalny sposób...

Śr gru 23, 2015 12:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Advaita napisał(a):
nie bardzo rozumiesz idee uwarunkowania. ono oznacza silna psychologiczną identyfikacja z czymś. Ty to robisz określając się jako chrześcijanin, ja natomiast nie potrzebuję tego typu etykietek.temat uwarunkowania i mechanizmów umysłu to moje hobby

A jest w Twoim życiu cokolwiek z czym się utożsamiasz oprócz samego siebie?

Advaita napisał(a):
Ty natomiast traktujesz Biblie jako swój fetysz

Traktuję Biblię tak jak na to zasługuje zgodnie z moim przekonaniem i z tym, co sama o sobie mówi.

Advaita napisał(a):
To nadal jednak tylko Biblia i tylko jej słowa, ograniczone, zmanipulowane i osadzone w danej epoce

I taką księgą dla Ciebie pozostanie.

Advaita napisał(a):
Jezus faktycznie podał do tej Prawdy wiele wskazówek

Jezus nie podawał żadnych wskazówek, gdyż powiedział o sobie: Ja jestem Prawdą.

Advaita napisał(a):
Paweł tez pisze o duchu, natchnieniu itp, ale nie podaje żadnych wskazówek do tego wymiaru.. Pusta to gadanina. On na pewno nie zrozumiał Jezusa.

Podobnie jak Jezus, Paweł nie podawał wskazówek, gdyż doskonale wiedział, że drogą jest Jezus i prawdą jest Jezus, dlatego głosił Jezusa Chrystusa i nic ponad to.

Ap. Paweł doskonale znał zmartwychwstałego Jezusa, gdyż jego duchowa przemiana dokonała się na skutek osobistego spotkania z Nim. Głosił Ewangelię, której nie nauczył się od innego człowieka, ale otrzymał ją bezpośrednio od Jezusa, o czym sam wspominał [Gal. 1.11-24].
W tej kwestii przeczytaj sobie Dzieje Apostolskie.

Advaita napisał(a):
Zgoda to zrobili ludzie, ale Biblia nie dała im żadnych narzędzi do stworzenia harmonii , wręcz przeciwnie tam Bóg morduje nieposłusznych, zsyła potop .. a nawet wybaczenie grzechów odbywa się za pomocą rzezi niewinnej osoby na krzyżu. jaka lekcje ma z tego wyciągnąć lud ano taką- że za pomocą przemocy i zabijania osiągniemy własne racje ! To jest ta boska pedagogika biblijna.

Tak to widzisz, gdyż nie masz wglądu w duchową warstwę. Jesteś w stanie bazować na poziomie litery, gdyż wrodzona natura buntu ( ma to każdy człowiek) przesłania prawdę.

Boże prawo głosi [Rzym. 6.23]: Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie.

Jezus zgodził się z własnej woli ponieść śmierć za każdego człowieka - również za Ciebie, aby zaoferować nam usprawiedliwienie i życie wieczne.

Bardzo czytelnie opisuje to Izajasz w swoim proroctwie ok. 700 lat p.n.e. [Iz.53.3-9,11-12]: Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na niego.
4. Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony.
5. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.
6. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich.
7. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust.
8. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony.
9. I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach

11. Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie.
12. Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami

To uczynił On dla każdego z nas, abyśmy mogli zostać usprawiedliwieni w oczach Bożych przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

Advaita napisał(a):
Żydzi mogli zmanipulować swoje pisma według własnej modły tradycji, Hindusi to samo.. Japończycy również..Dopiero kiedy te księgi z sobą porównasz i zobaczysz ich wspólny sens, to będziesz widział co zostało dodane, sfałszowane albo jest efektem uwarunkowania danej nacji

Jeśli dokonasz takiej syntezy, to zobaczysz, że jako tako można to na siłę posklejać, ale to co najbardziej rzuci się w oczy to fakt, że Biblia zupełnie nie pasuje do tej układanki.

Tylko ona zawiera proste przesłanie dotyczące wieczności [Rzym. 10.9]: Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

Prościej już się nie da.

Cz gru 24, 2015 2:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

luki123 napisał(a):
Chociaż z drugiej strony... Jest w tym też niebezpieczeństwo...Terroryści Koran interpretują na swój unikalny sposób...

Mógłbyś rozwinąć powyższe?

Cz gru 24, 2015 3:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gregor napisał(a):
luki123 napisał(a):
Chociaż z drugiej strony... Jest w tym też niebezpieczeństwo...Terroryści Koran interpretują na swój unikalny sposób...

Mógłbyś rozwinąć powyższe?

Cóż tu mam rozwijać...
Terroryści mordują w imię Allaha, a inni wierni mówią, że Islam to religia pokoju i że Koran nie nakłania do zabijania...
Chyba dalszy komentarz jest zbędny.

Cz gru 24, 2015 12:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gregor,

1) czemu mi sugerujesz, że jestem dwoma osobami ? Utożsamiającym się i tym z czym się utożsamię ? Jaki jest cel jakiejkolwiek identyfikacji ? przecież w ten sposób spłaszczasz się tylko do martwego konceptu/wyobrażenia w głowie. Używaj etykietek, ale nie identyfikuj się z nimi. Mnie nie jest potrzebne tego typu śmietnisko.

2) oki mam tylko nadzieję, że naprawdę jest to Twoje własne przekonanie, tzn nie urodziłeś się w kraju, gdzie Biblie wciskano dzieciom w szkole, samodzielnie przeczytałeś co najmniej 100 książek duchowych i mistycznych i za pomocą wolnej woli wybrałeś Biblie, bo Ci się najbardziej podobała. Takie coś rozumiem.
a to co Biblia mówi o samej sobie- to bym postrzegał jako wadę. książka, która sama chwali się, że jest super.. słabe to.. gdy to usłyszysz od jakiejkolwiek osoby w stylu " jestem super , wspaniały" to takie samodowartosciowanei się świadczyłoby tylko o niskim poczuciu własnej wartości. niech tekst broni się sam.

3) mam nadzieję, ze Ty również zaczniesz czytać ja krytycznie i odróżnisz w niej piękny przekaz duchowy od zwykłych banialuków czy opisów bestialstwa.

4) To by NT skończył się na jednym zdaniu- " ja jestem Prawdą.. ale jednak ta książka jest przepełniona wskazówkami Jezusa.. Samo " ja jestem Prawda" nie wystarczy, bo co to ma Ci niby dać ? Tylko nakarmi Cie intelektualnie kolejnym dogmatem, który potem byś bezmyślnie powtarzał
Ty musisz odkryć ta Prawdę o której mówił Jezus, jako również własna esencje. i do tego potrzebujesz mistycznych wskazówek jak :

- bądź jak dziecko
- nie patrz w tył
- nie troszcz się o jutro
- nie osądzaj
- nie sprzeciwiaj się złu
- wyprzyj się samego siebie
- miej w nienawiści swoich rodziców

to wszystko są wskazówki do Prawdy. Potrafisz je dobrze odczytać ?

5) i dlatego Paweł nie zrozumiał przekazu Jezusa. Był tylko ślepym imitatorem, który wprawdzie zakochał się w swoim wyobrażeniu Jezusa jako zbawcy, ale nie miał pojęcia o sednie tego co Jezus głosił .
czytam dzieje Apostolskie i nie ma tam ani jednego fragmentu, który by wskazywał, że Paweł wie o co biegało Jezusowi.
jest taka piękna opowieść o facecie, który wynalazł ogień.. wszyscy ludzie mogli się przy tym ogniu grzać. kochali go.. ludziom władzy to się nie podobało, wiec zabili tego wynalazcę.. jego zwolennicy stworzyli wtedy ołtarz na którym położono wszystkie narzędzia ,elementy za pomocą których wynalazca tworzył ogień. i zaczęli się modlić do tych narzędzi.. o ogniu już jednak nikt nie pamiętał.
To samo dotyczy Pawła.

6) Powtarzam : za pomocą argumentu duchowego możesz nawet uznać Mein Kampf Hitlera za święta księgę.

i zgadzam się z Tobą.. jeśli ktoś przejdzie swoiste pranie mózgu w stylu :

Biblia jest słowem Boga
Biblia jest najpiękniejsza z ksiąg
Biblia jest słowem Boga
Biblia jest najpiękniejsza z ksiąg

i tak 1001 razy w różnych wariantach.. to nagle zaczniesz patrzeć na nią przez pryzmat swojej hipnozy.
Będziesz widział wprawdzie mordy tam opisane, Sodomę , Gomorę- ale to będzie już mispercepcja, błedne patrzenie, zainfekowane indoktrynacją.

Życiem wiecznym jesteśmy już w tym momencie i Jezus o tym mówił wielokrotnie. Nie było nigdy żadnego odkupienia. Jezus tylko pokazał ścieżkę mistyczną. krzyż to pionowy i poziomy wymiar życia, wymiar czasu i wieczności, śmierci na krzyżu to śmierć ego, fałszywej tożsamosci.. a zmartwychwstanie to rozpoznanie siebie jako wiecznej świadomości, poza ego i snem umysłu .

ale nie rozumiesz tego , jak będziesz czytał jego przekaz na poziomie litery :lol: sam musisz we własnym życiu doświadczyć braku ego.. posmakować czystej świadomości, czyli rzeczywistości o której Jezus wspominał jako świetle życia.

Izajasz nie miał o tym pojęcia.. on tylko mógł mieć wizje Jezusa jako człowieka, ale nic nie wiedział o Jezusie jako Bogu.

7) Niczego nie sklejasz, tylko szukasz cześć wspólnych, a Biblia jak najbardziej do tego pasuje, bo Jezus głosił mistyczny przekaz i w wieku przypowieściach i opowieściach jest cala masa odwiecznej mistycznej prawdy.

ten cytat jest bezużyteczny.. to nadal składanie hołdu krzesiwie i drewnu.. a ogień jest zapomniany. gdyby Jezus żył , to byłoby mu przykro, że ktoś tak zredukował i uprościł jego bogaty i piękny przekaz.
Bo po co on tak się starał i głosił te swoje przypowieści.. Wystarczyło tylko kilka cudów i ciągle powtarzanie : " jestem panem, kto we mnie uwierzy ma życie wieczne:)

jak uwierzysz w Jezusa to nie przybędzie Ci od tego inteligencji i świadomości. Nadal będziesz kroczył w ciemności i mroku .
Jezusa trzeba prawie dosłownie skonsumować.. , zapalić w sobie to światło o którym on ciągle mówił.. iść za wskazówkami

Ty natomiast dałeś instrukcję pt ' jak być duchowym leniem i ignorantem " :D

Cz gru 24, 2015 12:38 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Wątek o podróżowaniu do swego wnętrza pomieści i ten temat.

Cz gru 24, 2015 1:25 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8