Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 08, 2020 2:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
 Byłem Ateistą, stałem się Teistą (Near death experience) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Byłem Ateistą, stałem się Teistą (Near death experience)
Moj post zniknal wiec powtarzam, przez neurologow wyniki studium AWARE ocenione sa negatywnie :

http://theness.com/neurologicablog/inde ... nce-of-nde

W zadnym przypadku nie stwierdzono ogladania namalowanych obrazow spod sufitu, tylko jeden przypadek zakwalifikowano na NDE wsrod 2000 zbiegow.

Pt maja 06, 2016 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Neopoganin napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Ciekawe, czy coś byś czuł, gdyby chcieli Cię pociąć, a wróciłbyś (duszą) w trakcie? Skóra cierpnie na taką myśl...

A co czuje człowiek na stole operacyjnym? Nic! A co czuje trup? Nic! Co bym czuł? Nic!

Oni są pod narkozą. Trupowi podaje się narkozę?

Pt maja 06, 2016 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Musi byc stwierdzona smierc mozgu + jakis okreslony czas musi uplynac do pobierania narzadow.
Nie sadze zeby neopoganin przezyl smierc mozgu, choc moze przezyl smierc kliniczna.

Pt maja 06, 2016 9:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Musi byc stwierdzona smierc mozgu + jakis okreslony czas musi uplynac do pobierania narzadow.
Nie sadze zeby neopoganin przezyl smierc mozgu, choc moze przezyl smierc kliniczna.

Gdyby miał stwierdzona śmierć mózgu, to by tu teraz nie pisał. Śmierć kliniczna - jak najbardziej, pasuje do opisu. Sam autor niestety myli pojęcia i na bazie swojej niepełnej wiedzy stworzył niewiarygodna historię.

Pt maja 06, 2016 9:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Jak się stwierdza śmierć mózgu w praktyce?

Pt maja 06, 2016 9:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
tylko jeden przypadek zakwalifikowano na NDE wsrod 2000 zbiegow.

To też niedokładnie tak było :p

2000 ludzi(A dokładniej: akcji ratunkowych)

330 uratowanych

140 którzy wzięli udział w badaniu

2 osoby przyznały że miały słuchową lub wzrokową świadomość tego, co działo się podczas resuscytacji. W ich salach nie było tych obrazków.

Pt maja 06, 2016 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Neopoganin napisał(a):
Ateizm to sceptycyzm i wiara w czysty materializm. Zjawiska paranormalne i zabobony typu gra w tarota i inne wróżby są niedozwolone. Ateiści opierają swoją wiedzę na Nauce i tylko nie. Wszystko co jest sprzeczne z nauką ateiści odrzucają.

Bzdura. Znajdź mi definicję ateizmu, która potwierdza to, co nawypisywałeś.

Neopoganin napisał(a):
Boga samego nie ujrzałem, ale wiem, że istnieje wyższa cywilizacja (ci przewodnicy, a w moim przypadku przewodnik kobieta).

Więc po co mieszasz w to teizm?

Neopoganin napisał(a):
WASZA DOKTRYNA ZMARTWYCHSTANIA I sĄDU oSTATECZNEGO KŁÓCI SIĘ Z nde I ZDROWYM ROZSĄDKIEM, BO PO CO TYLE CZASU CZEKAĆ I OCZEKIWAĆ NA POWTÓRNE PRZYJŚCIE cHRYSTUSA JAK Z CHWILĄ ŚMIERCI OD RAZU TRAFIĆ W ZAŚWIATY.

Znowu kolejny sekciarz? Zanudzicie nas tu.

Pt maja 06, 2016 10:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytałem kiedyś ,że na wschodzie ludzie po takim czymś widzą Buddę ,Mahometa ,a dzieci św. Mikołaja. Śmierć ,to śmierć.Nikt stamtąd jeszcze nie wrócił i nie powiedział ,co jest po drugiej stronie ... i kropka
.

Pt maja 06, 2016 10:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Czytałem kiedyś ,że na wschodzie ludzie po takim czymś widzą Buddę ,Mahometa ,a dzieci św. Mikołaja. Śmierć ,to śmierć.Nikt stamtąd jeszcze nie wrócił i nie powiedział ,co jest po drugiej stronie ... i kropka
.

Osobiście nie wierzę w rewelacje osób, które 'wróciły'. Tzn. wierzę, że te osoby mają subiektywne przeżycia, ale nie sądzę, by niosły one prawdę o 'świecie pozagrobowym'. Taka prawda dla ludzi na ten czas jest zakryta.

Pt maja 06, 2016 10:58 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tak! Taka to była śmierć. Encefalogram pokazuje w takiej sytuacji linię prostą, a akcja serca ustaje.

Chyba mylisz pojęcia. Raczej elektrokardiogram, czyli czynność elektryczna serca. Przy EEG podczepia się do głowy kilkadziesiąt elektrod i nikt tego nie robi przy resuscytacji.

Pt maja 06, 2016 11:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A w ogóle encefalogram to zdjęcie rentgenowskie mózgu, więc nie wiem jak może być na nim linia prosta. Elektroencefalogram - to owszem zapis bioelektrycznej czynności mózgu i tak jak napisał trenerek nie robi się tego przy resuscytacji. Nie miałoby to zresztą większego sensu, bo założenie elektrod (bądź czepka z elektrodami) i podpięcie wszystkich zajmuje zwyczajnie za dużo czasu - pacjent dawno by już całkiem odjechał.

So maja 07, 2016 12:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, czy to prawda co tutaj http://www.wsj.com/articles/SB10001424052970204603004577269910906351598

jest napisane , ale mniej więcej stoi tak odnośnie USA:

W USA "Obecne kryteria dotyczące śmierci mózgu zostały ustalone przez komitet ‘Harvard Medical School’ w 1968 roku, w czasie, gdy dziedzina transplantacji narządów robiła ogromne postępy. W 1981 roku Akt dotyczący Jednoznacznego Określenia Śmierci stwierdził, że śmierć mózgowa oznacza legalną/prawną śmierć we wszystkich 50 stanach USA.

Test na śmierć mózgu jest prosty. Lekarz spryskuje bardzo zimną wodą uszy (aby stwierdzić reakcję oczu), trąca oczy patyczkiem z wacikiem i sprawdza, czy występuje jakikolwiek odruch wymiotny. To zajmuje mniej czasu niż standardowy test oczu. Wreszcie mamy tak zwany test na bezdech, gdzie respirator jest odłączony, aby sprawdzić, czy osoba można oddychać samodzielnie. Jeśli się tego nie stwierdzi, oznacza to śmierć mózgu. (Niektóre lub wszystkie z powyższych testów są powtarzane godziny później, aby je potwierdzić).

Teraz coś dziwnego. Jeśli osoba nie zda testu na bezdech, respirator zostanie podłączony. Ciało zaczyna oddychać, serce pompuje krew, aby zachować sprawność narządów. Lekarze mówią, że w tym momencie, "osoba" opuściła ciało. Człowiek zostanie teraz nazwany ‘BHC’ lub zwłokami z bijącym sercem".

Czy to może być prawda, że tak się stwierdza śmierć mózgową? Rozmawiałam kiedyś z pewnym policjantem i on mi opowiadał o przykładaniu lusterka do nosa aby wykryć parę wodną, i przykładaniu czegoś gorącego do skóry (jeśli człowiek żyje, to skóra ma się zaczerwienić). Wygląda to jak bajka, a nie specjalistyczne testy.

So maja 07, 2016 12:44 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 37056.html

So maja 07, 2016 1:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Neopoganin,

Torri podała taką informajcę:

"(...)Jak stwierdza się śmierć mózgu?
Śmierć mózgu stwierdza jednomyślnie komisja, w której skład wchodzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny: anestezjologii i intensywnej terapii oraz w dziedzinie neurologii i neurochirurgii, a także medycyny sądowej. Nie mogą oni brać udziału w pobieraniu i przeszczepianiu narządów. Ich jedynym zadaniem jest stwierdzenie śmierci. (...)"

Czy w Twoim przypadku była taka komisja i miałeś okazję dowiedzieć się w jaki sposób (jakimi sposobami) komisja stwierdziła Twoją śmierć? Czy każdy specjalista miał jakiś specyficzny test?

So maja 07, 2016 4:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MonikaMaria napisał(a):
Adam M. napisał(a):

Gdyby miał stwierdzona śmierć mózgu, to by tu teraz nie pisał. Śmierć kliniczna - jak najbardziej, pasuje do opisu. Sam autor niestety myli pojęcia i na bazie swojej niepełnej wiedzy stworzył niewiarygodna historię.

Słusznie. Ja też nie wierzę w tę historię. Śmierć kliniczna pasuje bardziej niż śmierć mózgu, gdyż skutki byłyby nie odwracalne w przypadku tej drugiej opcji.

So maja 07, 2016 6:02 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona