Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 16, 2019 10:24 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jezus w wizji żydowskiej 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Jezus w wizji żydowskiej
witam

Chciałbym poruszyć temat o Jezusie w wersji jakim widzieli go żydzi.. w wieku jego działania jak i poco..co sądzili o nim czy był ich mesjaszem.itp. jak patrzyły na to ewangelie synoptyczne a jak ewangelia Jana..Jakie są najpewniejsze przesłania..oprócz greki?

So lip 09, 2016 9:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jezus w wizji żydowskiej
Ciekawe, że zaczynasz taki temat. Niedawno córka powiedziała mi, że jeden z jej szkolnych kolegów (żyd) stwierdził, że żydzi mają zabronione wymawiać imię Jezus. Jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak jest.

So lip 09, 2016 10:11 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Dla jednych był mesjaszem, dla innych nie był. Część za nim poszła, zaczęła nauczać, tworzyć podwaliny kościoła, a część do dnia dzisiejszego twierdzi, że to żaden mesjasz, bo nie zmartwychwstał, a jego ciało wykradziono.

A tutaj taka sonda uliczna, gdzie pytano Żydów co sądzą o Jezusie, Maryi oraz chrześcijaństwie - https://www.youtube.com/watch?v=f_qLq74OmEY

Wt lip 12, 2016 5:41 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Brandeisbluesky napisał/a:

"Brandeisbluesky"]Ciekawe, że zaczynasz taki temat. Niedawno córka powiedziała mi, że jeden z jej szkolnych kolegów (żyd) stwierdził, że żydzi mają zabronione wymawiać imię Jezus. Jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak jest.

Musimy w końcu zrozumieć jedną rzecz, bo na przestrzeni wieków się o to żydów obciążało. To nie oni zabili Jezusa, tylko rzymianie. Nawet teraz spotykam się z przypadkami niechęci do żydów wśród członków mojej rodziny:"Bo to oni zabili Jezusa, bo to oni nie uznają go za mesjasza, etc." Tylko żadna z tych osób niestety nie wie (bo po co ma się dokształcać, skoro ksiądz na kazaniu im powie co trzeba), że żydowskie pojęcie "Mesjasza", a to od żydów wyszło, definiowało go następująco.

Żydzi wierzyli, że Bóg ześle na Ziemię zbawcę z niebios. Będzie to istota niebiańska, lub ludzka, która zniszczy siły zła i zaprowadzi Królestwo Boże. Osoba ta nazywana była Synem Człowieczym. Samo słowo "Mesjasz" oznacza "Pomazaniec". Mesjasz miał być tym, który pośredniczyłby wolą Boga na Ziemi. Wierzono również, że Mesjasz ten będzie królem Izraela, który będzie władcą żydów. Ale nigdzie nie wspominano o tym, a nie przychodziło im na myśl, aby za Mesjasza uznawać samego Boga, albo że Mesjasz będzie cierpiał i zostanie skazany i ukrzyżowany. Dla żydów taka wizja Mesjasza jest nonsensem! Mesjasz miał żyć i być królem, uwolnić żydów od ucisku, a nie umrzeć i to w dodatku jako Bóg, co wiąże ze sobą wiele komplikacji.

Pt wrz 02, 2016 11:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W zasadzie to że ich wizja odbiegała od rzeczywistości jest prawdą i zdodzę się.
ALE:

Cytuj:
Wierzono również, że Mesjasz ten będzie królem Izraela, który będzie władcą żydów. Ale nigdzie nie wspominano o tym, a nie przychodziło im na myśl, aby za Mesjasza uznawać samego Boga, albo że Mesjasz będzie cierpiał i zostanie skazany i ukrzyżowany. Dla żydów taka wizja Mesjasza jest nonsensem!

No powinno im przychodzić do głowy skoro :

Mniej więcej w roku 700 p.n.e. prorok Micheasz podał nazwę wioski Betlejem jako miejsce urodzenia Mesjasza izraelskiego (Micheasz 5:1,2).

W V wieku p.n.e. prorok o imieniu Zachariasz oznajmił, że Mesjasz zostanie zdradzony za cenę niewolnika 'trzydzieści sztuk srebra', zgodnie z prawem żydowskim ? jak również, że pieniądze te zostaną użyte do kupna pola cmentarnego dla biednych ludzi spoza Jerozolimy (Zachariasz 11:12-13).

Około 400 lat zanim wynaleziono ukrzyżowanie, Król Dawid i prorok Zachariasz opisali śmierć Mesjasza w słowach, które w wierny sposób przedstawiają ten rodzaj egzekucji. Następnie, obaj autorzy twierdzą, że ciało zostanie przekłute a kości nie zostaną złamane, w przeciwieństwie do tego czego normalnie dokonywano po ukrzyżowaniu (Psalm 22 i 34:20; Zachariasz 12:10).

Czyżby nie czytali Ksiąg? A może czytali wybiórczo albo zapominieli.???
Nie rozumię. Rozumiem że przeciętny żyd nie znający dobrze ST mógł faktycznie przeoczyć i niewiedziec o objawieniach w ST. Ale kapłani?? Którzy pisma czytali i uważali je za absolutna prawdę?
Hmmmmm.. Zastanawiające co najmniej.

Pt wrz 02, 2016 4:55 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Hades napisał/a:

No powinno im przychodzić do głowy skoro :

Mniej więcej w roku 700 p.n.e. prorok Micheasz podał nazwę wioski Betlejem jako miejsce urodzenia Mesjasza izraelskiego (Micheasz 5:1,2).

Mesjasz i Jego królestwo

5

1 A ty, Betlejem Efrata,
najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich!
Z ciebie mi wyjdzie
Ten, który będzie władał w Izraelu,
a pochodzenie Jego od początku,
od dni wieczności.
2 Przeto [Pan] wyda ich aż do czasu,
kiedy porodzi mająca porodzić.
Wtedy reszta braci Jego powróci
do synów Izraela.
3 Powstanie On i paść będzie mocą Pańską,
w majestacie imienia Pana Boga swego.
Osiądą wtedy, bo odtąd rozciągnie swą potęgę
aż po krańce ziemi.

Zgadzam się, kilka podobieństw do historii Jezusa jest - Betlejem jako miejsce urodzenia i wzmianka o matce. Ale miał on przecież zostać królem Izraela zgodnie z treścią Psalmu.

Triumfy królestwa mesjańskiego

6 Wówczas będzie Reszta Jakuba
wśród wielu ludów
jak rosa [zesłana] przez Pana,
jak obfity deszcz na trawę,
które nie pokładają nadziei w człowieku
ani się na synów ludzkich nie oglądają.
7 Wówczas będzie Reszta Jakuba
między narodami, wśród wielu ludów,
jak lew między zwierzętami lasu,
jak lwiątko między trzodami owiec,
co, gdy przychodzi, tratuje i rozdziera,
a nie ma takiego, kto by ocalił.
8 Ręka twoja zatriumfuje nad twymi wrogami,
i wszyscy nieprzyjaciele twoi będą wycięci.

Triumfy królestwa - pytanie jakiego królestwa i pod czyim przewodnictwem? Boga czy Mesjasza? A może jedno i drugie? Problem w tym, że wszystko można sobie zinterpretować wedle uznania, no i potrzeb.

Cytuj:
W V wieku p.n.e. prorok o imieniu Zachariasz oznajmił, że Mesjasz zostanie zdradzony za cenę niewolnika 'trzydzieści sztuk srebra', zgodnie z prawem żydowskim ? jak również, że pieniądze te zostaną użyte do kupna pola cmentarnego dla biednych ludzi spoza Jerozolimy (Zachariasz 11:12-13).

7 Tak więc pasłem owce przeznaczone na zabicie dla handlarzy. I wziąłem dwie laski: Jedną nazwałem "Łaskawość", drugą "Zjednoczenie". I pasłem owce. 8 Jednak w ciągu miesiąca usunąłem trzech pasterzy2. Straciłem także cierpliwość względem owiec, one również zniechęciły się do mnie. 9 Dlatego powiedziałem: Nie chcę was paść dłużej: co ma umrzeć, niech umiera, co ma zginąć, niech ginie, a te, co pozostaną, niech się wzajemnie pożrą! 10 Wziąłem moją laskę "Łaskawość" i złamałem ją na znak zerwania przymierza, które zawarłem z wszystkimi ludami. 11 I w tym właśnie dniu zostało ono zerwane, a handlarze owiec, którzy mnie podglądali, przekonali się, że to było słowo Pana. 12 Potem zwróciłem się do nich: Jeżeli to uznacie za słuszne, dajcie mi zapłatę, a jeżeli nie - zostawcie ją sobie! I odważyli mi trzydzieści srebrników3. 13 Jednak Pan rzekł do mnie: «Wrzuć do skarbony4 tę nadzwyczajną zapłatę, której w ich przekonaniu byłem godzien». Wziąłem więc trzydzieści srebrników i wrzuciłem je do skarbony domu Pańskiego. 14 Następnie złamałem moją drugą laskę "Zjednoczenie" na znak zerwania braterstwa Judy z Izraelem.
15 Później rzekł Pan do mnie: «Weź powtórnie wyposażenie głupiego pasterza! 16 Albowiem sprowadzę temu krajowi pasterza, który nie będzie się troszczył o to, co ginie; nie będzie szukał tego, co błądzi; nie będzie leczył tego, co zranione; nie będzie karmił tego, co zdrowe. Ale będzie zajadał mięso tłustych zwierząt, a ich kopyta będzie obrywał.

Mógłbyś mi to zinterpretować tak, żebym skojarzył to ze zdradą Judasza? A może łatwiej było w tekście jednej z Ewangelii napisać po prostu, że za 30 srebrników został wydany, bo była to cena niewolnika?

Cytuj:
Około 400 lat zanim wynaleziono ukrzyżowanie, Król Dawid i prorok Zachariasz opisali śmierć Mesjasza w słowach, które w wierny sposób przedstawiają ten rodzaj egzekucji. Następnie, obaj autorzy twierdzą, że ciało zostanie przekłute a kości nie zostaną złamane, w przeciwieństwie do tego czego normalnie dokonywano po ukrzyżowaniu (Psalm 22 i 34:20; Zachariasz 12:10).

Cytuj:
Czyżby nie czytali Ksiąg? A może czytali wybiórczo albo zapominieli.???
Nie rozumię. Rozumiem że przeciętny żyd nie znający dobrze ST mógł faktycznie przeoczyć i niewiedziec o objawieniach w ST. Ale kapłani?? Którzy pisma czytali i uważali je za absolutna prawdę?
Hmmmmm.. Zastanawiające co najmniej.

Ocalenie Jerozolimy i nawrócenie ludu

12

1 Wyrok. Słowo Pana o Izraelu.
Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i ducha tchnął we wnętrze człowieka.
2 Oto uczynię Jeruzalem upajającą czarą1 dla wszystkich postronnych narodów. Na Judę również ześlę doświadczenie w czasie oblężenia Jeruzalem. 3 W owym dniu uczynię Jeruzalem ciężkim głazem2 dla wszystkich ludów. Każdy, kto go spróbuje podnieść, dotkliwie się pokaleczy. Wszystkie narody się zgromadzą przeciw niemu.
4 W owym dniu - wyrocznia Pana - porażę każdego konia trwogą, a jeźdźca obłędem3. Lecz na naród judzki spojrzę łaskawie, wszystkie zaś <konie> pogan porażę ślepotą. 5 Wówczas przywódcy judzcy pomyślą sobie: Potężną pomoc otrzymują mieszkańcy Jeruzalem od swego Boga, Pana Zastępów.
6 4 W owym dniu sprawię, że przywódcy judzcy będą jak kocioł na ogniu i jak żagiew płonąca wśród snopów; i wyniszczą wszystkie sąsiednie ludy na prawo i lewo. Jednak Jeruzalem pozostanie nadal na swoim miejscu.
7 Najpierw wesprze Pan rody judzkie, aby sława domu Dawida i sława mieszkańców Jeruzalem nie przewyższała Judy. 8 W owym dniu Pan będzie obroną mieszkańców Jeruzalem, a każdy z nich, kto jest słaby, będzie jak Dawid, a dom Dawida jak bóstwo, jak anioł Pański na ich czele5.
9 W owym dniu sprawię, że wszystkie ludy, które targnęły się na Jeruzalem, będą zniszczone. 10 Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności6. Będą patrzeć na tego6, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym. 11 W owym dniu będzie wielki płacz w Jeruzalem, podobny do płaczu w Hadad-Rimmon na równinie Megiddo7.
12 I płakać będzie [cały] kraj, każda rodzina oddzielnie.
Rodziny z domu Dawida oddzielnie -
i ich niewiasty oddzielnie.
Rodziny z domu Natana8 oddzielnie -
13 Rodziny z domu Lewiego oddzielnie -
Rodziny z domu Szimejego9 oddzielnie -
14 I wszystkie pozostałe rodziny, każda rodzina oddzielnie -

Ponawiam pytanie.

Pt wrz 02, 2016 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ty, Betlejem Efrata,
najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich!
Z ciebie mi wyjdzie
Ten, który będzie władał w Izraelu,
a pochodzenie Jego od początku,
od dni wieczności.
2 Przeto [Pan] wyda ich aż do czasu,
kiedy porodzi mająca porodzić.
Wtedy reszta braci Jego powróci
do synów Izraela.
3 Powstanie On i paść będzie mocą Pańską,
w majestacie imienia Pana Boga swego.
Osiądą wtedy, bo odtąd rozciągnie swą potęgę
aż po krańce ziemi.

Cytuj:
Zgadzam się, kilka podobieństw do historii Jezusa jest - Betlejem jako miejsce urodzenia i wzmianka o matce. Ale miał on przecież zostać królem Izraela zgodnie z treścią Psalmu.

I został.CHociaz nie pisze tu że będzie królem, lecz że rozciągnie swa potęgę pasąc mocą Pańską.

Naród wybrany - Izrael to naród któremu objawił się Bóg - ten sam którego i my czcimy.
Zatem każdy kto wierzy w Jezusa jest też członkiem narodu wybranego zatem nowego Izraela - a patrząc na obecny "zasięg" Kościoła można już powiedzieć, że tak, to królestwo już teraz sięga po krańce ziemi.
Problem w tym że to był proces powolny. Żydzi oczekiwali kogoś jak Cezar - na tronie, w szacie, z wojskiem i granicami państwa. W czasie gdy Królestwo Boże na ziemi (Kościół) na wzór Królestwa Niebieskiego,nie ma armii i nie dotyczą go żadne granice terytorialne, ale jednak jest ponad granicami a jego zasięg - potężny.
Tak to widze.

Boje się i nie chcę interpretować Zachariasza - moje interpretacje na pewno będą prymitywne i pewnie tez błędne.

So wrz 03, 2016 12:26 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Tak Zydzi oczekiewli kogos jak Cezar, by mogli miec duzo dudkow (srebrnikow) i ci ktorzy wtedy tak mysleli do dzis mysla tak samo.
Interes wazniejszy, by Bogu pokazac bogactwo, wszystko mozna sprzedac i przeliczyc na wielokrotnosc 30 srebrnikow, czy przeliiczyc na niewolnikow, tak w jedna jak i w druga strone.
Masz niewolnika to mozesz go sprzedac, ale mozesz zrobic innaczej.
Pozycz 30 srebrnikow masz niewolnika, z ktorego mozesz wyciagnac 60 srebrnikow itd.
Judasz gdy to zrozumial to sie powiesil.
Reszta nadal nic nie pojmuje i gromadzi bogactwa.

So wrz 03, 2016 1:10 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Najpierw zacznijmy od tego:

ponad 80% dzisiejszych rzekomych Żydów to nie Żydzi tylko wyznawcy jakiejś formy judaizmu

Rzymianie nie zabili Jezusa, to kapłani wydali Jezusa wladzy świeckiej by nie splamic sobie rąk krwią. Piłat był naciskany przez lud, nie znalazł winy, Rzymianie byli wykonawcami. Zaś Żydzi sami wydali swojego króla. Oczywiście mówimy ogólnie o narodzie. Większość Chrześcijan pierwszych bylo Żydami w tym dwunastu. Po prostu tak się stać miało i nie ma sensu rozmowa typu "żydzi zabili" to jest ogólne stwierdzenie że Żydzi jako naród w większości plus kapłani w większości wydali swego króla.

Jezus został uznany jako król Izraela podczas wjazdu do Jerozolimy oraz przez Rzymian tak był postrzegany. Piłat sam dziwił się że Żydzi wydali swojego króla i kazał nawet na tabliczce napisać Jezus-Król Żydowski

Są Żydzi (etnicznie) którzy są Chrześcijanami. Z zakonu nie ma zbawienia, nie uznając Jezusa za Mesjasza judaiści nie mogą być usprawiedliwieni z łaski krzyża.

So wrz 03, 2016 5:02 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Polecam na spokojnie zapoznać się z genezami wszystkich 3 największych monoteistycznych religii, opartcy o 5 ksiąg:) tutaj naukowe opracownaie https://notatek.pl/geneza-judaizmu-chrz ... powiazania oczywiście każdy znjadzie swoje racje ale najlepiej zachowac spokój:)

So paź 01, 2016 12:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy więc i Żydzi znali i znają siebie ze swymi słabościami.
Nie wnikając można krótko określić, że jest to szukanie w drodze życia skrótów.
W pójściu na skróty upatrują wybawienia się z tej słabości ( pójścia na skróty).
Ludzkie rozumowanie - ludzkie.
Chcą mieć to za sobą.

Mają rację tylko po ludzku- co nie gwarantuje powodzenia.
Dlatego są przykładem dla innych ludzi, by tym się nie kierować.
Bóg przekazuje im upomnienie odwrotne do ich oczekiwań, bo tylko takie może być skuteczne rozwiązanie.
Odrzucają bo się tego nie spodziewali.

Jak się przełamią będą mieli łatwiej.
Jeśli nie - pozostaną ze swymi skłonnościami, będzie im nadal równie trudno w życiu jak do tej pory.
Jest to ich świadectwo a zarazem upomnienie nas przez Boga jak mamy czynić by unikać choćby podobnego losu.
Nic dodać nic ująć.

So paź 01, 2016 10:38 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Goretian napisał(a):
Cytuj:
Brandeisbluesky napisał/a:

"Brandeisbluesky"]Ciekawe, że zaczynasz taki temat. Niedawno córka powiedziała mi, że jeden z jej szkolnych kolegów (żyd) stwierdził, że żydzi mają zabronione wymawiać imię Jezus. Jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak jest.

Musimy w końcu zrozumieć jedną rzecz, bo na przestrzeni wieków się o to żydów obciążało. To nie oni zabili Jezusa, tylko rzymianie. Nawet teraz spotykam się z przypadkami niechęci do żydów wśród członków mojej rodziny:"Bo to oni zabili Jezusa, bo to oni nie uznają go za mesjasza, etc." Tylko żadna z tych osób niestety nie wie (bo po co ma się dokształcać, skoro ksiądz na kazaniu im powie co trzeba), że żydowskie pojęcie "Mesjasza", a to od żydów wyszło, definiowało go następująco.

Żydzi wierzyli, że Bóg ześle na Ziemię zbawcę z niebios. Będzie to istota niebiańska, lub ludzka, która zniszczy siły zła i zaprowadzi Królestwo Boże. Osoba ta nazywana była Synem Człowieczym. Samo słowo "Mesjasz" oznacza "Pomazaniec". Mesjasz miał być tym, który pośredniczyłby wolą Boga na Ziemi. Wierzono również, że Mesjasz ten będzie królem Izraela, który będzie władcą żydów. Ale nigdzie nie wspominano o tym, a nie przychodziło im na myśl, aby za Mesjasza uznawać samego Boga, albo że Mesjasz będzie cierpiał i zostanie skazany i ukrzyżowany. Dla żydów taka wizja Mesjasza jest nonsensem! Mesjasz miał żyć i być królem, uwolnić żydów od ucisku, a nie umrzeć i to w dodatku jako Bóg, co wiąże ze sobą wiele komplikacji.

To ,,elyty'' Żydowskie doprowadziły do śmierci Jezusa, Rzymianie byli tam tylko pionkami których wykorzystano. Piłat umył ręce, nie chciał wydawać Jezusa na śmierć. To Żydy wrzeszczeli Ukrzyżuj go To Żydy wykrzyczeli że poza Rzymskim Cezarem nie mają żadnego Króla, więc wina jest całkowicie po ich stronie. Ale w ogóle trzeba zacząć od tego że słowo Żyd jest właściwie nawet niebiblijne :D Naród Wybrany To Izrael 12 pokoleń, jedno z plemion to Judejczycy, od syna Jakuba(Izraela) Judy. Poprawna nazwa to Judejczycy ale to tylko jedno plemię a nie Cały Naród Wybrany. Jezus więc nie był żadnym ,,Żydem'' tylko przede wszystkim Synem Bożym. Dodatkowo nie każdy ,,Żyd'' to Judejczyk(A jak się połapać? Generalnie Judejczyk nie będzie popierał współczesnego, satanistycznego tworu zwanego Izraelem, ale w pokorze oczekiwać będą Mesjasza) Tak więc generalnie wychodzi na to że ,,Żydzi'' to zwykli kłamcy bo podają się za Naród Wybrany(który istnieje naprawdę) a tak naprawdę z rzeczywistymi pokoleniami Izraela nie mają nic wspólnego. Ten więc twór obecny istnieje nielegalnie i nie ma prawa jakiegokolwiek i do czegokolwiek, nie istnieje bowiem z woli Bożej, wszelkie więc ich roszczenia są nieważne, majątek zaś ich winien być skonfiskowany.
Jeśli by kiedykolwiek wysnuli od nas Polaków jakieś żądania(co oczywiście świadczy o braku u nich jakiejkolwiek przyzwoitości), nie dajmy się, żądajmy! to nasz święty obowiązek żądać od od nich twardych dowodów że pochodzą od rzeczywistych 12 Plemion Izraela, ich histerią nie należy się w ogóle przejmować.

So paź 08, 2016 7:12 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Co ciekawe to żydzi bywali bardzo antychrześcijańscy.
Wystarczy powiedzieć o nieużywaniu znaku plus, bo krzyż.
Wg. Judaizmu Żyd co został muzułmaninem bądź ateuszem dalej jest Żydem, ale Żyd co się ochrzcił już Żydem nie jest...
Jak ich krzyż w plusie mierzi to co dopiero imię!

A tak na marginesie to powiem że Żydzi są spoko, bo jeszcze bym wyszedł na jakiegoś antysemitę...

So paź 08, 2016 9:55 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Żydzi to najwięksi rasiści na Ziemi. Oj tam czym się przejmujesz tym antysemityzmem :D Podobno nawet jak powiem do Żyda ,,Ty Żydzie'' to już jestem antysemitą...To już nie wiem jak do nich mam mówić...a może lepiej nic do nich nie mówić :)

So paź 08, 2016 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Spotkales jakiegos Zyda, albo zyles w srodowisku zydowskim ze takie opinie nam tu prezentujesz ?

N paź 09, 2016 12:05 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona