Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 13, 2020 10:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 42  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
robertson napisał(a):
sahcim napisał(a):
robertson napisał(a):
No to przyjacielu z samej oczywistości,że d o s t a ł to czego nie miał i miał to dopiero po tym ,gdy to dostał ,wynika oczywista oczywistość,że zajmuje pozycję niższą od tego,który mu wszystko d a ł.
Powtarzasz się nie patrząc chyba, że nikt nie przeczy temu, że człowiek(natura ludzka) Chrystusa"zajmuje"pozycję niższą od natury boskiej w Nim(bo, jak już mówiłem, natura ludzka nie jest wszystkim co stanowi o tym iż jest naszym Zbawicielem, tzn każde wypowiedziane przez Niego słowo jest Słowem Boga, a każdy Jego czyn jest Działaniem Boga).
Tylko,że wszystko co napisałem stoi w sprzeczności z wiarą,że jeden był we wszystkim i zawsze równy drugiemu.
Z twojego punktu widzenia stoi w sprzeczności, bo ty zakładasz, że osoba którą nazywasz zbawicielem przestała być Bogiem(J1:1) i jest tylko człowiekiem, a my(chrześcijanie za Ap. Tomaszem) wyznajemy Go i Bogiem i człowiekiem w jednej osobie...

Wt lut 11, 2020 8:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Ja rozumiem,że za jednym z waszych myślicieli przyjmujecie to,tamto.
I ja przeciw temu nie występuję.Staram się tylko nowotestamentowo wyjaśnić powody,które przemawiają przeciw przyjęciu jego "podwójnej natury". Tym bardziej "równości ojca z synem".
Wszystko co do tej pory napisałem przeczy takiej równości.Tak naprawdę z samego faktu,ze syn "otrzymał",że "zostało m u to d a n e",że ojciec "łaskawie obdarował go imieniem" itp.wynika wyższa pozycja obdarzającego nad obdarowanym.Wszystko to wynika z samego rozumienia podanych określeń,tak w języku polskim,jeszcze bardziej greckim.To mam nadzieję,że udanie wykazałem.
I nic tego według mojego rozeznania nie zmieni.
Dodam tylko,że wielce wymownie potwierdzają to inne wersety.Tym razem z Efez.1:15-23:
Tam czytamy o wielkiej wierze adresatów i modlitw zanoszonych w ich intencji.W tym i prośby o to ,żeby:
"BÓG PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA" oświecił ich w pewnych kwestiach,w tym jaka jest :
"...niezrównanie wielka moc jego,która okazuje się na nas wierzących.Jest to ta sama wszechwładna moc,którą okazał na [swoim synu],gdy go z martwych wskrzesił i p o s a d z i ł po swej prawicy w niebiosach,wysoko ponad wszelkie księstwa,władze,moce i państwa;i to nie tylko ponad wszelką istotę,która jest w tym czasie,ale nawet dopiero w przyszłym wieku zaistnieje."P o d d a ł wszystko pod nogi jego" i u s t a n o w i ł go głową dla całego kościoła [ekklesi]..."tł..ks.prof.dr.Seweryn Krajewski
Tak to za wszelkim wywyższeniem syna stoi ojciec .I to na synu okazał :
"jak niezrównanie jest wielka jego moc",[jego wszechwładna moc]gdy go

I."wskrzesił"
II."p o s a d z i ł po prawicy"
III."p o d d a ł wszystko pod jego stopy"
IV."u s t a n o w i ł go głową"
Tylko,że to ojciec dokonał tego wszystkiego d l a syna,na rzeczy syna.
Z tej przyczyny trudno jest pogodzić mi się z myślą o ostatecznej równości pod każdym względem ,zawsze i wszędzie itp.jednego z drugim.
Nie występuję przeciw wysokiej [najwyższej z możliwych] pozycji syna.Niemniej ona sama wynikła i jest skutkiem decyzji i "przeogromnej wielkości][ "mocy niezwykłej"][wspaniałemu ogromowi mocy według działania potęgi ] ojca,jak to czytamy w różnych tłumaczeniach wer. 19-20
To ta wielkość umożliwiła o j c u wskrzeszenie syna,jego posadzenie po prawicy ojca,poddania mu wszystkiego pod jego stopy,i ustanowienia głową zgromadzenia.
To wszystko moim zdaniem nie przeczy niezwykłej pozycji syna.Podkreśla tylko,że ma to za sprawą o j c a,który tym wszystkim go obdarzył.
A to moim zdaniem wyraźnie stawia ojca nad synem.
Pozdrawiam.

Śr lut 12, 2020 12:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
O jednym zapominasz.
Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J 10,30)

6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. (J 14, 6-14)

I zapominasz jeszcze o podwójnej naturze Jezusa. Jezus jest w 100% Bogiem i w 100% człowiekiem. Widzę, że ty podważasz bóstwo Jezusa. To herezja potępiona w pierwszych wiekach chrześcijaństwa na pierwszych soborach

Śr lut 12, 2020 12:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Ja rozumiem,że za jednym z waszych myślicieli przyjmujecie to,tamto.
I ja przeciw temu nie występuję.Staram się tylko nowotestamentowo wyjaśnić powody,które przemawiają przeciw przyjęciu jego "podwójnej natury".
Nie wciskaj kitu, że nie występujesz przeciwko nauczaniu Kościoła katolickiego skoro twierdzisz, że Bóg/Stwórca(byt duchowy bez którego nic nie zaistniało ze stworzenia) przyjmując ludzkie ciało za swoje, przestał być Bogiem w osobie Jezusa Chrystusa.

Śr lut 12, 2020 3:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zamiast zarzutu postaraj się merytorycznie wykazać ułomności moich wywodów.Twoje opieranie się na katolicyzmie itp.odrzuconym przez protestantyzm nie stanowi samo w sobie powodu,żebym zechciał go uznać.
Wtedy ,gdy piszę,że nie występuję przeciw temu,że pewni wasi myśliciele uczyli tak a nie inaczej,to nie występuję przeciw temu,że mieli do tego prawo.A moje wywody ukazują,że mam odmienne zdanie i podaję tego powody.
Ty niestety zamiast dyskusji i wymiany zdań ,proponujesz uznanie tego ,co sam uznajesz ,odwołując się do akceptowanego przez siebie autorytetu.
Nic nie zmieni tego,że mam usposobienie jak ci ,o których w Dz.Ap.17:11 ,że byli szlachetniej usposobieni ,ponieważ:
"przyjęli słowo z największą gotowością umysłu,każdego dnia badając pisma,czy tak się rzeczy mają".
Do podobnej otwartości umysłu namawiam ciebie,jak i wszystkich,których znam.
To wszystko co do tej pory napisałem,według mojego rozeznania przedstawiają ojca ponad wszystkich ,zawsze i wszędzie.
W tym i ponad swego syna.A ten nigdy nie zrównywał się ze swoim ojcem ,świadomy,że temu wszystko zawdzięcza.
Wszystkie przeanalizowane przeze mnie wersety ujawniają wyższą pozycję ojca nad synem,który ojcu wszystko zawdzięcza.
Wynika to niedwuznacznie z podanych przeze mnie wersetów z Ef.1:15-23
Jest to tam podane czarne na białym,i wielce wymowne.
Takich miejsc jest wiele.
Np.w 2 Kor.13:4 czytamy o synu,że został ukrzyżowany,j e d n a k :
"ŻYJE DZIĘKI MOCY BOŻEJ".
Czy jak czytamy w Rzym.6:4 :
"ZOSTAŁ WSKRZESZONY Z MARTWYCH PRZEZ CHWAŁĘ OJCA".
Ewentualnie 1 Kor.6:14
"BÓG ZAŚ I PANA WSKRZESIŁ I NAS WSKRZESI SWĄ MOCĄ".
To o j c i e c "wskrzesił" swego syna,po czym:
"posadził go po swej prawicy" + "On też podporządkował wszystko pod jego stopy" + "uczynił go głową dla zboru".
Jak dla mnie przedstawia to ojca ponad synem.który doświadczył "niezrównanej wielkości mocy [swego ojca] wobec nas wierzących.Odpowiada ona działaniu potęgi jego siły z jakim działał w wypadku [swego syna] Ef.1:19-20,gdy go wskrzesił itd.

Śr lut 12, 2020 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odgrzewasz starą i dawno już potępioną herezję.

Śr lut 12, 2020 4:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Odgrzewasz starą i dawno już potępioną herezję.

I co wynika z twojej wypowiedzi.Nic.Nic nie wnosi do rozmowy.Jest "głucha",jak i ty pozostajesz głuchy na rozważane wersety.Niestety nie proponujesz nic poprawniejszego.Nic w zamian przytoczonych wywodów.I ja mogę napisać,że podtrzymujesz wielowiekową,niemniej nie pierwotną naukę chrześcijańską,na miejsce twojej wypowiedzi.
Nie odnosisz się do moich argumentów.W niczym nie obalasz,a arogancja to nie argument,co jego brak.
Zuchwała pewność siebie przy lekceważeniu innych,nie przyniesie ci "chwały".
Odnieś się do podanych wywodów jeśli masz coś istotnego do powiedzenia.
To,że uznajesz pewne rzeczy ,nie świadczy samo w sobie na ich rzecz.Tak jak moja ich dezaprobata,sama w sobie nie świadczy przeciw.
Z tej przyczyny przytoczone wywody.
Nie wydaje mi się jednak na miejscu rozmowa o tobie,czy o mnie.
Mamy temat i proszę pisz na temat z odniesieniem do przytoczonych wywodów,wykazując ich nieprawdę,jeśli tak uważasz.Nie specjalnie interesuje mnie twoja ich dezaprobata,bez wykazania ułomności przytoczonych argumentów.
A przypominam:to,że [synowi] "została dana władza" Mt.28:18 ukazuje jego zależność od dawcy tej władzy,którym jest [ojciec].
To pewne,i nie wykazałeś ,że jest inaczej.Wg.mojej opinii jest to praktycznie niemożliwe,czemu dałem wyraz w przytoczonych argumentach.
Jeśli jest inaczej, zwyczajnie to wykaż.
O zależności syna od ojca świadczy wypowiedź z Filip.2:8-9 ,że to ojciec "łaskawie dał synowi imię ponad inne imiona".
To ojciec "wskrzesił syna",za sprawą "swojej mocy" ,i z jej udziałem "wskrzesi innych".1 Kor.6:14
Ponad to to o j c i e c za sprawa swojej "niezrównanej wielkiej mocy" dokonał tego wszystkiego i okazał potęgę s w o j e j siły z jakim działała w wypadku swego syna .gdy go jak napisałem wskrzesił,dał mu imię ponad inne,posadził po swej prawicy,rzucił wszystko pod jego stopy, tj.wszystko mu podporządkował,oraz uczynił go głową dla zboru.
wszystko to razem wzięte ukazuje syna zależnego od ojca we wszystkim co dostał.
Pozdrawiam i proszę odnieść się i odnosić się do moich uwag,wywodów,przytoczonych argumentów,wykazując ich nieprawidłowości,nieprawdę,jeśli potrafisz.
O to proszę,nie wypominanie,ze wierzysz w inne rzeczy wraz z innymi.
To nie argument.Jak i ten,że wierzycie i uczycie,że jest inaczej.

Śr lut 12, 2020 5:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wyrwanymi cytatami można "udowodnić" co się chce. Przykładem są chociażby Świadkowie Jehowy.
Proszę poczytać: https://pl.wikipedia.org/wiki/Arianizm
Arainizm został potępiony przez Synod i Sobory. Na Soborach byli ludzie, którzy dobrze znali wiarę, o wiele lepiej nż Ty czy ja.

Śr lut 12, 2020 5:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Wyrwanymi cytatami można "udowodnić" co się chce. Przykładem są chociażby Świadkowie Jehowy.
Proszę poczytać: https://pl.wikipedia.org/wiki/Arianizm
Arainizm został potępiony przez Synod i Sobory. Na Soborach byli ludzie, którzy dobrze znali wiarę, o wiele lepiej nż Ty czy ja.

Prosiłem cię o coś ,niestety zupełnie się do tego nie odnosisz,tym samym do podanych przeze mnie powodów odrzucenia równości ojca z synem.
Jeżeli uznajesz podane wersety za "wyrwane z kontekstu" pokaż wersety w obrębie przytoczonych,które wykazują potrzebę odmiennej interpretacji.Tak naprawdę z powodu nie odnoszenia się do moich wywodów podczas procesu uznano by,że unikasz odpowiedzi ponieważ,te mogą świadczyć przeciw tobie,wydając na ciebie wyrok skazujący.
Nie interesuje mnie,że zawsze istnieli tacy,którzy kwestionowali ich równość,jak ciebie fakt,że to samo w sobie świadczy również przeciw tej równości.
Jeżeli uważasz,że samo w sobie określenie :
"została mi dana...władza na niebie i ziemi" Mt.28:18 n i e dowodzi zależności odbiorcy tej władzy od dawcy,to to udowodnij.Według mojego rozeznania świadczy o tym i to bardzo świadczy o takiej zależności
Wszystko co do tej pory napisałem tego dowodzi.
Jeżeli uważasz,że określenie "z łaski otrzymałem imię ponad inne" użyte w Filip.2:8-9 nie dowodzi zależności [niższej pozycji]otrzymującego łaskę od ją dającego [posiadającego wyższą pozycję] [syna od ojca],to to wykaż.
Jeżeli uważasz,że jeżeli jedna osoba "niezrównana w wielkości swojej mocy" ujawnia "potęgę swojej siły" poprzez "wskrzeszenie" swego syna z martwych,"posadzenia go po swej prawicy",która "podporządkowuje wszystko rzucając pod jego stopy",oraz "czyni go głową zboru,nie posiada niezwykłej mocy,która pozwala,syna tym wszystkim obdarować.a ten nie otrzymuje to z woli ojca,to to u d o w o d n i j.
Dodatkowo w obliczu Heb.5:4-5
"PONADTO CZŁOWIEK NIE DOSTĘPUJE ZASZCZYTU S A M ... Z ... S I E B I E ,LECZ TYLKO WTEDY,GDY ZOSTAJE POWOŁANY PRZEZ BOGA,TAK JAK AARON,RÓWNIEŻ CHRYSTUS NIE SAM Z SIEBIE OTOCZYŁ SIĘ CHWAŁĄ,PRZEZ TO,ŻE STAŁ SIĘ ARCYKAPŁANEM,LECZ ...O T O C Z Y Ł ...GO CHWAŁĄ T E N,KTÓRY W ODNIESIENIU DO N I E G O POWIEDZIAŁ:
"TY JESTEŚ MOIM SYNEM;JA DZIŚ ZOSTAŁEM TWOIM OJCEM"

I proszę odnieść się do podanych wywodów i podania powodów ich nie prawdomówności,czy mojej w ich interpretacji.
Proszę odnieść się do moich wywodów i wykazać ich wypaczenia,zaczynając od samego początku,że określenie :została mi dana władza..." nie świadczy o wyższości ojca [dawcy]nad synem[odbiorcy wywyższenia].
Wykaż,że to nieprawda.

Śr lut 12, 2020 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Wykaż,że to nieprawda.

Błąd. To Ty masz wykazać, że Twoje tezy są prawdziwe, a nie interlokutorzy, iż są błędne. Ei incumbit probatio, qui dicit, non qui negat - ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie kto zaprzecza.

Śr lut 12, 2020 7:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@ robertson
Wersaliki, którymi zaznaczasz cytaty biblijne sa na tym forum nieprawidłowe. Jeden post poprawiłam, pozostałych nie zamierzam. Jeśli chcesz je wyodrębnić zastosuj, proszę, kolor niebieski. Reg. III/2, 10.
Proszę też nie pisać wierszem. Odrębne myśli można zaznaczać w sposób ogólnie przyjęty: akapitem, oddzieleniem poszczególnych partii wpisu enterem.

Śr lut 12, 2020 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

Śr lut 12, 2020 7:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Zamiast zarzutu postaraj się merytorycznie wykazać ułomności moich wywodów.
To zależy o których wywodach mówisz, bo jak narazie to tylko dowodziłeś wywyższenia i obdarowania Syna Człowieczego przez Jego Ojca pomijając kwestię tożsamości tego który z nieba zstąpił...
Cytuj:
Twoje opieranie się na katolicyzmie itp.odrzuconym przez protestantyzm nie stanowi samo w sobie powodu,żebym zechciał go uznać.
Kolego sympatyczny...katolicka nauka o Jezusie Chrystusie jako Bogu i Człowieku w jednej osobie nie została odrzucona przez Protestantyzm więc "strzeliłeś kulą w płot"...
Cytuj:
Wtedy ,gdy piszę,że nie występuję przeciw temu,że pewni wasi myśliciele uczyli tak a nie inaczej,to nie występuję przeciw temu,że mieli do tego prawo.A moje wywody ukazują,że mam odmienne zdanie i podaję tego powody.
Jak narazie, to twoje wywody nie ukazują niczego więcej poza tym o czym już wiemy, tzn że to ludzka natura została w Chrystusie wywyższona przez Boga...
Cytuj:
Ty niestety zamiast dyskusji i wymiany zdań ,proponujesz uznanie tego ,co sam uznajesz ,odwołując się do akceptowanego przez siebie autorytetu.
Gdybyś nie ignorował(pomijał) moich argumentów, to dyskusja byłaby wymianą zdań, a tak jest tylko twoim monologiem...
Cytuj:
Nic nie zmieni tego,że mam usposobienie jak ci ,o których w Dz.Ap.17:11 ,że byli szlachetniej usposobieni ,ponieważ:
"przyjęli słowo z największą gotowością umysłu,każdego dnia badając pisma,czy tak się rzeczy mają".
Do podobnej otwartości umysłu namawiam ciebie,jak i wszystkich,których znam.
Gdybyś miał usposobienie jak ci o których jest napisane w podanym przez ciebie fragmencie z Dz.Ap. to nie odrzucał byś Boga w osobie Jezusa Chrystusa gdyż każdy prawy wyznawca Chrystusa wyznaje w Nim swojego Pana i Boga...
Cytuj:
To wszystko co do tej pory napisałem,według mojego rozeznania przedstawiają ojca ponad wszystkich ,zawsze i wszędzie.
W tym i ponad swego syna.
Owszem...jeżeli pisząc Ojciec masz na myśli Boga, a pisząc Syn masz na uwadze człowieka...
Cytuj:
A ten nigdy nie zrównywał się ze swoim ojcem ,świadomy,że temu wszystko zawdzięcza.
No nie wciskaj tutaj nieprawdy, bo Pan Jezus mówił do swoich Apostołów, iż Kto mnie widział, widział Ojca[czyli Boga]; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.” J 14:7-11
Cytuj:
Wszystkie przeanalizowane przeze mnie wersety ujawniają wyższą pozycję ojca nad synem,który ojcu wszystko zawdzięcza.
Powtarzam...jeżeli pisząc Ojciec, masz na myśli Boga, a pisząc Syn, masz na myśli człowieka, to jest tak jak wnioskujesz...jednak tak jak już mówiliśmy natura ludzka nie jest wszystkim co stanowi o tym kim jest Pan Jezus...

Śr lut 12, 2020 10:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
(Ciach - ile razy będziesz lekceważył prośby innych i polecenia moderatorki? Post usunąłem. Możesz go wpisać jeszcze raz używając dozwolonego stylu pisania na forum zgodnego z netykieta a za złamanie polecenia moderatorki dostajesz ostrzeżenie.- J)

Cz lut 13, 2020 8:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Proszę o wyjaśnienie mi powodu usunięcia mojego postu.Tak,żeby znam i zrozumiał przyczynę i do własnego błędu,nie powracał.
Proszę o wyjaśnienie.

So lut 15, 2020 7:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 42  Następna strona