Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 28, 2020 2:20 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 242  Następna strona
 Jeśli macie pytania o Islam 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Jeśli macie pytania o Islam
Już na innym forum opisałam moją sytuację. Pozwolę ją sobie powtórzyć. Mam 30 lat, a od 10 mieszkam w Polsce. Pochodzę z Emiratów Arabskich. Moją pierwszą wiarą był Islam. Przez 20 lat głęboko wierzyłam w Allaha, choć patrząc na to dziś, podziwiam siebie, moją matkę i inne kobiety, że potrafiłyśmy TAK żyć. Wszystkie uważałyśmy, że tak trzeba, że to co robimy jest słuszne i idzie na chwałę Boga. Żadna nie śmiała się sprzeciwić. Kiedy przyjechałam do Polski na studia byłam wstrząśnięta, jak kuso ubrane chodzą tutejsze kobiety. Powoli rezygnowałam z okrycia twarzy, włosów, aż wreszcie zaczęłam nosić spodnie i spódnice w kolanko. W Polsce ciężko jest wyznawcom Allaha. Mało meczetów, brak przerw na modlitwę. Oddalałam się od mojego ukochanego Boga. Dwa lata temu poznałam mojego męża. On był katolikiem. Nie przeszkadzało nam jednak to, że wierzymy w innego Boga. Moi rodzice byli wściekli, bo nam- muzłumanom nie wolno zawierać związków małżeńskich z innowiercami. Kiedy postanowiliśmy wziąć ślub narodził się problem: któremu Bogu będziemy ślubowali? To ja zmieniłam wiarę. Możecie mnie uważać za osobę słabą, że tak łatwo zrezygnowałam.. Szybki Chrzest i nowe imię Małgorzata, Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie i wreszcie ten upragniony Ślub. Może to dziwne, ale dopiero teraz zaczynam czuć, że żyję. Że ta wiara ma sens. Że to właśnie ten Bóg istnieje.. Próbowałam rozmawiać z moimi rodzicami. Oni jednak ślepo podążają za słowami Koranu. W Polsce dziwi mnie mętalność ludzi: z jednej strony twierdzą, że tak owszem, są oni katolikami, ale do Kościoła już nie chodzą. Są katolikami, ale szukają kochanki, bo żona nie jest dość dobra. Wczoraj jeden mężczyzna mnie zaskoczył swoją wypowiedzią "oczywiście, że jestem katolikiem. Ale to, co kler mówi to się w głowie nie mieści. Ja nie wierzę w konkretnego Boga. Każda religia ma jakieś racje. Ja staram się to wyśrodkować. A do kościoła nie chodzę". Ta obłuda wśród katolików mnie mierzi. Pomimo wszystko cieszę się, że przyjęłam wiarę mojego męża. Póki co uczę się jej, wielu kwestii nie rozumiem i tutaj liczę na Państwa pomoc :). Jeśli mielibyście jakiekolwiek pytania dotyczące Islamu "od środka"- pytajcie śmiało. Postaram się odpowiedzieć najlepiej jak się da.

N gru 20, 2009 10:49 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jeśli macie pytania o Islam
malgosia napisał(a):
W Polsce dziwi mnie mętalność ludzi: z jednej strony twierdzą, że tak owszem, są oni katolikami, ale do Kościoła już nie chodzą.

Katolicyzm nie jest praniem mózgu. Jest wyborem, który polega na podążaniu za Jezusem Chrystusem i jego nauką. Naukę to w obecnej Polsce bardzo trudno rozpoznać wśród "wiernych". Choć jest to dość specyficzna "klasa wiernych".

Nie patrz na tych ludzi, wiesz czego Jezus uczy. Przypominaj im to...

Cytuj:
Są katolikami, ale szukają kochanki, bo żona nie jest dość dobra.

Każdy człowiek jest słaby, upada. Katolicyzm uczy jak żyć, człowiek wybiera czy tak chce.

To tak jak z Tobą, wybrałaś tą konkretną drogę. Czy w niej wytrwasz, to zależy od Ciebie.

Cytuj:
Wczoraj jeden mężczyzna mnie zaskoczył swoją wypowiedzią "oczywiście, że jestem katolikiem. Ale to, co kler mówi to się w głowie nie mieści. Ja nie wierzę w konkretnego Boga. Każda religia ma jakieś racje. Ja staram się to wyśrodkować. A do kościoła nie chodzę".

To skąd wie co ten kler uczy :P.

Cytuj:
Ta obłuda wśród katolików mnie mierzi.

Ale jest także wielu, bardzo wielu katolików. Takich którzy znają swoją wiarę i nią żyją.

Cytuj:
Pomimo wszystko cieszę się, że przyjęłam wiarę mojego męża. Póki co uczę się jej, wielu kwestii nie rozumiem i tutaj liczę na Państwa pomoc :).

Na pod forum ateizm jej nie znajdziesz.

Pn gru 21, 2009 12:47 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Czesc,
Jakie prawa ma kobieta w islamie? Z mojej obserwacji wyglada, ze mniejsze od mezczyzn.
Czy kobieta ma prawo wyboru meza, czy raczej "musi" sie zgodzic z wyborem ktory dokonal ojciec?
Czy dopuszczalne jest posiadanie wiecej niz jednej zony?
CZy kobieta moze sie spotykac z mezczyznami bez zgody meza np. ze znajomymi w pracy?
Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pn gru 21, 2009 1:11 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Małgosiu,
Bardzo się cieszę, że jesteś na tym forum. Prosisz o pytania, skorzystam więc z okazji. Jak już się pewnie zorientowałaś, istnieje u nas stereotypowy, „złowrogi” obraz wyznawcy Allacha i chętnie bym usłyszał od ciebie jakiś komentarz dotyczący tego stereotypu. Spróbuję go poniżej scharakteryzować w paru punktach:
1. Muzułmanin to ktoś, kto popiera terroryzm.
2. Muzułmanin to ktoś, kto widzi świat zachodni jako „Wielkiego Szatana”.
3. Muzułmanie to fanatycy religijni – problem „religijnej letniości”, tak dotkliwy u nas, w tamtym świecie nie występuje.
4. Muzułmanie nie szanują kobiet.
Być może inni forumowicze dorzucą do tego parę punktów. Chętnie bym się dowiedział, co myślisz o tym stereotypie i w jakiej mierze się z nim zetknęłaś żyjąc wśród nas. Ciekawi mnie też pytanie: na ile muzułmanie zdają sobie sprawę z istnienia takiego negatywnego stereotypu w krajach zachodnich i jak na to reagują?
Oprócz tego: piszesz, że w Polsce ciężko jest wyznawcom Allacha. Jako powód podajesz „mało meczetów, brak przerw na modlitwę”. A moje pytanie brzmi: czy było coś więcej? Czy zetknęłaś się w Polsce z objawami aktywnej niechęci do muzułmanów?
Pozdrawiam serdecznie

Pn gru 21, 2009 1:15 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Przyłączam się do pytań Atanazego. A tak od siebie mam jeszcze dwa pytania. Pierwsze będzie (przynajmniej dla niektórych) całkowitym zaskoczeniem, bo kto by się podziewał po ateiście, że o to zapyta ;)

Mówisz, że muzułmanom ciężko jest w Polsce zachować wiarę. Ale ciekawi mnie to, jak wygląda kwestia w drugą stronę. Czy w Emiratach Arabskich są kościoły, czy inne miejsca kultu innych religii niż islam? Czy tam wyznawcy innych religii mają tak samo "ciężko" jak wyznawcy Allaha tutaj?

Drugie pytanie już nie będzie zaskakujące. Chciałbym się dowiedzieć, jak wśród muzułmanów traktowani są ateiści? Czy w ogóle są, a jeżeli tak, to czy mogą jawnie się do swojego ateizmu przyznać bez konsekwencji (jakie by one nie były)?

Har sum havið vinur er

Pn gru 21, 2009 1:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@ malgosia

Poczytuj sie za szczesliwa bo Pan pociagnal cie do Swojego Serca Najswietszego, a na katolikow z nazwy nie spogladaj.Nie oni sa wzorem do nasladowania, ale sam Chrystus Pan.W Niego utkwijmy nasz wzrok bo On jest jedynym szczesciem, Droga, Prawda i Zyciem.

Pn gru 21, 2009 2:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
malgosia napisał(a):
Jeśli mielibyście jakiekolwiek pytania dotyczące Islamu "od środka"- pytajcie śmiało. Postaram się odpowiedzieć najlepiej jak się da.

Dzieki za szczere checi wyjasnienia religii islamskiej.Mamy tyle do uczenia sie z Biblii i Katechizmu Kosciola Katolickiego, ze czasu na zglebianie islamu naprawde nie ma.

Pn gru 21, 2009 3:24 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam Cię Małgosiu :) Bardzo się cieszę, ze postanowiłaś powierzyć swoje życie Jezusowi Chrystusowi, gdyż z jednej osoby nawróconej w niebie jest większa radość niż ze stu wierzących przez całe życie. Pan Jezus nie zapomina o żadnym człowieku i czeka na każdego jednego, aby wziąć go w ramiona swojej miłości. Co do Katolików... Wiesz to też są tylko ludzie, czyli są słabi, raz trafisz na wierzących prawdziwie, którzy pobożnie uczestniczą we Mszy Świętej i w życiu kościoła, a drugi raz trafisz na ludzi ochrzczonych, którzy za bardzo skupiają się na życiu doczesnym na Ziemi i zapominają o Bogu, co jest bardzo smutne. Za takich ludzi należy się modlić.

Jeśli chodzi o Islam to interesuje mnie, czy w Islamie małżeństwo jest tylko aktem prawnym, czy także duchowym? W katolicyzmie małżeństwo jest sakramentem i prawdziwy katolik wie, że przy ołtarzu dokonuje najważniejszej przysięgi w swoim, życiu, gdyż przysięga przed Bogiem i Bóg łączy dwoje ludzi w jedność nierozerwalnym węzłem.

Korzystając z okazji pragnę życzyć wszystkim forumowiczom, każdego wyznania i poglądu, aby ten czas zbliżających się Świat Bożego Narodzenia był czasem dla was dobrym, abyście go miło spędzili :)

Pn gru 21, 2009 12:24 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Zacznę może od praw kobiet, bo w tym temacie czuję się najmocniejsza. Pamiętam, jak miałam 3, może 4 latka i już wtedy mama tłumaczyła mi, że moim obowiązkiem będzie wyjść za mąż, urodzić i wychować dzieci i w pełni oddać się rodzinnym obowiązkom. Mnie to jak najbardziej odpowiadało, moja matka tak właśnie postępowała. Pochodzę z dość zamożnej rodziny. Ojciec ma własny hotel. Było nas 6 dzieci w domu. Całe dnie spędzaliśmy z mamą. Nawet w domu chodziła w czadorze. Kiedy miałam 12 lat dostałam okresu. Wtedy podekscytowana mama dała mi mój pierwszy w życiu czarny czador. Założyłam hidżab i poczułam się jak prawdziwa kobieta. Wtedy też ojciec zaczął mnie "normalnie" traktować (do tej pory rozmowy były tylko przy śniadaniu o szkole). Kiedy miałam 15 lat, ojciec poznał wpływowego biznesmena, właściciela sieci hoteli. Chciał mnie oddać na jego żonę. Obie z mamą płakałyśmy, nie chciałyśmy się zgodzić. Ja tego chłopaka nawet na oczy nie widziałam! Miał wtedy 28lat. Całe szczęście, że kiedy mnie zobaczył, stwierdził, że "brzydka" i odjechali. Później to ja się zakochałam w synu sąsiadów. Nasza "miłość" była trudna, bo moi rodzice byli przeciwni. Chłopak był starszy ode mnie tylko o rok i pochodził z ubogiej rodziny. Wśród Muzułmanów jest taka niepisana zasada, że wiążemy się z ludźmi z mniej- więcej ten samej warstwy społecznej. Zabroniono nam kontaktów. Kiedy miałam 19 lat uznana zostałam za "starą pannę". Moje młodsze siostry były już "szczęśliwymi" mężatkami z gromadką dzieci. Tylko najbliższe im kobiety wiedziały, jakie mają ciężkie życie. Tego samorgo roku ojciec znalazł mi nowego "idealnego" partnera na męża. Miał ponad 40 lat i żonę. Miałam być drugą. Zakochał się we mnie, kiedy byłam na weselu koleżanki. Nie mogłam odmówić. Tzn. mogłam, ale niewiele by to wniosło. Ojciec już dostał zapłatę, a matka szyła suknię. Wszyscy byli szczęśliwi, a ja znałam tylko jego imię. Nie chciałam takiego męża. Mama przekonywała mnie, że z czasem go pokocham. W końcu ubłagałam ojca i dzień przed planowanym ślubem uciekłam do Polski na studia. Wiedziałam, że mnie tutaj nie znajdzie, bo większość moich rodaków nie wie, gdzie znajduję się Polska. Ja miałam ten przywilej, że chodziłam do podstawówki od kiedy skończyłam 7 lat a kikla lat później rozpoczęłam naukę polskiego. W naszym miasteczku żyła jedna, jedyna Polka, która spędzając wakacje w Emiratach została porwana i zmuszona do małżeństwa z tamtejszym najbogatszym szejkiem. Uczyła mnie polskiego długo i wytrwale, a kiedy miałam wyjechać na studia, obie płakałyśmy.

Posiadanie więcej niż jednej żony jest jak najbardziej dozwolone. Dany mężczyzna jednak musi spełniać pewne kryteria: musi mieć na tyle pieniędzy, aby utrzymać obie rodziny, zaskarbić sobie przyjaźń przyszłego teścia, a co najważniejsze otrzymać zgodę pierwszej żony. To ona już na zawsze zostaję tą najważniejszą i tak na prawdę to ona rządzi całym domem. Zazwyczaj pierwsze żony zgadzają się na kolejne małżeństwa mężów ponieważ:
-zawsze lepiej wiedzieć, że mąż jest w domu tyle, że z inną, niż wiedzieć, że gdzieśtam w jakimś hotelu zdradza nas z niewiadomo kim,
- jeśli żona się nie zgodzi, to owszem ON się nie ożeni, ale za to ona będzie miała w domu takie piekło, że prędzej czy później się zgodzi.

Kolejne pytanie a'propo innych mężczyzn przyznam, że mnie rozbawiło. Kobiety Islamskie generalnie nie pracują. A jeśli tak, to prowadzą sklep razem z mężami. Tak więc znajomych z pracy po prostu nie mają. Natomiast innych mężczyzn spotykać owszem mogą, ale nie za często i jeśli mąż pozwala. Oczywiście nie wolno z nimi dotykać się za ręce, przytulać ani całować (w Islamskiej kulturze pocałunek w policzek jest formą grzecznościową i tak naturalną jak w Polsce np. podanie ręki, z tym że tam obejmuje to tylko mężczyzn).

Teraz najtrudniejsze odpowiedzi na pytania. Czy Muzułmanie popierają terroryzm? I tak i nie. Zapraszam do lektury Koranu (pewnych fragmentów musiałam się uczyć na pamięć i recytować ojcu). Z jednej strony wszyscy uważają, że terroryzm jest zły, a jeśli (niedajboże) ktoś spuściłby bombę na kraj Islamski, wybuchłaby międzynarodowa afera. Muzułmanie wierzą jednak w coś takiego jak Święta Wojna. Koran mówi o zapełnieniu Ziemi wyznawcami Allaha. Na śmiałka, który poświęci swe życie w słusznej sprawie (m.in. zabicie innowierców, choć nie tylko), czeka na niego wysyp łask (z czego najważniejsza: 72 dziewice).
To prawda, że często bardzo negatywnie Muzułmanie wyrażają się o zachodzie. Jest to podyktowane tym, że są oni postrzegani właśnie jako terroryści, ludzie bezwzględni i okrótni. Jako fanatycy. Uważają więc, że to świat zachodni został "opętany", a życie ludzi wyznających innego Boga, jest pozbawione sensu. Więc warto albo ich zabić, albo przynajmniej nie utrzymywać z nimi kontaktu. Dlatego też żadko w krajach europejskich spotkamy na wakacjach wyznawców Allaha.

Muzułmanin ma mnóstwo obowiązków religijnych. Modlitwy zajmują ogromną część dnia, a jeszcze należy chodzić do meczetu (ci najbardziej pobożni bywają tam nawet 2 razy dziennie). Kobiety z wizyt w meczecie są zwolnione. Oczywiście wszyscy czytają i uczą się fragmentów (albo i całego) Koranu na pamięć. Na pewno Muzułmanie są bardziej żarliwi w swojej wierze, niż np. Katolicy. Ale oczywiście są ci bardziej i mniej praktykujący, jak wszędzie.

Kobiety są szanowane, ale nie we wszystkich rodzinach. Są jednak i takie społeczności, gdzie to kobieta jest głową rodziny i rządzi (nieświadomym nawet tego) mężem. Jest to dość często spotykane. Kobieta jednak tam ma gorzej niż np. u Katolików. Muzułmanin może nagle wrócić do domu i bez podania przyczyny powiedzieć "rozstajemy się" i kobieta ma obowiązek się wyprowadzić. Najczęściej razem z dziećmi. To, czy będzie mogła zabrać ze sobą swoje ubrania zależy od woli męża. Dlatego też Islamskie kobiety chodzą obwieszone całą swoją biżuterią, a w biustonosze mają powszywane specjalne kieszonki na pieniądze. Takie wygnane z domu najczęściej wybierają się do rodziców, bądź rodzeństwa.

Agresja wobec wyznawców Allaha w Polsce... Oczywiście, że była. Mój niecodzienny strój i zakryta twarz budziły zdziwienie. Ludzie potrafili podchodzić do mnie i prosić o zdjęcie. Nastolatkowie ganiali mnie z aparatami. Kiedyś jedna pani w sklepie wyprosiła mnie, bo powiedziała, że "ta zakutana kobieta chce wysadzić jej sklep". Na uczelnię wezwano policję, bo ktoś puścił plotkę, że jestem terrorystką samobójczynią. Kiedy poprosiłam o półgodzinną przerwę w pracy w południe na moditwę, wyśmiano mnie. W końcu szef się zgodził (w zamian miałam pół godziny dłużej zostawać w biurze). Koledzy obserwując mnie w pozycji do modlitwy, po prostu się śmiali.

W moim rodzinnym miasteczku nie ma kościołów. W większych miastach jest czasem jeden, a czasem wcale. Kobieta, która chodzi bez zakrytych ramion, nóg i głowy uznawana jest za nagą i nikt nie pyta, jakiego jest wyznania. Policja potrafi taką kobietę złapać do więzienia i owa Pani ma proces, z którego nie jest zbyt łatwo się wywinąć. Tak więc nawet Chrześcijanki chodzą szczelnie poubierane. Wielu Chrześcijan tam nie ma. Jeśli ktoś wierzy w Chrystusa, zazwyczaj przeprowadza się do kraju katolickiego, bo tam może normalnie wyznawać swoją wiarę.

Ateiści są lekceważeni, część tych "bardziej uduchowionych" próbuje sprowadzać ich na właściwą ścieżkę. Szczerze powiedziawszy nie spotkałam się ze zjawiskiem ateizmu w Emiratach. Każdy deklarował głęboką wiarę w nauki Mahometa.

Wracając jeszcze do małżeństwa. Oczywiście, wszyscy biorąc ślub wychodzą z założenia, że to będzie związek do końca życia. I zazwyczaj jest. W krajach, gdzie panującą wiarą jest głównie Islam, odsetek rozwodów jest znacznie mniejszy niż w innych. Miłości natomiast nie ma, przynajmniej na początku. Jak może piętnastolatka kochać pięćdziesięciolatka? Bo i takie związki się zdarzają. Uczucie przychodzi z czasem, albo i nie. Ale kiedy kobieta ma na głowie 8-9 dzieci, to na prawdę nie ma czasu myśleć o tym, czy kocha męża, czy też nie. Acha, pragę tutaj od razu dodać, że kobieta w Islami musi się oddawać mężowi tak często, jak on tego chce.

Mam nadzieję, że odpowiedziałam na wszystkie Państwa pytania. Jeśli będą kolejnę- proszę śmiało. Starałam się odpowiedzieć jak nadokładniej i szczerze powiedziawszy cały czas towarzyszył mi słownik j. polskiego.

Pn gru 21, 2009 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ateiści są lekceważeni, część tych "bardziej uduchowionych" próbuje sprowadzać ich na właściwą ścieżkę.

Widzicie, ateiści ? Więc zacznijcie wreszcie szanować nas katolików, którzy was szanujemy :)

Bardzo brutalna jest ta religia :( Chyba nie ma takiej drugiej (nie licząc jakiś animistycznych, czy sekt), na świecie ...

Pn gru 21, 2009 4:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Mnie interesuje temat wewnętrznych podziałów Islamu, czy to według odłamu, czy według kraju. Czy Arabowie nie traktują przykładowo zlaicyzowanych Turków jako "gorszych" muzułmanów? Czy granica między szyitą i sunnitą jest porównywalna z naszymi chrześcijańskimi podziałami?

I takie osobiste pytanie - nie musisz odpowiadać: zmieniłaś Wiarę bardziej z przekonania czy bardziej z miłości do męża? (Spytałbym się w Twoim drugim temacie, ale chwilowo tam jest zbyt dużo offtopów)

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Pn gru 21, 2009 4:40 pm
Milczek
Milczek

Lokalizacja: (fr. localisation, z p.łc. localis ‘miejscowy’) - położenie, umiejscowienie, rozmieszczenie czegoś.
Odpowiedz z cytatem
malgosia napisał(a):
W naszym miasteczku żyła jedna, jedyna Polka, która spędzając wakacje w Emiratach została porwana i zmuszona do małżeństwa z tamtejszym najbogatszym szejkiem. Uczyła mnie polskiego długo i wytrwale, a kiedy miałam wyjechać na studia, obie płakałyśmy.
Mogłabyś napisać coś więcej o tej sprawie? Kim jest ta kobieta, skąd pochodzi, kiedy została porwana, co rodzina w Polsce robiła w tej sprawie, czy działałaś w tej kwestii po przyjeździe do Polski?

Pn gru 21, 2009 4:45 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Co do odłamów to nie czuję się w tym temacie zbyt mocna. Po prostu nigdy nie wdawałam się w dyskusję na ten temat z kinkim poza własnymi rodzicami. Ojciec twiedził, że "aaaa co to za Muzułmanie ci Turkowie, tyle co nic", a mama mówiła "wszyscy mamy jednego Boga, więc wszyscy jesteśmy równi. To Chrześcijanie są gorsi".
Religię zmieniłam tak na prawdę z miłości do męża. Oczywiście nie było tak, że to on mnie zmusił. Sama do tego dojrzałam. A obowiązków Islaskiej kobiety i tak nie spełniałam należycie od momentu wysiąścia z samolotu na Okęciu. Mąż wdrążył mnie w Katolicyzm, a znajomy ksiądz wytłumaczył "o co w tym wszystkim chodzi". Przyjmując Chrzest i Komunię nie za bardzo wiedziałam o co chodzi. Teraz, tak jak w Islamie, staram się wypełniać moje obowiązki religijne najlepiej jak potrafię. I na prawdę nie żałuję zmiany religii. Jak już gdzieś wcześniej napisałam, odnalazłam sens życia właśnie tutaj, przy mężu, w Polsce, wierząc w Chrystusa. Moje dotychczasowe życie w Emiratach było puste i, co tu dużo gadać, nieszczęśliwe.

Sprawa Anety... Kiedy miała 17 lat została porwana.. Była w Egipcie z rodzicami na wakacjach. Przed hotelem został spozorowany zamach, w którym rzekomo zginęła. Oczywiście nic jej nie było... Wszystko upozorowano tak, że ciało "zaginęło" w transporcie do Polski. Rodzice nie szukali córki.. Ona z Egiptu trafiła do Emiratów, gdzie kupił ją szejk. Jest trzecią żoną. Powrót... To nie jest takie proste. Ma czwórkę dzieci. Przyjęła wiarę w Allaha. Wierzy. Kocha dzieci. Do męża nie czuje nienawiści. Mówi, że nie chce wracać do Polski. Jeśliby wróciła, dzieci musiałyby zostać w EA. Takie prawo... A ona chce przy nich być. Nie pozwoliła mi nikomu dawać znać o tym, gdzie jest. Teraz jest jej tam dobrze: mąż na całe dnie znika, ona ma służbę, z domu nie musi wychdzić. Czasem udziela korepetycji z polskiego chętnym dziewczynkom, takim jaka byłam ja.

Pn gru 21, 2009 5:22 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Smutna jest historia tej Polki... Wierzę, że dzieci swoje na pewno kocha, ale wiem, że do końca na pewno się nie pogodziła ze swoim losem, gdyż została porwana w wieku 17 lat. Nie była to już mała dziewczynka, miała w Polsce rodzinę, wielu znajomych, tam została porwana, a jej wolność została ograniczona. W Polsce ten człowiek, który ją porwał już by siedział w więzieniu. Mnóstwo Polek po przez wakacje w krajach arabskich, źle skończyło :( Pamiętam jak pewien Polski detektyw swego czasu odbił wiele Polek z dziećmi z wielu krajów muzułmańskich.

Ale ja uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny, może rzeczywiście ta Aneta jest tam teraz szczęśliwa, a gdyby ona wtedy nie została porwana to pewnie teraz nie byłoby Ciebie z nami tutaj w Polsce.

Pn gru 21, 2009 6:15 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mnie nurtuje kilka kwestii związanych z Islamem.
1) Jaki stosunek muzułmanie mają do Panny Maryi? Wiem, że Koran ma całą Surę poświęconą Miriam - czy to jest ta sama Miriam, o której wiemy z Ewangelii? Jeśli tak, to za kogą uważał ją Mahomet?
2) Co musi zrobić muzułmanin aby osiągnąć zbawienie? Czy wizja nieba jest tylko zmysłowa (dziewice itp.), czy ta wizja dotyczy tylko "męczenników"? Czy to prawda, że wg Islamu zarówno dobre jak i złe czyny pochodzą od Allaha?
3) Czy każde zabójstwo niewiernego może być usprawiedliwione świętą wojną?

Pn gru 21, 2009 6:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 242  Następna strona