Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:02 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Duchy z przeszłości 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Duchy z przeszłości
domgo napisał(a):

:) Nie porównamy ponieważ nie będzie czego porównywać. Mnie nie chodzi o metodę lecz o postawę względem, życia, świata, ludzi. Swoją drogą wskaż na mistyka który nie zgodzi się ze stwierdzeniem, że związanie się z metodą to prosta ścieżka do uwarunkowania. Przykładem mogą być Faryzusze. Sam widzisz, że Twój wybór może nie być do końca wyborem a masz pretensje do innych że sznurki nie są wężami :D . A propos o tym też zapomniałeś? Kiedy łucznik strzela nie dla wygranej, panuje nad wszystkimi swoimi władzami. Kiedy strzela, by wygrać mosiężną klamrę, staje się nerwowy. Kiedy strzela, by zdobyć nagrodę wykonaną ze złota, staje się ślepy, widzi podwójnie, a umysł go zawodzi. Umiejętności jego się nie zmieniły: to nagroda go rozdwaja. Zależy mu na niej! Więcej myśli o niej niż o strzelaniu, a potrzeba zwycięstwa wysysa jego moc. :)

Domgo,

świadectwem na to będzie zdrowie psychiczne.. czym mniej będziemy prowadzić dialogów w głowie z naszym wyimaginowanym przyjacielem zwanym " Ja", im mniej świata snów przeszłości i przyszłości, tym jesteś zdrowszy i bardziej zakorzeniony w rzeczywistości.

przywiązanie się do metody- tak, ale nie zwykłe używanie jej.
Sam zobacz- lubię mistyków i ich metody. Kiedy jednak ktoś ich znieważy, wyśmieje moja metodę, to w żadnym wypadku nie zareaguje emocjonalnie i nie będę krzyczał o obrazie uczuć religijnych.. właśnie dlatego, że to moja preferencja a nie z czym się związałem.

z tym łucznikiem to racja.. jednak z mistycznego puntu widzenia, nie ma żadnego łucznika.. jest tylko strzelanie :)
kto wiec miałby coś osiągać czy nie osiągać ?
panować nad własnymi umiejętnościami, albo nie panować ?

N gru 13, 2015 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
O la la o li, o la la o le, jak kolorowo i wesoło wkoło żyje się!

Hej to znowu my! Z piekła wracamy!

eee o czym to ja chciałem, a!

Używanie jednej metody przy dyskredytowaniu w zasadzie a priori każdej innej ciężko nazwać zwykłym używaniem :D

Wt gru 15, 2015 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Wiesz co, mam taką książkę o medytacji i tam jest tych metod z 112, i wszystkie popieram :) więc jakiej jednej jest mowa ? :)
ja krytykuje tylko metody, które człowieka pchają głębiej w labirynt umysłu, uwarunkowanie i oddalają od teraźniejszości, przy zwiększeniu kompulsywnego gadulca w głowie.

Wt gru 15, 2015 9:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

W takim razie chała, znaczy się chwała Ci za to!!! W sensie za promocję konstruktywnych metod, bo przecież nie za destrukcje tych i tak destrukcyjnych, czy tym bardziej nie za klasyfikowanie, no bo po co komu to? Zresztą to zbyt ogólne gadanie.

Wt gru 15, 2015 10:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
W takim razie chała, znaczy się chwała Ci za to!!! W sensie za promocję konstruktywnych metod, bo przecież nie za destrukcje tych i tak destrukcyjnych, czy tym bardziej nie za klasyfikowanie, no bo po co komu to? Zresztą to zbyt ogólne gadanie.

Obrazek

Wt gru 15, 2015 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

A to co za diabelstwo?

Wt gru 15, 2015 11:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

no bez jaj, Jokera nie poznajesz :lol:

Wt gru 15, 2015 11:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie! Nie znam i (po namyśle) nie chcę znać!

Przy czym gdyby coś to chłopaki nie płaczą :D

Śr gru 16, 2015 12:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

merss napisał(a):
Ja znam różnice między mistykami chrześcijańskimi a wschodnimi. Nie jest to moje więc zamykanie się, ale bajanie Advaity. Najwięcej mistyków spotkamy na oddziałach psychiatrycznych. Są niezwykle przekonujący. Podobnie zresztą jak mistycy, którym podpowiada zły duch. Należy więc najpierw wyeliminować te czynniki, przyjrzeć się osobowości owego mistyka pod kątem jej spójności i dojrzałości. Mistyk karany na 'wydalanie prawd' o chrześcijaństwie odpada w przedbiegach. Riposta będzie psychicznym mechanizmem obronnym, bo ja podałam fakt. Nie pierwszym zresztą.
Możesz sobie czytać św. Jana od Krzyża- doczytasz jedynie to czego szukasz, zrobisz z jego Dzieł pastisz, tyle potrafisz. Tak widzisz chrześcijaństwo- w krzywym zwierciadle. Posiadasz fałsz, któremu przypisujesz prawdę o chrześcijaństwie.

Umysł zmusisz nawet do pojawienia stygmatów, tyle, że to problem zdrowotny... objaw wytwórczy. To implikacja, bez równoważności i wynikania z jednej tylko przyczyny.
Bez odbioru.
[color=#FF0000]

Merss,

a znalazłaś podobieństwa ? Właśnie o nie się rozchodzi,. gdybyś znalazła, to byś wiedziała, że mistyka nie ma niczego wspólnego ani z halucynacjami osób chorych ani z przekonywaniem mentalnym do czegokolwiek.
Mistyka to wskazówki do tego co nieuwarunkowane. i gdy tylko zredukujesz monolog/dialog w głowie ( to właśnie ten twój zły duch), to wówczas sama na sobie stwierdzisz, czy dane wskazówki były skuteczne.

Spójność i dojrzałość nic do tego nie maja. po pierwsze mistyk musi być czasem niespójny w kontekście rozbicia mentalnego fantoma, którego żywimy w swoich głowach . Odbywa sie to krok po kroku, czasem dobrą wskazówka jest " jesteś ciszą, tłem dla umysłu" a czasem " jesteś tym co obserwuje tą cisze"
a dojrzałość ? z punktu widzenia współczesnego człowieka mistyk nie będzie dojrzały, ponieważ w wyniku wyjścia poza umysł kompulsywny zwiększą się u niego spontan i brak powagi .

wiec Twoje " fakty" są raczej zwykłym przeinaczeniem i niezrozumieniem sprawy. Maja swoje źródło w ignorancji.

czytam Jana od krzyża i porównuje z innymi mistykami, w ten sposób robię swoisty przesiew, oddzielam esencje jego przekazu, od jego uwarunkowania i własnych preferencji. Masz lepszy system ? Podziel się nim :)

tak, umysł można zmusić do wielu fantazji, halucynacji. zgadzam się. Dlatego tez mistycy mówią, że trzeba wyjść poza ta hipnozę umysłu..

choroba to gadanie z sobą w głowie. Zdrowie to zakorzenienie tu i teraz

Pn gru 21, 2015 11:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
Tyle Advaito? To wszystko? Wiesz z innymi ludźmi gadasz, wchodzisz w różne interakcje i to albo Cię inspiruje albu warunkuje, rozwija lub nie, ale przecież nie przerwiesz kontaktów społecznych z tego powodu. Mógłbyś wykluczyć tych "toksycznych" tak jak :roll: ... :D ale możesz spojrzeć na to "to nie ich wina, albo są uwarunkowani, albo głupi", albo coś tam, to ostatecznie przede wszystkim ich problem...

Boisz się samego siebie i to w uwarunkowanym, zestresowanym, niemądrym, odcieniu?Dlaczego z "nim" nie pogadać tak jak z innymi, zaszkodzić nie zaszkodzisz natomiast a nóż widelec "mu" pomożesz :D

Jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże :)

Domgo,

nie przerywasz kontaktów społecznych, ale możesz przerwać identyfikację z tymi kontaktami społecznymi. Innymi słowami- nie inwestujesz własnego poczucia tożsamości w to co ludzie mówią .

Rozmowa z innymi ludźmi jest zdrowa i potrzebna.. a rozmowa ze swoim wyimaginowanym przyjacielem w głowie- już niekoniecznie :)

przerwanie dialogu w głowie nie jest wynikiem lęku. Zresztą sam popatrz co napisałeś " boisz się samego siebie.. ", sugerujesz mi rozdwojenie jaźni ? jestem dwoma osobami ? bojącą się i tą której się boję ?
to jest kwestia świadomości i inteligencji..prostego wglądu- nie ma dwóch osób, jesteś tylko Ty ..
a Ci " przyjaciele w głowie' to tylko miśki stworzone przez umysł.

komu chcesz pomóc ? własnej fantazji ??

równie dobrze możesz narysować swój portret na kartce i z nim gadać..
zaszkodzisz, nie zaszkodzisz :D

Pn gru 21, 2015 11:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gregor,

1) Piszemy na poważnie, czy wprowadzamy do dyskusji magiczne stwory ?
jaki szatan ? please. nie załapałeś wtedy ironii jak pisałem o diable . :)

Inne wyznania też są prześladowane ma świecie. Chrześcijanie prześladowali i zabijali pogan, zmuszając ich mieczem do przyjęcia wiary. Nie uważasz wiec, że pisanie o biednych prześladowanych chrześcijanach jest zwykłą hipokryzja ?

2) przecież księgi biblijne były składane w jedno całość, wiec z tysiąca ksiąg wybierano te, które były w miarę spójne. Zawsze też mogli coś dopisać, skreślić, aby ta spójność uwypuklić.

Mimo wszystko sprzeczności w Biblii jest cała masa, robota została spartaczona :)

http://biblia.pismo-swiete.pl/sprz.html

a nawet , gdyby było wszystko 100 % spójne, co to znaczy / To tylko, ze jest spójne, nic więcej . Nie widzę powiązania miedzy spójnością a Bogiem , zwłaszcza, że on sam w Biblii jest przedstawiony jak ktoś chaotyczny i nieprzewidywalny,. Niby kocha, a zabija niemowlaki

3) Skąd taka teza- " tylko Bóg zna przyszłość ? I na tej niezweryfikowanej tezie budujesz swoja wypowiedź. Już nasz dobry Jackowski zrobił na mnie dużo większe wrażenie niż wszystkie proroctwa biblijne razem wzięte:

http://www.fakt.pl/wydarzenia/wszystkie ... 89407.html

ale znowu nie ma powiązania typu: spełnione proroctwa=boskie przesłanie.
Zwłaszcza, że te proroctwa biblijne są trywialne, wiele z późniejszych tekstów biblijnych były pisane tak, aby spełniły się wcześniejsze proroctwa.

4) Wiesz co- dla Ciebie Biblia zawiera odpowiedzi na każde pytanie a dla drugiej osoby Dhammapada. Oboje jesteście uwarunkowani swoimi księgami. ja natomiast podchodzę do tego naukowo , wyłapuję esencję przekazu porównując ze sobą wiele ksiąg.. nie tyko Żydzi mieli monopol na Boga i rzeczywistość poza śmiercią. a Ty nadal tylko obracasz się w ich towarzystwie, jakby inni byli ignorantami
a snem jest przede wszystkim chrześcijaństwo i wiara w Boga, Potrafisz się z tego snu obudzić >?

Wt gru 22, 2015 2:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Advaita napisał(a):
Piszemy na poważnie, czy wprowadzamy do dyskusji magiczne stwory ? jaki szatan ? please. nie załapałeś wtedy ironii jak pisałem o diable

Chyba największym jego kłamstwem jest to, że wmówił ludziom, że nie istnieje. :evil:

Advaita napisał(a):
Inne wyznania też są prześladowane ma świecie. Chrześcijanie prześladowali i zabijali pogan, zmuszając ich mieczem do przyjęcia wiary. Nie uważasz wiec, że pisanie o biednych prześladowanych chrześcijanach jest zwykłą hipokryzja ?

Osobiście uważam, że ci którzy to robili w imię Boga, czy Jezusa nie mieli nic wspólnego z chrześcijaństwem. Podobnie ci, co strzelali do siebie i wysadzali się w powietrze w Belfaście i Irlandii Płn. To właśnie przykład fałszywej religii.

Advaita napisał(a):
2) przecież księgi biblijne były składane w jedno całość, wiec z tysiąca ksiąg wybierano te, które były w miarę spójne. Zawsze też mogli coś dopisać, skreślić, aby ta spójność uwypuklić. Mimo wszystko sprzeczności w Biblii jest cała masa, robota została spartaczona

Nie ma sprzeczności co do Boga i zbawienia, które przygotował dla człowieka.
Jeśli odbierasz przekaz Biblii na poziomie litery, to możesz doszukać się sprzeczności. Przekaz Biblii jest przekazem duchowym i na tym poziomie sprzeczności nie ma. Dopiero wtedy możesz odczytać właściwie Biblię.
Ale taką możliwość mają tylko ci, którzy zostali duchowo odrodzeni przez Boga.
Fałszywa religia zawsze bała się prawdy, dlatego był czas kiedy Biblia była na indeksie ksiąg zakazanych do czytania przez "zwykłych" wierzących.

Advaita napisał(a):
3) Skąd taka teza- " tylko Bóg zna przyszłość ? I na tej niezweryfikowanej tezie budujesz swoja wypowiedź. Już nasz dobry Jackowski zrobił na mnie dużo większe wrażenie niż wszystkie proroctwa biblijne razem wzięte:

Ano właśnie na podstawie choćby proroctw. To co zapowiadał zawsze się wydarzało w 100%.
Advaita napisał(a):
ale znowu nie ma powiązania typu: spełnione proroctwa=boskie przesłanie. Zwłaszcza, że te proroctwa biblijne są trywialne

No to chyba nigdy nie zastanawiałeś się nad nimi. :?:
Jest ich zbyt dużo, aby tu je opisywać.
Może 3 przykłady:
1. zapowiedź pojawienia się człowieka o konkretnym imieniu (Cyrus), który podbije i zjednoczy kilka królestw w jedno. Jego pojawienie się w historii i to co zrobi zostało zapowiedziane z wyprzedzeniem 150 lat. Zgodność z faktami historycznymi 100%.

2. Rozproszenie Żydów po całym świecie, ich prześladowania oraz próby eksterminacji zapowiedziane z wyprzedzeniem ok. 1470 lat. Zgodność z faktami 100%.

3. Powstania państwa Izrael i powrót Żydów do niego zapowiedziane przez Mojżesza 3350 lat wcześniej jak i przez Izajasza na 2650 lat przed faktem.
Zgodność z faktami 100%.

Jeśli jest to dla Ciebie trywialne - to bez komentarza.
W porównaniu z powyższym kolega Jackowski ze swoimi przepowiedniami to ,wybacz, żenada.

Advaita napisał(a):
Wiesz co- dla Ciebie Biblia zawiera odpowiedzi na każde pytanie a dla drugiej osoby Dhammapada. Oboje jesteście uwarunkowani swoimi księgami. ja natomiast podchodzę do tego naukowo , wyłapuję esencję przekazu porównując ze sobą wiele ksiąg.. nie tyko Żydzi mieli monopol na Boga i rzeczywistość poza śmiercią. a Ty nadal tylko obracasz się w ich towarzystwie, jakby inni byli ignorantami a snem jest przede wszystkim chrześcijaństwo i wiara w Boga, Potrafisz się z tego snu obudzić

Tak dla mnie taką księgą jest Biblia, ale ja nikogo nie staram się przekonać ,że jest w błędzie, co TY z kolei czynisz. Uspokajasz w ten sposób własne sumienie?
Ty również jesteś uwarunkowany mixem książek.
Ty podchodzisz do tego naukowo, a ja duchowo.
Obudziłem się ze snu, kiedy zostałem przez Boga duchowo odrodzony przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

Biblia mówi [II. Kor.6.2]:Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia.

Szkoda, że to odrzucasz.

Przyszłość pokaże kto ma rację.
Dlatego niech każdy pozostanie przy swoim.

Wt gru 22, 2015 4:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gregor,

1) To samo możesz powiedzieć o trollu bagiennym i innych demonach słowiańskich . Swoją drogą gdybyśmy my dwoje wymyślili sobie teraz jakiegoś potwora i zaczęli kombinować jak przekonać ludzi do jego istnienia, to tez byśmy użyli tego argumentu. Albo też innych jak " tylko świadomi luzie widza tego potwora !! " On specjalnie maskuje się przed niewiernymi !!" czysta socjotechnika i dziecinada. Jedynym szatanem jest bowiem ego, a wszystko inne to bajki

2) palenie czarownic oraz święta inkwizycja.. to wszystko chrześcijaństwo..
Wiesz co- założę sobie teraz partie nazistowsko- faszystowską mówiąca o miłości.. Jak ktoś mi wypomni Hitlera to mu odparuję " Hitler nie miał niczego wspólnego z nazizmem i faszyzmem :D On dał przykład fałszywego rozumienia słowa " faszyzm"

3) taa, spójność transcendentalna :D .. w ten sposób możesz doszukać się spójności mein Kampf z pamiętnikiem Dalajalamy :)
i nie chodzi o odrodzenie przez Boga ( znowu magiczny watek), tylko szukanie spójności na sile, gdzie jej nie ma. Skoro wierzysz w ta księgę, jest ona dla Ciebie ważna w życiu, to siłą rzeczy jesteś nieobiektywny , wybielasz zbrodnie w niej zawarte i szukasz w niej uniwersalnych prawd.

4) nie ma żadnego powiązania między proroctwami a Bogiem.. Równie dobre mogło żyć kilkunastu wizjonerów którzy uruchomili w sobie jakąś nieaktywną część mózgu. Przewidywania Jackowskiego są dużo dokładniejsze niż te biblijne.

5) Baardzo trywialne proroctwa, które mógł podać jaś spod budki z piwem..

teraz ja Ci podam moje proroctwa.

- upadek Ameryki
- 3 wojna światowa
- głód w Europie

i one też się spełnią na 100 %, jestem Bogiem ??

Jackowski przynajmniej odszukiwał osoby., pomagał ludziom,. a proroctwa biblijne są BEZUŻYTECZNE. Wiec co jest żenadą ? :)

6) nie bardzo jestem uwarunkowany mixem książek, ponieważ niejednokroc widzę w nich mądre rzeczy i głupoty. Żadnej książki nie łykam w całości, mam do nich dystans.
Obudzenie się ze snu, to dosłowne wyjście poza mentalny sen ciągłego przeżuwania przyszłości/przeszłości.
to o czym mówisz, to tylko zmiana tego snu, jego modyfikacja

a Jezus mówił o prawdziwym przebudzeniu. Szkoda, że odrzucasz jego słowa.
tu i teraz sa tego efekty, tkwisz w wirtualnym świecie własnych myśli, a gubisz rzeczywistość.

Wt gru 22, 2015 11:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Powiem jeszcze raz, nie obrażając nikogo:

Chrześcijaństwo nie ma niczego wspólnego z Jezus i jego przesłaniem.

Jezus dawał wskazówki do tego co w nas nieuwarunkowane , niemożliwe do wychwycenia zmysłami czy tez doswiadczenia ( królestwo). Jezus optował za transcendencją umysłu psychologicznego, rozpuszczeniem fałszywego poczucia tożsamości i zniwelowaniem przez to granic pomiędzy nami a Bogiem

tymczasem ideologia chrześcijańska spłaszczyła przesłanie Jezusa tylko do tego co uwarunkowane. Królestwo jest dla niej abstraktem, który dopiero trzeba osiągnąć. Chrześcijaństwo zasila iluzję fałszywej tożsamości, wzbogaca umysł psychologiczny w coraz to nowsze spirytualne terminy, dogmaty i w ten sposób tworzy coraz grubszą zaporę miedzy nami a Bogiem.

pamiętaj, że wierzysz tylko i wyłącznie w pewien obraz Boga, pewne jego wyobrażenie..

a obraz Boga nie jest Bogiem
jego wyobrażenie jest tylko uwarunkowanym wyobrażeniem

i to już wiedzieli mędrcy 5000 lat temu. Stad tez taki nacisk na medytację, wyjście poza gadaninę w głowie, czy też nie branie projekcji własnego umysłu na serio

Wt gru 22, 2015 4:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

@up
Opowieści nigdy w pełni nie odzwierciedlą rzeczywistości.
Tym bardziej spisywane przez wiele osób, w rożnych czasach.

Wt gru 22, 2015 4:17 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona