Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:17 am

Potrzebna porada w sprawie OBEE, LD 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Potrzebna porada w sprawie OBEE, LD
Witam wszystkich jestem tutaj po raz pierwszy. Mój problem jest złożony. Nigdy nie próbowałam, nie uczyłam się OBEE(Eksterioryzacja (ang. out-of-body experience – OBE, rzadziej OOBE, doświadczenie poza ciałem) – wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego.) ani tym podobne LD. Niestety mam wrażenie że mam z tym problem... Od 14 roku życia zdarzają mi się sny na jawie, w których pojawiają się czarne postacie.Powodowały one u mnie duży strach(paraliż). Z czasem sny nasilały się. Czarne postacie z czasem zaczęły mnie dusić, straszyć do tego stopnia, że w ucieczce(dusza odrywała się od ciała), próbowałam zapalić światło ale było to nie możliwe. Byłam jakby w świecie demona. Zrozumiałam to w gdy chciałam uciekać z ciemnego pokoju-dobry głos mówił, że moja dusza nie może iść bez ciała, odwracałam wzrok na łóżko i tam leżało moje ciało- wchodziłam w nie i budziłam się. Dzisiaj odkąd się to zaczęło- minęło 9 lat. I nadal mam podobne tego typu sny- jakby nękanie. Byłam już u egzorcysty kiedyś gdy nasiliło się to zbyt mocno. Znajoma mnie namówiła na tę wizytę, po spotkaniu ze mną, gdy byłam roztrzęsiona. Egzorcysta po telefonie znajomej powiedział, że muszę przyjechać bo to już kwestia życia i śmierci. Muszę przyznać, że byłam nastawiona sceptycznie i że sam egzorcysta nie zrobił nic takiego. Mimo to,owa wizyta poskutkowała na rok. Od pół roku miewam znowu sny. Od tygodnia mam je dość często. Dodam, że nie jestem osobą chorą psychicznie(nie uważam się za taką), skończyłam studia, mam pracę, nigdy nie byłam karana, nie miałam problemów z narkotykami, alkoholem.Jestem osobą raczej lubianą, towarzyską. A mimo to dzieje się ze mną coś nie dobrego. Proszę o obiektywne porady.A może ktoś z Państwa ma podobny przypadek?

Pn lis 16, 2015 10:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potrzebna porada w sprawie OBEE, LD
Przypuśćmy ,że zamiast tego co opisałaś cierpisz na chorobą oczu ,którą ciężko zdiagnozować.Teraz powyżej napisałaś o swoim problemie na forum otwartym do wszystkich.Przypuśćmy ,że ktoś sensownie na to odpowie ,ale będą i takie odpowiedzi ,aby upuszczać krew i pić własny mocz ,bo to podobno pomaga.Także i tu na forum wariatów nie brakuje ,więc najlepiej będzie wybrać ta najprostszą opcje.Wrócić do księdza.Jestem też przekonany ,że to co najbardziej wówczas Ci pomogło to modlitwa.Na tym przede wszystkim opiera się egzorcyzm.Módl się więc sama ,bo może ostatnio realacja z Bogiem nie najlepiej Ci wychodzi ,ale zastanów się też nad wstąpieniem do jakiejś przyjaznej wspólnoty przykościelnej ,w której jest praktykowana wzajemna modlitwa.Np. odnowa w Duchu Św. ,lub coś podobnego.Weź zapałkę do ręki i ją złam.Łatwo poszło ,prawda ? A teraz weź 10 i zobacz jak bardzo trudno to zrobić.Tak właśnie działają nasze wspólnoty ,gdzie się wzajemnie o siebie troszczymy.
Pozdrawiam.

Wt lis 17, 2015 12:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Doświadczasz paraliżu sennego. Samo zjawisko jest dosyć powszechne (sam raz w życiu go doświadczyłem), ale u ciebie występuje w wyjątkowo nasilonej formie. Nauka świadomego snu mogłaby tu akurat pomóc. Jeśli w trakcie napadu uświadomisz sobie, że to tylko sen, możesz częściowo opanować strach. Możesz też świadomie starać się wybudzić poprzez hiperwentylację. Mięśnie oddechowe to jedyne, których senny paraliż nie dotyczy.

Nie wykluczone, że napady wynikają u Ciebie z jakiegoś schorzenia neurologicznego, które jest drobne na tyle, że nie objawia się w życiu codziennym. Zamiast do egzorcysty udałbym się do neurologa.

Wt lis 17, 2015 12:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Także i tu na forum wariatów nie brakuje

Np. takich, którzy chorą dziewczynę posyłają do księdza :roll:

Wt lis 17, 2015 12:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Raczej takich, którzy doradzają g... jakim jest "świadomy sen" jako... terapię.

Wt lis 17, 2015 12:31 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Też doświadczałem podobnych snów jak ty. Zdarzało się to w czasach gdy żyłem w grzechu ciężkim. Ostatni raz miałem taki bardzo intensywny sen w okresie mojego nawrócenia. Taki ostatni strzał wkurzonego szatana. Od tamtego czasu nie miałem już takich snów.

Warto więc spróbować się nawrócić. Jeśli jesteś świadoma podczas takiego snu możesz również wtedy się modlić.

Wt lis 17, 2015 3:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Raczej takich, którzy doradzają g... jakim jest "świadomy sen" jako... terapię.

Świadomość taka zua :-D

Wt lis 17, 2015 4:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
malenkawie napisał(a):
owa wizyta poskutkowała na rok. Od pół roku miewam znowu sny. Od tygodnia mam je dość często. Dodam, że nie jestem osobą chorą psychicznie(nie uważam się za taką), skończyłam studia, mam pracę, nigdy nie byłam karana, nie miałam problemów z narkotykami, alkoholem.Jestem osobą raczej lubianą, towarzyską. A mimo to dzieje się ze mną coś nie dobrego. Proszę o obiektywne porady.A może ktoś z Państwa ma podobny przypadek?
Mysle, ze jak bys skonczyla psychiatrie, to doszlabys do wniosku, ze diagnozowanie siebie to robienie diagnozy zle. Moze nie jestes chora psychicznie tylko fizycznie. Kto to wie, na pewno nie egzorcysta.
Czary i mowienie do siebie rzadko pomagaja, najczesciej tylko redukuja objawy. Zapoznaj sie z efektem potwierdzenia, przyblizy ci to mechanizm; poznasz zalety jak i ograniczenia egzorcyzmow.
Dla ciebie jest tylko jedna dobra porada: jesli czujesz sie zle, to idz do lekarza.

N lis 22, 2015 4:43 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
To, że nie uważasz się za osobę chorą psychicznie (jak większość osób chorych) nie oznacza, że nią nie jesteś. Myślę, że powinnaś udać się do psychiatry, jeśli jeszcze nie byłaś na wizycie. Na pewno Ci nie zaszkodzi, a może dać nową możliwość pozbycia się problemu. Ciekawi mnie czy takie odczucia miewasz tylko podczas snu, czy występują one też w pewnych formach za dnia?

N lis 22, 2015 7:16 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam
To nie jest nic złego. Masz naturalne zdolności do OBE,wystarczy zapanować nad strachem.Postacie w kapturach nic Ci nie mogą zrobić u mnie też sie zdarzają ale muszę sie postarać żeby wejść świadonie w paraliż przysenny.
Egzorcysta to efekt placebo dla podświadomości dlatego ustąpiło.
poczytaj fora odpowiednie do świadomego snu lub obe jest wszystko wyjasnione.

Wt gru 08, 2015 8:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tom8 napisał(a):
Witam
To nie jest nic złego. Masz naturalne zdolności do OBE,wystarczy zapanować nad strachem.Postacie w kapturach nic Ci nie mogą zrobić u mnie też sie zdarzają ale muszę sie postarać żeby wejść świadonie w paraliż przysenny.
Egzorcysta to efekt placebo dla podświadomości dlatego ustąpiło.
poczytaj fora odpowiednie do świadomego snu lub obe jest wszystko wyjasnione.

Tomek, przestań ludziom wciskać takie rzeczy proszę, sam też warto żebyś co nieco doczytał, najlepiej tutaj: http://egzorcyzmy.katolik.pl/zgubne-sku ... podobnych/

Cz gru 10, 2015 9:27 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Można się z tym zgodzić, ale te "byty" opierają się na strachu danej osoby strach i negatywne emocje to ich siła z tąd tzw skutki uboczne.

Pamiętajmy więc: gdy odczuwamy zgubne skutki praktyk OOBE itp należy udać się na modlitwę uwolnienia do ks. egzorcysty, albo do grupy Odnowa w Duchu św., a wcześniej wyspowiadać się z grzechu okultyzmu i wyrzec się tych technik.

To wyjaśnia że jest to celowa praktyka kościoła w celu zastraszenia ludzi, po prostu kościół chce mieć monopol na takie praktyki "okultystyczne" bo czym jest egzorcyzm?

Czy nie uważasz że jest akurat odwrotnie to kościół zniewala dusze?

"Jeden jest Bóg jeden też pośrednik między bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"

więc czemu wspominają o modlitwie do Marii? czy kult ten nie został ustanowiony przez człowieka na soborze w Efezie w 431roku? gdzie została przemianowana z matki Chrystusa na matkę boską czy to nie w Efezie czczono Boginie czy tam demona Isztar? (również dziewica, królowa nieba, bogini matka itd)
i Archanioła czy ten anioł nie może być złym duchem tą modlitwe też wprowadził człowiek.
to niejest kontakt z istotami "duchowymi"?

Pt gru 11, 2015 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
paniczdomi napisał(a):
Tomek, przestań ludziom wciskać takie rzeczy proszę, sam też warto żebyś co nieco doczytał, najlepiej tutaj: http://egzorcyzmy.katolik.pl/zgubne-sku ... podobnych/

Sprawdzone info. Zbadali to amerykańscy naukowcy. Podany link zawiera obiektywną prawdę, a każdy kto uważa inaczej jest niedouczony :wink:

Pt gru 11, 2015 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tom8 napisał(a):
po prostu kościół chce mieć monopol na takie praktyki "okultystyczne" bo czym jest egzorcyzm?

jeśli uważasz Boga za taki sam byt jak szatana - to faktycznie można by uznać ze egzorcyzm to praktyka okultystyczna - czyli odwołanie do jakiejś tajnej nadprzyrodzonej mocy, celem uzyskania realnych efektów
z punktu widzenia wiary natomiast Bóg sam domaga się 'monopolu' na naszą wiarę - co wyraźnie i nie raz zaznacza.

Cytuj:
Czy nie uważasz że jest akurat odwrotnie to kościół zniewala dusze?

nie uważam :) jednakże stan opętanych przed egzorcyzmem, a po egzorcyzmie nie wygląda tak samo, więc egzorcyzm nie zniewala duszy tak jak opętanie

Cytuj:
"Jeden jest Bóg jeden też pośrednik między bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
więc czemu wspominają o modlitwie do Marii? czy kult ten nie został ustanowiony przez człowieka na soborze w Efezie w 431roku? gdzie została przemianowana z matki Chrystusa na matkę boską czy to nie w Efezie czczono Boginie czy tam demona Isztar? (również dziewica, królowa nieba, bogini matka itd)
i Archanioła czy ten anioł nie może być złym duchem tą modlitwe też wprowadził człowiek.
to niejest kontakt z istotami "duchowymi"?

off-top to raz, a dwa że brednie :) już nie raz było na forum odpowiadane na ten bzdurny zarzut, tu masz dosyć szczegółowo:
http://analizy.biz/marek1962/km4.pdf

Pt gru 11, 2015 5:15 pm
Zobacz profil WWW