Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 04, 2020 11:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Dlaczego usunięto tę wiedzę? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego usunięto tę wiedzę?
Oktavianus7 napisał(a):
(Biblia Tysiąclecia Ew. Św. Jana 3:3-14)

3) "W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego"
(7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
(8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.

Żeby narodzić się powtórnie, nie trzeba umierać.
Takie "powtórne narodzenie " może mieć miejsce w każdej chwili aktualnego życia.
To po prostu zmiana myślenia w danej chwili.
To innymi słowami nawrócenie. Nawrócenie i skierowanie swoich myśli na Boga, jako na Źródło życia i wszelkiego istnienia.
Cytuj:
Ewangelia św. Jana 8:33-35, Biblia Tysiąclecia

(33) Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie?
(34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.
(35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze

Oto potwierdzenie konieczności nawrócenia w danym, konkretnym momencie obecnego życia.
Cytuj:
Św. Grzegorz (notabene jeden z ... Ojców Kościoła):

"Absolutnie koniecznym jest, aby dusza została uzdrowiona i oczyszczona, a jeśli nie stanie się to za jej życia na Ziemi ,musi się dokonać w przyszłych wcieleniach."

Bezpośrednio, nie "owijając w bawełnę" - "walił" prosto z mostu.

Św. Augustyn (także Ojciec Kościoła):

"Powiedz mi Panie, (...), powiedz, czy niemowlęctwo nie nastąpiło po jakimś innym okresie życia, który był przed nim? Czy był to ten okres, który spędziłem w łonie mej matki? (...), a co było znów przed życiem. O Boże, moja radości, czy byłem gdzieś lub w jakimś ciele? Nikt nie potrafi mi tego powiedzieć, ani ojciec, ani matka, ani doświadczenia innych, ani moja pamięć."

Te wypowiedzi świadczą o braku wiedzy na dany temat, o zastanawianiu się tych osób na ten temat.
Gdzie byłem zanim się urodziłem?
Tak oni myśleli i tak myśli każdy z nas. Nic w tym dziwnego, że każdy nad tym się zastanawia.
Pomyślimy, pogadamy i stwierdzimy, że i tak nic nie wiemy.

Cz gru 10, 2015 6:18 am
Milczek
Milczek

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Octavianus7 napisał(a):
Biblia nie tyle była fałszowana, co odpowiednio ... "modyfikowana" na przestrzeni wieków. Wiele elementów zostało z niej usuniętych, inne dodane w wiekach późniejszych

Sam jestem ciekaw, które konkretnie fragmenty masz na myśli. Jeszcze bardziej jestem ciekaw, na jakiej podstawie wysnuwasz takie teorie. Jeśli coś w niej było, a zostało usunięte, to co konkretnie? Jeśli tego nie wiesz, to czy oznacza to, że nie ma źródeł na które możesz się powołać, żeby wskazać usunięte fragmenty? Jeśli nie ma takich źródeł, to na jakiej podstawie twierdzisz, że te fragmenty były?

Jeśli nie podoba ci się przesłanie Biblii i uważasz, że czegoś w niej brakuje, to nie jest to powód by twierdzić od razu, że coś z niej usunięto. Osobiście wiele razy słyszałem o tym, że coś takiego miało miejsce, ale nikt z moich rozmówców nie potrafił tego uargumentować, przy czym ja też nie znalazłem sensownych informacji na ten temat (choć faktem jest, że nie poświęciłem zbyt wiele czasu na ich szukanie).

So gru 12, 2015 1:06 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Octavianus7 napisał(a):
Drogi Jockey, jak mam przytoczyć materiały o reinkarnacji w Biblii, skoro ... zostały już z niej usunięte - przecież to nielogiczne i w ogóle nie trzyma się kupy.

Fenomenalne. Oznacza to, że rzeczywiście uważasz, że czegoś brakuje w Biblii i twierdzisz na tej podstawie, że coś zostało z niej usunięte.

Pisma tzw. 'Ojców Kościoła' nie mają tutaj nic do rzeczy. Ich pisma, to interpretacje Biblii. Nie muszą one mieć nic wspólnego z tekstem źródłowym, co z resztą ma odzwierciedlenie w tym, że w ich tekstach znajdują się pewne rzeczy, w które katolicy dzisiaj nie wierzą - bo to były zwyczajne interpretacje, najwyraźniej uznane za błędne.

Nie wiem, czy czytałeś kiedyś jakieś publikacje Świadków Jehowy. To co ty mówisz w tym temacie, można by porównać do tego, gdybym ja powiedział: "Z Biblii usunięto informację o tym, że w 1914 roku Chrystus zaczął panować!" Ty spytałbyś skąd o tym wiem, a ja bym powiedział: "Przecież w Strażnicy są bezsprzeczne dowody na to, że zaczął królować w roku 1914, więc to oczywiste, że w Biblii musiało znajdować się mnóstwo fragmentów, które zawierały tą datę, lecz zostały usunięte!".

Absurd? Owszem. A żeby było ciekawiej, to piszę to jako jeszcze Świadek Jehowy.

So gru 12, 2015 1:15 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
W książce telefonicznej też nie ma informacji o reinkarnacji - chyba też ją z niej usunęli. :-D

N gru 13, 2015 12:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
W książce telefonicznej też nie ma informacji o reinkarnacji - chyba też ją z niej usunęli. :-D

:D :D :D

Obrazek

N gru 13, 2015 1:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oj dlaczego tak agresywnie.
Są ogólnie dostępne informacje na temat pism uznanych za fałszywe podczas reform kościoła katolickiego w roku 1546.

"
The Pseudepigraphal books are "false writings." They are a collection of early Jewish and "Christian" writings composed between 200 BC and AD 200. However, they, too, were known and were never considered scripture. A list of these would be the Epistle of Barnabas, The First Epistle of Clement to the Corinthians, The Second Epistle of Clement to the Corinthians, The letter of the Smyrnaeans or the Martyrdom of Polycarp, The Shepherd of Hermas, The Book of Enoch, The Gospel of Thomas (AD 140-170), The Psalms of Solomon, The Odes of Solomon, The Testaments of the Twelve Patriarchs, Second Baruch, Third Baruch, The Books of Adam and Eve.

The Deuterocanonical (apocrypha) books are those books that were included in the Greek Septuagint (LXX) but not included in the Hebrew Bible. The recognized deuterocanonical books are First Esdras (150-100 BC), Second Esdras (AD 100), Tobit (200 BC), Judith (150 BC), the Additions to Esther (140-130 BC), the Wisdom of Solomon (30 BC), Ecclesiasticus (Sirach) (132 BC), Barach (150-50 BC), The Letter of Jeremiah (300-100 BC), Susanna (200-0 BC), Bel and the Dragon (100 BC), the Additions to Daniel (Prayer of Azariah) (200-0 BC), the Prayer of Manassesh (100-0 BC), First Maccabees (110 BC), and Second Maccabees (110-170 BC).1
"

Usunieto je rożnych względów np:
1. brak apostolskiego lub proroczego autorstwa (autor nieznany)
2. did not claim to be the Word of God - nie wiem jak to przetłumaczyć z zensem
3. Pisma zawierające niebiblijne koncepty (prayer for the dead in 2 Macc. 12:45-46)
4. Pisma nie pokrywajace sie z historią (brak odniesienia do jakichkolwiek dziejów).

Temat do dzisiaj mocno kontrowersyjny. Tutaj nie chodziło o fałszowanie istniejących juz pism ale o ich kompletne odrzucenie.
Fałszerstwo wesrów biblijnych jest mocno zakazane w samym pismie świetym wiec mam nadzieje ze zaden śmiertelnik sie tego nie podjął.

Mam nadzieje ze o to pytał orginalny poster.

Pozdrawiam was serdecznie wszystkich i błagam nie pytajcie mnie o żródła.Jest ich dużo częsc niezbyt wiarygodna częśc całkiem solidna.
Chciałbym żebyście przestali to wymądrzanie się wzajemne a zaczeli prowadzic normalne ciekawe dialogi, bez obrazania, poniżania kpin itp..

Wt gru 29, 2015 1:57 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Mam nadzieje ze o to pytał orginalny poster.

Nie jest trudno to sprawdzić. Wystarczy wejść w pierwszy post:
Jestem ciekaw, dlaczego w 325 r. cesarz Konstantyn Wielki (zapewne za sprawą swej matki Heleny), usunął z Pisma Świętego te fragmenty, które mówiły o inkarnacji duszy.
viewtopic.php?f=12&t=26210
Hades napisał(a):
Chciałbym żebyście przestali to wymądrzanie się wzajemne a zaczeli prowadzic normalne ciekawe dialogi, bez obrazania, poniżania kpin itp..

Przeczytałaś cały wątek? Wątpię.
Hades napisał(a):
Są ogólnie dostępne informacje na temat pism uznanych za fałszywe podczas reform kościoła katolickiego w roku 1546.

Uznano za fałszywe, więc wszystko jest jasne i nie są to fragmenty Biblii, co sugerował założyciel wątku i każdy przeciwnik chrześcijaństwa.

Wt gru 29, 2015 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Fałszerstwo wesrów biblijnych jest mocno zakazane w samym pismie świetym wiec mam nadzieje ze zaden śmiertelnik sie tego nie podjął.
Podjal, podjal... Wiemy, ze ludzie szydzili z chrzescijanskich falszerstw, nad tym faktem ubolewa chociazby Dioniozy z Koryntu czy Orygenes.

Wt gru 29, 2015 2:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
Podjal, podjal... Wiemy, ze ludzie szydzili z chrzescijanskich falszerstw, nad tym faktem ubolewa chociazby Dioniozy z Koryntu czy Orygenes.

tak, podjął ... dienicy stwierdzając autorytatywnie bez podania źródeł :? Bo link do swojego posta nie stanowi źródła.

Wt gru 29, 2015 2:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Taak, dienicy autorytatywnie stwierdzil, ze niebo jest niebieskie i nie podal zrodla. Ty bys nie rozpoznala zrodla nawet jakby wyskoczylo z krzakow i kopnelo cie w dupe.
Napisalem o dobrze znanych faktach i podlinkowalem do calej wypowiedzi, jaki sens bylby by w kolko przepisywac ten sam post?
Swoja droga zrodla podalem.

Wt gru 29, 2015 3:10 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4