Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 11, 2020 5:50 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ateizm, a praktykowanie wiary. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaratusztrianizm, a Judaizm
Ja tylko na zakończenie tego offtopu

luki123 napisał(a):
Ja nie poniosę konsekwencji chrztu?
Osoby ochrzczone będą cierpieć w piekle lub w czyśćcu znacznie bardziej, a spośród nich najwięcej katolicy, bo należeli do jedynego prawdziwego Kościoła i mieli dostęp do wszystkich łask i świętych sakramentów.
Tak mówi jakiś tam ksiądz katolicki :D Link był wcześniej.

A ja skazany na piekło jestem... Bo nie wierzę w istnienie Boga, mogę sobie czynić dobro, ale kogo to obchodzi ? Toż to nic nie warte, jeżeli nie wierzę w Boga. Sam chrzest natomiast sprawi, że będę się smażył "mocniej" od nieochrzczonych terrorystów Państwa Islamskiego. (A sorry, oni zabijali dla Boga, więc też pójdą do nieba).

Chłopie zdecyduj się - albo jesteś niewierzący i chrzest dla Ciebie to pusty obrzęd (tak jak i inne sakramenty) i czekają na Ciebie tylko robaczki w grobie, albo wierzysz że życie się dla Ciebie tutaj nie kończy i stosujesz się, chrzest jest dla Ciebie ważny jak i inne sakramenty. Jest jeszcze jedna opcja - przechodzisz na inne wyznanie gdzie nie ma sakramentów.

Dziwaczni są ci niewierzący. Nie wierzą w Boga, ale mają do Niego pretensje że tak Świat stworzył jak stworzył i takie zasady wymyślił jakie wymyślił..

Cz sty 14, 2016 5:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):

A ja skazany na piekło jestem... Bo nie wierzę w istnienie Boga, mogę sobie Toż to nic nie warte, jeżeli nie wierzę w Boga. Sam chrzest natomiast sprawi, że będę się smażył "mocniej" od nieochrzczonych terrorystów Państwa Islamskiego. (A sorry, oni zabijali dla Boga, więc też pójdą do nieba).

luki 123!
Nie wierzysz w istnienie Boga, ale w istnienie piekła już tak? Zdecyduj się. Myśl logicznie. Zapominasz,że to Bóg na Sądzie Ostatecznym decyduje kto pójdzie do Nieba, a kto do piekła. Jeżeli Bóg (według Ciebie) nie istnieje, kto będzie Sędzią na Sądzie Ostatecznym? Pytanie retoryczne, ponieważ nie zamierzam więcej z Tobą dyskutować, zacznij myśleć.Pozdrawiam.

Cz sty 14, 2016 6:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chrzest Święty to łaska!!
Powinieneś dziękować rodzicom za to a nie obwiniać.

Jesteś w błędzie z tym chrztem.
Wcale nie będziesz bardziej cierpiał bo zostałeś ochrzczony.
Zmywa to tylko grzech pierworodny - dając ci wielką łaske - szansę na życie wieczne.

Jeśli umierasz w grzechu pierworodnym czeka cie taki sam los a nie gorszy ,jak tych chrzczonych co żle się prowadzili.
Więc ci twoi rodzice żadnej plagi na ciebie nie sprowadzili przez chrzest - lecz dali ci coś potężnego! Coś czego najwyraźniej szukasz ale nie dostrzegasz.

Nierozumiesz tego sakramentu i pewnie stąd takie dziwne poglądy.

Może lepiej zamiast snuć domysły i własne tezy - zapytaj kogoś o pomoc i wyjaśnienie.

Wiara jest trudna - pytaj o nią i szukaj. Kto szuka nie błądzi.

:)

Cz sty 14, 2016 6:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ateizm, a praktykowanie wiary.
Cytuj:
luki 123!
Nie wierzysz w istnienie Boga, ale w istnienie piekła już tak? Zdecyduj się. Myśl logicznie. Zapominasz,że to Bóg na Sądzie Ostatecznym decyduje kto pójdzie do Nieba, a kto do piekła. Jeżeli Bóg (według Ciebie) nie istnieje, kto będzie Sędzią na Sądzie Ostatecznym? Pytanie retoryczne, ponieważ nie zamierzam więcej z Tobą dyskutować, zacznij myśleć.Pozdrawiam.

Cytuj:
Chłopie zdecyduj się - albo jesteś niewierzący i chrzest dla Ciebie to pusty obrzęd (tak jak i inne sakramenty) i czekają na Ciebie tylko robaczki w grobie, albo wierzysz że życie się dla Ciebie tutaj nie kończy i stosujesz się, chrzest jest dla Ciebie ważny jak i inne sakramenty. Jest jeszcze jedna opcja - przechodzisz na inne wyznanie gdzie nie ma sakramentów.

Nie wierzę w nic nadnaturalnego. To co piszę to eksperymenty myślowe. Niektórzy tego nie widzą, cóż trudno.

Cytuj:
@luki - nie widzę sensu rozmowy z Tobą, nie czytasz co się do Ciebie pisze i uparcie trzymasz się swojego infantylnego rozumienia omawianych kwestii. To już moim dzieciom wystarczy ze 2 razy powiedzieć żeby chociaż starały się zrozumieć (nie koniecznie zgodzić się z tym). U Ciebie nie widać nawet chęci do zrozumienia, więc po co klawiaturę strzępić...

Moja wina, że księża mówią co innego, na religii co innego, a wy tu co innego ??
Cytuj:
Chrzest Święty to łaska!!
Powinieneś dziękować rodzicom za to a nie obwiniać.
Jesteś w błędzie z tym chrztem.
Wcale nie będziesz bardziej cierpiał bo zostałeś ochrzczony.
Zmywa to tylko grzech pierworodny - dając ci wielką łaske - szansę na życie wieczne.

Może i jestem w błędzie - wprowadził mnie w niego ksiądz katolicki, autor tamtego cytatu.
Czyżby nauczał czegoś innego niż KK ?

Cz sty 14, 2016 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Może i jestem w błędzie - wprowadził mnie w niego ksiądz katolicki, autor tamtego cytatu.
Czyżby nauczał czegoś innego niż KK ?

Tego nie wiem - może przekręciłeś jego słowa lub niezrozumiałeś.
Może się niewysłowił lub pomylił. Każdy robi błędy. Ale jak zapytasz tu na tym forum Czym jest Chrzest Św. lub co nam daje - na 100% ludzie ci wyjaśnią bo widzę tu kilku naprawdę zdrowo myślących ludzi.

Cz sty 14, 2016 7:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
@Hades, wcześniej dałem linka do tego cytatu.

http://www.piotrskarga.pl/dlaczego-zapi ... 836,p.html

Ta strona jest zła ?

Cz sty 14, 2016 10:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... TFduljUMLg
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 2Gwh0mmBAg

Cz sty 14, 2016 10:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):

Chrzest to sakrament jak każdy inny, dlaczego mam przez niego ponosić większe cierpienia w piekle, skoro go nie chciałem ? [...]

Co do sądu, a żebyś wiedział, że podałbym do sądu, gdybym wierzył, że piekło istnieje :D
Chociaż w sumie nie... Sędzia wyśmiałby mnie, jakbym tylko zaczął mówić o jakimś piekle...

Skoro nie wierzysz w Boga, nie wierzysz w piekło, to skąd te pretensje, że będziesz cierpiał w piekle? Gdzie tu logika?

Cz sty 14, 2016 10:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Logika nie ma tu zastosowania. Tu chodzi o rodzaj myślenia, a ono jest pochodną schematów myślowych, one z kolei zostały wypracowane w oparciu o konkretne doświadczenia życiowe. U niego zaburzona jest spójność wewnętrzna stąd gorączkowe szukanie. Luki cały zas o tym opowiada. Tyle, że on chce nie wierzyć a nie poznać prawdę (jaką by nie była). Jest zamknięty jak łupina orzecha, zniewolnony tym usilnym chceniem bycia ateistą, czyli najprawdopodobniej rozumnym człowiekiem. To inny rodzaj logiki, który ma też swoje fundamenty. Wszak wszystko rozpoczyna się od założeń.
Chce odrzucić wiarę i szuka wszystkich możliwych pretekstów. Wykorzysta nawet jako głos Kościoła tych, co tego Kościoła nie reprezentują. Ważne są argumenty przeciw, inne zignoruje.
Usprawiedliwienie niewiary musi zapewnić mu znów wewnętrzną spójność.

Cz sty 14, 2016 10:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Tyle, że on chce nie wierzyć a nie poznać prawdę (jak by nie była). Jest zamknięty jak łupina orzecha, zniewolnony tym usilnym chceniem.
Chce odrzucić wiarę i szuka wszystkich możliwych pretekstów. Wykorzysta nawet jako głos Kościoła tych, co tego Kościoła nie reprezentują. Ważne są argumenty przeciw, inne zignoruje.

Wiem o tym, dlatego zapytałam o logikę :).
merss napisał(a):
Logika nie ma tu zastosowania.
Nie ma zastosowania w sensie, że luki123 tak bardzo chce nie wierzyć, że argumentuje na oślep. Wszelkie argumenty powinny być logiczne: jeśli nie wierzę w Boga, to fakt, że zostałem ochrzczony/a nie powinien mieć dla mnie żadnego znaczenia. Powinien być uznany za jakiś rytuał bez znaczenia. Koniec tematu.

Cz sty 14, 2016 10:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Niestety człowiek jest bardziej skomplikowany niż to prezentujesz. To, że wiem jaką jestem nie oznacza, że kontroluję swe zachowania. Wytykanie tych nieprawidłowości wywołuje najczęściej reakcję obronną i przekierowanie agresji na tego, który to wskazuje. Nieważne, czy chodzi o Kowalskiego, czy wierzących Polski/świata/starożytności.

Jego logika jest inna, bazuje na innych założeniach. Nie należy przykładać swej kalki do tego jak myśli inny człowiek. On tego nie zrozumie, bo myśli inaczej.

Cz sty 14, 2016 11:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie ma innej logiki. Jest logika lub jej brak.
logika
1. «dyscyplina naukowa zajmująca się regułami poprawnego myślenia i wnioskowania; w węższym znaczeniu: logika formalna»
2. «poprawne, rzeczowe myślenie, oparte na związkach przyczynowo-skutkowych»
3. «prawa i mechanizmy rządzące jakimiś zdarzeniami»

http://sjp.pwn.pl/sjp/logika;2566276.html

To, co nazywasz inną logiką jest absurdem.
merss napisał(a):
Wytykanie tych nieprawidłowości wywołuje najczęściej reakcję obronną i przekierowanie agresji na tego, który to wskazuje.

Czyli dla poprawności politycznej należy przyklaskiwać?
I należy odróżnić wytykanie od pytania, ale to szczegół.

Cz sty 14, 2016 11:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123: mam wrażenie, że na siłę próbujesz się uspokoić, że jakby się okazało jednak, że katolicy mieli rację, to nie będziesz miał przekichane z kretesem.
Takie "nie wierzę, ale jednak trochę wątpię i się boję i może na wszelki wypadek jakieś ubezpieczenie czy coś".
Jak wątpisz to napisz, że wątpisz. Masz przecież prawo.

A tak po raz kolejny dziwią mnie Twoje pytania tutaj - i nie ma znaczenia, czy pytasz na serio czy tylko "przeprowadzasz eksperyment myślowy". Najzwyczajniej jest to niespójne logicznie, więc cóż to ma być za eksperyment? Skoro założenia są bezsensowne to nie dziw się, że dostajesz bezsensowne z Twojego punktu widzenia odpowiedzi.

Mnie też rodzice ochrzcili - ale jest to dla mnie totalnie pusty gest, jakiś rytuał bez znaczenia. Nie przeprowadzałam apostazji, bo aktualnie, ze względu na to jak to wygląda nic, ale to zupełnie nic w mojej sytuacji to nie zmienia. Kolejny rytuał bez znaczenia. Jakby dało się wykreślić z ksiąg kościelnych to może bym się zastanowiła, bo po cholerę im moje dane. Ale tego się nie da, po cóż zatem mam się wysilać na puste gesty, które nic dla mnie nie zmienią?
Oczywiście, że wolałabym nie być ochrzczona, plasuję się przez to w niewłaściwej kolumnie w statystykach i napędzam sztucznie zawyżany procent populacji katolików w Polsce. Ale nie spędza mi to snu z powiek, bo to po prostu nie jest aż tak istotne. Moje dzieci ochrzczone nie są, a jak zdecydują jak będą starsze to już będzie ich sprawa.

Co mnie ma obchodzić co jakiś ksiądz sobie mówi o piekle i sądzie? Niech straszy wierzących, a skoro mu wierzą to ich problem. To taka sama bajeczka jak klechdy słowiańskie - tylko słabsza pod względem fabularnym. Nie boisz się przypadkiem, że wodnik Cię wciągnie do jeziora, bo do niego naplułeś?

Cz sty 14, 2016 11:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
On jest na innym etapie niż Ty, jest uczniem. Szuka usprawiedliwienia dla niewiary. Musi więc poukładać sobie jeszcze to co go gnębi. Jeśli uda mu się scalić nieświadomość ze świadomością zobojętnieje na sprawy wiary.

Cz sty 14, 2016 11:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
@Hades, wcześniej dałem linka do tego cytatu.

Przepraszam nie zauważyłem twojego linka wcześniej, teraz przeczytałem.

Merss wszystko wyjaśiła powyżej ...

zerknij na jej linki. On nie ma nawet zezwolenia z kościoła na prowadzenie tej swojej działalności.Czasami trzeba jedną prawdę wiary zbadać wielokroć - i z dobrych źródeł - jak widzisz łatwo jest wyczytać brednie nawet się tego nie spodziewając.Wcale cie nie winię.Teżbym się nabrał przecież podpisany jest ksiądz.
No ale teraz już wiesz - Chrzest Święty niczym ci nie grozi! Chrześcjaństwo to religia nie KULT!

Pt sty 15, 2016 1:50 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona