Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 23, 2019 12:22 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Spirytyzm 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Spirytyzm
Spirytyzm jest filozofią stworzona w połowie XIX wieku przez francuskiego naukowca Hipolita Rivaila który postawił sobie kiedyś za cel dostarczyć ludzkości empirycznych dowodów na istnienie Boga

https://www.youtube.com/watch?v=d1bsy-D95ms
[ciach - wycięto link ->to forum dyskusyjne a nie prezentujace filmiki YT w j. obcym (merss)

Wt maja 09, 2017 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spirytyzm
Jeśli znajdzie się w tym temacie osoba, której duch przekazały jakieś nauki, to chętnie podyskutuję :D

Wt maja 09, 2017 2:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Jak będziesz różnicował ich ze schizofrenikami, którzy się nie leczą, bo nie widzą potrzeby? Są jeszcze sataniści, oni też potrafią mieć kontakty z duchami.

Wt maja 09, 2017 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A nawet jak będzie to schizofrenik, to i tak temat może być całkiem ciekawy :wink:
Wychodzę jednak z założenie żeby każdemu dać możliwość obronienia tego w co wierzy. Nawet jeśli na 99.9% jestem pewien, że wierzy w brednie.

Wt maja 09, 2017 3:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
@Merss
Jak nawiązać kontakt z duchem, który mógłby przekazać mi informacje, które mogłbym później zweryfikować? Fundacja Randiego oferuje chyba 1mln$ jeśli udowodni się działanie sił ponadnaturalnych. Chętnie bym przygarnął :)
Nawet mógłbym się do szatanistów zapisać...

Śr maja 10, 2017 9:05 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zły duch prewyższa Cię inteligencją (nie sięgamy mu do panokcia u nogi), więc tak przygotuje informację, byś uwierzył. Człowieka kupuje sie łaskocząc jego pychę, więc tam uderzyłby. Zdasz egzaminy będąc zapytanym z tego co umiesz, dostaniesz pracę ogrywając stu kandydatów; ogólnie chodzi o powdzenie życiowe. To narkotyk i Zły dobrze o tym wie. Uderzy tam, gdzie najdalej Ci do Boga i Cię ogra na perłowo. Utwierdzi też w mniemaniu, że sam to wszystko wymyśliłeś i to tylko Twoja zasługa. Pan Bóg, jeśli wkracza w życie satanisty, odkrywa wpływ szatana przez ujawnienie manifestacji demonicznej, to dopiero człowieka porusza i otwierają się mu oczy na to w czym tkwi.
Dopiero wówczas można takiemu człowiekowi zacząć pomagać, by zaczął widzieć. Tą samą drogą, sam musi zobaczyć co się z nim dzieje.
Nie wierzysz mi, że szukasz Boga - masz dowód na ludzkie myślenie.

Tak jak zweryfikowałeś sobie brak Boga a ja widzę jedynie slogany, tak zweryfikuje się podszepty złego ducha.
Wrzucasz bowiem informację na swe oprgramowanie mózgowe i wyciągasz informację opartą o własne poglądy. Nie rozumiesz, ze interpretacja naukowa ma taki właśnie charakter. Dwóch neurofizjologów przeprowadzając to samo neuroobrazowanie widzi wpływ wolnej woli lub determinizmu. Różnią ich bowiem te kwestie. Dlatego tak często podaje się opinie różnych naukowców na ten sam temat.

Śr maja 10, 2017 9:24 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@Merss
Czyli jeśli oddam się złemu duchowi i pujdę na egzamin, to zdam, nawet, gdy się nie będę uczył?
Jeśli będę chciał dostać pracę lekarza, to dostanę ją bez szkoły i praktyki, nawet gdy obok mnie będą lekarze z 20-letnią praktyka?
Szatanizm wydaje się być ciekawy :)
Tylko w takie rzeczy też nie wierzę i musiałbym pierw dostać dowód.
Cytuj:
Tak jak zweryfikowałeś sobie brak Boga a ja widzę jedynie slogany, tak zweryfikuje się podszepty złego ducha.

Nie zrozumiałem.

Śr maja 10, 2017 10:06 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
No cóż, myślisz jak przedszkolak, więc jesteś dobrym materiałem na zniewolenie. Szatan wchodzi w schematy myślowe człowieka i to jego musi przekonać. Z Tobą nie byłoby większych problemów, nawet oka nie musialby otwierać (jesteś mało krytyczny). Tyle jednak Zły może, na ile mu Bóg pozwoli. :)
Szatan gra w szachy nie z człowiekiem, bo żaden przeciwnik dla niego. Gra z Bogiem, by mu odebrać człowieka. A człowiek myśli, że rozdaje karty. :)

Śr maja 10, 2017 10:41 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Właśnie mi się wydaje, że myślę bardzo krytycznie. Czemu uważasz inaczej? Jeśli nie wierzę w Szatana, ani w Jahwe, to ciągle mogę się oddać Szatanowi poprzez jakiś akt woli w stylu "Oddaję Ci się"?

Poza tym. Czy mamy jakieś dowody na istnienie Szatana oraz duchów?

Śr maja 10, 2017 10:54 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dowodami są spotkania z nimi.

Sa też bardzo pomocne jako testery miejsc, w których jesteśmy najdalej od Boga. Kiedy to napisałam kilka lat temu na forum, że pomagają poznać siebie i swe wady oberwałam od ówczesnego moderatora tak potężnie, że nigdy bym się tego po nim nie spodziewała a satanistka zacierała rączki, że ma wspólniczkę w wierze. Coś tamźle wyklarowałam.
Tak jest - on atakuje tam, gdzie człowiek ma braki, czego pragnie. Literatura dotycząca duchowści wskazuje co należy wówczas czynić.

Śr maja 10, 2017 11:03 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jakie są to dowody?
Jakiś demon zmaterializował się na środku wielkiego placu pełnego ludzi i zawladnął ich umysłami?
Czy może raczej takie dowody, które równie dobrze można przypisać przypadkowi/sztuczkom/manipulacjom/czy chorobie psychicznej?
Zgaduję, że dowody na istnienie demonów są tak silne, jak te na istnienie bogów - czyli żadne.

Ciągle nie odpowiedziałaś na kilka pytań z mojego poprzedniego posta.

Śr maja 10, 2017 11:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Istnieją pewne zjawiska, które ludzie zaobserwowali na przestrzeni wieków. Ponieważ nie istnieją one całkowicie niezależnie od nas ale nie są tez całkowicie wytworem naszego umysłu, nie są one obiektem badań naukowych. Mówi się o nich jednak w różnych religiach i systemach filozoficznych. Jednym z takich zjawisk jest fakt oszukiwania naszego naturalnie szczęśliwego, dobrego i wrażliwego "wewnętrznego ja" i kuszenie różnego rodzaju przyjemnościami, które jednak w każdym przypadku ostatecznie prowadzą do cierpienia. Np. człowiek żyjący w całkowitej harmonii poznający narkotyki chwilowo odczuwa przyjemność w której nie widzi nic złego i uzależnia się. W jego głowie tworzą się różne mechanizmy którymi jego nałóg się broni. Dosłownie okłamuje go ("to ostatni raz", "przecież to kontrolujesz", "zasłużyłeś") i wykazuje wiele innych cech, które można by przypisać osobie, np. kontroluje zachowania i życiowe decyzje, wprowadza swój system wartości itp.

Rozmawiając o jakimś zjawisku, którego nie jesteśmy w stanie sobie w pełni wyobrazić (jak np. rozmowa ślepych o kolorach) mamy tendencję do rzutowania tego zjawiska na najbardziej podobną rzecz, którą znamy. Np. nasza intuicja nie pozwala nam zrozumieć czym jest spin cząstek, więc wyobrażamy go sobie jako wirującą kulkę, chociaż wiemy, że taki obraz jest błędny. Z powodu cech o których pisałem powyżej najbliższą znaną nam rzeczą do omawianego zjawiska jest osoba.

Na potrzeby dyskusji nazwijmy tę osobę Szatanem a jego mechanizmy obronne kuszeniami. Nałóg nazwijmy grzechem. "Wewnętrzne ja", które jest dobre i szczęśliwe nazwijmy duszą a stan w którym znajduje się dusza jeśli nie trwa w stanie grzechu nazwijmy Bogiem.
Oczywiście Bóg, dusza i Szatan są czymś więcej, ale ich prawdziwa natura jest dla nas niedostępna, podobnie jak prawdziwy obraz kolorów dla niewidomego.

Jest to uproszczenie, które może być pomocne ale również szkodliwe jeśli za bardzo się do niego przywiążemy. Kiedy niewidomemu powiemy, że kolor czerwony jest jak papryka chilli, to może być to dla niego pomocne o ile nie potraktuje tych słów zbyt dosłownie.

Jaki mam dowód na to, że Szatan istnieje? Ludzie z praktycznie wszystkich cywilizacji zauważają Jego obecność od tysięcy lat.

Śr maja 10, 2017 11:46 am
Milczek
Milczek

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Jeszcze w XIX wieku ogromne zainteresowanie, które wzbudziły zjawiska paranormalne, dało początek licznym badaniom naukowym poświęconej tematyce spirytyzmu i kontaktów z zaświatami. Temu zagadnieniu poświęcali swój czas zarówno wielcy pisarze jak Arhtur Conan Doyle, czy Victor Hugo, ale także wielcy naukowcy tamtej epoki: William Crookes, lub chociażby Camille Flammarion. Najbardziej istotne dla rozwoju spirytyzmu dzieła wyszły jednak spod ręki francuskiego badacza Allana Kardeca. Początkowo całkowicie sceptyczny, ostatecznie zrozumiał, że zjawiska paranormalne, których był świadkiem, można przypisać jedynie wpływom duchów, które jak się okazało były nikim innym jak duszami osób zmarłych. Poddając słowa duchów logicznej analizie, Allan Kardec zdecydował się zebrać je w swoich dziełach, z których najważniejszym jest z pewnością "Księga Duchów", która przyjmując formę pytań i odpowiedzi, rozwiewa nasze wątpliwości dotyczące tego, co czeka nas po śmierci.

Reinkarnacja

Duchy wyjaśniają nam, że wszyscy zostaliśmy stworzeni równi, a celem każdego z nas jest osiągnięcie doskonałości. Niemożliwym jest jednak osiągnięcie jej w czasie jednego, krótkiego życia. Dlatego też logicznym staje się pojęcie reinkarnacji, która wyjaśnia w racjonalny sposób to, dlaczego istnieją nierówności społeczne, a także czym spowodowane są nasze cierpienia. Miejsce i los każdego z nas zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Musimy ciągle się uczyć, każdy w swoim własnym tempie, a jednocześnie często najlepszą nauką dla nas jest ponoszenie konsekwencji własnych czynów. To, kim teraz jesteśmy, gdzie żyjemy, jest najczęściej uwarunkowane tym, kim kiedyś byliśmy i jakich dokonaliśmy czynów.

Zbawienie

Żadna instytucja, ani żadne obrzędy nie są potrzebne by osiągnąć doskonałość, by zbliżyć się do Boga. Tylko nasze uczucia i myśli, a przede wszystkim UCZYNKI, mają rzeczywisty wpływ na nasz los po śmierci.

Więcej na [ciach - tego nie reklamujemy (merss)

Pt lis 24, 2017 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A gdzie ofiara Chrystusa?

Pt lis 24, 2017 4:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
a po co ofiara Chrystusa jak będziesz reinkarnował 'do skutku' ... mnie ciekawi czy reinkarnisci zakładają możliwość 'piekła' - czyli reinkarnowania w coraz gorsze postacie? czy reinkarnacja jest tylko drogą w stronę 'doskonałości'?

Pt lis 24, 2017 7:52 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona