Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 20, 2019 7:18 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 70  Następna strona
 Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
PS: Swoją drogą... Czy negocjacje z nazistami były wtedy na miejscu?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Reichskonkordat

Obrazek

Pn paź 16, 2017 2:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Polecam zapoznanie się z faktami. Chociażby z tego linku http://www.analizy.biz/marek1962/piusxii.htm
Zamiast powielać brednie walczących ateistów.

Pn paź 16, 2017 2:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
Polecam zapoznanie się z faktami. Chociażby z tego linku http://www.analizy.biz/marek1962/piusxii.htm

Sugerujesz, że konkordat pomiędzy III Rzeszą i Watykanem nie istniał? Bo nie za bardzo rozumiem gdzie powtarzam jakieś kłamstwa.

Polska w tamtych czasach miała największe "jaja" przy rozmowach z Niemcami. Gdyby reszta postąpiła tak samo jak ona, to wojna skończyłaby się już we wrześniu.

Pn paź 16, 2017 2:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

luki123 napisał(a):
Co do "oświeconych" - braku wiary nie można porównywać z oświeceniem, można być wierzącym inteligentem lub niewierzącym idiotą - i vice versa.

Cieszę się, że tu się zgadzamy.

luki123 napisał(a):
Chcę tylko napomknąć, że zarówno komunizm i faszyzm wyrasta... z wiary w jego idee.

Dokładnie o tym piszę. Niemniej masy wyprodukowały własny program.

luki123 napisał(a):

Nie mnie to oceniać. Oglądałem kiedyś film o zagwozdce Watykanu w tamtych czasach. Moim zdaniem zwyczajnie ludzie nie nadążali za Hitlerem. Tak i politycy (Zachód nie wierzył w możliwość inwazji na Polskę, nawet po inwazji na Czechosłowację, nie wierzył w zagładę żydów nawet po otrzymaniu dowodów na to). Papież też był w tym nurcie. Wyobraź sobie że odziedziczyłeś wraz z głupim bratem stado owiec, które nie ma psa pasterskiego. Nie ogarniesz go sam, brat też nie. Brat zresztą ma to gdzieś i te owce błądzą. Brat jednak wspomniał, ze fajnie byłoby mieć psa. No to chwytasz się tej opcji i negocjujesz jakiego kupicie.

Tym dobrym bratem był Watykan, tym głupim była Ideologia Nazistów reprezentowana przez Hitlera. Psem był konkordat. Mogło być jednak tak, że to był zwyczajnie naiwny brat i sprytny brat, ale to zagadnienie ogólnie drugorzędne, bo sam też pewnie miałbym trudności w ocenie sytuacji.

Pn paź 16, 2017 2:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

luki123 napisał(a):
Jockey napisał(a):

Sugerujesz, że konkordat pomiędzy III Rzeszą i Watykanem nie istniał? Bo nie za bardzo rozumiem gdzie powtarzam jakieś kłamstwa.

Polska w tamtych czasach miała największe "jaja" przy rozmowach z Niemcami. Gdyby reszta postąpiła tak samo jak ona, to wojna skończyłaby się już we wrześniu.

Sugeruje ze oceniasz postępowanie Watykanu jak i księży katolickich w Niemczech z pozycji dzisiejszej wiedzy o hitlerowcach i Hitlerze. Sugeruje żebyś spróbował zmierzyć się nie z lewacką interpretacja a z prawdziwym historycznym podejściem. I ocenianie na podstawie faktów i wiedzy która mieli ówcześni.

Pn paź 16, 2017 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Nie mnie to oceniać. Oglądałem kiedyś film o zagwozdce Watykanu w tamtych czasach. Moim zdaniem zwyczajnie ludzie nie nadążali za Hitlerem. Tak i politycy (Zachód nie wierzył w możliwość inwazji na Polskę, nawet po inwazji na Czechosłowację, nie wierzył w zagładę żydów nawet po otrzymaniu dowodów na to). Papież też był w tym nurcie. Wyobraź sobie że odziedziczyłeś wraz z głupim bratem stado owiec, które nie ma psa pasterskiego. Nie ogarniesz go sam, brat też nie. Brat zresztą ma to gdzieś i te owce błądzą. Brat jednak wspomniał, ze fajnie byłoby mieć psa. No to chwytasz się tej opcji i negocjujesz jakiego kupicie.

Politycy zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa, tylko nic z tym nie robili. Nie chcieli wojny, więc szli w zaparte na ustępstwa. Tylko Polska powiedziała w tamtym czasie "hola, hola wystarczy tego dobrego!" i skończyło się, jak się skończyło. Gdyby reszta poszła za nami, wojna szybciej by się skończyła, niż zaczęła. Co do stanowiska duchownych KK.
Nawet nie wiem jak to skomentować:
Kardynał Michael von Faulhaber napisał 10 kwietnia 1933 do kardynała Pacellego wskazując, że obrona Żydów byłaby niewłaściwa, „gdyż przekształciłoby to ataki na Żydów w ataki na Kościół; a także ponieważ Żydzi są w stanie sami o siebie zadbać”[26] – to drugie odnosiło się do kwietniowego bojkotu żydowskich sklepów i przedsiębiorstw, zorganizowanego przez nazistów, który był postrzegany jako ich porażka.
KK zachowywał się tak jak reszta państw, poza Polską w tamtym czasie - chował głowę w piasek podpisując traktat z diabłem (czyt. Hitlerem) byle tylko ten mu nie zaszkodził. Wszyscy otworzyli oczy dopiero po ataku na Francję - nie chcieli ginąć za Gdańsk? Zginęli za Paryż. Polska też mogła oddać Gdańsk i podporządkować się Hitlerowi... kto wie czy gdyby tak się stało, czy nie żylibyśmy teraz pod rządami nazistów?

Cytuj:
Sugeruje ze oceniasz postępowanie Watykanu jak i księży katolickich w Niemczech z pozycji dzisiejszej wiedzy o hitlerowcach i Hitlerze. Sugeruje żebyś spróbował zmierzyć się nie z lewacką interpretacja a z prawdziwym historycznym podejściem. I ocenianie na podstawie faktów i wiedzy która mieli ówcześni.

Sorry, ale działań Hitlera np. w stosunku do Żydów nie sposób było przeoczyć. Polski wywiad w trakcie wojny donosił o holocauście, ale nikt nie chciał go słuchać, Watykan też.

Pn paź 16, 2017 2:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Zabawne sam sobie zaprzeczasz i jeszcze masz pretensje. Więcej. Nawet sam sobie odpowiedziałeś na swoje zarzuty. Normalnie bomba.
To teraz zastosuj sie do tego co napisałeś.

Pn paź 16, 2017 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

luki123 napisał(a):

Obrazek

Chcialbym wzbogacic Twoje zainteresowania;
1. Nie wiem czy znasz ten fragment Biblii wskazujacy, ze juz od poczatku w KK byli klamcy (rowniez zdrajca i tchorze):
"Gdy rozniecili ogień na środku dziedzińca i zasiedli wkoło, Piotr usiadł także między nimi. A jakaś służąca, zobaczywszy go siedzącego przy ogniu, przyjrzała mu się uważnie i rzekła: «I ten był razem z Nim». Lecz on zaprzeczył temu, mówiąc: «Nie znam Go, kobieto». Po chwili zobaczył go ktoś inny i rzekł: «I ty jesteś jednym z nich». Piotr odrzekł: «Człowieku, nie jestem». Po upływie prawie godziny jeszcze ktoś inny począł zawzięcie twierdzić: «Na pewno i ten był razem z Nim; jest przecież Galilejczykiem». Piotr zaś rzekł: «Człowieku, nie wiem, co mówisz». I w tej chwili, gdy on jeszcze mówił, kogut zapiał."

2. Zainteresuje Cie zapewne historia papieza Aleksandra, ktora mozesz przeczytac np tutaj: https://www.tygodnikprzeglad.pl/podstep ... borgiowie/

Ciesze sie, ze moglem rozwinac Twoje zainteresowania.

Pn paź 16, 2017 5:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Obrazek

Wt paź 17, 2017 3:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Obrazek

Wt paź 17, 2017 3:43 am
Dyskutant
Dyskutant

I kropka. Dyskusja się ucina bo papiery mówią same za siebie. Za to kocham to forum. Ja bym tego nigdy nie znalazł :-)

Zresztą wątek to raczej na temat prawdomówności Biblii jest, co poszło w zapomnienie.

Wt paź 17, 2017 5:37 am
Gaduła
Gaduła

Cytuj:
Atieści wierzą w różne rzeczy. Kto uwierzy, będzie zbawiony. Jezus postawił ludzi wszech czasów przed alternatywą, ktora nie dopuszcza trzeciego rozwiązania. Stan zawieszenia nie jest wiarą w Boga.

Agnostycyzm "nie wiem", w praktyce - niczym się nie różni od ateizmu

Alternatywa ma cztery rozwiązania, a stan zawieszenia jest jednym z jej rozwiązań.
Wygląda na to, że Jezus ma więcej tolerancji, zrozumienia od niejednych “świętobliwych” kościoła sądzących, że mają patent na zbawienie.
Często wpędzając w nerwice, straszą ludzi co się stanie jeśli nie będą wypełniali nakazów “świętobliwych”.

Wt paź 17, 2017 11:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ZYL napisał(a):
I kropka. Dyskusja się ucina bo papiery mówią same za siebie. Za to kocham to forum. Ja bym tego nigdy nie znalazł :-)

Zresztą wątek to raczej na temat prawdomówności Biblii jest, co poszło w zapomnienie.

Przecież my tutaj mówiliśmy o polityce głów KK, a nie o wyznaniu wyborców. Nie widzę związku. Moim zdaniem KK powinien jako pierwszy sprzeciwić się nazizmowi, jako idei sprzecznej z moralnością Chrześcijańską. Natomiast on wolał podpisać z nim umowę, tylko po to by zapewnić sobie brak prześladowań (w teorii). Świeckie państwo i jego obywatele (niezależnie od wyznania) miało większe jaja od Watykanu... także w kwestii ratowania Żydów.
Dobrze, zobaczmy co myśleli na ten temat ówcześni:

W opinii Michaela Phayera konkordat spowodował, że niemieccy biskupi unikali wypowiedzi przeciwnych czemukolwiek, co nie było ściśle związane ze sprawami kościelnymi, co prowadziło do wyciszenia reakcji na ataki wobec Żydów[61]. Carlo Falconi określił konkordat jako „szatański pakt z Hitlerem”[62]. Albert Einstein w prywatnej rozmowie związanej z konkordatem powiedział: „Od kiedy to można zawrzeć układ z Chrystusem i szatanem jednocześnie?”[63] Daniel Goldhagen przypomniał, jak Hitler kiedyś powiedział: „w celu osiągnięcia naszego celu nie powinniśmy się zatrzymywać przed niczym, nawet jeśli musimy połączyć siły z diabłem...” i to, w opinii Goldhagena, jest tym, co Hitler uczynił uzgadniając konkordat z Kościołem[64]. Gordon Zahn uważa, że mimo iż podpisanie konkordatu było dla kardynała Pacellego obrzydliwe, to oszczędziło to Kościołowi w Niemczech jeszcze większych trudności i prześladowań[37].

63 - Kiedy powiedziano Einsteinowi, jak Pius XII polecił polskiemu księdzu zachować milczenie w temacie morderstw dokonywanych na Żydach, gdyż podpisanie przez Stolicę Apostolską konkordatu z nazistowskimi Niemcami „zobowiązało Kościół do ostrożnego stąpania”, Einstein odparł: „Istnieją prawa kosmiczne, dr. Hermanns. Nie można ich przekupić modlitwami czy kadzidłem. Cóż za obraza zasad stworzenia. Ale zapamiętaj, że dla Boga tysiąc lat jest dniem. Ta władcza machinacja Kościoła, te konkordaty [uzgadniane] przez wieki z ziemskimi potęgami... Kościół musi za to zapłacić.” Hermanns, William. Einstein and the poet: in search of the cosmic man s. 65-66, Branden Books, 1983, ​ISBN 978-0-8283-1873-0​; w temacie poglądów religijnych Alberta Einsteina

Wychodzi na to, że po prostu chcieli ratować swoje "tyłki" kosztem innych. To jest chrześcijańskie zachowanie?

Fakt, temat wątku jest inny.

Wt paź 17, 2017 12:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

koneczny napisał(a):
Alternatywa ma cztery rozwiązania, a stan zawieszenia jest jednym z jej rozwiązań.

Pamięć powinna przypomnieć nie tylko to. Jeśli nie przypomina, jaki jest sens odpowiadać skoro jednostronnie przyjmuje, wedle oceny człowieka poczynionej w starożytności? To jednak moja optyka poczyniona z dotychczasowych obserwacji. Korzystna jednak sytuacja, bo rozpoczynanie od chloroformowania pochwałami kończy się nierzadko zabiegiem chirurgicznym w oparciu o diagnozę laika, bez znieczulenia i epilogiem poza salą operacyjną. Tylko to jest obrzydliwe.
Cytuj:
Wygląda na to, że Jezus ma więcej tolerancji, zrozumienia od niejednych “świętobliwych” kościoła sądzących, że mają patent na zbawienie.

Bóg przyjmie do wiadomości wybór tak/nie. To spotkanie na granicy narodzenia dla wieczności. Człowiek nie ma innej opcji: jest podporządkowany lub wybiera samorealizację
Cytuj:
Często wpędzając w nerwice, straszą ludzi co się stanie jeśli nie będą wypełniali nakazów “świętobliwych”.

Zdarza się ( to ogólnie). Hipokrytka jednak (tu już odpowiadam na zarzut osobisy, raz się ustosunkuję) nie zrozumie napominania. Na tym polega rola jej sumienia, że ciężkie grzechy na lekkie zamienia. A modlitwa pełna dostojeństwa: Panie Boże, bądź ślepy i głuchy, gdy Biblią obchodzi się jak z rybą: ostrożnie, ości! Polemizować z nią to jak łapać pchły - rokowania beznadziejne.

Cytując klasyka: Być może, ze nic nie jest warte zachodu aby to lub tamto czynić. Ale wszystko, co czynimy, jest w każdym warte, aby to czynić doskonale. Postępując tak człowiek dochodzi do prawdy biblinej: dojdzie do siebie a tam powinien odnaleźć Boga. Prawdziwe bowiem talenty podpowiada inny poeta zawsze kryją się w cieniu, w tłumie, jak najdalej od wenisaży.

Wt paź 17, 2017 4:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

luki123 napisał(a):
Fakt, temat wątku jest inny.

Wlasnie zacytowalem mowiacy prawde fragment Biblii o Piotrze. Bede sie staral Ci pomoc w dalszych odkryciach jak to ludzie Kosciola sa daleko od tego co mowi Biblia. Dowiedzialem sie o ksiedzu w sasiedniej parafii, ktory ma dziecko ale napisze Ci wiecej szczegolow gdy zdobede wiecej wiadomosci. Na pewno bedziesz zainteresowany.

Wt paź 17, 2017 8:00 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 70  Następna strona