Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 2:33 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Znak na czole 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znak na czole
krzysiekniepieklo napisał(a):
O co może chodzić z tym znakiem na czole z apokalipsy?

Cytuj:
I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,

W obecnych czasach, gdzie transakcji kupna i sprzedaży dokonuje się bezgotówkowo np. przykładając kartę do czytnika, gdzie "szerzy się" (rzecz jasna sama się nie szerzy) moda na "wygodne" chipy pod skórę, to sprawa staje się jasna jak słońce.
Nie potrzeba tutaj szukać żadnych metafor czy alegorii.
Napisano wprost o co chodzi..
ps.
Przepraszam Ciebie, bo w dziale rozrywkowym stałem się bezwiednie prowokatorem, przez co mógłbyś dostać bana. Kierowała mną jednak ciekawość, a nie spodziewałem się, że Ciebie nie można tutaj o niektóre sprawy pytać.. Szczególnie alergiczna jest kwestia, którą masz wypisaną w stopce. No cóż.. Mam własną koncepcję na to dlaczego ta sprawa jest tak drażliwa. Każdy bowiem podskórnie czuje, że będzie musiał wkrótce odpowiedzieć sobie na pytanie, na które nie chciałby odpowiadać.
Sprawa Komunii dla każdego jest jedną z naturalnych konsekwencji obecnego trendu w Kościele..
Ale to taki offtop, którego lepiej nie komentuj..

Pn lis 20, 2017 5:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Jasne.. Zapisano to po to, by całe pokolenia zgadywały co zacznie się dziać za 2000 lat od chwili napisania Apokalipsy... Jak sobie wszczepisz chipa pod skórę możesz się stać nowoczesnym niewolnikiem ekonomicznym, czy zniewoli Ci to duszę? Piszę "nowoczesny" bo wszak od zawsze tu i ówdzie byli wyzyskiwani niewolnicy. Czy oznacza to że byli (są) zniewoleni duchowo?

Bardziej się należy obawiać wszelkiej maści guru i.. "proroków", także i tych niedouczonych, którzy Biblię traktują wybiórczo, wybierając tylko te fragmenty które im pasują, albo i tworzących/roztrząsających fantasmagorie deanikonowskie. Właśnie puka do nas taki prorok (następny)..
To ich obrazem jest Bestia..

Tak swoją drogą.. Oto na naszych oczach tworzy się cudaczny triumwirat:
1) prorok nawołujący do codziennej Komunii Świętej niekoniecznie w stanie łaski uświęcającej,
2) walczący z Kościołem Katolickim uważający że Ciało i Krew Pańska to jedna wielka przenośnia
3) odczytujący Apokalipsę w sposób dosłowny, wierny członek Kościoła Katolickiego, niecierpiący Franciszka - papieża

Panoptikum.. :roll:

Pn lis 20, 2017 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Znaki na czole to po prostu oddanie swojego umysłu temu kto dał ten znak. Znaki na rękach, to wprowadzanie idei (którą symbolizuje znak) w życie.
Potrafisz to może uzasadnić, ale tak z Pismem, tj. poprzeć to uzasadnieniem z Pisma ?

Pn lis 20, 2017 7:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
PeterW napisał(a):
Znaki na czole to po prostu oddanie swojego umysłu temu kto dał ten znak. Znaki na rękach, to wprowadzanie idei (którą symbolizuje znak) w życie.
Potrafisz to może uzasadnić, ale tak z Pismem, tj. poprzeć to uzasadnieniem z Pisma ?

O wilku mowa..

Czyś Ty chłopie z konia spadł?? Co mam wyjaśniać? Litery, słowa, zdania? Następny co to Apokalipsę czyta dosłownie, za to Ciało i Krew Chrystusa odczytuje symbolicznie.. Ja nie wiem.. :roll:

Pn lis 20, 2017 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
krzysiekniepieklo napisał(a):
To jest temat o naszym życiu. Jak się bronimy przed tym znakiem na czole? Ile jesteśmy w stanie zapłacić żeby tego znaku nie przyjąć. ( znowu ja). Ja na przykład mam prawie 63 lata i od dłuższego czasu nie pracuję. Nie zgadzam się na pracę poniżej płacy minimalnej. Żyję za pięć stów i jakoś daję radę. Już mogłem mieć pracę ale przyszedł emeryt, któremu się nudzi i zgodził się pracować za siedem złotych netto. I to jest właśnie sprzedawanie drugiego.
Pewnie i tak bym tej pracy nie dostał, bo takich chętnych, by pracować za mniej jest jeszcze dużo. Ci, co mają wiele, wykorzystują to żeby mieć jeszcze więcej. To jest właśnie ten znak na czoło, bo widzi się tylko to, co szatan podsuwa, a brata, któremu się coś odbiera w ten sposób, się już nie dostrzega. Takich sytuacji w naszym życiu, kiedy zostajemy zmuszani do złego jest coraz więcej. Dlaczego tak się dzieje?

Rozumieć ciebie to rozumiem, bo jestem w takim samym wieku i sytuacji co do pracy.
Wiem że takim jak my już nie wystarczają słowne gierki i to kogokolwiek. A jasna i klarowna sytuacja, co do życia w godziwych warunkach do końca swych dni jest niezbędna. Chciało by się by Bóg z Biblii przyszedł i postawił wszystko na swe miejsce, byśmy mieli zapewnioną swą starość bezpieczną.

A jest tak, że cały ten Biblijny ambaras, nie jest władcą tego świata, a tylko przybliża zasady jak żyć, by było to życie łatwiejszym. A wielu wręcz żeruje na jej treści, nią manipulując dla niegodziwego zysku. Biblia sama siebie tłumaczy. Na ziemi jest szatan kłamca, a nie ma Boga prawdy. I tak jest, więc nie można polegać na każdym słowie, trzeba go sprawdzać w życiu jakie owoce przynosi, a to kosztuje. To i tak jest już dużo, bo wiesz że masz się mieć na baczności. Oczywiście z czasem u nas z wiekiem, już trudniej jest już iść na sprawdzanie, mniejsza wydajność jest nasza i kondycja.
Mogę ciebie pocieszyć tylko tym że wielu z nas ma podobnie. By było inaczej konieczne jest nasze działanie. Które może teraz być dla nas za trudne, ale nie niemożliwe.
Można było od dzieciństwa zacząć, ale nie każdy myślał o tym wtedy. No co prawda, była mowa o wieczności. Na tej podstawie już coś pikało w głowie, że trzeba coś zmienić w tym jak rozwiązywane są sprawy tego świata.
Ale czy każdy z nas brał to sobie wtedy do serca, czy drugi umiał się do tego zabrać? Jeśli jeden myślał o tym w sensie ogólnym, to inny sam brał swe sprawy w swoje ręce, wykorzystując niedoskonałości systemów na swą korzyść. Ci dopięli swego. Pozostali idąc za propagandą posłusznie zostali wymanewrowani. No cóż czy można za każdym chodzić i pilnować go nieustannie? No nie da się, bo trzeba i o siebie zadbać.

Z kolei to co piszesz o ubóstwie by każdy nie posiadał zbyt wiele, w domyśle by wszyscy mieli podobnie. Więc ci co mają teraz mniej, po zrównaniu mieli by więcej, a ci co teraz mają więcej mieli by mniej. Zdrowa biblijna zasada, tylko trzeba było o tym pomyśleć już w młodości i zadbać o to. Nie wiem czy próbowałeś tego. Ja próbowałem i to nie raz,. No cóż zbyt małe miałem poparcie, a część z tych co nie popierała mnie w tym, nawet samobójstwo popełnili później, tak to się kończą ociągania jednych. A z kolei tak się kończą wysiłki innych, że sobie zaszkodzą innym nie pomogą.
Dla mnie jest to lekcja taka, dopóki Boga na ziemi nie ma próżne są nasze starania. Także takie starania jakie sam próbujesz teraz czynić, przekonując że to czy tamto pomoże nam wszystkim ludziom. Jezus słuszne rzeczy przekazywał i czy posłuchali? Czy po szkodzie słuchają teraz? Czy to pomogło nam teraz? Jest i teraz różnie. Więc nie o przekonywanie tu chodzi, bo już by były zmiany. Owszem części z nas do swego namówiło wielu, ale czy to do czego namówili jest tym właściwym, do czego namawiał nas Jezus, na pewno nie wszyscy idą w swych namowach za Jezusem.

Więc co, pozostaje czekać na Boga. Bo zapowiedział że przyjdzie. A dopóki nie przyjdzie, trzeba być ofiarą szarlataństw każdego kto się z niczym nie liczy, byle by dopiął swego. Albo znieść wszelką władzę, bazować tylko na rodzinnych związkach. Jak zwykle rozwiązań jest wiele, byle by zdecydowanie któreś wybrać.

Chciałem tobie tylko wykazać co jest możliwe, a co jakie przyniesie owoce, których z góry nikt tobie nie zagwarantuje. W Biblii kończy się to Apokalipsą, czyli katastrofą w naszym pojęciu. Choć są tam cenne i mądre rady. Czyli każde ludzkie próby rozwiązania wszystkich ludzkich problemów, kończą się katastrofą. To też cenna wskazówka. Jeśli to do tej pory to nie przyniosło rozwiązania, definitywnej zmiany poprawiającej relacje międzyludzkie. To oznacza że ten kierunek zakończy się, tak jak Biblia przewiduje.
Jest to wystarczająco groźna wskazówka dla każdego z nas, by zmienić nasz kierunek zachowań wobec siebie, bez żadnych wyjątków. Bo co zmieni Bóg to zmieni, nas też po coś Bóg na ten świat powołał. I na pewno nie do mielenia ozorem, a do działań. Inaczej wypełni się jota w jotę Apokalipsa. Przypomnę tylko za Biblią jako historią takich drastycznych upomnień. Że Biblia nie jest układanką losów tego świata, w tym naszych. Jest natomiast drastycznym przyczynkiem upominania na zastane nieprawidłowości. Jeśli ktoś posłuchał wcześniejszych upomnień, dobrze skończył. Jeśli ich nie posłuchał, skończył źle. W całej Biblii pełno jest takich zapisów.
Nie bez powodu one są, byśmy posłuchawszy ich treści, zmieniali swe zachowania by uniknąć przynajmniej najgorszego, a w domyśle każdego zła.
Dla mnie jest więc jasne dlaczego Bóg jeszcze nie przyszedł jak zapowiadał. Bo jeszcze my nie wykorzystaliśmy wszystkich swoich możliwości do zmian. A Bóg przewidział dla nas miejsce na nasze zmiany, a dopiero potem na swoje.
Piszę o tym nie tylko do ciebie Krzysiek, lecz też do innych czytających. Bo co teraz jest twoim, czy moim problemem, jutro będzie problemem innych ludzi.
Bo jest tak że mając tak a nie inaczej, nie widać niczego poza tym jak mamy. Dopiero czyjeś larum uzmysławia nam, że inni tak samo nie mają. Podstawowy błąd wszech czasów. Ja mam tak, to i inni tak samo powinni mieć. Niestety tak nie ma, trzeba patrzyć z szeroko otwartymi oczami na innych też. by zobaczyć w innych przyszłe źródło naszych problemów. Bo ten świat chciał czy nie, to naczynia połączone. Jednemu coś się złego przytrafia, idzie to dalej czasem jak domino. No i Apokalipsa gotowa.
Chcesz tego czytelniku?

Pn lis 20, 2017 8:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):
PeterW napisał(a):

O wilku mowa..

Czyś Ty chłopie z konia spadł?? Co mam wyjaśniać? Litery, słowa, zdania? Następny co to Apokalipsę czyta dosłownie, za to Ciało i Krew Chrystusa odczytuje symbolicznie.. Ja nie wiem.. :roll:
Nie, nie spadłem.
Znak na ręku i na czole był w starożytności czymś w rodzaju "wypalenia na skórze znamienia" - jeśli się mylę to mnie popraw. Chodzi o to, że znak jest robiony w materiale, który niejako "przenosi" ten znak.
Ty natomiast przechodzisz nie na dosłowne rozumienie ( a tekst Objawienia akurat w tym miejscu da się sensownie wytłumaczyć w sposób dosłowny, czyli że znak jest fizycznie umieszczany na czole i ręce), tylko na tłumaczenie "przenośne" i twoim zdaniem: czoło to myślenie, a ręka to działanie. I może coś w tym jest :?: :idea:
I teraz moje pytanie, czy wiesz i potrafisz uzasadnić to co twierdzisz z Pismem w ręku, tj. powołać się na inne fragmenty Pisma, które potwierdzą twoje wyjaśnienie.

PS.
Jeśli Ciało i Krew odczytujesz dosłownie tzn. że jesteście kanibalami, bo to oznacza dosłownie ciało i krew. A doskonale wiesz, że takie dosłowne ( fizyczne) odczytanie nie jest możliwe.

Pn lis 20, 2017 8:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Nie, nie spadłem.
Znak na ręku i na czole był w starożytności czymś w rodzaju "wypalenia na skórze znamienia" - jeśli się mylę to mnie popraw. Chodzi o to, że znak jest robiony w materiale, który niejako "przenosi" ten znak.

A Ty to co napisałeś powyżej potrafisz wyjaśnić zgodnie z Pismem?

Pn lis 20, 2017 8:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Nie, nie spadłem.

A Ty to co napisałeś powyżej potrafisz wyjaśnić zgodnie z Pismem?
Tak, polega to na dosłownym rozumieniu tekstu i dosłownym rozumieniu pojęcia "znak" ( znamię), które to pojęcie było znane w starożytności.
Czyli na czołach ludzi, i ich rękach będą fizyczne "znaki" (znamiona), które to pozwolą im kupować i sprzedawać. Każdy kto przeczyta tekst Objawienia 13:16 i 17 jest w stanie to zrozumieć ( bo takie rozumienie nasuwa się niejako automatycznie i co istotne ma sens ), ale nie każdy jest w stanie uzasadnić twoją wersję.

Wersja przez ciebie reprezentowana jest o tyle niebezpieczna, że ludzie mogą myśleć w stylu- skoro chodzi o myślenie i działanie ( co ty twierdzisz), a ja przecież tak nie myślę i nie działam, gdzież bym tak mógł przecież ja jestem wierny Panu - mogą taki znak przyjmować i uważać, że nie o to chodzi.
Dlatego warto uzasadnić twojetwierdzenia, bo nie dadzą się one w sposób prosty wyczytać z Pisma ( no przynajmniej nie wynikają wprost z tekstu).

https://www.blueletterbible.org/lang/le ... 480&t=NKJV
Z. Bałutowa w Słowniku jęz. greckiego określa to słowo ( charagma) jako: znak wyryty, wyciśnięty, wypalony, piętno ... ukąszenie żmii. Jak widzisz jest to normalne słowo, które dla Greków ma ludzkie odniesienie z ich życia i pracy. Także da się to dosłownie zrozumieć, bo skóra ludzka da się : wypalić, naciąć, zrobić w niej bliznę, piętno itp.
A z tłumaczeniem "przenośnym" są kłopoty, bo nie znam uzasadnienia.

Ostatnio edytowano Pn lis 20, 2017 9:50 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pn lis 20, 2017 9:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ciach - offtop (merss)

Pn lis 20, 2017 11:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm; ja nie chciałem się skarżyć na swój los ale dyskutować, ajk ten świat zmieniać żeby był lepszy dla naszych dzieci. Generalnie, to ja tak sobie wybrałem. Jak każdemu, Bóg mi składał propozycje i szatan też. Wybrałem, jak wybrałem. Siedzę w nieogrzewanym pokoju. Mam 10 stopni. Opatuliłem się i jest dobrze. Mam zupełny spokój, tak jak by pustelnię i mam dużo czasu do myślenia. Całe swoje serce oddałem Bogu i daję się prowadzić za rękę.
Świat chce ze mnie zrobić niewolnika uzależniając mnie od różnych rzeczy. Ja to wszystko oddałem Bogu, bo to są śmieci. Bóg to i owo daje mi w dzierżawę. Jak odbiera, to oddaję bez żalu, bo zawsze czekają na mnie następne dary jeszcze piękniejsze od tego co oddałem.
( tak na przykład - w krótkim czasie ukradli mi dwa razy akumulator) nie mam stresu z tego powodu. Szczęście nie zależy od tego ile się ma.

Wt lis 21, 2017 12:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Czyli na czołach ludzi, i ich rękach będą fizyczne "znaki" (znamiona), które to pozwolą im kupować i sprzedawać.
DO takich właśnie bzdur prowadzi, gdy się nie uwzględnia gatunku literackiego (w tym wypadku żydowskiej apokalipsy).

Wt lis 21, 2017 12:39 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja chciałem raczej rozmawiać o tym, co zacytowałem z Ewangeii, a nie o tytule. Tytuł, to jest tylko pewien symbol zniewolenia.

Wt lis 21, 2017 12:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Czyli na czołach ludzi, i ich rękach będą fizyczne "znaki" (znamiona), które to pozwolą im kupować i sprzedawać.
DO takich właśnie bzdur prowadzi, gdy się nie uwzględnia gatunku literackiego (w tym wypadku żydowskiej apokalipsy).

Jak to "gatunku literackiego"? Już teraz są wsczepy które pozwalają płacić w marketach.

Wt lis 21, 2017 12:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Barney napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Jak to "gatunku literackiego"? Już teraz są wsczepy które pozwalają płacić w marketach.

I co z tego? To jest zwykłe urządzenie, a nie jakiś "znak".

Wt lis 21, 2017 8:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i dobrze Krzysiek że coś o sobie powiedziałeś, bo łatwiej wtedy pojąć to co powoduje taki rodzaj odnoszenia się do rzeczywistości jaki zaprezentowałeś.

I tu pytanie do wszystkich także modów, by zakończyć ten rodzaj dyskusji o Krzysiu. Czy potępiacie jego sposób poszukiwań ulepszenia tego świata?
Ja go nie potępiam. Dalej już znacie...
Kończę oftop.

Co do pytania w pierwszym poście Krzysia. Znajomość znaku bestii.
Najpierw co to sama bestia. Wiadomo że bestia ta z Apokalipsy, to zniewolenie człowieka bez względu na wolę tego człowieka. Szatan tylko kusił, a ulegnięcie jego kuszeniu było zależne od woli człowieka. Natomiast bestia, działa sama w sobie zniewalająco na każdego bez wyjątku człowieka. Można tylko brać nogi za pas i uciekać przed tym zniewoleniem.
Teraz znamię bestii co to takiego? To znak przynależności do niej, akurat forma tego znaku kiedyś była inna, teraz może być jeszcze inna.
A to co ona oznacza to. To że kto ma ten znak od niej, to nic złego zniewalającego od niej nie dostanie. Czyli otrzymuje parasol ochronny przed jej bezwzględnością. Będzie po prostu odczytywany jako swój, przez tych co idą jej tropem. To jest cel nadania tego znaku.
Teraz forma tego znaku. Dla nas będzie istotne to jaka obecnie może być forma tego znaku. A to nie ze względu na to żeby znaku pożądać, ale żeby trzymać się z dala od tych którzy ten znak noszą.
Czemu unikać tych osób? Bo będą głosić i świadczyć o rzeczywistym dobru jakie zyskują. To normalne będzie, więc będzie to dla nas przez to zwodnicze. Bo kto by nie chciał dobra.
Tylko że to dobro które oni otrzymają, jest okupione nawet krwią zniewolenia (nie wszystko krwią, ale też przez oszukańcze działania), wylaną przez ludzi niewinnych, podlegających zniewoleniu.
Tego nie powinien nikt pragnąć, dobra kosztem zła innego człowieka.

Teraz odczytywanie znaków czasu tu się kłania, przez Kościół weryfikowane. Tu dopiero można zapytać Kościoła, które to obecnie znaki są znakami bestii. O tym można podyskutować. By właściwie je rozeznać w celu jak wyżej pisałem, unikania iluzji że każde dobro widziane jest bezkrytycznie, jako ogólne dobro dla każdego. By znać prawdę w tym temacie.
Tu nawet czip może być tym znakiem, o ile będzie wykorzystywany do gnębienia jednych, a pobłażania innym.
Dalej to już można właśnie zgłaszać podejrzenia o właśnie używanie znaku bestii w życiu obecnym ludzi.
Ja tylko tak wprost przedstawię znany znak z przeszłości, chodzi o Ubeków. Legitymacja uzbecka nim była.
Dalej już można bez skrupułów przedstawić swoje spostrzeżenia, bo po to mamy zapowiedź pisma o czasach, byśmy mogli w prawdzie mieć użyteczną nam przez to pomoc.
Taka wzajemna pomoc jest nawet naszym obowiązkiem, bo któż nam pomoże w potrzebie jeśli wszyscy będziemy milczeć w tym temacie? A bez takiej pomocy chciał czy nie, napędzamy koło fortuny dla sług bestii.
Mnie na to nie stać, a was?

Wt lis 21, 2017 10:58 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona