Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 24, 2020 5:07 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 42  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Cytuj:
Dlaczego nie mozana zobaczyc Ojca i pozostac przy zyciu?

Kim jest ojciec? Duchem. Dlatego też można go zobaczyć jako wolę, która się manifestuje.

Nie można przeżyć widząc w pełni wolę Ojca - jego jako Ducha w pełni w stanie upadłego świata. Nasze upadłe ciała nie są wolą Ojca, dlatego jego wola nie może być w pełni zamanifestowana bez unicestwienia naszych grzesznych ciał w pochłaniającym ogniu. Jednak jak pisze Paweł w swoich listach mamy otrzymać nowe ciała, a świat ma być odnowiony.

Trynitarianie nie odpowiedzieli na pytanie dlaczego nie mogą pozostać przy życiu, a dlaczego Chrystus pozostał przy życiu. Widział on wolę Ojca w pełni.

Pomijają oni nauki Pawła o zmartwychwstaniu. Paweł piszę, że po zmartwychwstaniu zobaczymy Boga Ojca. Dlaczego to pomijają? Dlaczego odbierają wam obietnice zobaczenia Ojca.

Chrystus był dzieckiem obietnicy. On żył już tym jakby już był po zmartwychwstał. Tak samo my powinniśmy żyć jako dzieci obietnicy zmartwychwstania, by obejrzeć pełnię woli Bożej.

Cytuj:
I jeszcze po tym wszystkim bezczelnie wyjeżdżasz z oskarżeniami o rzekome opieranie się na swojej nieomylności w stosunku do mnie.

Człowieku. Używam zwyczajnego rozumu. Użyłem Pisma Świętego wykazując kontekst wypowiedzi i to jedynie wystarczyło, by twoje dowody się rozsypały w drobny mak. Użyj rozumu, by się do mnie odnieść, a nie wyrażeń apriori, że coś robię. Zwyczajnie pycha zasłania Ci obiektywne spojrzenie, na rzeczywistość, że wykazałem tyle nieścisłości, pomijania kontekstu, wpisywania w tekst, i zwykłych sprzeczności, że powinieneś to zauważyć, albo przynajmniej się odnieść.

So paź 13, 2018 10:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Cytuj:
Dlaczego nie mozana zobaczyc Ojca i pozostac przy zyciu?

Kim jest ojciec? Duchem. Dlatego też można go zobaczyć jako wolę, która się manifestuje.

Nie można przeżyć widząc w pełni wolę Ojca - jego jako Ducha w pełni w stanie upadłego świata. Nasze upadłe ciała nie są wolą Ojca, dlatego jego wola nie może być w pełni zamanifestowana bez unicestwienia naszych grzesznych ciał w pochłaniającym ogniu. Jednak jak pisze Paweł w swoich listach mamy otrzymać nowe ciała, a świat ma być odnowiony.

Trynitarianie nie odpowiedzieli na pytanie dlaczego nie mogą pozostać przy życiu, a dlaczego Chrystus pozostał przy życiu. Widział on wolę Ojca w pełni.

Pomijają oni nauki Pawła o zmartwychwstaniu. Paweł piszę, że po zmartwychwstaniu zobaczymy Boga Ojca. Dlaczego to pomijają? Dlaczego odbierają wam obietnice zobaczenia Ojca.

Chrystus był dzieckiem obietnicy. On żył już tym jakby już był po zmartwychwstał. Tak samo my powinniśmy żyć jako dzieci obietnicy zmartwychwstania, by obejrzeć pełnię woli Bożej.

Cytuj:
I jeszcze po tym wszystkim bezczelnie wyjeżdżasz z oskarżeniami o rzekome opieranie się na swojej nieomylności w stosunku do mnie.

Człowieku. Używam zwyczajnego rozumu. Użyłem Pisma Świętego wykazując kontekst wypowiedzi i to jedynie wystarczyło, by twoje dowody się rozsypały w drobny mak. Użyj rozumu, by się do mnie odnieść, a nie wyrażeń apriori, że coś robię. Zwyczajnie pycha zasłania Ci obiektywne spojrzenie, na rzeczywistość, że wykazałem tyle nieścisłości, pomijania kontekstu, wpisywania w tekst, i zwykłych sprzeczności, że powinieneś to zauważyć, albo przynajmniej się odnieść.

Widze ze ci sie cos za duzo poplatalo, bo chocby to ze Jezus za zycia byl po Zmartwychwstaniu.
Nie rozumiesz takze co znacza "zmienione ciala", bo to oznacza Incorrupted flesh, czy incorrupted body. te naprawde corrupted flesh bylo zniszczone w potopie, ale pewnie dlatego ze nie rozumiesz co oznacza corrupted flesh nie rozumiesz takze co oznacza otrzymanie nowych cial.
Te ciala moga sie zmieniac juz za zycia, mimo ze pozostaja w grzesznym swiecie.

Kto wedlug ciebie pomija to ze po zmartwychwstaniu zobaczymy Boga Ojca?
Mozesz to wyjasnic kto i w jaki sposob to pomija?

Jezus wiedzial i widzial wszystko, bo Bog Ojciec byl i jest w Nim "Ja i Ojciec jedno jestesmy".
No i wyjasnij w jaki spoosob wedlug ciebie bedzie odnowiony swiat? Jak ty to rozumiesz i jak to widzisz?

So paź 13, 2018 10:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Przeciwnie. To właśnie antytrynitarianie nie mają na to wytłumaczenia. My wiemy, że Jezus jest Bogiem, więc nie dotyczy go problem jaki maja grzeszni ludzie z zobaczeniem Ojca.

So paź 13, 2018 10:57 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Twierdziłeś, że wcześni Ojcowie nie pisali o Trójcy - udowodniłem Ci cytatami że to nieprawda.

Udowodniłeś, że istniały ewoluujące dywagacje o Logosie, które doprowadziły w ostatecznym rozrachunku do doktryny Trójcy.

Czyli to co ja sam także twierdzę. Dywagacje o Logosie preeggzystującym były wcześniej i jedno z drugim ma powiązanie. Faktycznie. Ale jedno nie jest drugim. Logika się kłania. To tak samo jakby powiedzieć, że to, że wymyślono elektryczność oznaczało, że od razu były komputery. Elektryczność umożliwiła istnienie komputera i tyle.

Nie twierdziłem tego co mi zarzucasz, za to Ty twierdzisz, że ja twierdziłem coś czego nie twierdziłem.

Cytuj:
Twierdziłeś, że Orygenes nie uznawał równości Osób w Trójcy - udowodniłem Ci cytatami z Orygenesa, że albo kłamiesz, albo nie masz pojęcia co pisaeł Orygenes

Zostawmy tego Orygenesa. "Wykazałeś" - no dobrze, a ja skwitowałem, że nawet jeżeli masz rację(co jest wątpliwe, bo uczeni nie są do końca z tym przekonani), to wciąż własnymi słowami powiedziałeś, że Orygenes sam sobie przeczył co napisałem, że wnioskuje:

1. Ktoś tu coś źle rozumie lub nadinterpretuje, gdyż to oznaczają sprzeczności logiczne.
2. Pisma Orygenesa ewoluowały - i taki był jedyny powód by w OGÓLE PISAĆ O ORYGENESIE.

Tak więc.... tak czy siak... remis. Nawet jak jest po twojemu, to wciąż udowadnia to moją początkową argumentacje. Rozumiesz? Pomijasz temat dlaczego w ogóle rozmawiamy o Orygenesie.

Cytuj:
Na koniec udowodniłem Ci, że Pismo Święte mówi o Jezusie jako o Jahwe - odpowiedziałeś mętnymi własnymi spekulacjami, po to by zanegować przekaz Pisma Świętego.

Wykazanie kontekstu, nieścisłości i sprzeczności w Pismie Świętym wykorzystując do tego kontekst w Pismie Świętym i komplementarne fragmenty w Piśmie Świętym to mętne własne spekulacje?

Do rozmowy o Piśmie Świętym wykorzystałem JEDYNIE Pismo Święte. Jakże to mogą być moje własne spekulacje? Czy ty w ogóle siebie czytasz?

Cytuj:
Jezus wiedzial i widzial wszystko, bo Bog Ojciec byl i jest w Nim "Ja i Ojciec jedno jestesmy".

A jak ty wyjaśnisz to?

"Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno."

Cytuj:

Wy. Poprzez niewiarę w fizyczne zmartwychwstanie. Po czym tak twierdzę? Gdyż napisałeś to:

Cytuj:

Nowe ciała to nowe ciała. Jeżeli uważasz, że twoje ciało w obecnej formie nie podlega corruption - rozkładowi. To nie mam słów.

So paź 13, 2018 10:59 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
No i wyjasnij w jaki spoosob wedlug ciebie bedzie odnowiony swiat? Jak ty to rozumiesz i jak to widzisz?

"Nie wiedzą bowiem ci, którzy tego pragną, że niebo było od dawna i ziemia, która z wody i przez wodę zaistniała na słowo Boże, 6 i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony. 7 A to samo słowo zabezpieczyło obecnie niebo i ziemię jako zachowane dla ognia3 na dzień sądu i zguby bezbożnych ludzi. 8 Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień4. 9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia." 2 List Piotra 3, 6-9

Świat ma być spalony. I odbudowany:

"Potem zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, bowiem obecna ziemia i niebo zniknęły. Nie było również morza. I ujrzałem święte miasto—nową Jerozolimę." Księga Objawienia 21,1

So paź 13, 2018 11:09 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):

Cytuj:

A jak ty wyjaśnisz to?

"Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno."

Cytuj:

Wy. Poprzez niewiarę w fizyczne zmartwychwstanie. Po czym tak twierdzę? Gdyż napisałeś to:

Cytuj:

Nowe ciała to nowe ciała. Jeżeli uważasz, że twoje ciało w obecnej formie nie podlega corruption - rozkładowi. To nie mam słów.

Wiec po kolei.
To jest dowod na to ze Jezus jest Bogiem, ale jest jednoczesnie Czlowiekiem, zwracajac sie do Boga Ojca.

Kto wy? Ja reprezentuje siebie i nie pisze w imieniu autorytetu Kosciolla.
Poza tym to nie moglo byc twoim powodem napisania tego co wczesniej napisales, bo wtedy jeszcze niie napisalem tego co uzywasz za argument do napisania tego co napisales.
Ale wyjasniie ci, ze zmienianie sie cial wcale nie oznacza zmartwychwstania, bo takie zmienione w 100% cialo bedzie dopiero po smierci, przy zmartwychwstaniu. Pewnie tez nie rozumiesz dlaczego dopiero po smierci.

Nowe cialo oznacza wlasnie incorrupted flesh. ale to mozesz zrozumiec dopiero jak zrozumiesz poprawnie powod potopu.
Tego nie bede wyjasnial, bys nie wymyslal kolejnych dziwnych argumentow, ktore jedynie swiadcza o twoim blednym rozumieniu Pism.

So paź 13, 2018 11:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Cytuj:

"Nie wiedzą bowiem ci, którzy tego pragną, że niebo było od dawna i ziemia, która z wody i przez wodę zaistniała na słowo Boże, 6 i przez nią ówczesny świat zaginął wodą zatopiony. 7 A to samo słowo zabezpieczyło obecnie niebo i ziemię jako zachowane dla ognia3 na dzień sądu i zguby bezbożnych ludzi. 8 Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień4. 9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia." 2 List Piotra 3, 6-9

Świat ma być spalony. I odbudowany:

"Potem zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, bowiem obecna ziemia i niebo zniknęły. Nie było również morza. I ujrzałem święte miasto—nową Jerozolimę." Księga Objawienia 21,1

I z tego cytatu wyczytales to ze swiat bedzie spalony i odbudowany?
Czym wedlug ciebie jest "ogien na dzien sadu"?

So paź 13, 2018 11:21 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kto wy?

Trynitarianie.

Cytuj:
To jest dowod na to ze Jezus jest Bogiem, ale jest jednoczesnie Czlowiekiem, zwracajac sie do Boga Ojca.

Ten dowód?:

To, że my mamy być jak jedno z Bogiem i jego Chrystusem świadczy o tym, ze Jezus jest Bogiem? Może także, że my jesteśmy Bogami? Nie zrozumiemy się widzę.

Jawno jest powiedziane, że mamy być dziećmi Boga, tak jak Jezus nim jest i nic z tym fragmentem Pisma nie zrobisz.

Cytuj:
Czym wedlug ciebie jest "ogien na dzien sadu"?

Zniszczeniem świata. Przecież jest napisane - "A to samo słowo zabezpieczyło obecnie niebo i ziemię jako zachowane dla ognia3 na dzień sądu i zguby bezbożnych ludzi."

Czyli istnieje jedynie po to by zostać spalone. Dlaczego pomijasz cały fragment i tniesz go na małe wygodne dla Ciebie kawałki?

So paź 13, 2018 11:25 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Cytuj:

Ten dowód?:

To, że my mamy być jak jedno z Bogiem i jego Chrystusem świadczy o tym, ze Jezus jest Bogiem? Może także, że my jesteśmy Bogami? Nie zrozumiemy się widzę.

Jawno jest powiedziane, że mamy być dziećmi Boga, tak jak Jezus nim jest i nic z tym fragmentem Pisma nie zrobisz.

Zastanawiam się, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem. To z tej przyczyny, że ten fragment odnosi się do kwestii jedności chrześcijan, a nie, jak twierdzisz, "że mamy być dziećmi Boga, tak jak Jezus nim jest". Jakim cudem doszedłeś do takiego wnioski Bóg raczy wiedzieć, bo ja nie mam żadnego pomysłu na to, jak można tak w żywe oczy twierdzić, iż w tym zdaniu jest zawarta zupełnie inna nauka, niż ją zapisano. :(

So paź 13, 2018 11:35 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Danielps napisał(a):
Cytuj:

Ten dowód?:

Zastanawiam się, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem. To z tej przyczyny, że ten fragment odnosi się do kwestii jedności chrześcijan, a nie, jak twierdzisz, "że mamy być dziećmi Boga, tak jak Jezus nim jest". Jakim cudem doszedłeś do takiego wnioski Bóg raczy wiedzieć, bo ja nie mam żadnego pomysłu na to, jak można tak w żywe oczy twierdzić, iż w tym zdaniu jest zawarta zupełnie inna nauka, niż ją zapisano. :(

Jedność w imieniu jakie dał mu Bóg - Jakie imię? Dziecka Bożego tak? Jego imię - Boga, jakie mu dał - Syn. Syn Boga. A jest napisane jedności w Twoim imieniu. Czyli uczyń ich synami i córkami Boga. Czy to takie skomplikowane? Jeżeli jest się jedynie wyuczonym widzieć coś na sposób w jaki chce się widzieć.

So paź 13, 2018 11:38 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nadal potwierdzasz, że albo nie czytasz tego, co jest zapisane, tylko na siłę wmawiasz to, co sobie wymyśliłeś, albo zwyczajnie nie rozumiesz tekstu, który czytasz. Jedność w imieniu, które Chrystus otrzymał od Ojca, to jedność imieniu Jezusa. To jest bowiem "imię ponad wszelkie imię", które Zbawiciel otrzymał od Boga, a na które "zegnie się każde kolano", a nie, jak sobie wymyśliłeś, określenie "Dziecko Boże".

So paź 13, 2018 11:43 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nadal potwierdzasz, że albo nie czytasz tego, co jest zapisane, tylko na siłę wmawiasz to, co sobie wymyśliłeś, albo zwyczajnie nie rozumiesz tekstu, który czytasz. Jedność w imieniu, które Chrystus otrzymał od Ojca, to jedność imieniu Jezusa. To jest bowiem "imię ponad wszelkie imię", które Zbawiciel otrzymał od Boga, a na które "zegnie się każde kolano", a nie, jak sobie wymyśliłeś, określenie "Dziecko Boże".

Jego Imię... Jakie to Imię? Bóg. Tak czy nie? Imię w tamtych czasach to był tytuł. Rozumiesz?

Na takiej podstawie jakiej my jesteśmy jednym. Ojciec i Syn. Taka podstawa imienia. Samo imię Jezusa jest uświęcone jedynie dlatego, że Mówi o Bogu Yahushua. YHWH zbawia. HaMashiah także mówi, że namaścił go Bóg. Czyli Bóg YHWH się dzieli swoim imieniem i tym imieniem nie branym nadaremno uklęknie wszelkie stworzenie by jak mówi Pismo:

"Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata?" Koryntian 6:2

Jak to się ma do tego?

"Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych." Dzieje Apostolskie 17, 31

Tak to ma się do tego iż:

"To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo." Rzymian 9:8

"2:11Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi," List do Hebrajczyków 2, 11

Wiele, wiele, wiele innych fragmentów w Biblii o tym świadczy, a żaden nie świadczy o tym, by chrześcijanie byli w bewzględnej jedności. Wręcz przeciwnie. Jezus przyszedł przynieść miecz nie pokój.

So paź 13, 2018 12:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Cytuj:

Jego Imię... Jakie to Imię? Bóg. Tak czy nie? Imię w tamtych czasach to był tytuł. Rozumiesz?

Słowo "imię" miało w tamtych czasach wiele znaczeń, jednak J 17,11, który tak pokrętnie "interpretujesz", chodzi o to imię jako takie:

(9): Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10): aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych.
[Biblia Tysiąclecia II, Flp 2,9-10]

Resztę Twojego poplatania bzdur pomijam, bo mi szkoda czasu na rozplątywanie tego, co sobie wymyślasz. Nie zmienią faktu, który widać jak Azję na palu, że przekręcasz treść J 17,11.

So paź 13, 2018 12:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Danielps napisał(a):
Cytuj:

Słowo "imię" miało w tamtych czasach wiele znaczeń, jednak J 17,11, który tak pokrętnie "interpretujesz", chodzi o to imię jako takie:

(9): Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10): aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych.
[Biblia Tysiąclecia II, Flp 2,9-10]

Resztę Twojego poplatania bzdur pomijam, bo mi szkoda czasu na rozplątywanie tego, co sobie wymyślasz. Nie zmienią faktu, który widać jak Azję na palu, że przekręcasz treść J 17,11.

Imię Jezusa, czy imię Jezus jak wczytujesz w tekst?

Co znaczy Imię Jezusa? Yahwe Zbawia.

So paź 13, 2018 12:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Takie numery to nie ze mną, Danielps. W tekście Biblii jak wół stoi jakie imię jest tym imieniem "ponad wszelkie imię", na które zegnie się każde kolano, a co do którego Chrystus prosił, aby w nim zjednoczyli się jego uczniowie.

So paź 13, 2018 12:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 42  Następna strona