Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 19, 2019 9:21 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Problem z wiarą. Czy niebo istnieje? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Problem z wiarą. Czy niebo istnieje?
Witajcie
Otóż od tąd kiedy byłam w szpitalu z powodu ciągłego czucia się słabo, zasłabnięć bez utraty świadomości zaczęłam spostrzegać świat nieco inaczej. Pierw cały wydawał mi się dziwny, teraz jest już lepiej, ale znowu teraz zaczęłam myśleć o śmierci, własnej śmierci. Myślę, przecież niebo i Boga wymyślił człowiek bo też się jej bał. Pisałam już na innych forach nie chrześcijańskich i dostawałam odpowiedzi, że jak umrę nawet nie będę wiedzieć, że umrę i żadnego Boga nie ma. Chcę mi się płakać jak o tym myślę, ale i tak niebo i dusza wydaje się bardzo nie realna. Cały czas o tym myślę nie mogę skupić się na nauce, prawdopodobnie popadam już w jakąś depresję. No, ale przecież są objawienia, cudy. Bardzo chciałabym żyć tak jak dawniej, nie przejmować się tym. Wczorajszej nocy mama powiedziała, że zerwałam się z płaczem 3 razy (nie w jednej chwili :-P ) Nie chodzę też do Koscioła bo nie chcę sama. Moja mama wierzy w niebo. Bardzo się boję jak to będzie, gdy na prawdę nic nie istnieje jak już nie będę mogła zobaczyć, porozmawiać z moją ukochaną mamą i tatą, znajomymi. Módlcie się o mnie proszę, abym uwierzyła. A i 'Błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli" przecież mógł ktoś to sobie wymyślić, żeby właśnie wierzyć mimo wszystko. Czemu akurat chrześcijaństwo jest religią tą prawdziwą a mimo to inni nadal wierzą w buddyzm itp.

Wt maja 09, 2017 11:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Problem z wiarą. Czy niebo istnieje?
Magda1212 napisał(a):
Czemu akurat chrześcijaństwo jest religią tą prawdziwą a mimo to inni nadal wierzą w buddyzm itp.

Na forum katolickim nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego chrześcijaństwo jest prawdziwą religią :D

Pt maja 12, 2017 7:41 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
@Magdo
Nie ma się co martwić śmiercią. Jeśli jest życie po śmierci - no to tak jakby nic się nie stało. Jeśli go nie ma, to też nie ma się czym martwić, bo po śmierci w tym wypadku już nic nie będzie Ci przeszkadzać.
Cytuj:
Myślę, przecież niebo i Boga wymyślił człowiek bo też się jej bał.

Zgadzam się, ale myślę, że powodów było więcej. Ludzie potrzebowali odpowiedzi na pytanie CZEMU?
Cytuj:
Chcę mi się płakać jak o tym myślę, ale i tak niebo i dusza wydaje się bardzo nie realna.

Czemu chce Ci się płakać?
Cytuj:
Módlcie się o mnie proszę, abym uwierzyła.

Jeśli to pomoże, to dam na tacę, aby ktoś inny się pomodlił, żebyś przestała się tym przejmować, a nie uwierzyła w bajki. Deal? :)
Cytuj:
'Błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli"

To wymyślił ktoś, kto chciał sprawić, aby ludzie nie żądali dowodów.
Cytuj:
Czemu akurat chrześcijaństwo jest religią tą prawdziwą a mimo to inni nadal wierzą w buddyzm itp.

Szczerze wątpię, aby jakakolwiek religia była prawdziwa.

Pt maja 12, 2017 8:01 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: religia niechrześcijańska
jimmyblack napisał(a):
Szczerze wątpię, aby jakakolwiek religia była prawdziwa.

Co jest więc prawdą?

Pt maja 12, 2017 8:05 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Jam się Prawdą, powiedział Jezus. Piłat nie zrozumiał.
Buddysta wchodzi na portal katolicki, by łowić w mętnej wodzie ledwo żywe ryby (po ca reklama portalu w profilu?). To jest prawdą?

Pt maja 12, 2017 8:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Magda1212 napisał(a):

Witaj Magda :)
Wierzyć w buddyzm to wierzyć w siebie, tutaj człowiek stoi w centrum - człowiek dążący do nirwany, a nirwany na ziemi osiągnąć nie sposób. Wszystkie takie obietnice to bzdura. Teraz będąc chorą, przekonujesz się o tym zapewne dobitnie. Nie pomogą tu żadne techniki relaksacyjne, mądrość itd. Jest cierpienie i żadna "kosmiczna religia" jemu nie zaradzi, nie pocieszy, to jest moment, w którym ona znika, może ulatuje w kosmos właśnie? Nie może być zresztą inaczej, tam jest miejsce na iluzje.
Jest Chrystus, który ma prawdziwą Moc, daje prawdziwą siłę, nadzieję, który współcierpi razem z Tobą. Decyzja, aby odpowiedzieć miłością na Miłość - należy do Ciebie.
"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem" (J 14,6), tej Prawdy nie znajdziesz na forach niechrześcijańskich, zachęcam Ciebie do czytania Pisma Świętego, do powrotu do Kościoła, pozostania na tym forum.
Pozdrawiam.

Pt maja 12, 2017 9:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Magda1212 napisał(a):
Módlcie się o mnie proszę, abym uwierzyła. A i 'Błogosławieni ci którzy nie widzieli a uwierzyli" przecież mógł ktoś to sobie wymyślić, żeby właśnie wierzyć mimo wszystko. Czemu akurat chrześcijaństwo jest religią tą prawdziwą a mimo to inni nadal wierzą w buddyzm itp.

Sprawa jest bardzo prosta. Wiara chrześcijańska nie polega na wierzeniu w legendy.
Wiara nasza polega na uświadomieniu sobie faktu, że 2000 lat temu żył Jezus Chrystus. Urodził się, dorastał, pracował a potem zaczął nauczać. Tę naukę zapamiętali chodzący z nim ludzie. Za tę naukę i za to, że mówił On, że jest Bogiem Chrystusa ukrzyżowano.
Uczniowie po ukrzyżowaniu Jezusa rozpierzchli się, bo wszystko się skończyło ze śmiercią ich nauczyciela. Wszystkie ich nadzieje zawiodły. Okazało się, że ich król zginął jak przestępca. To był koniec ich trzyletniej przygody.

Ale co się stało? Nagle po trzech dniach grób okazał się pusty mimo rzymskiej straży, zabezpieczeń, itp. Nagle Chrystus wrócił. Po trzech dniach zmartwychwstał, ukazywał się uczniom i setkom innych ludzi. Rozmawiał z nimi, kazał się dotykać. Potem, gdy to się stało, zakończył swoją misję i odszedł z tego świata (wstąpił do nieba) jako Bóg, który pokazał ludziom, że On jest Panem śmierci, ale powiedział, że jest z nami po wszystkie dni i zesłał na nas Ducha Świętego - Ducha mocy, łaski, pocieszenia, miłości.

To wszystko się wydarzyło - jest to potwierdzona prawda historyczna. Nikt tych faktów już nie próbuje w rozsądny sposób negować. Reszta jest konsekwencją tej prawdy. Wierzysz w te fakty?

Jeśli tak, to droga jest wyznaczona, jasno oświetlona i opisana. Wiadomo jak się na niej poruszać. Wszystko jest w Nowym Testamencie, czyli w zapisie tych wydarzeń sprzed 2000 lat i w nauce kontynuowanej przez uczniów i ich następców - świętych ojców pierwszych wieków i dalszych następców przekazujących wiernie to nauczanie. Wystarczy czytać ten przewodnik i starać się do niego stosować. To jest wiara. To pozwoli ci dostępować coraz większej Łaski i Miłości od Boga, który stworzył nas z nicości do życia. Amen.

Pt maja 12, 2017 9:58 am
Dyskutant
Dyskutant

@Damian
Cytuj:
Co jest więc prawdą?

Cytat z wiki.
Prawda – według klasycznej definicji właściwość sądów polegająca na ich zgodności z faktycznym stanem rzeczy, których dotyczą. W potocznym rozumieniu jest to stwierdzenie w formie zdania oznajmiającego, wyrażone o określonym fakcie, tak jak ma czy miało to miejsce w rzeczywistości.

@Merss
Tak, jak buddysta łowi rybki, tak i ja ... zabijam je? :)

@Krysia, Lekarstwo
Rzucasz dokładnie samymi pustymi zdaniami. Powtarzasz jedynie to, co usłyszałaś lub przeczytałaś, a co nie ma żadnego odniesienia do rzeczywistości.

@Magdo
Zastanów się, czy lepiej karmić się iluzją i pustymi obietnicami, które sprawią, że poczujesz się lepiej, czy raczej stanąć twardo na ziemi, co może nie być przyjemne.

Pt maja 12, 2017 10:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

jimmyblack napisał(a):
@Krysia
Nie powiedziałbym, że nasze rzeczywistości się różnią. Zwyczajnie ejsteśmy w różnych miejscach tej rzeczywistości/świata.

Nawet jeśli jesteś teraz na drugim krańcu kuli ziemskiej (patrząc z mojej strony :) ) to ciągle niewiele różne to miejsce jeśli chodzi o rzeczywistość świata. Naście godzin i jesteś u mnie lub ja u Ciebie. Ale jeśli idzie o rzeczywistość ducha, tutaj już "różne miejsca" dają odległości rzeczywiście nie do pokonania. Pocieszające, że jest to stan na dziś, tylko na dziś.

Pt maja 12, 2017 12:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

@Krysia
Co rozumiesz pod pojęciem
Cytuj:
rzeczywistość ducha

Pt maja 12, 2017 1:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

jimmyblack napisał(a):
Co rozumiesz pod pojęciem
Cytuj:
rzeczywistość ducha

Głębia. Głębia kreująca moje widzenie rzeczy, zdarzeń, siebie, otaczającego świata, ludzi, przeżywanie radości, smutków itd., czyli takie Boże światło w duszy. Ty też je masz, ale - wracając do przykładu ze słońcem, jakaś chmura Ci je przysłania...
Chmura egoizmu, chmura wszechwiedzy, chmura lenistwa, chmura samowystarczalności, jaka to chmura - tylko Ty wiesz. Można przyzwyczaić się zapewne do życia w półmroku, a nawet w ciemnościach.

Pt maja 12, 2017 2:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Czy niebo istnieje?
Istnieje. Sw. Szczepan widzial.

Pt maja 12, 2017 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Magda1212 napisał(a):

Cześć Magda.
Odpowiedzią na Twoje pytanie jest fakt, o którym nie wszyscy wiedzą, że chrześcijaństwo nie jest religią. Owszem otacza nas religia chrześcijańska, ale chrześcijaństwo wg Biblii nią nie jest - jest czymś zupełnie innym i wyjątkowym.

Pt maja 12, 2017 7:19 pm
Milczek
Milczek

Ktoś ostatnio napisał na forum, że niebo to stan ducha. Czyli, że jest to coś urojonego niby przez nasza dusze i tak na prawde nie istnieje ;-; Trzeba żyć i korzystać, a nie słuchać chłopów w sukienkach. A tak poza tym to to nie jest realne, że możemy żyć po śmierci. A i żadnych dusz nie ma. Biblia sama sobie przeczy, no bo piszę, że : żywi są świadomi, że umrą, ale martwi nie są świadomi niczego, ani już nie mają zapłaty bo pamięć o nich poszła w zapomnienie ( cytuję z głowy, a więc mogę nie pamietac dokładnie) Piszę też, że: Czyn co tylko możesz bo tam nie będziesz nic wiedzieć w Szeolu. Jakoś tak. CZYLI TA BIBLIA PRZECZY SAMA SOBIE. CZŁOWIEK WYMYŚLIŁ ŻYCIE PO ŚMIERCI, BO BAŁ SIĘ JEJ!

So maja 13, 2017 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyobraź sobie że jest też w Biblii taki fragment "Boga nie ma"... i co teraz? ;)
podpowiem: warto czytać w kontekście - bo kontekst jest taki:
"mówi głupi w sercu swoim: Boga nie ma" :D

i stąd stwierdzenie że 'niebo to stan ducha' ma swój sens - jeśli jest dobrze zrozumiane w kontekście. Wierzymy w niebo jako rzeczywistość nadprzyrodzoną - gdzie szczęście nie będzie płynęło z ciała (jak np. u muzułmanów) ale z ducha - czyli z Bożej obecności. Ciała będziemy w niebie mieli, ale nie jest celem nieba zaspokajanie potrzeb ciała - ciało uwielbione nie będzie miało takich potrzeb (to w sumie może zachęcić buddystów ;) )

ludzie poza-biblijni też wierzą w życie po śmierci (spirytyzm, duchy przodków, nawet reinkarnacja) - bo nasza natura stworzona jest i z ciała i z ducha. I intuicyjnie ludzie czują, że ciało to nie wszystko i to obecne życie to też nie wszystko - i stąd w różnych częściach świata powstawały różne wyobrażenia jak to jest z tym życiem po śmierci ciała.
W chrześcijaństwie różnica zasadnicza jest taka - że my wiemy jak to życie po śmierci ciała wygląda dzięki OBJAWIENIU BOGA, a nie dzięki ludzkim pomysłom. To Bóg sam przekazał trochę szczegółów na ten temat i na tym opieramy nasze wyobrażenie nieba.

So maja 13, 2017 8:08 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona