Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 11, 2020 4:55 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ateizm, a praktykowanie wiary. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ateizm, a praktykowanie wiary.
Cytuj:
Ale w wierze w co?
I na jakich zasadach: Twoich?

W wierze w istnienie Boga.

Nie na moich zasadach, prosiłem o cokolwiek, ogólnie.
Później ktoś poradził mi, żebym poprosił o coś konkretnego, ale to znacznie później.

Ani jedno, ani drugie nie zdało egzaminu :)

Cytuj:
no to pozwól, że przytoczę dalszy fragment listu Jakuba w kontekście proszenia [Jak.1.6-7]:
6.Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej.
7. Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma.

Wtedy tak prosiłem, dzisiaj już nie jestem w stanie, nie wątpić.

Cz sty 07, 2016 9:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Wtedy tak prosiłem, dzisiaj już nie jestem w stanie, nie wątpić.

No cóż - nie znam tego co ukryte w Twoim sercu. To widzi tylko Bóg.

Może czasem wystarczy proste: "Jezu pomóż."
Resztę zostaw Jemu.

Cz sty 07, 2016 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cóż, pozostało mi z tym żyć ;)

Cz sty 07, 2016 9:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaratusztrianizm, a Judaizm
Ostatnio wyczytałem coś takiego:
Cytuj:
Niektórzy się łudzą, że można „zmyć” Chrzest Święty…
Chrzest jest wydarzeniem, którego nie da się wymazać z historii życia człowieka. Wyciska on bowiem niezatarte piętno na duszy. Nie można w żaden sposób się go pozbyć i będzie nas oskarżać na Sądzie Bożym. Osoby ochrzczone będą cierpieć w piekle lub w czyśćcu znacznie bardziej, a spośród nich najwięcej katolicy, bo należeli do jedynego prawdziwego Kościoła i mieli dostęp do wszystkich łask i świętych sakramentów.

http://www.piotrskarga.pl/dlaczego-zapi ... 836,p.html

Jak mogę się uwolnić od chrztu ? Ja może nie chciałem być chrzczony, stało się to wbrew mojej woli. Jakim prawem mam w piekle cierpieć bardziej ?
Mojemu "większemu" cierpieniu będzie winny ksiądz, który mnie ochrzcił, oraz rodzice, że mu na to pozwolili. Oni zostaną za to ukarani ? Naruszyli moją wolną wolę, wszyscy. Nade wszystko ksiądz, bo udzielił sakramentu, wbrew woli chrzczonego.
Czyżby absurd ?

Śr sty 13, 2016 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
czytać nie umiesz? nie można cofnąć chrztu ani go 'zniwelować' w żaden sposób, ksiądz udziela tego sakramentu na życzenie rodziców i na ich odpowiedzialność, bo to rodzicie PRZYRZEKAJĄ wychować w wierze dziecko.

a czy Ty będziesz cierpiał bardziej czy mniej to już inna sprawa - i w sumie to od Ciebie zależy. Możesz przecież pragnąć nieba! Więc tego pragnij i do tego dąż. Nawet niewierzący może czynić dobro i o dobro zabiegać.

Śr sty 13, 2016 11:38 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
a czy Ty będziesz cierpiał bardziej czy mniej to już inna sprawa - i w sumie to od Ciebie zależy. Możesz przecież pragnąć nieba! Więc tego pragnij i do tego dąż. Nawet niewierzący może czynić dobro i o dobro zabiegać.

Jeżeli chodzi o dobro, jestem jak najbardziej za.
Jeżeli chodzi o wiarę w istnienie Boga, nie widzę szans. Chyba, że mi się objawi i powie, że chrześcijaństwo to właśnie "ta" religia, którą trzeba podążać.

Cytuj:
i wracając do tematu wątku:
jakbyś czytał ze zrozumieniem Pismo Święte to byś zauważył że pierwotna wiara (którą mieli Adam i Ewa) nie przetrwała. Ludzie obciążeni grzechem pierworodnym wymyślili sobie własnych bożków a o Bogu zapomnieli. Stąd też objawienie Abrahamowi, uformowanie Izraela a w końcu przyjście Zbawiciela.

Coś trzeba było wymyślić, żeby poprzeć tezę Abrahama.
PS: Tak jak ktoś mówił wcześniej, takich "objawień" jest wiele, każdy uważa, że "jego" jest tym właściwym. Ty się niczym w tym aspekcie od innowierców nie różnisz. Twierdzisz, że twoja religia jest prawdziwa, bo ...(tu wstaw subiektywne opisy z Biblii).

PS: Równie dobrze można powiedzieć, że to objawienie Abrahama to jedne z tych, które mówi o fałszywym Bogu, a jakieś inne jest prawdziwe. Zresztą, spytaj się głęboko wierzącego Muzułmanina, czy Żyda co sądzi o Chrześcijaństwie ;)

Śr sty 13, 2016 11:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
czytać nie umiesz? nie można cofnąć chrztu ani go 'zniwelować' w żaden sposób, ksiądz udziela tego sakramentu na życzenie rodziców i na ich odpowiedzialność, bo to rodzicie PRZYRZEKAJĄ wychować w wierze dziecko.

Toż to zamach na wolną wolę.
Skoro dziecka nie trzeba się pytać czy chce być ochrzczone - i nie trzeba mówić mu jakie będą tego konsekwencje. W takim razie do Komunii św., Bierzmowania i Ślubów Zakonnych też można zmusić i będą one ważne ?

Śr sty 13, 2016 12:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Skoro dziecka nie trzeba się pytać czy chce być ochrzczone - i nie trzeba mówić mu jakie będą tego konsekwencje.

podaj rodziców do sądu... że Cię ochrzcili wbrew Twojej woli, szczepili wbrew Twojej woli, nauczyli polskiego wbrew Twojej woli, kazali sprzątać po sobie wbrew Twojej woli i jeszcze wiele innych wbrew Twojej woli... nie widzisz że brniesz w głupotę?

Śluby zakonne, bierzmowanie, małżeństwo czy kapłaństwo robisz już 'na własny rachunek', więc tu nie ma zmuszania tylko wolna Twoja wola. W sakramencie chrztu dziecka brana jest pod uwagę wolna wola jego rodziców.

Śr sty 13, 2016 1:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
PS: Tak jak ktoś mówił wcześniej, takich "objawień" jest wiele, każdy uważa, że "jego" jest tym właściwym. Ty się niczym w tym aspekcie od innowierców nie różnisz. Twierdzisz, że twoja religia jest prawdziwa, bo ...(tu wstaw subiektywne opisy z Biblii).

PS: Równie dobrze można powiedzieć, że to objawienie Abrahama to jedne z tych, które mówi o fałszywym Bogu, a jakieś inne jest prawdziwe. Zresztą, spytaj się głęboko wierzącego Muzułmanina, czy Żyda co sądzi o Chrześcijaństwie ;)

ameryki nie odkryłeś, każdy kto w coś wierzy (czy nie wierzy) uważa że postępuje słusznie - bo jakby uznał, że nie jest to słuszne to by wiarę zmienił.
ale czy z tego wynika jakiś dalszy wniosek?
"duchy badajcie" jak mówi Pismo Święte...

Śr sty 13, 2016 1:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Podaj rodziców do sądu... że Cię ochrzcili wbrew Twojej woli, szczepili wbrew Twojej woli, nauczyli polskiego wbrew Twojej woli, kazali sprzątać po sobie wbrew Twojej woli i jeszcze wiele innych wbrew Twojej woli... nie widzisz że brniesz w głupotę?

Twoje porównania mnie rozwaliły - masz rację są "głupotą".

Chrzest to sakrament jak każdy inny, dlaczego mam przez niego ponosić większe cierpienia w piekle, skoro go nie chciałem ? Pytam się grzecznie.
Sakrament, który włącza mnie do wspólnoty, do której może nie chce należeć ? Jaka to różnica, czy to śluby zakonne czy chrzest. To i to to "sakrament święty". Skoro chrzest jest ważny pomimo sprzeciwu osoby chrzczonej to znaczy, że inne sakramenty też powinny.

Dobra wiem... to KK, tego nie ogarniesz... Zaczniesz zaraz nawalać jakimiś bezsensownymi, irracjonalnymi porównaniami takiego typu jak poprzednie.
Swoją drogą, ciekawe czy wolno złożyć swoje dziecko jako dar dla Szatana... są jakieś obrzędy podobne do chrztu, tylko u Satanistów ? Tego "chrztu" Satanistów też się nie da anulować, więc dziecko ma przez dorosłych przerąbane już na wieki wieków ?

Co do sądu, a żebyś wiedział, że podałbym do sądu, gdybym wierzył, że piekło istnieje :D
Chociaż w sumie nie... Sędzia wyśmiałby mnie, jakbym tylko zaczął mówić o jakimś piekle...

Śr sty 13, 2016 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):

Skoro dziecka nie trzeba się pytać czy chce być ochrzczone - i nie trzeba mówić mu jakie będą tego konsekwencje. W takim razie do Komunii św., Bierzmowania i Ślubów Zakonnych też można zmusić i będą one ważne ?

Musisz być bardzo młody, albo bardzo niedojrzały
Możesz dokonać aktu apostazji.Do bierzmowania nikogo nie zmusisz, bo to wiek oporu, do małżeństwa niektórzy/niektóre próbowały, ale wtedy ślub jest nieważny. :no: :no: .Skoro w nic nie wierzysz, to czemu o niczym tyle czasu piszesz. Sataniści nawet chętni są zabić takie dziecko na ofiarę szatanowi. Idź do sądu prawnicy zarobią, bieda u onych aż piszczy. Z mniejszymi "sprawami" ludzie szli, tylko mieć kasę na proces. Pewno gazety też by o Tobie napisały, więc sława gościu Cię czeka. Już Ci zazdroszczę. :cfaniak:

Śr sty 13, 2016 7:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Z mniejszymi "sprawami" ludzie szli, tylko mieć kasę na proces. Pewno gazety też by o Tobie napisały, więc sława gościu Cię czeka. Już Ci zazdroszczę. :cfaniak:

W Ameryce miałbym większe szanse :D

Ale tak na poważnie:
Cytuj:
Możesz dokonać aktu apostazji.

I co z tego, skoro chrztu nie da się "zmazać" i przez to będę smażony w piekle w wyjątkowo subtelny i brutalny sposób ? To moja wina, że zostałem ochrzczony, że poniosę za to karę ?
Czemu mam ponosić winę za to, że ktoś mnie ochrzcił ?

W sumie to bardzo w stylu Starego Testamentu :D
Cytuj:
Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,

Ach, ta sprawiedliwość.

Śr sty 13, 2016 9:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
I co z tego, skoro chrztu nie da się "zmazać" i przez to będę smażony w piekle w wyjątkowo subtelny i brutalny sposób ? To moja wina, że zostałem ochrzczony, że poniosę za to karę ?

Rodzice będą odpowiadać ponieważ nie wychowali Cię po chrześcijańsku jak widać. Jak napisali inni,od Ciebie zależy, czy będziesz czynił dobro i miłość w życiu.
Zawsze ponosimy nagrodę, lub karę za to, co my zrobiliśmy, nigdy za to, co zrobił ktoś inny.

Cz sty 14, 2016 12:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Rodzice będą odpowiadać ponieważ nie wychowali Cię po chrześcijańsku jak widać.

Nie wiesz jak mnie wychowywali...
Na marginesie mówiąc, wychowanie kogoś i tak nie zmienia jego osobowości, ani tego kim jest.
Wychowanie to tylko jedna ze składowych. Ja kiedyś byłem wierzącym.
Teraz jak sobie pomyślę w co wierzyłem to sam się z siebie śmieje.

Cytuj:
Jak napisali inni,od Ciebie zależy, czy będziesz czynił dobro i miłość w życiu.

Jestem za czynieniem dobra i miłości w życiu.
Jestem przeciwny wierzeniu w coś co jest zapewne zmyślone... Wszakże dowodów na istnienie tego czegoś nie ma w ogóle.

Cytuj:
Zawsze ponosimy nagrodę, lub karę za to, co my zrobiliśmy, nigdy za to, co zrobił ktoś inny.

Ehh, cóż za elastyczność. To mnie właśnie denerwuje w większości wierzących. Każdy mówi swoje, zaprzeczając drugim - też wierzącym i to w kwestii tej samej wiary...
Ja nie poniosę konsekwencji chrztu?
Osoby ochrzczone będą cierpieć w piekle lub w czyśćcu znacznie bardziej, a spośród nich najwięcej katolicy, bo należeli do jedynego prawdziwego Kościoła i mieli dostęp do wszystkich łask i świętych sakramentów.
Tak mówi jakiś tam ksiądz katolicki :D Link był wcześniej.

A ja skazany na piekło jestem... Bo nie wierzę w istnienie Boga, mogę sobie czynić dobro, ale kogo to obchodzi ? Toż to nic nie warte, jeżeli nie wierzę w Boga. Sam chrzest natomiast sprawi, że będę się smażył "mocniej" od nieochrzczonych terrorystów Państwa Islamskiego. (A sorry, oni zabijali dla Boga, więc też pójdą do nieba).

Cz sty 14, 2016 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@luki - nie widzę sensu rozmowy z Tobą, nie czytasz co się do Ciebie pisze i uparcie trzymasz się swojego infantylnego rozumienia omawianych kwestii. To już moim dzieciom wystarczy ze 2 razy powiedzieć żeby chociaż starały się zrozumieć (nie koniecznie zgodzić się z tym). U Ciebie nie widać nawet chęci do zrozumienia, więc po co klawiaturę strzępić...

Cz sty 14, 2016 4:46 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona