Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:21 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Tym razem wykazujemy absurdy Ontoligicznego Dowodu (...) 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tym razem wykazujemy absurdy Ontoligicznego Dowodu (...)
Haha z przyjemnością :)

Jakiś Naukowiec Podczas debaty z Richardem Dawkinsem: Masz wielką wiedzę i jesteś niesamowicie inteligentny, ale często za mocno atakujesz teistów i ich ignorancję. Jesteś przecież edukatorem! A podstawową umiejętnością powinna być zdolność do docierania do głupców, do sprawiania by zaczynali myśleć! Będąc agresywny osiągasz efekt odwrotny od zamierzonego! To częste!

Richard Dawkins (RD): Masz zupełną rację, i pokornie przyjmuję naganę. Chciałbym tylko, posługując się krótką anegdotką, pokazać, że nie jestem najgorszy w tego typu sprawach. Wydawca pewnego bardzo znanego pisma naukowego, powiedział kiedyś, zapytany o to, jaka jest jego filozofia na popularność i ogólnie, na reakcje ludzi na jego magazyn, odparł: Nasza filozofia jest prosta. Nauka jest niesamowicie interesująca, a jeśli się nie zgadzasz, p****ol się na ryj

xDDDDDDDD

Więc ja też przyjmuję naganę, ale cóż - tolerancja na ignorancję i głupotę nie jest nieskończona.

Wt sty 05, 2016 2:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
1. Jeśli dane zwierze jest kotem, to ma ogon
2. Mój pies Burek ma ogon
3. A zatem Burek jest kotem
Tragedia, jak łatwo można zostać oszukanym przez bandę kłamliwych teistów za pomocą logiki, którą teiści ostrożnie, co ciekawe, usuwają w cień. Gdy dochodzi do rozmowy o Bogu (Bóg jest poza logiką!)

Jeśli a jest b i c
d ma c
Zatem d jest b

Jest to schemat wnioskowania pod który można podstawić obojętnie jakie elementy, a wniosek będzie zawsze prawdziwy. Chociaż elementy podstawione za litery i wniosek nie koniecznie.
Z powyższych przesłanek z schematu wynika konkretny wniosek,że d jest b

Cytuj:
Czas na wiąchę prawie że ostateczną, czyli obiecany ontologiczny dowód na NIEISTNIENIE BOGA, autortwa, o ile pamiętam, Dawkinsa (chyba)

Kiedy mówimy "bóg" mamy na myśli autora najbardziej imponującego dokonania – stworzenia świata. Tak bardzo imponującego, że bardziej być nie może.
2. Dokonanie jest tym bardziej imponujące, im mniejszą zdolność do dokonania jego stworzenia ma autor je stwarzający. Np. wypracowanie szkolne ocenione na -3 jest o wiele bardziej imponujące, jeśli napisał je pies sąsiada, niż jeśli napisał je profesor Jan Miodek.
3. Najbardziej imponującym byłoby dzieło stworzone przez autora, który posiada najniższą zdolność do stwarzania dzieł – czyli takiego, który nie jest rzeczywisty.
4. A więc bóg nie jest rzeczywisty.

To co zostało podstawione za litery w schemacie i to o czym wniosek mówi, wcale nie musi być prawdziwe, bo litery a, b, c, d, reprezentują nie tego czy tamtego w tym przypadku Burka, kota, ogon itd. ale wszystkie w wszechświecie istniejące przedmioty i żeby wnioskowanie z schematu zgrywało się z z tym co przesłanki wniosek mówi, trzeba by te wszystkie przedmioty podstawić za litery w powyższym schemacie. Domyślam się, że Ty o tym możesz nie wiedzieć, ale że Dowkins podaje takie kretyńskie dowody świadomie wprowadzając ludzi w błąd ?

Wt sty 05, 2016 3:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
eśli a jest b i c
d ma c
Zatem d jest b

Jest to schemat wnioskowania pod który można podstawić obojętnie jakie elementy, a wniosek będzie zawsze prawdziwy. Chociaż elementy podstawione za litery i wniosek nie koniecznie.
Z powyższych przesłanek z schematu wynika konkretny wniosek,że d jest b

Dokładnie. A ponieważ do tego schematu można podstawić WSZYSTKO, i w wszystko będzie działało, to jest to wnioskowanie bezsensowne - bo w równie silny sposób uzasadnia wszystko, co podstawisz pod niewiadome :)

Właśnie dlatego sama logika nie wystarczy do osiągania wniosków możliwie najbliższych prawdzie - potrzebny jest jeszcze demonstrowalny dowód będący założeniem, które jest falsyfikowalne. Inaczej dostajesz takie kwiatki jak psa będącego kotem :)

Wt sty 05, 2016 4:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
To co zostało podstawione za litery w schemacie i to o czym wniosek mówi, wcale nie musi być prawdziwe, bo litery a, b, c, d, reprezentują nie tego czy tamtego w tym przypadku Burka, kota, ogon itd. ale wszystkie w wszechświecie istniejące przedmioty i żeby wnioskowanie z schematu zgrywało się z z tym co przesłanki wniosek mówi, trzeba by te wszystkie przedmioty podstawić za litery w powyższym schemacie. Domyślam się, że Ty o tym możesz nie wiedzieć, ale że Dowkins podaje takie kretyńskie dowody świadomie wprowadzając ludzi w błąd ?

Miło, że uznajesz, że mogę zwyczajnie się mylić, a nie że plotę głupoty specjalnie, by gnębić katolików. Czyli to, co dokłądnie myśli Małgosia, której komentarze naprawdę mnie kłują jak drzazgi wbijane pod paznokcie.

Ale chodzi o to, że ja DOSKONALE ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ, że ten argument nie działa. Ale stosując identyczne rozumowanie, jest on tak samo wiarygodny, jak dowód na ISTNIENie Boga. Zawiera te same błędy rozumowania! Więc jeśli nie uznajesz za działający dowód na nieistnienie Boga, to nie powienenś uznawać za działający dowód na istnienie Boga.

Wt sty 05, 2016 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Więc Bóg istnieje! Dzięki, a ja tylko wierzyłem.

Cytuj:
Bóg jest poza logiką!)

Bóg jest logiką! Nie ma nic co by było w swiecie bardziej logiczne. Wszystko nielogiczne, niewytłumaczalne wyjaśnimy istnieniem Boga.

Jeźeli dany byt jest Bogiem, to może wszystko.
Stało się coś niewytłumaczalnego, więc było to działanie Boga, bo on może wszystko.
A zatem
Bóg istnieje!

Logicznym jest, że ziemia jest płaska, gdyby była okrągła, byśmy z niej pospadali!

To chciałeś napisać? Więc nic nowego nie wymyśliłeś, nic nie obalileś, ani udowodniłeś.
Poznajemy Boga, jego stworzenie. Jeszcze długa droga przed nami, ale choc jesteśmy już tacy mądrzy, nauka nam coraz mniej wyjaśnia w kulturze funkconowania świata. Poznajemy stworzenie Boźe, i mamy z tym, coraz więćej logicznych i naukowych klopotow.

Jeszcze jedna dygresja...
Nauka nie może bazować na odkrywaniu tylko bytów istniejących.

Śr sty 06, 2016 9:38 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Bóg jest logiką! Nie ma nic co by było w swiecie bardziej logiczne. Wszystko nielogiczne, niewytłumaczalne wyjaśnimy istnieniem Boga.

Jeźeli dany byt jest Bogiem, to może wszystko.
Stało się coś niewytłumaczalnego, więc było to działanie Boga, bo on może wszystko.
A zatem
Bóg istnieje!

Jeśli a to b
Stało się c, więc a to b
A zatem
a

Wnioskowanie w powyższym schemacie jest zawsze prawdziwe, obojętnie co podstawi się za litery. Chociaż to o czym mówi wniosek może być fałszywy.
Wg powyższego wnioskowania również np. kamień może wszystko itd. i takie wnioskowanie również będzie prawdziwe i wg tego co mówi kosiarz, kamieniem można wszystko wytłumaczyć, bo wg powyższego schematu kamień może wszystko. Totalna bzdura, gdzieś ty się uczył logiki.

Cz sty 07, 2016 12:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Logicznym jest, że Ziemia jest płaska bo byś z niej spadł? Jak moze być okrągła?

Które zdanie jest prawdziwe?
Bóg może wszystko.
Kamień może wszystko.

Nie zauważyłeś, że nie walczę, raczej wyśmiewam logikę, jako prawdę.
No ale to Ty jestes szkolony.

Cz sty 07, 2016 7:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
W innym wątku logika zastosowana jako metoda pozwala udowodnić jak zapewniał jej znawca, że to, że umieramy to tylko jedna z możliwości. Empiria widzi konieczność, bo nie poznaliśmy żadnego człowieka - nieśmiertelnika, logika vetuje. Ja piszę o śmierci nie zatrzymując się na innych aspektach ludzkiego życia, w logice wychodzi, że moje zdanie oznaczało, że człowiek żyje jedynie dla śmierci. Nie wiem- śmiać się, czy płakać.
Prywatnie rozumiem mieszanie metod, tylko czemu to ma służyć?

Na studiach teologicznych mają studenci wprawki (tak ktoś komentował tę sprawę), które dowodzą, że istnienia Boga dowieść nie można, tak, by nie udało się owego dowodu podważyć. A ateista chce udowodnić, że teiści mają taki dowód i wierzą, że nie jest do podważenia.
I na bazie swych wyobrażeń snuje mistyczne rozważania.

Cz sty 07, 2016 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To prawda!

Zresztą nie da sie logicznie lub naukowo udowodnić ze Boga nie ma!
Wręcz proszę o taki dowód logiczny lub naukowy od ateistów - chętnie się z nim zmierzę.

Logika ma swoje móżdżkowe ograniczenia i sama w sobie się komplikuje do momentu tzw." koziego rogu"

:)

Cz sty 07, 2016 8:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Logika ma swoje móżdżkowe ograniczenia i sama w sobie się komplikuje do momentu tzw." koziego rogu"

Logika nie jest narzędziem idealnym (choćby z racji ograniczeń naszego umysłu), ale jest jedynym jakie mamy. Jeśli ktoś krytykuje jej zastosowanie w poznawaniu świata, to jest dla mnie (i wszystkich logicznie myślących) jasne, że słuszność jego poglądów jest czysto losowa. Coś jak blondynka wybierająca samochód zwracając uwagę jedynie na kolor. Możliwe, że wybierze całkiem nieźle, jednak większa szansa, że będzie inaczej :wink:

Pt sty 08, 2016 1:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A logiczne twierdzenia typu:

"Nie udowadnia się, że coś nie istnieje, udowadnia się tylko istnienie."

jak i

"masło maślane maślanką robione"

Działają mi na nerwy.

:mrgreen:

Pt sty 08, 2016 2:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Czyli nie wierzysz oprócz Boga i religii również teorie Big Bang i Ewolucji?

Ewolucja jest akurat udowodniona, ale rozumiem Twoją myśl :wink:
Chodzi o to, że Big Bang, choć nieudowodniony, opiera się na konkretnych przesłankach.
Wiara w osobowego Boga również opiera się na pewnych przesłankach, ale wiele osób, nie bez przyczyny, uznaje je po prostu za niewystarczające. Dlaczego tak jest?
O Teorii Wielkiego Wybuchu można powiedzieć, że to "zwykła teoria". Jest czymś jakby zabraniem do kupy i połączeniem w pewne zależności zjawisk które znamy, potrafimy badać i wiemy, że są prawdziwe.
Twierdzenie o istnieniu osobowego Boga to teoria "niezwykła". Nie opiera się na tym, co możemy obserwować i poznawać doświadczeniem. Postuluje istnienie czegoś jakościowo zupełnie innego od tego z czym mamy do czynienia na co dzień.
Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów.
Jeśli ktoś Ci powie, że spotkał na ulicy znanego aktora, jako dowód wystarczy Ci zdjęcie z telefonu. Jeśli stwierdzi, że spotkał kosmitę, to będziesz prawdopodobnie wymagał czegoś mocniejszego, np. kilku świadków o dobrym autorytecie.

Jakkolwiek jestem osobą wierzącą, wydaje mi się, że rozumiem pozycję obu stron, więc włączę się od czasu do czasu w dyskusję :wink:

Pt sty 08, 2016 7:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Logicznym jest, że Ziemia jest płaska bo byś z niej spadł? Jak moze być okrągła?

Powyższe oba zdania nie są logiczne.
Logiczne zdania prawdziwe albo fałszywe np. zdaniem logicznym jest zdanie „ziemia jest płaska lub ziemia nie jest płaska”

Cytuj:
Które zdanie jest prawdziwe?
Bóg może wszystko.
Kamień może wszystko.

Nie zauważyłeś, że nie walczę, raczej wyśmiewam logikę, jako prawdę.

Napisałem, że oba powyższe wnioski z wcześniejszego schematu są prawdziwe. A nie, że zdania są prawdziwe, czy fałszywe.
Jak dotychczas siebie ośmieszasz.

N sty 10, 2016 2:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widziałeś pytajnik, na końcu zdania? Nie wiem o co walczysz...zawsze się ośmieszam, szczególnie wtedy, gdy ktoś usiłuje udowodnić, że się ośmieszam, zdaniem nielogicznym...z jego punktu widzenia...bo albo się ośmieszam, albo się nie ośmieszam! To uest zdanie logiczne buhaha... :mrgreen:

N sty 10, 2016 9:05 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3