Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2019 10:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Dowody na istnienie Boga. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dowody na istnienie Boga.
Może i tak ale wtedy będzie zwykłym oszustem.

Widzę że jesteś nastawiony tyłem do kościoła. Mam nadzieje ze oprócz wywodów filozofów i teori UFO znawców czasem przeczytasz cos naukowego tez. Jak się okazuje im więcej wiesz tym mocniej wierzysz - zakładając ze faktycznie czytasz i zdobywasz wiedzę nie teorie, gdybania inne dziela uczonych z Uniwersytetu im. Poszukiwania Wiatru w Polu z wiekiem twoje rozumowanie się zmieni a luk nie będziesz wypełniał bajkami lecz starał sie je zrozumieć racjonalnie.

So sty 02, 2016 2:59 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Może i tak ale wtedy będzie zwykłym oszustem.

Widzę że jesteś nastawiony tyłem do kościoła. Mam nadzieje ze oprócz wywodów filozofów i teori UFO znawców czasem przeczytasz cos naukowego tez. Jak się okazuje im więcej wiesz tym mocniej wierzysz - zakładając ze faktycznie czytasz i zdobywasz wiedzę nie teorie, gdybania inne dziela uczonych z Uniwersytetu im. Poszukiwania Wiatru w Polu.

No i to było zwykłym oszustwem albo jakąś psychosomatyczną zmianą.

Lubie logikę i sens- a kościół często nie podąża tymi tropami.
Z naukowych rzeczy- przede wszystkich książki, wywiady ze sławnym biologiem Dawkinsem i fizykiem Kraussem.

jest odwrotnie- im więcej wiesz, tym mniej wierzysz, a tym bardziej jesteś zanurzony w rzeczywistości. Nikogo nie obrażając- najwięcej wierzących ( i to tak intensywnie spotkasz na wsi. Ludzie tam są często słabo wykształceni.. co zresztą nie dziwne, kto ma czas na naukę i książki jak krowę trzeba wydoić lub też czekają żniwa ?

nauka działa ! dzięki nauce mamy antybiotyki, samochody komputer, internet, z których teraz korzystamy

a wiara to tylko puste obietnice i teorie oparte na wyobrażeniach i widzimisie.

So sty 02, 2016 3:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mamy inne definicje co do logiki.

Ty uważasz że logika to dział nauk nieścisłych (dla mnie to czyste gdybanie ludzi którzy albo sa wykształceni w 1 specyficznym kierunku - tzw klapki na oczach lub ludzie niewykształceni wogóle).

Dla mnie pod pojęciem logiki ukryta jest ludzka zdolnośc do zdobywania i wykorzystania wiedzy - wysnówania wniosków z tego co już wiemy i dążenie głębiej - dalej z tą wiedzą.
Nie wieczna polemika i zamotanie między wlasnymi problemami.
Ze zrozumieniem znaCZENIA PEWNYCH WYRAZÓW czy wątków które są wyłącznie tworem ludzkiej wyobrażni. Jakiś tez przemyślen które nie maja żadnego znaczenia - :P

So sty 02, 2016 3:21 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ty dla mnie raczej się poddajesz w tych dociekaniach, wysuwaniu wniosków i dążeniu dalej.
po co myśleć, skoro zaraz można powiedzieć: TO BYŁ CUD !

weźmy np rzekome zmartwychwstanie Jezusa.
mamy tutaj młodego , silnego człowieka, który był powieszony na krzyżu tylko kilka godzin ( Ludzie umierali na krzyżu zwykle w ciągu 48h)
Piłat jest raczej niechętny egzekucji, przychylny Jezusowi.. chcący zrobić psikusa fanatycznym , żądającym śmierci Jezusa Żydom
Jezus ma poza tym mnóstwo zwolenników gotowych zapłacić za niego grube pieniądze. Przekupienie Rzymian nie wchodziło w grę ?
co za problem wiec zmistyfikować jego śmierć,. zdjąć z krzyża , podleczyć, a potem wywieść gdzieś na Wschód ?

So sty 02, 2016 3:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Piotr Płatos napisał(a):
Pytanie indywidualne do każdego: Jakie dowody Was skłoniły do wiary w Boga, bądź do utwierdzenia się we wpojonej wierze?

Zawsze myślałem, że do wiary żadnych dowodów nie potrzeba.

So sty 02, 2016 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I masz racje! Wielu wierzy i nie wymaga jakis osobistych dowodów aby rozwiać swoją niepewność.

Jezus kiedyś powiedział do Tomasza - który po zmartwychwstaniu bluznił ze Jezus nie mógl zmartwychwstac - i snuł jakies swoje tezy jak wielu to czyni na tym forum.A to że go wykupili, a to że uciekł etc itd...

Jak go wreszcie zobaczył, Jezus powiedział mu aby zobaczył jego rany - nawet podotykał - był w szoku. Dopiero wtedy stwierdził "Pan mo i Bóg mój".

Jesus powiedział mu wtedy:

"Uwierzyłeś Tomaszu bo mnie ujrzałes. Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli."

....
I takich błogosławionych osób jest wiele!
I chwałą im za to.Nie mniej jednak są sceptycy i tacy też mogą się zbawić muszą tylko wreszcie uwierzyć.

So sty 02, 2016 5:24 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Dla mnie bezsensu są twierdzenia,że świat powstał samoistnie czy też z niczego lub inne takie tam...Sensownym wydaje mi się to,że Ktoś to wszystko poukładał.

So sty 02, 2016 5:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
U mnie jest tak samo!
Jestem przekonany o istnieniu Boga.

Twierdzenia że skomplikowany kod DNA, zjawiska jakie staramy się zrozumieć (ogarnąć) w otaczającym nas świecie tak potężne i skomplikowane są dziełem przypadku są dla mnie rodem z zakładu dla chorych lub upośledzonych psychicznie.

Twierdzenia typu np że łuszczyca może powodowac stygmaty uważam wręcz za durne! A nie brak tu takich tez..... :)

So sty 02, 2016 6:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
albert.1974 napisał(a):
Dla mnie bezsensu są twierdzenia,że świat powstał samoistnie czy też z niczego lub inne takie tam...Sensownym wydaje mi się to,że Ktoś to wszystko poukładał.

I to cały twój proces myślowy? Nie wiesz, jak coś sobie wytłumaczyć, to wpychasz tam Boga?
Ciekawe tylko, kto stworzył Boga, który jest o wiele bardziej skomplikowany od czegokolwiek we wszechświecie.

So sty 02, 2016 6:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jedno jest pewnie - nie znajdziessz odpowiedzi na pytanie kto stworzył Boga!

Pewne misteria pozostaną zagadkami i albo się z tym pogodzisz i pokornie przyjmiesz nauke Chrystusa, lub będzież sie dośmiertnie błąkał w zamyśleniach swojego mózgu i gubił w tym wszystkim aż po zgon.
Zakładając że masz mocną psychike - bedzie cię to nękać, a przy psychice słabszej pewnie doprowadzi do choroby psychicznej.

Pokora, cichość to podstawa w momencie gdy siadasz nad Biblią.Na ten czas fajnie byłoby chwilowo odciąć sie od swojego mózgowego gdybania i teoretyki i poprostu przeczytać text w pełnym skupieniu.

Zawsze będzie w głowie ten zły duch snujący domysły i podpowiadający że to wszystko bujda.Na tym polega pokusa szatańska - warto z tym walczyć.

So sty 02, 2016 6:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):

Brak ci wiedzy!
Wiesz co nie wiem jak z tobą polemizować.
Może poprostu od podstaw?

OK.Wielu ludzi podejmowało juz wątek ukrzyżowania.
Jak wiadomo krzyżowano poprzeż mocowanie rąk i nóg do krzyża (sznurami). Takie ukrzyżowanie dawało bedakowi możliwość "podciągnięcia sie" nogami i ulawtiało oddychanie. Smierć tego typu to uduszenie! Wolne!!! i męczące.

W płucach zbiera sie woda do momentu az płuca nie są w stanie działac i dostarczać tlen ze wzgłedu na brak miejsca na rozkurcz. Pominę już tutaj ból rąk, nóg,wszytstkich mięśni ciala, pragnienie - wysąką temperatuje itd.

Jesusa do krzyża przybito 3 gwozdziami.Każda pruba podciągniecia się wiązała sie z bólem konczyn dolnych.Pozaty przed ukrzyżowaniem dostał bicze. Poczytaj troche o rzymianach.Bicz mial na końcu ołów - ciezkie baty - były w stanie łamac żebra. Miał więc zapewne obrażenia wewnętrzne zanim jeszcze zawisł na krzyżu.
Wiemy też ze nie byl do konca w pełni sił. Wiadomo ze padał 3 razy - nie mógł sobie już dac rady pod cieżarem krzyża.Pomagał my pózniej zmuszony do pomocy Szymon bo Jezus był już słaby!

Bok Jezusa przebito włócznią - z lewej strony - tuż pod sercem - z rany wypłyneła krew i WODA! - Ta z płuc.

To tak w skrócie o śmierci Jezusa Chrystusa. :(

Komu brak wiedzy ? i to z elementarnych przedmiotów . Nie uczyli Cię w szkole biologii i fizyki ? jak człowiek umiera, to umiera. Natura nie robi dla nikogo wyjątków. i jasne- są przykłady nawet we współczesnym świecie, że lekarz się pomylił i uznał osobę za zmarłą, a ta się obudziła w kostnicy.
jednak ta osoba nei doświadczyła śmierci mózgowej, może była w jakims rodzaju śpiączki. i to samo prawdopodobnie dotyczyło Jezusa.

a Jezus faktycznie się "dusił".. nawet pogawędkę sobie rozpoczął z drugim ukrzyżowanym a bezpośrednio przed śmiercią powiedział kilka rzeczy,
czy człowiek duszący się i mający wodę w płucach jest w stanie coś mówić ?
nawet jak Rzymianie przebili mu bok, to jakie ważne organy naruszyli ?

fantazja.. facet przeżył, a potem uciekł prawdopodobnie do Indii.

N sty 03, 2016 1:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jesteś zbyt napalony. Wisiał kilka godzin - nie wiem ile, nie nurkowałem za dokładną cyfrą , woda w plucach nie pojawia się momentalnie - mam nadzieje że zdajesz sobie sprawe że zgon byl wolny i męczący!

Powracając do twoich przekonań:
Ta jasne - "facet" poprostu niechcąco zasnął na krzyżu, a jak sie obudził to uciekł do Indi.Z buta - pomijajac ze miał dziure w boku polamane żebra,i dziurawe ręce!Bo to akurat wcale nie przeczy nauce pikus! Każdy może to zrobic ....

Proszę cie!

N sty 03, 2016 2:19 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oki, czyli jednak mocno powołujesz się na naukę. To bądź w tym konsekwentny. Wyrzucamy od razu nienaukowe bajki o zmartwychwstaniu, bo to przeczy biologii, doświadczeniu , zdrowemu rozsądkowi i logice i zajmujemy się szukaniem NAUKOWYCH dowodów.

Jezus mówił o oddaniu własnego ducha i wtedy stracił przytomność, gdyby miał wodę w płucach i się dusił to nie byłby w stanie wypowiedzieć żadnego słowa.
mieliśmy zacofane średniowiecze.. kto miał sprawdzić śmierć mózgu ? Gdyby Piłatowi zależało na śmierci Jezusa, to kazałby mu odrąbać głowę- tak dla pewności . Jednak sam czytasz w Biblii , że Jezus zrobił wrażenie na Piłacie.. a ten na pewno nie darzył go nienawiścią i nie miał do niego żadnej urazy. Stąd tez tak późne ukrzyżowanie.. aby w ostateczności zdjąć go z krzyża w czasie szabatu.

i teraz prostując twoje przekonania na temat moich przekonań:

nie, ten facet potrzebował dwóch dni aby dojść w miarę do siebie. Potem jeszcze bardziej się podleczył w ukryciu i wówczas udał się na wschód. Jezus lubił osły, więc raczej nie z buta.

N sty 03, 2016 2:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na ośle tez niezbyt - to ok 1200mil nie km i niechcwe mi sie przeliczac.Zerkając lewym okiem na google earth na widok z satelity widze ze to wiekszośc teren pustynny. Masakra - odpada ta idea.

Natomiast zgadzam sie z tobą całkowicie jeśli chodzi o Piłata!
Piłat rozmawiał z Jezusem rzeczowo i logicznie.Nie znalazł w nim winy i chciał go ratować nawet bardzo. Naweł umył ręce przed żydani na znak tego że nie chce mieć z tą egzekucja nic wspólnego - toż to fakt biblijny nie naukowy.Wystawil nawet im Barabasza - był pewien że lud da Jezusowi spokój i każe ukrzyżować Barabasza - zabijake ale tak się nie stało.

Kiedyś tam mówiłeś o przekupieniu go. Popatrz dzień wcześniej w ogrodzie oliwnym nikt jeszcze nie wiedzial co stanie sie rano.(Poza Judaszem), wiec na zorganizowanie składki- ew okupu czasu nie było! Uczniowie pouciekali a inni od rana zajmoowali sie swoimi codziennymi sprawami. Np. pracą!

Wątpliwe - ale dociekasz :)

N sty 03, 2016 2:43 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jezus miał mnóstwo czasu, sam zresztą przez 3 lata prowadził życie włóczęgi. Mógł sobie spokojnie miesiącami podreptać z dala od Jerozolimy.

Moim zdaniem Piłat był najbliższy zrozumienia przekazu Jezusa, a Jezus dał mu najlepsza odpowiedź.. takiej odpowiedzi nie był godny ani Piotr , ani żaden z jego apostołów. Pewne rzeczy można bowiem tylko przekazać ludziom świadomym, a Piłat był ponadto człowiekiem wysoce intelektualnym i oczytanym w filozofii. Dialog między nimi to zupełnie nowa mistyczna jakość, nieporównywana do mocno infantylnych rozmów Jezusa z apostołami.

gdy Jezusa pojmali to wieść ta szybko się rozprzestrzeniła. Myślisz, że bogaci zwolennicy Jezusa nie rozmawiali z Piłatem, nie przekonywali go nie chcieli dać pieniędzy ? Sam Piłat był niechętny zabijania Jezusa .. a Żydzi i ich żądania na pewno go mocno wkurzyły.. jego wielkiego Piłata, który musi robić to co mu każe marny, niewykształcony lud.. Piłat bal się buntu, zamieszek- to fakt, ale na pewno bolało go ego.. w jaki sposób ma mieć on autorytet i poważanie, skoro ulega rozhisteryzowanemu ludowi ?
No więc dla własnej satysfakcji zrobił temu ludowi psikusa. Dał rozkaz Rzymianom, żeby zdjęli Jezusa w momencie kiedy ten straci przytomności żeby zmistyfikowali jego śmierć.

nie zrobiłbyś tak ?? Niby rządzisz, a tutaj twoi poddani wymuszają na Tobie niechcianą decyzję .. nie miałbyś ochoty zagrać im na nosie ?

N sty 03, 2016 2:54 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona