Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:20 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dlaczego usunięto tę wiedzę? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego usunięto tę wiedzę?
Coś mnie sie widzi ze z powodu kłamstwa założycielskiego temat kieruje sie do niebytu a raczej bytu w koszu gdzie miejsce na takie paszkwile

Pn gru 07, 2015 9:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oj, Octavianus... Okres "ogórkowy" to jeszcze nie teraz, nie trzeba od razu aż tak:

Obrazek

Obrazek

Pn gru 07, 2015 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mimo iż wszelkie przesłanki historyczne przeczą tezie o rzekomym fałszowaniu Pisma Świętego, proponuję zrobić eksperyment myślowy i rozważyć, jakie działania trzeba by podjąć by sfałszować Nowy Testament?
Czy wystarczyło by sporządzić fałszywy tekst i puścić go w obieg? Chyba nie.
Fałszerstwo napotkałoby szereg trudności nie do pokonania – przede wszystkim było w obiegu zbyt dużo kopii Nowego Testamentu, powstałych w wiekach wcześniejszych. Mimo iż do naszych czasów dotrwała znikoma część (były przeważnie sporządzane na tanich papirusach) to nawet dziś dysponujemy olbrzymią liczbą fragmentów pochodzących sprzed ery Konstantyna Wielkiego; mamy nadto pochodzący z II wieku Kodeks Chestera Beatty, zawierający prawie cały Nowy Testament. Nie koniec na tym – w licznych pismach „Ojców Kościoła” z pierwszych trzech wieków jest tyle biblijnych cytatów, że pozwalają one na zrekonstruowanie całości tekstu!
Fałszerstwo musiałoby się wiązać z przechwyceniem i sfałszowaniem setek (czy raczej tysięcy ) kopii, rozproszonych po całym świecie, a także przepisaniu setek tekstów chrześcijańskich z pierwszych trzech wieków, w których cytowano pisma kanoniczne.
Warto też zwrócić uwagę, iż biskupi – zarówno ci zgromadzeni na Soborze w Nicei, jak i Ci, którzy w nim nie uczestniczyli - nie byli ludźmi bojaźliwymi – przeciwnie, wyszli zwycięsko z prześladowań. Myśl, iż przyzwoliliby na zupełną zmianę treści Nowego Testamentu wydaje mi się absurdalna. Jeszcze większym absurdem jest sądzenie, iż mogłoby się to odbyć bez śladów w piśmiennictwie chrześcijańskim, bez jednego choćby protestu.

Pn gru 07, 2015 11:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Może trochę statystyki w uzupełnieniu jakże słusznej wypowiedzi Barney`a.

Dzięki wielkiej liczbie manuskryptów można ocenić tekst NT. Jeżeli uwzględnimy tylko kopie greckojęzyczne, mamy około 5656 kompletnych lub częściowych rękopisów, kopiowanych ręcznie począwszy od II wieku aż do XV włącznie. Wiemy obecnie o 5686 kopiach manuskryptów w języku greckim jeżeli dodamy do tej liczby ponad 10 000 manuskryptów łacińskiej Wulgaty i co najmniej 9300 innych wczesnych manuskryptów, mamy ok. 25 000 kopii NT.

Nie ma żadnego innego pisma starożytnego które mogłoby się poszczycić taką wielką liczbą kopii oryginału.

Iliada Homera (druga na liście ) ma tylko 643 kopie manuskryptów oryginalnych, a najstarszy zachowany egzemplarz pochodzi z XIII wieku.

Konkrety odnośnie NT:
Manuskrypty NT dostępne dziś
1. Greckie: 5686
Unicjały-307
minuskuły-2860
lekcjonarze-2410
papirusy-109

2. Inne języki: 19 284
łacińska Wulgata-ponad 10 000
etiopskie - ponad 2000
słowiańskie-4101
ormiańskie-2587
syryjska Paszitta-ponad 350
bohairyckie-100
arabskie-75
starołacińskie-50
anglosaskie-7
gockie-6
sogdyjskie-3
starorosyjskie-2
perskie-2
frankijskie-1

Ogólna liczba manuskryptów NT ponad 24 970

No to spróbuj Octavianus7 je wszystkie sfałszować. :mrgreen:

Wt gru 08, 2015 12:58 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Mimo iż wszelkie przesłanki historyczne przeczą tezie o rzekomym fałszowaniu Pisma Świętego, proponuję zrobić eksperyment myślowy i rozważyć, jakie działania trzeba by podjąć by sfałszować Nowy Testament?
Czy wystarczyło by sporządzić fałszywy tekst i puścić go w obieg? Chyba nie.
...

Tak, tylko zauważ proszę, że napisać można wszystko - czego dowodem jest mój, tak bardzo obsobaczony temat. Zresztą nie można twierdzić że nie ma żadnych dowodów reinkarnacji we wczesnochrześcijańskim kościele. Oczywiście, może nie było to powszechne (nigdy nie jest, ludzka natura zawsze będzie nas prowadzić w stronę materializmu religijnego - misteriów, kultów itp. itd. - i jednak nerwy co poniektórych forumowiczów niewiele tu wyjaśniają ani dodają). Jednak to nie to jest najważniejsze (choć kluczowe, w przypadku, gdy chcemy zjednoczyć ludzi w kwestii jakiegoś celu - czy to religijnego, czy politycznego, zawsze wówczas potrzebne są widoczne, misteria siły i zjednoczenia przeciwko (czy wobec), innych, np. tych niewierzących w naszą doktrynę religijno-polityczną - to jest proces który powtarza się od wieków i zawsze wygląda tak samo).

Wiem że nie zostanę zrozumiany, a będę potęgował jeszcze większą nerwowość i złość, która skumuluje się przeciwko mnie (choć nie wiem doprawdy dlaczego?), ale chciałbym, aby przynajmniej część z obecnych na tym forum, zdała sobie sprawę, że "zbawienie" i "zmartwychwstanie" (jak określa to Małgosia), nie polega na zbiorowym oddawaniu się wierze w danego Boga, który jest jedyny i niepowtarzalny, bo tak kiedyś, gdzieś ktoś napisał i nazwano to "natchnieniem" (dobrze, ja nie będę z tym polemizował, ale idąc tym tokiem rozumowania, to gdybym tylko przekonał do "swojej doktryny religijnej" - pisze w cudzysłowie, kilka osób, które to następnie przekonałyby kolejne i kolejne - to czyż ... nie stałbym się natchnionym przez Boga prorokiem? Miałbym gotowych do poświęcenia się za mnie ludzi, którzy naprawdę wierzyliby w to - że to ja jestem tym "objawionym" przez Stwórcę "Mesjaszem" lub "prawodawcą religijnym" (przykład Mahometa choć nie tylko, wystarczy spojrzeć na działania przywódców ISIS). Stworzyłbym organizację, za którą poszłyby tysiące mych zwolenników/wyznawców - byłbym ... Bogiem (oczywiście znów w przenośni).

Nie piszę tego, by potęgować złość, lecz by uświadomić (jak sądzę), większości tego forum, która (tak jak ja), wychowała się w religii i tradycji chrześcijańskiej i na swój sposób - (niestety, inaczej nie potrafię szanować chrześcijaństwa, gdyż ... ja już wiem jak wygląda "życie po życiu" i żadne doktryny ani religie nie są mi do tego potrzebne), szanuję tę religię (nie dokonałem aktu apostazji i zapewne nigdy tego nie zrobię, gdyż nie uważam tego za konieczne - mam bowiem szacunek dla instytucji szczególnie polskiego Kościoła Katolickiego, głownie ze względu na charakter, jaki przyjął on podczas najtrudniejszych lat naszej historii - zaborów, powstań, okupacji czy lat komuny).

Jednak ja nie muszę (tak jak Jaruzelski czy bodajże Kiszczak), w obliczu śmierci przyjmować komunii, czy spowiadać się - wystarczy mi tylko ... aby ludzie, z którymi przez lata obcowałem, wybaczyli mi wszystko (mój trudny charakter i dość dominującą naturę, którą niekiedy potrafię wyprowadzać innych ludzi z równowagi). Nie wiem skąd się to u mnie wzięło, od maleńkości byłem jakiś ... inny, najpierw przypomniałem sobie traumatyczne wydarzenia z poprzedniego życia (których oczywiście przez długie lata, nie potrafiłem wyjaśnić, ani nawet prawidłowo zdiagnozować - stało się to dopiero po ... śmierci mego ojca). Moja natura też jest (nie wiem jak to określić) - "nie z tego świata", nie potrafię bowiem gładko wejść w ciasny gorset, sztywnych religijnych doktryn i nakazów - nie umiem.

Powiem więcej, im bardziej odkrywam świat duchowy (tak to nazwijmy), tym bardziej dochodzę do przekonania, że ta "gra" zaczyna mnie nudzić (a jednocześnie ... wciąż mnie fascynuje, np. niesamowita moc naszych umysłów, to że w każdym momencie możemy skontaktować się z Bogiem, "Aniołami" i poprosić ich o wsparcie, lub ... tak dostroić rzeczywistość, by podlegała naszym wyobrażeniom). I tutaj Małgosia, która stawia mi zarzut, że uważam się za Boga, jest w pewien sposób prawdziwe i prawidłowe. Małgosiu - skąd niby człowiek posiadałby tak wielką moc, moc kreacji, moc stworzenia rzeczy materialnych i niematerialnych (którą nie tylko ja posiadam, lecz posiadamy ją my Wszyscy), gdybyśmy właśnie nie byli Boskością, gdybyśmy nie byli częścią Boga. Naszym celem jest Rozwój, poprzez doświadczenia wyniesione z poszczególnych etapów tej gry (zwanej życiem), mamy neutralizować negatywizm i dążyć ku ponownemu Zjednoczeniu, ze Źródłem z którego pochodzimy (bez początku i bez końca).

Nie miejcie do mnie żalu, za to co napisałem (choć zapewne jeszcze wiele wyleje się tu potoków złości na mój temat) - może nie powinienem zakładać tego tematu - wybaczcie, zrobiłem to trochę z ciekawości a trochę z nudów. Nie wiedziałem że spowoduję tym taką lawinę.

Pozdrawiam raz jeszcze.

Wt gru 08, 2015 1:16 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Octavianus7 napisał(a):
Tak, tylko zauważ proszę, że napisać można wszystko

Kolejny raz sam niechcący przyznałeś, że Twoje wypociny to zwyczajny paszkwil.
Octavianus7 napisał(a):
Wiem że nie zostanę zrozumiany, a będę potęgował jeszcze większą nerwowość i złość, która skumuluje się przeciwko mnie

Jaka nerwowość? Jaka złość? Jedynie politowanie dla bezmyślności w świetle dowodow przedstawionych przez Barneya popartych uzupełnieniem Gregora. Wprawdzie dziwie się, że chce im sie cokolwiek Ci udowadniać. Liczą na to że przemyslisz i zrozumiesz, że nie masz racji? W sumie, pewnie ani jeden ani drugi nie robią tego dla Ciebie, tylko dla zdezorientowanych Twoimi paszkwilami gości, którzy często są bardzo młodymi ludźmi.
Octavianus7 napisał(a):
Jednak ja nie muszę (tak jak Jaruzelski czy bodajże Kiszczak), w obliczu śmierci przyjmować komunii, czy spowiadać się

Oni też nie musieli.
Octavianus7 napisał(a):
Nie wiem skąd się to u mnie wzięło, od maleńkości byłem jakiś ... inny, najpierw przypomniałem sobie traumatyczne wydarzenia z poprzedniego życi

Pewnie byłeś nędznym robaczkiem, ale na Twoje nieszczęście nie trafiłes do buddystów i zostałeś rozdeptany ciężkim buciorem :D.
Octavianus7 napisał(a):
Moja natura też jest (nie wiem jak to określić) - "nie z tego świata", nie potrafię bowiem gładko wejść w ciasny gorset, sztywnych religijnych doktryn i nakazów - nie umiem.

Jestes kosmitą? :D
Octavianus7 napisał(a):
Małgosiu - skąd niby człowiek posiadałby tak wielką moc, moc kreacji, moc stworzenia rzeczy materialnych i niematerialnych (którą nie tylko ja posiadam, lecz posiadamy ją my Wszyscy), gdybyśmy właśnie nie byli Boskością, gdybyśmy nie byli częścią Boga

No tu troche logicznego myslenia, więc odpowiem. Ano stąd, że Bóg stworzył świat jakby niedokończony i polecił człowiekowi "opiekowanie sie " nim dając rozum, aby robił to mądrze. Jak człowiek uzywa rozumu, widac w otaczającym nas świecie.
Octavianus7 napisał(a):
Nie miejcie do mnie żalu, za to co napisałem (choć zapewne jeszcze wiele wyleje się tu potoków złości na mój temat) - może nie powinienem zakładać tego tematu - wybaczcie, zrobiłem to trochę z ciekawości a trochę z nudów. Nie wiedziałem że spowoduję tym taką lawinę.

Raczej to była prowokacja, bo nie przedstawiłeś żadnych dowodów dla swojej "koncepcji", a jedynie swoje własne "proroctwa"/zwidy (cos tam podałeś z magii, zdaje się).

Wt gru 08, 2015 1:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Octavianus7 napisał(a):

Ja tam żalu nie mam. :)

Ale tak widzę jakieś wymieszanie chrześcijaństwa z hinduizmem. Jednak jedno do drugiego stoi w zdecydowanej opozycji.

Chrześcijaństwo uświadamia człowiekowi jego indywidualną odpowiedzialność przed Bogiem wg słów z Hebr. 9.27: A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd.

W hinduizmie co najwyżej odpowiadasz przed sobą. Nie dałeś rady w tym życiu? Nie martw się, masz szansę się poprawić w następnym i następnym.
To po prostu ucieczka przed prawdziwą odpowiedzialnością.
Jezus wziął na siebie tą odpowiedzialność i zaoferował nam życie wieczne, a nie kolejne wcielenia.
Dobra Nowina o zbawieniu jest prosta, ale i tak niewielu ją przyjmuje.

Wt gru 08, 2015 1:40 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Ja tam żalu nie mam. :)
Ale tak widzę jakieś wymieszanie chrześcijaństwa z hinduizmem. Jednak jedno do drugiego stoi w zdecydowanej opozycji.

Nie wyznaję żadnej religii, o hinduizmie czy buddyzmie nie wspominając - przyznam się że nawet nie bardzo wiem o czym te religie są, gdyż nigdy mnie nie pociągały. Chrześcijaństwo odpowiada na wystarczająco dużo pytań i naprawdę można by je z powrotem zwrócić ku duchowości o której piszę, ale czy wówczas byłoby popularne, czy przyciągnęłoby nowych wyznawców - śmiem wątpić, gdyż ludzie jednak lubią kultowość i materialistyczną religijność (zauważcie jak spadła religijność ludzi w Europie, po Soborze Watykańskim II - gdy Kościół "otworzył" się na inne wyznania i dążył do pojednania z tymi religiami - jednak ludzie lubią mieć wyznaczone twarde granice, wiedzieć gdzie jest dobro (i jak mają postępować), a gdzie zaczyna się zło (i czego należy unikać). Dzisiejszy Kościół, niestety już coraz rzadziej o tym mówi, stawiając wszystko na niezrozumiały dla większości wiernych ekumenizm (rozumiany również w kategoriach jedności z Islamem, Buddyzmem etc.).

Wt gru 08, 2015 2:00 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Pewnie byłeś nędznym robaczkiem, ale na Twoje nieszczęście nie trafiłes do buddystów i zostałeś rozdeptany ciężkim buciorem :D.

Dobre :-D :D

Wt gru 08, 2015 2:07 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cokolwiek byś nie napisał na ten temat, to musi wyjść z tego taki wniosek:
Np ja - niejaka JolaSz urodziła się w .... i umrze w .... .
Od dnia swoich urodzin, do dnia swojej śmierci jest tylko jedną osobą.
Jak każdy z nas i Ty też, urodziła się i umrze. Nigdy więcej nie pojawi się na świecie taka sama osoba JolaSz.
Przynajmniej w takim sensie życie jest tylko jedno.
Czy są inne aspekty życia? Tego nie wiemy. Nie jest nam dana taka wiedza i widocznie Stwórca uznał, że nie powinniśmy jej mieć.

Dzięki temu, że nie mamy żadnej innej wiedzy, możemy np doświadczyć bycia miłosiernym. Gdyśmy uznali, że jak ktoś leży na ulicy, to niech sobie tak ma, bo pewnie na to sobie zasłużył, to nie bylibyśmy miłosiernymi. A nie będąc miłosiernym, sami byśmy na miłosierdzie nie zasłużyli.

Pan nam powiedział, że każdemu daje ileś talentów i nie możemy kogoś oskarżać o to, że ma ich mało, tylko takiemu co ma mało, mamy pomóc.

Pan powiedział, że mamy nieść swój krzyż i widocznie wiedział, co mówi.

No cóż, ale mnie kiedyś swego czasu łatwiej było dźwignąć swój krzyż, jak sobie pomyślałam, że widocznie na niego sobie zasłużyłam.
Też chciałam się usprawiedliwiać, że byłam dobra, a tu taki krzyż, wiec chyba kiedyś indziej na niego zasłużyłam.

Ale już wydoroślałam i się nie oszukuję.
Mam co mam i koniec kropka.

Poza tym i tak liczy się w życiu tylko ten aktualny moment życia.
Nie można myśleć tak, że jak teraz czegoś nie zrobiłam, to zrobię to w innym życiu, jak sie ponownie urodzę - to jest błędne myślenie.

A także sens naszego życia, to dotarcie do Boga, do jego kochającego Serca, a nie ciągłe wchodzenie w związki i ciągłe doświadczanie ziemskiego życia.
Mamy się zbawić, czyli odnaleźć Boga- "bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi ... "

Wt gru 08, 2015 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Octavianus7
przejrzałem sobie Twojego bloga - i zaciekawiło mnie że z taką pewnością relacjonujesz historię ludzkości np. Chin w XII wieku BC...
tu jakoś nie masz wątpliwości - choć źródła na ten temat są mizerne (a jeśli opierasz się na channelingu to jeszcze gorzej, a niestety tak to wygląda) - a w sprawach duuuużo młodszych i lepiej udokumentowanych szukasz fałszerstw ...

Wt gru 08, 2015 2:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):
@Octavianus7
przejrzałem sobie Twojego bloga - i zaciekawiło mnie że z taką pewnością relacjonujesz historię ludzkości np. Chin w XII wieku BC...
tu jakoś nie masz wątpliwości - choć źródła na ten temat są mizerne (a jeśli opierasz się na channelingu to jeszcze gorzej, a niestety tak to wygląda) - a w sprawach duuuużo młodszych i lepiej udokumentowanych szukasz fałszerstw ...

Widzisz..., Otavianus7 to pisarz science fiction (czyt. szajs fiksac(ja) :)), który mając swój rozum za doskonały, uwierzył w swoją tfórczość i uznał ją za niepodważalny fakt.

Wt gru 08, 2015 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
no cóż poczytałem dalej i jest wprost:
Cytuj:
Zapytacie skąd u mnie taka wiedza dotycząca początków Wszechświata, powstania cywilizacji nie tylko tych mało znanych ziemskich - jak atlantydzka, czy ujghurska, wielkiej cywilizacji Mu, cywilizacji Gor, czy Yu, wreszcie pierwszych cywilizacji doliny Indusu. (...)nie piszę tego od siebie, bazuję bowiem na olbrzymiej dokumentacji, złożonej zarówno z opracowań bazujących na urywkach z channelingu z istotami z innych światów (o wiele potężniejszych od naszego, wyprzedzających naszą cywilizację o miliony lat, ziemskich lat, bowiem nie wszędzie czas płynie tak samu jak w naszym świecie), jak również dysponuję autentycznymi rozmowami channelingu wielu osób, niekiedy dość znanych osób, ale nie teraz o tym.

no to o czym mu to gadamy... ;)

Wt gru 08, 2015 3:49 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Powiem tak. Albo będą fakty, albo kłódeczka. O urojeniach dyskusji nie będzie.

Wt gru 08, 2015 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Powiem tak. Albo będą fakty, albo kłódeczka. O urojeniach dyskusji nie będzie.

Jakie fakty? Tek de Cart przytoczył te "fakty" z blogu Octavianusa7. :D

Wt gru 08, 2015 6:02 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona