Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2019 9:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
 Dowody na istnienie Boga. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dowody na istnienie Boga.
Cytuj:
Bzdura gdzyby Bóg spełniał wszystkie modlitwy bylibyśmy biedni....
Nie masz pojęcia jak wredni śa niektórzy ludzie i o co się modlą.

Czyli bzdurą jest to co powiedziała mi katechetka i nie ma niczego takiego w piśmie ?

Bo wysłuchanie modlitwy = jej spełnienie.
Dowód:
Cytuj:
Zdarza się, że po takim rozczarowaniu ludzie w ogóle odchodzą od wiary w Boga. Inni z kolei usiłują znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego Bóg nie wysłuchał ich modlitwy.

http://www.nadzieja.webd.pl/niewysluchane.php

tak wynika z kontekstu.

Wt sty 05, 2016 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Większa jest moć i modlitwa zbiorowa niż pojedyncza.Daje pewność wysłuchania. Ale ze spełnieniem bywa różnie.

.....
Jak byłem młody zresztą pewnie teraz też czasem, modliłem się o wiele durnych spraw przykładowo "Spraw by Maryśka była moją żoną" i może zostałem wysłuchany bo modliłem sie o to cz3esto i długo, ale modlitwa się nie spełniła. Byłem wsciekły i rzucałem butelkami. Po kilku latach okazało sie że Maryśka miała raka i zmarła.

Pojąłem wtedy dlaczego.

PS:
To tylko przykład.Nigdy nie chodziłem z Maryśką.

Wt sty 05, 2016 7:37 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Kiedyś na lekcji religii katechetka powiedziała mi(właściwie klasie), że jeżeli modlą się w jakiejś intencji więcej niż (bodajże dwie?) osoby, to taka modlitwa jest zawsze wysłuchiwana. Ponoć gdzieś to w piśmie zostało napisane, jednak nie mogę się tego doszukać.
Znaczy się kolejna rzecz, która była kłamstwem mojej starej katechetki ? Czy może jednak coś takiego jest ?

To należy rozumieć mało dosłownie, taka wersja dla przedszkolaków. Dorośli wiedzą, że oznacza to, ze modlić się powinniśmy o spełnienie woli Bożej w naszym życiu. Najpierw, by ją odnależć, potem nie zbaczać z drogi. Dziecko marzy o cukierku, więc o cukierkach się opowiada*.

Kiedyś powiedziałam pewnemu księdzu proboszczowi, że za wybór katechetów powinien być najsurowszy czyściec dla tych proboszczów co kierują przypadkowych katechetów do pracy w szkole. Uczniowie przenoszą obraz kiepskiej katechetki/katechety/księdza na obraz Kościoła i Boga...i odchodzą od Kościoła zanim poznają dojrzałą postać religii i wiedzę teologiczną. Sama skończyłam liceum nie mając pojęcia o katolicyzmie.

Kiedyś pisał o sobie Benedykt XVI, że bardzo cieszył się jak wybuchła wojna, bo było można przechodzić przez granicę...byłem mały myślałem jak dziecko...niektórym jednak się utrwala lub piją zatrutą wodę z popękanych cystern całe życie (to bibilijne).

*W towarzystwie spotkali się matematyczka i chemik. Zaczęli gadkę o uczniach i uczeniu procentów, że tego nie rozumieją. Chemik powiedział, że uczy (w liceum) procentów na półlitrówkach. Od razu pojmują rozcieńczenia.

Wt sty 05, 2016 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Nie to był tekst w stylu, że gdzieś tam w biblii jest napisane:
"Tak gdzie modli się jedna osoba cośtam cośtam, ale jeżeli modli się więcej osób to ich prośba zostanie wysłuchana".
Czyli po polsku: Jak modlimy się w dwójkę, czy tam w trójkę to mamy gwarancje, że Bóg nas wysłucha :D
Jest. Moim zdaniem wazniejszym jest ten gdzie nas zapewniaja, ze jak wierzacy rozkarze to gora pojdzie do morza.
Raz zapodalem wyzwanie dla prawdziwych chrzescijan by wybrali gore i morze (starajac sie wyrzadzic jak najmniej szkod) a ja bede ogladal wiadomosci. Wyobraz sobie, ze nikt sie nie podjal sprawdzenia swojej wiary. JREF poslodzil nawet milionem dolcow i nie pomoglo, ciekawe.

Wt sty 05, 2016 7:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie sadzę byś tego nie wiedział.
Że podany przez ciebie przykład z górą, jest tylko analogicznym zachęceniem do działań.
No bo jeśli nawet górę można przenieść to warto zabrać się do działania, na mniejszą skalę.
Takie zachęty są stosowane tam gdzie nie ma zdecydowania do działań.
Czy, jak i gdzie to działa, to inna sprawa.

Zamiast się czepiać opisów o niejednoznacznym znaczeniu, spisz możliwie obszernie reguły zachowań, adekwatne do tego co uważasz na teraz za słuszne.
A my równie ochoczo jak ty, poszperamy w nich, by przyznać, bądź nie tobie rację ich głoszenia.
A czy się nimi posłużymy to też nie jest pewne.

Jakoś nie widzę by zbytnio opisom biblijnym przeciwstawiali się, władcy tego świata, także polityczni, czy ludzie nauki.
Bo ci je rozumieją w takim stopniu, że nie zwodzą ich te opisy.
Każdy zajmuje się swoim, a jak opisy będą bezużyteczne, to znikną jak bańka mydlana, a jeszcze szybciej jak ich nikt nie będzie roztrząsał.

Temat wątku ma inny sens, nie dotyczy całości zagadnień wiary.

Wt sty 05, 2016 8:44 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Modlitwa ma mieć trzy elementy - wychwalenie Boga, podziękowanie i ewentualnie prośba. Gdzieś to usłyszałem na jakiejś rekolekcji. O ile pierwsze dwa nie wnoszą ze sobą nic praktycznego, to wysłuchanie prośby może mieć spore konsekwencje w życiu. Osobiście uważam, że Bóg wysłuchuje modlitw ale nie spełnia żadnych, ewentualnie bardzo niewielką ilość (poniżej 0.1%). Wyobraź sobie modlitwę: chcę by Maryśka (wyżej wymieniona) mnie pokochała. Spełnienie tej prośby jako ingerencja Boga wiązałaby się z ingerencją w wolną wolę Marysi.

Śr sty 06, 2016 1:56 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
I tak dalej - spełnienie w ten nienaturalny sposób czyjejś prośby wiąże się z tysiącem innych okoliczności i ma na nie wpływ. Każda ingerencja wiąże się w konsekwencji z wydarzeniami i innymi ludźmi. A każda nowa zmienna ogranicza wolną wolę.
(przepraszam za podwójny post, ale już nie mogłem edytować poprzedniego)

Śr sty 06, 2016 2:03 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Odbiegliśmy od tematu. xd

Śr sty 06, 2016 2:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To prawda:) Odbiegliśmy - ale za to w ciekawy sposób i powstał nowy równie ciekawy.

Śr sty 06, 2016 3:39 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
geolog napisał(a):
Osobiście uważam, że Bóg wysłuchuje modlitw ale nie spełnia żadnych, ewentualnie bardzo niewielką ilość (poniżej 0.1%).

Heheh, skąd ta statystyka?
W moim doświadczeniu, owszem spełnia i to nawet sporo, ale tylko jak się modlę w czyjejś intencji i to przez dłuższy czas.

Wy też macie wrażenie (jak ja, nieodparte), że ateiści, muszą się co jakiś czas aktywnie do-upewniać, w swym ateiźmie?

Ostatnio edytowano Pn sty 11, 2016 9:00 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie postów

Pn sty 11, 2016 2:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Wy też macie wrażenie (jak ja, nieodparte), że ateiści, muszą się co jakiś czas aktywnie do-upewniać, w swym ateiźmie?

Oczywiście - spotykamy się obowiązkowo raz w tygodniu, żeby pomantrować "Boga nie ma, Boga nie ma".

Pn sty 11, 2016 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Oczywiście - spotykamy się obowiązkowo raz w tygodniu, żeby pomantrować "Boga nie ma, Boga nie ma".

A jednak.

Wt sty 12, 2016 3:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

A jednak.

A co niby trzyma nas przy ateizmie, jeżeli nie te spotkania i wmawianie sobie na każdym kroku, że Boga nie ma, mimo tylu dowodów na jego istnienie? Moja świadomość odrzuca nawet codzienny widok nisko przelatujących aniołów. Ostatnio szelmy tak się rozzuchwaliły, że mi czapkę zaczęły strącać. A ja twardo tylko ateizm i ateizm ...

Śr sty 13, 2016 9:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A co niby trzyma nas przy ateizmie,

..

Niewiem , może głupota?
:mrgreen:

N sty 17, 2016 10:18 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Niewiem , może głupota?
:mrgreen:

Wręcz przeciwnie. Uważasz że niewiara w coś na co nie ma żadnych dowodów to głupota? xd To logiczne że powinniśmy być sceptykami.

Pn sty 18, 2016 1:51 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona