Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lut 16, 2020 10:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Nawrócenie szatana 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nawrócenie szatana
Cytuj:
Zakładam że był taki moment (choć nie wiem czy w czasie), kiedy szatan nie wiedział jeszcze wszystkiego - i wtedy służył Bogu. I zakładam że przyszedł taki moment (też nie koniecznie w czasie) gdy Bóg objawił aniołom swój plan stworzenia i wywyższenia człowieka - i wtedy Szatan zmienił zdanie. Od tego momentu Bóg już nie wprowadził nowych 'zmiennych' do równania - więc Szatanowi ciągle wychodzi ten sam wynik rozważań nad argumentami. Mi to wygląda dosyć logicznie (przy pewnych założeniach).

Jeżeli coś działo się "najpierw", a coś "później" to czas musiał istnieć. Albo chociaż coś na kształt czasu.
Jeżeli chodzi zaś o ludzi to ludzką rzeczą jest zmienianie zdania... Jeżeli nie będziemy do tego zdolni w raju, znaczy to, że przestaniemy być sobą, przestaniemy być ludźmi.
Nawet Adam i Ewa, z czystko ludzkich przyczyn dali się skusić Szatanowi :)
PS: Skąd wiadomo, czy Bóg znowu nie zmieni czegoś "w równaniu"? Równie dobrze może teraz tworzyć drugi równoległy wszechświat i może się on innym Aniołom nie spodobać...

Cz gru 22, 2016 11:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Napisałem, że nielogiczny jest brak istnienia czasu dla Boga. Dlaczego? Dlatego, że wtedy wszelkie wydarzenia z Biblii tracą jakikolwiek sens. Po co syn człowieczy odkupił człowieka, skoro ten jest już od zawsze odkupiony, przecież "zawsze jest teraz". Kiedy Szatan zbuntował się Bogu? "Zawsze jest teraz". Kiedy Adam i Ewa zgrzeszyli? (po buncie Szatana? Nic bardziej mylnego! Zawsze jest teraz!)

@up, a tak w ogóle jak to ma się do moich pytań?

Tak się ma do Twoich pytań, że brak istnienia czasu jest logiczny i nie wciągaj tu jeszcze Boga, to Ty się zapętliłeś. Bo prawdą jest, że powyższe pojedyncze wydarzenia miały swoją przyczynę w czasie, ale również prawdą jest, że wszystkie wydarzenia nie musiały mieć przyczyny (brak czasu). Pisałem o tym wyżej. Czyli nie musi być przyczyny, aby zaistniał skutek (brak czasu), żeby to chociaż po części zrozumieć, należy brać pod uwagę w wszechświecie wszystkie wydarzenia bez wyjątków i nie mieszać z pojedynczymi wydarzeniami. Bo pojedyncze wydarzania mają przyczynę, natomiast wszystkie wydarzenia nie koniecznie mają przyczynę.

Pt gru 23, 2016 11:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Bo prawdą jest, że powyższe pojedyncze wydarzenia miały swoją przyczynę w czasie, ale również prawdą jest, że wszystkie wydarzenia nie musiały mieć przyczyny (brak czasu).

Może musiały, może nie. Fakt jest faktem, miały przyczynę. Po co, więc te dewiacje?

Cytuj:
Bo pojedyncze wydarzania mają przyczynę, natomiast wszystkie wydarzenia nie koniecznie mają przyczynę.

Masło maślane. Brak czasu = brak chronologiczności wydarzeń. Brak czasu powoduje, że wszystko dzieje się naraz lub... nic się nie dzieje. Ba, skutek nie może zaistnieć w "braku czasu", bo nie ma na to czasu :)

Pt gru 23, 2016 12:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PS: Dlaczego tak komplikujecie proste rzeczy... Gdzie w Biblii napisane jest, że czas dla Boga nie istnieje? Nie w sensie "nie istnieje", bo Bóg jest od zawsze i będzie zawsze(czyli jest wieczny). Tylko w tym sensie, że Bóg nie może robić czegoś chronologicznie, bo dla niego "wszystko dzieje się w jednym momencie/teraz". Cała historia w Biblii opiera się na chronologii. Gdyby jej nie było wydarzenia z Biblii straciłyby sens. Jest coś takiego, czy po prostu wróżycie z fusów?
W Biblii wszystko ma swoją przyczynę i skutek.
Bogu "zachciało się" stworzyć świat -> stworzenie świata -> stworzenie ludzi -> Bunt szatana -> Grzech ludzi -> Wypędzenie z raju -> Ludzka pokuta na ziemi -> Przyjście Jezusa/odkupienie ludzi -> Dalsza historia -> Koniec świata -> Sąd ostateczny -> itd...

Pt gru 23, 2016 12:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
PS: Dlaczego tak komplikujecie proste rzeczy... Gdzie w Biblii napisane jest, że czas dla Boga nie istnieje? Nie w sensie "nie istnieje", bo Bóg jest od zawsze i będzie zawsze(czyli jest wieczny). Tylko w tym sensie, że Bóg nie może robić czegoś chronologicznie, bo dla niego "wszystko dzieje się w jednym momencie/teraz"

Ależ my tak dokładnie nie wiemy jak Bóg to wszystko zrobił. Ale czas jest parametrem stricte fizycznym, czyli należącym do fizyki, a fizyka opisuje materię. Wiemy że "Bóg był, jest i będzie", to znaczy że tak na dobrą sprawę jest poza czasem - czas nie ma na Niego wpływu. Skoro jest Praprzyczyną wszystkiego, także jest Stwórcą czasu. Czas jest Jego stworzeniem a On nie podlega swoim stworzeniom. To stworzenia podlegają Mu..

Ostatnio edytowano Pt gru 23, 2016 5:13 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

literówek kilka

Pt gru 23, 2016 1:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
luki123 napisał(a):
PS: Dlaczego tak komplikujecie proste rzeczy... Gdzie w Biblii napisane jest, że czas dla Boga nie istnieje? Nie w sensie "nie istnieje", bo Bóg jest od zawsze i będzie zawsze(czyli jest wieczny). Tylko w tym sensie, że Bóg nie może robić czegoś chronologicznie, bo dla niego "wszystko dzieje się w jednym momencie/teraz"

Ależ my tak dokładnie nie wiemy jak Bóg to wszystko zrobił. Ale czas jest parametrem stricte fizycznym, czyli należącym do fizyki, a fizyka opisuje materię. Wiemy że "Bóg był, jest i będzie", to znaczy że tak na dobrą sprawę jest poza czasem - czas nie ma dla niego wpływu. Skoro jest Praprzyczyną wszystkiego, także jest Stwórcą czasu. Czas jest Jego stworzeniem i On nie podlega swoim stworzeniom. To stworzenia podlegają Mu..

To jest bardzo... abstrakcyjne... i niesprawdzalne ;)

Pt gru 23, 2016 1:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
PeterW napisał(a):
luki123 napisał(a):

Ależ my tak dokładnie nie wiemy jak Bóg to wszystko zrobił. Ale czas jest parametrem stricte fizycznym, czyli należącym do fizyki, a fizyka opisuje materię. Wiemy że "Bóg był, jest i będzie", to znaczy że tak na dobrą sprawę jest poza czasem - czas nie ma dla niego wpływu. Skoro jest Praprzyczyną wszystkiego, także jest Stwórcą czasu. Czas jest Jego stworzeniem i On nie podlega swoim stworzeniom. To stworzenia podlegają Mu..

To jest bardzo... abstrakcyjne... i niesprawdzalne ;)

Świat niematerialny ma to do siebie :-)

Pt gru 23, 2016 5:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na istnienie innego nie ma dowodów. Są co najwyżej przesłanki ;)

Pt gru 23, 2016 9:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
PS: Dlaczego tak komplikujecie proste rzeczy... Gdzie w Biblii napisane jest, że czas dla Boga nie istnieje? Nie w sensie "nie istnieje", bo Bóg jest od zawsze i będzie zawsze(czyli jest wieczny). Tylko w tym sensie, że Bóg nie może robić czegoś chronologicznie, bo dla niego "wszystko dzieje się w jednym momencie/teraz". Cała historia w Biblii opiera się na chronologii. Gdyby jej nie było wydarzenia z Biblii straciłyby sens. Jest coś takiego, czy po prostu wróżycie z fusów?...

Człowiek istnieje w jednej chwili i tę chwilę nazywa "teraz", Bóg istnieje w każdej chwili (we wszystkich chwilach) i te chwile nazywa "teraz".
Dla człowieka przeszłość jest tylko wspomnieniem, dla Boga przeszłość jest taką samą rzeczywistością jak teraźniejszość.
8O

Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )

Pt gru 23, 2016 11:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kosa000 napisał(a):
luki123 napisał(a):
PS: Dlaczego tak komplikujecie proste rzeczy... Gdzie w Biblii napisane jest, że czas dla Boga nie istnieje? Nie w sensie "nie istnieje", bo Bóg jest od zawsze i będzie zawsze(czyli jest wieczny). Tylko w tym sensie, że Bóg nie może robić czegoś chronologicznie, bo dla niego "wszystko dzieje się w jednym momencie/teraz". Cała historia w Biblii opiera się na chronologii. Gdyby jej nie było wydarzenia z Biblii straciłyby sens. Jest coś takiego, czy po prostu wróżycie z fusów?...

Człowiek istnieje w jednej chwili i tę chwilę nazywa "teraz", Bóg istnieje w każdej chwili (we wszystkich chwilach) i te chwile nazywa "teraz".
Dla człowieka przeszłość jest tylko wspomnieniem, dla Boga przeszłość jest taką samą rzeczywistością jak teraźniejszość.
8O

Cytuj:
Gdzie w Biblii napisane jest, że czas dla Boga nie istnieje? Nie w sensie "nie istnieje", bo Bóg jest od zawsze i będzie zawsze(czyli jest wieczny). Tylko w tym sensie, że Bóg nie może robić czegoś chronologicznie, bo dla niego "wszystko dzieje się w jednym momencie/teraz". Jest coś takiego, czy po prostu wróżycie z fusów?

Pt gru 23, 2016 11:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Gdzie w Biblii napisane jest...
A gdzie w Biblii napisane jest, że wszystko musi być napisane w Biblii? ;)
Cytuj:
...że czas dla Boga nie istnieje
Jak może "nie istnieć"? Przecież to Bóg stworzył czasoprzestrzeń.
Czas dla Boga "istnieje" tylko go nie ogranicza.

I - mimo mojego pierwszego zastrzeżenia - w Biblii jest to zasugerowane dość wyraźnie.
Dwa banalne przykłady:
2P 3:8 bt5 "Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień."

Jud 1:25 bt5 "jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu, przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami* i teraz, i po wszystkie wieki. Amen."
*czyli zanim w ogóle powstał czas.

So gru 24, 2016 12:01 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mt 22:32 Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba?6 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych».

J 8:58 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM»12.

Wj 3:14 Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was».

Ps 102:28 Ty zaś jesteś zawsze ten sam i lata Twoje nie mają końca.

Jk 1: 17 Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł7, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności

KKK600 Dla Boga wszystkie chwile czasu są teraźniejsze w ich aktualności. ...

8O

Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )

So gru 24, 2016 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@kosa000, cytat z KKK mogłeś sobie darować. Skoro nawet księża nie przestrzegają tego co jest napisane w KPK(wiem z własnego doświadczenia), to mam wątpliwości co do prawdziwości tego co jest napisane w KKK ;)
Wszakże to pisali tylko ludzie(tacy sami jak my) i to nie tak dawno.

Co do Jud 1:25 bt5, muszę przyznać rację. Tutaj jest to dosyć jednoznacznie napisane. 2P 3:8 bt5 można zrozumieć inaczej...

W takim razie nasuwa się pytanie: Czy kiedy Bóg stworzył aniołów (w tym Szatana) czas już istniał, czy też nie? Jeżeli nie to jakim cudem Szatan służył Bogu przez jakiś czas, a dopiero po stworzeniu człowieka się zbuntował?

So gru 24, 2016 12:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Gdzie w Biblii napisane jest, że czas dla Boga nie istnieje? Nie w sensie "nie istnieje", bo Bóg jest od zawsze i będzie zawsze(czyli jest wieczny). Tylko w tym sensie, że Bóg nie może robić czegoś chronologicznie, bo dla niego "wszystko dzieje się w jednym momencie/teraz". Jest coś takiego, czy po prostu wróżycie z fusów?

Według mnie fragment z Apokalipsy jest najbliższy odpowiedzi na Twoje pytanie:

Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone. Apokalipsa 4,11

W chronologicznym obrazie zostało stworzone to, co przed stworzeniem istniało... wiecznie.

Wt gru 27, 2016 1:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W chronologicznym obrazie zostało stworzone to, co przed stworzeniem istniało... wiecznie.

W takim razie jeszcze bardziej bez sensu jest boży eksperyment zwany "życiem", bo w oczach Boga już je przeżyliśmy :)

Wt gru 27, 2016 3:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona