Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 24, 2019 12:51 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Nawrócenie szatana 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nawrócenie szatana
Cytuj:
Zapominasz o jednym, a mianowicie o tym, że one jako doskonale znające przyszłość podjęły już z własnej woli ostateczną(doskonałą) decyzję, że będą służyć... :-D

A ty zapomniałeś o tym, że Szatan wcześniej też podjął taką decyzje. Jednak nie przeszkadzało mu to w tym, żeby w innych okolicznościach ją zmienić.

PeterW napisał(a):
luki123 napisał(a):
Hmm... 100lat/nieskończoność... Nie ma takiej części :P

No jest.. lim(100/inf)=0

lim dla 100/x (przy x dążącym do nieskończoności) wynosi 0. W rzeczywistości jednak zera nigdy nie osiągnie.
Bo niby jak podzielić nieskończoność na równe części? :)

Cz gru 29, 2016 11:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):

lim dla 100/x (przy x dążącym do nieskończoności) wynosi 0. W rzeczywistości jednak zera nigdy nie osiągnie.
Bo niby jak podzielić nieskończoność na równe części? :)

Dlatego wspominałem coś o attosekundach..

Pt gru 30, 2016 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Cytuj:
Zapominasz o jednym, a mianowicie o tym, że one jako doskonale znające przyszłość podjęły już z własnej woli ostateczną(doskonałą) decyzję, że będą służyć... :-D
A ty zapomniałeś o tym, że Szatan wcześniej też podjął taką decyzje.
Szatan "wcześniej" nie musiał i nie podejmował żadnej decyzji...nie zmyślaj :D

Pt gru 30, 2016 12:10 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
W takim razie nasuwa się pytanie: Czy kiedy Bóg stworzył aniołów (w tym Szatana) czas już istniał, czy też nie?

Mówienie o upływie czasu ma sens tylko dla bytów materialnych, dla bytów duchowych nie ma sensu ponieważ są to byty ponad/poza czasowe.
Szatan został stworzony poza czasem dlatego pytanie "kiedy" jest chybione ,on istnieje od zawsze J 8:44.

luki123 napisał(a):
Jeżeli nie to jakim cudem Szatan służył Bogu przez jakiś czas, a dopiero po stworzeniu człowieka się zbuntował?

j.w

8O

Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )

Pt gru 30, 2016 1:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
luki123 napisał(a):
Cytuj:
A ty zapomniałeś o tym, że Szatan wcześniej też podjął taką decyzje.

Służył Bogu(to wiemy z Biblii) bez podejmowania decyzji, że będzie mu służył?
Ciekawe, ciekawe...
Ja np. zanim zjem kanapkę to najpierw podejmuję decyzję, że ją zjem. Może ty miewasz inaczej, no nie wiem...

Cytuj:
Szatan został stworzony poza czasem dlatego pytanie "kiedy" jest chybione ,on istnieje od zawsze J 8:44.

Jednak nie od zawsze był "przeciw Bogu". Najpierw służył, później się zbuntował. Jak to wyjaśnisz odrzucając czas?

Pt gru 30, 2016 3:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dopiero dziś. Tak już mam, sorry.
BogdanK napisał(a):
Szatan i demony nie mogą być zbawieni, ponieważ byli doskonali w chwili popełnienia grzechu przeciwko Bogu.

Co za bzdury. Kto takie rzeczy wymyśla? Powinni raczej:
[...] poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą. (Efezjan 3:19)
Pełnią/Bogiem, dodajmy, który:
Napełniając wszystko wszelkimi sposobami (w 23) jest jednocześnie sprawcą wszystkiego we wszystkich.
Cytuj:
Tak samo Adam i Ewa byli doskonali.

Adam i Ewa nie byli doskonali, dlatego choćby, że otrzymali niezdolne do poddania się woli Boga ciało. Ciało nad którym zapanować potrafił (w 22) tylko jeden Człowiek na ziemi.
    - On jednak był/jest Bogiem a oni jedynie z Bogiem obcowali
    - On był/jest wcieloną mądrością i wiedzą, oni nie mieli żadnego doświadczenia
    - On był mocno wspierany przez Ojca, oni… nie słyszałem aby mieli takie wsparcie.

A nawet, jeśliby się zorientowali w jakim są niebezpieczeństwie i, podobnie jak Paweł, poprosili o uwolnienie ich od towarzystwa Szatana to bardzo prawdopodobne, że tak jak on otrzymaliby odpowiedź iż wystarczy im łaski gdyż moc w słabości się doskonali.

Dlaczego tak sądzę? Dlatego, że Syn Boży, przez swą śmierć i zwycięstwo, czyli zmartwychwstanie, był przeznaczony na Odkupiciela świata (od śmierci właśnie) zanim cokolwiek powstało. Więc, co potwierdza Biblia, można założyć, że całe stworzenie jest powołane dla zwycięstwa życia nad śmiercią w świecie i systemie w którym zwycięstwa Szatana są... przyczyną jego klęsk. Taka, przewijająca się w wydarzeniach biblijnych, procedura mogła być ustanowiona - tu się powtarzam ale to nic - już wówczas (w tajemnym planie, choćby) gdy jeszcze światy nie istniały a Chrystus już został przeznaczony na ich Odkupiciela. Świadczyłoby to o tym, że Adam i Ewa byli (w imię dobrej sprawy) ‘poświęceni’ podobnie jak Hiob z rodziną czy Jezus na krzyżu.

Pt gru 30, 2016 5:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Istota duchowa (tzn nieograniczona czasem i przestrzenią

Ten stan, moim zdaniem, podlega pod termin istniało z Apokalisy 4,11. Istniało w... wiecznym Bogu/Pełni; przez Niego w pełni kontrolowane; będące Jego treścią.
Wszystko o czym piszesz później podlega już pod termin i zostało stworzone. I tak:

Zanim został stworzony, (podległy wymiarowi czasu, świat materialny), powstał, także takiemu wymiarowi podległy, świat duchowy.
Odwracanie się od Mądrości utożsamiamy, o ile wiem, z osobowymi bytami ‘czasowego’ świata duchowego - Szatan i jego aniołowie.
Zarówno świat duchowy jak i jego mieszkańcy są w Biblii określone nie jako doskonałe lecz jako mające braki*; do poziomu ‘bycia zabójcą od początku’ włącznie.
Niedoskonały świat duchowy ma prawo zbłądzić i być naprawionym czyli zbawionym.
Zaplanowane przed stworzeniem świata (a dokładnie obu światów) zbawienie jest tym, co pozwoli na nowo (może... jako: “nowe”, “odnowione”, “zbawione” właśnie) zjednoczyć wszystko w Chrystusie jako Głowie i poddać Bogu.

---------------------
*Hiob 15,15

Pt gru 30, 2016 5:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Cytuj:

Jednak nie od zawsze był "przeciw Bogu". Najpierw służył, później się zbuntował. Jak to wyjaśnisz odrzucając czas?
:no:
Właśnie o to chodzi, że był od zawsze przeciw Bogu. Podawałem Ci fragment

J 8:44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

podobny

1 J 3:8 Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku. Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła.

od początku znaczy od zawsze. :-D

8O

Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )

Pt gru 30, 2016 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Możesz przytoczyć to nauczanie o którym piszesz, że wiesz z Biblii, a z którego miałoby wynikać, iż Szatan kiedykolwiek służył Bogu...??

Pt gru 30, 2016 8:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eli napisał(a):
Zanim został stworzony, (podległy wymiarowi czasu, świat materialny), powstał, także takiemu wymiarowi podległy, świat duchowy.
Możesz udowodnić jakoś swoją tezę, że świat istot duchowych podlega pod ten sam wymiar czasu, co świat materialny...??
Cytuj:
Odwracanie się od Mądrości utożsamiamy, o ile wiem, z osobowymi bytami ‘czasowego’ świata duchowego - Szatan i jego aniołowie.
Nie dogadamy się Eli dopóki świat istot duchowych będziesz uważał za podległy pod ten sam wymiar czasowy co świat materialny... :no:

Pt gru 30, 2016 8:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
luki123 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Możesz przytoczyć to nauczanie o którym piszesz, że wiesz z Biblii, a z którego miałoby wynikać, iż Szatan kiedykolwiek służył Bogu...??

Tak mnie uczyli na religii.

Co do Biblii i jej interpretacji (co tak tutaj wszyscy lubią) pozwolę sobie zamieścić cytaty. Podkreślam, że to nie jest moja interpretacja. Jednak jeżeli mam nie wierzyć katechetą... to komu mam wierzyć?

Cytuj:
Ojcowie Kościoła widzieli aluzję do upadku Szatana w wyroczni o władcy Tyru z Księgi Ezechiela (Ez 28, 12-19):

Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny. Mieszkałeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okrywały cię wszelkiego rodzaju szlachetne kamienie (…). Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej, chadzałeś pośród błyszczących kamieni. Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość. Pod wpływem rozkwitu twego handlu wnętrze twoje napełniło się uciskiem i zgrzeszyłeś, wobec czego zrzuciłem cię z góry Bożej i jako cherub opiekun zniknąłeś spośród błyszczących kamieni. Serce twoje stało się wyniosłe z powodu twej piękności, zanikła twoja przezorność z powodu twego blasku (…).

Co prawda tekst mówi wyraźnie o władcy Tyru, a więc człowieku, ale zgodnie z alegoryczną interpretacją Pisma, Ojcowie Kościoła, uważali, że nazwanie tego władcy cherubem, którego „serce stało się wyniosłe z powodu jego piękna”, stanowi aluzję do pierwszego zbuntowanego anioła. Stąd pochodzi również pogląd, że Szatan był pierwotnie cherubem. Pismo Święte określa w ten sposób potężne nadprzyrodzone istoty przebywające przy Tronie Boga.

Dorzucę jeszcze:
Księga Izajasza 14:12-14
12 Jakże to spadłeś z niebios,
Jaśniejący, Synu Jutrzenki?
Jakże runąłeś na ziemię,
ty, który podbijałeś narody?
13 Ty, który mówiłeś w swym sercu:
Wstąpię na niebiosa;
powyżej gwiazd Bożych
postawię mój tron.
Zasiądę na Górze Obrad,
na krańcach północy.
14 Wstąpię na szczyty obłoków,
podobny będę do Najwyższego.

Hioba 1:6-12
Pierwsza rozmowa szatana z Bogiem
6 Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi. 7 I rzekł Bóg do szatana: "Skąd przychodzisz?" Szatan odrzekł Panu: "Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej". 8 Mówi Pan do szatana: "A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on". 9 Szatan na to do Pana: "Czyż za darmo Hiob czci Boga? 10 Czyż Ty nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk pobłogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży.
11 Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył". 12 Rzekł Pan do szatana: "Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki". I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.

Pt gru 30, 2016 10:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
sahcim napisał(a):
luki123 napisał(a):

Tak mnie uczyli na religii.
Najpierw piszesz, że o tym iż Szatan służył Bogu wiecie z Biblii, a teraz znowu twierdzisz, że uczyli cię czegoś takiego na religii... 8O Człowieku...! ! ! Na jakie ty nauki uczęszczałeś...??
Cytuj:
Co do Biblii i jej interpretacji (co tak tutaj wszyscy lubią) pozwolę sobie zamieścić cytaty. Podkreślam, że to nie jest moja interpretacja. Jednak jeżeli mam nie wierzyć katechetą... to komu mam wierzyć?
Możesz podkreślić w którymś z podanych przez ciebie cytatów słowa z których wynikałoby, że Szatan służy Bogu...? :D

Pt gru 30, 2016 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Możesz podkreślić w którymś z podanych przez ciebie cytatów słowa z których wynikałoby, że Szatan służył Bogu...? :D

Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny. Mieszkałeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okrywały cię wszelkiego rodzaju szlachetne kamienie (…). Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej, chadzałeś pośród błyszczących kamieni. Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość.

Wystarczy? Już to cytowałem.

Cytuj:
Najpierw piszesz, że o tym iż Szatan służył Bogu wiecie z Biblii, a teraz znowu twierdzisz, że uczyli cię czegoś takiego na religii... 8O Człowieku...! ! ! Na jakie ty nauki uczęszczałeś...??

Różnych dziwnych rzeczy mnie na religii w szkole uczyli. Np. obalano teorię ewolucji w ten sposób, że "przecież gdyby to była prawda to małp już by nie było - wszystkie byłyby ludźmi" :)

Ostatnio edytowano So gru 31, 2016 12:13 am przez luki123, łącznie edytowano 3 razy

So gru 31, 2016 12:08 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Możesz udowodnić jakoś swoją tezę, że świat istot duchowych podlega pod ten sam wymiar czasu, co świat materialny...??

Cytuj:
Nie dogadamy się Eli dopóki świat istot duchowych będziesz uważał za podległy pod ten sam wymiar czasowy co świat materialny... :no:

Nigdzie w tymże tekście nie użyłem zwrotu „ten sam wymiar czasu” więc nie wiem o co Ci chodzi? Musisz na nowo sformułować pytania.

So gru 31, 2016 12:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Właśnie o to chodzi, że był od zawsze przeciw Bogu. Podawałem Ci fragment

@kosa000, jako odpowiedź cytuję ten sam fragment:

Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny. Mieszkałeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okrywały cię wszelkiego rodzaju szlachetne kamienie (…). Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej, chadzałeś pośród błyszczących kamieni. Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość.

Jednak nie był od zawsze przeciw Bogu, skoro był doskonały w postępowaniu swoim.

So gru 31, 2016 12:17 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona