Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 18, 2021 8:55 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna strona
 Przemilczany pomijany.. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przemilczany pomijany..
Jakie tysiące lat? Od uwolnienia z Szeolu do końca napisania Nowego Testamentu minęło może 60.
Już nie wiesz Wujo co wymyśleć.

Nadto - NT w ogóle (poza Eucharystią, w którą Ty nie wierzysz) nie pokazuje szczegółów modlitw chrześcijańskich. Ani tym bardziej nie określa do kogo się chrześcijanie modlili.

Przyznałeś, że w NT nie ma przykładu modlitwy do Ducha Świętego?
Dlaczego? Bo Biblia to nie modlitewnik ani kodeks modlitw.

W jednym wypadku (obcowania świętych, a nie, jak piszesz "modlitwy do zmarłych") strasznie Cię brak zapisów oburza i stanowi dla Ciebie "dowód" - a w drugim wypadku (Ducha Świętego) nie stanowi.

Ot, wujowa "logika".

Wt gru 19, 2017 6:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No skoro wujo twierdzi, że święci żyjący dla Boga(utożsamiającego się z Kościołem jak ze swoim Ciałem) nie żyją dla Kościoła, to powinien to dowieść Pismem, a skoro się od tego uchyla, tzn że najzwyklej teoretyzuje...
Ja nie napisałem, że święci nie żyją, czy też żyją dla Kościoła, bo w pierwszej kolejności musiałby uzasadnić, z Pismem w ręku, co to znaczy, że zmarli w ciele święci, żyją dla Kościoła i co to w ogóle znaczy !
Chcesz dyskutować, o życiu świętych dla Kościoła ? To uzasadnij, na czym to polega, a następnie wykaż, że to życie zmarłych w ciele świętych uzasadnia zanoszenie modlitw do nich.
Weź Pismo do ręki i do dzieła, nie teoretyzuj, co ci się tam wydaje, albo co ci tak ktoś nagadał, pokaż ludziom, że tak jest napisane w Piśmie.
sahcim napisał(a):
A na jakiej podstawie wujo teoretyzuje, że nie można się zwracać do żyjących u Boga świętych o wstawiennictwo skoro wujo nie potrafi wykazać Pismem, że ciż sami świeci żyjący na ziemi dla Boga i Kościoła, po przejściu do nieba przestali już żyć dla Kościoła...
Wujo nie teoretyzuje, bo wujo wskazał ci werset z Pisma, z którego wynika, że nie można zwracać się do zmarłych. Wujo pokazał ci, że Pismo milczy na temat modlitwy do zmarłych, zwracania się do zmarłych, czy też wzywania zmarłych. Natomiast Pismo nie milczy o tym, do kogo należy się modlić, bo Jezus uczył modlitwy.
Wykaż, co to znaczy, że święci którzy zmarli w ciele żyją dla Kościoła. Zabawny jesteś, chcesz dyskutować o pojęcie, którego sam nie potrafisz zdefiniować. Takie "pływanie" to możesz sobie uprawiać na mszy w niedzielę, tu się dyskutuje merytorycznie.

sahcim napisał(a):
Absolutnie...toż z faktu że świeci ci nie żyją dla wujo nie wynika, że nie są oni żyjący dla całego Kościoła powszechnego(nie tylko rzymskiego)...
Tylko co z tego wynika, ze modlitwy do zmarłych są duchową rzeczywistością dla katolików ? Bo poganie też zwracają się do zmarłych, i co z tego wynika ? Uważasz, że to jest ok. ? :evil:
A co to znaczy, że święci nie żyją dla wuja ? Co to znaczy, że święci żyją dla ciebie ? Możesz to uzasadnić ? Rzecz w tym, że nie możesz ! Więc o czym mowa ? Nie wiadomo.
CO to znaczy, że święci żyją dla całego Kościoła powszechnego ? Znowu chcesz dyskutować, o czymś co sam sobie, dla siebie zdefiniowałeś i uczepiłeś się tego jak rzep psiego ogona, i kręcisz się dookoła :mrgreen:

sahcim napisał(a):
Jak zwykle zmyślasz, bo o kontaktach z osobami żyjącymi dla Boga mówi Pismo w pozytywnym sensie...
Ooo to ciekawe, to pokaż, że jest tam mowa o kontaktach w ramach modlitwy do zmarłych, wzywania zmarłych, czy też proszenia zmarłych, poczytamy. Nareszcie coś nowego, zdobędziesz sławę w świecie biblistyki.

sahcim napisał(a):
A czy nie na podstawie nauczania Kościoła wujo stwierdził, że(cyt): „święci żyją z Bogiem, jest faktem wynikającym z PIsma” ?
Ja to nie mówię na podstawie nauczania religii rzymskich-katolików, ja to mówię w oparci o Pismo. Zresztą sam cytujesz, że ... " jest faktem wynikającym z PIsma " :-D

sahcim napisał(a):
No ale czy ktoś cię prosił o wykazywanie zakazu wzywania zmarłych...ty miałeś wykazać, że żyjący dla Boga świeci w niebie nie są żyjącymi dla Kościoła..
Nawet jak nikt mnie nie prosił, to ci wskazałem.
Wracamy niejako " do początku" wykaż na czym polega życie świętych w niebie dla Kościoła, gdzie to w Piśmie napisano, gdzie to możemy zdefiniować. Bo chcesz dyskutować o czymś czego sam nie wiesz.
Z faktu, że zmarli w ciele święci żyją w Niebie nie oznacza, że można się do nich modlić, wzywać ich, czy też prosić o coś. No po prostu, nie wyczarujesz, chośbyś nie wiem jak się starał.

sahcim napisał(a):
Żyć dla Kościoła, tzn nie być dla Kościoła martwy(bez miłości dla bliźnich), a co do pokazywania, to sprawdź w Ap 5:8
Żyć dla Kościołą to nie być dla Kościoła martwym :mrgreen: No pewnie i co jeszcze powiesz ? Co jeszcze wymyślisz ?
Co do Apokalipsy 5:8, to co to ma do rzeczy ? Tam jest mowa o modlitwach świętych, a nie o modlitwach do świętych zmarłych w ciele, którzy przebywają w niebie. Zmyślasz na potęgę !
Każdy kto podejdzie normalnie do tekstu, nie w wierze religii rzymskich-katolików, zrozumie ten tekst, że jest tam mowa o modlitwach świętych, z czego za nic w świecie nie wynika, że można modlić się do świętych, wzywać świętych, czy też prosić świętych o cokolwiek.

Wt gru 19, 2017 6:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jakie tysiące lat? Od uwolnienia z Szeolu do końca napisania Nowego Testamentu minęło może 60.
Już nie wiesz Wujo co wymyśleć.

Nadto - NT w ogóle (poza Eucharystią, w którą Ty nie wierzysz) nie pokazuje szczegółów modlitw chrześcijańskich. Ani tym bardziej nie określa do kogo się chrześcijanie modlili.

Przyznałeś, że w NT nie ma przykładu modlitwy do Ducha Świętego?
Dlaczego? Bo Biblia to nie modlitewnik ani kodeks modlitw.

W jednym wypadku (obcowania świętych, a nie, jak piszesz "modlitwy do zmarłych") strasznie Cię brak zapisów oburza i stanowi dla Ciebie "dowód" - a w drugim wypadku (Ducha Świętego) nie stanowi.

Ot, wujowa "logika".

Tylko z faktu, że Jezus wyzwolił ludzi z szeolu nie wynika samo w sobie, że można modlić się do zmarłych ludzi, np. wcześniej nie zanoszono modlitw do Abrahama, a teraz już można. TO tak nie działa. Ja tu nic nie muszę wymyślać, ja po prostu czytam to co Pismo do mnie mówi, a nie to czego do mnie nie mówi !

Oczywiście, że NT mówi o modlitwie, Jezus uczył modlitwy, nikt nigdy nie zasugerował chociażby, aby można było modlić się do ludzi, że w ogóle modlono się do ludzi ! To są pogańskie wymysły.

Pismo to nie modlitewnik, ale Pismo to nie książka, którą można czytać w ten sposób, że jak czegoś nie mówi to hulaj dusza piekła nie ma, możemy mówić co nam ślina na język przyniesie, kto nas sprawdzi :mrgreen: Reformacja was sprawdziła ! A rzecz następna Pismo mówi o modlitwie, mówi o tym, że nie wolno zwracać się do ludzi, także mówi o rzeczach, o których rozmawiamy. Ponieważ Bóg jest tym, do kogo możemy zanosić modlitwy, czego przykładów w Piśmie jest pełno, to możemy modlić się do DŚ - jak chcesz dyskredytować modlitwę do DŚ, aby uzasadnić modlitwę do zmarłych ludzi, to gratuluję pomysłu :twisted:

Wt gru 19, 2017 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
aczkolwiek oddawanie walkowerem opcji "modl sie za nami grzesznymi teraz i w godzine smierci naszej amen" jak dla mnie mozna rozpatrywac w kategoriach samobojstwa.
Trzymanie się tego, co zapisano w Piśmie, bycie wiernym temu co mówi do nas DŚ przez Pismo nigdy nie będzie samobójstwem, wręcz odwrotnie.

Calkowicie masz racje.
Dlatego istnieja tacy o ktorych mozna powiedziec ze sa blogoslawieni i moim najwiekszym marzeniem jest aby byli moimi przyjaciolmi. Dlatego lubie sobie z nimi pogadac. A Ty jak chcesz.

Piszesz nielogicznie, bo skoro mam całkowitą rację, to nie można modlić się do zmarłych ludzi.

CO do "pogaduszek" to rzecz polega na tym, że nie wierzę w te pogaduszki, ale nawet gdyby była to prawda, to jest to tylko twoje przeświadczenie, bo nie wiesz w istocie, czy odpowiada ci ten święty, do którego się zwracasz ( którego przywołujesz), czy może demon, który ukrywa się pod postacią tego świętego :twisted:
I to jest prosta droga do kłopotów ! Zauważ, że nie jesteś w stanie wskazać ŻADNEGO fragmentu Pisma, którym byłbyś w stanie uzasadnić, że zwracanie się do zmarłych ludzi ( świętych) ma ten skutek, że oni cię słyszą, iż to co do nich mówisz dociera tam gdzie byś chciał
Rzecz polega na przyjęciu przez ciebie tego co ci mówili inni, ale nie wykażesz tego na podstawie Pisma, co najwyżej możesz odwołać się do pogan i seansów spirytystycznych.

Wt gru 19, 2017 6:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
To sprawdź co zacytowałem w poprzednim mailu i nie nudź.
Pokaż to o co cię prosiłem wielokrotnie:
Reformacja postawiła wobec m.in. papiestwa ( religii rzymskich-katolików ) wyzwanie w postaci pytania: SPRAWDZAM czy to co twierdzicie ma uzasadnienia na kartach Pisma, nie jest z nim sprzeczne, czy wierzący ludzie ST i NT wiarę katolicką wyznawali.

Jeśli zgodne z Pismem, właściwe i zgodne z wolą Boga jest modlenie się, zwracanie do zmarłych świętych, wzywanie ich ( a to się dzieje w czasie modlitwy do nich ) to napisz nam - do kogo z ludzi modlił się Jezus, kogo z ludzi wzywał, aby zainterweniowali w jego sprawie, a w Ogrójcu miał powód, aby wzywać kogo tylko się da - po prostu pokaż sobie i nam - i zatkaj mi gębę na zawsze !

Barney pokaż nam w Piśmie przykład, a upłynęło setki jak nie tysiące lat, który to przykład udowodni, że modlono się do zmarłych ludzi, że wzywano tych zmarłych, że zwracano się do zmarłych w ciele ( biologicznie) i że otrzymywano cokolwiek w wyniku takich próśb modlitw itp. bo inaczej to wciskasz nam twierdzenia religii rzymskich-katolików i tyle, a z wiarą, którą mamy na kartach Pisma nie ma to nic wspólnego.

I nie nudź, tylko pokaż, że to w co wierzysz ma oparcie w Słowie.
Cytuj:
Przykład nieuczciwości argumentacji Wuja - do odpowiedzi na CAŁKIEM INNY TEMAT (tj na temat sprzeczności sola scriptura z Pismem Świętym) przykłada inny temat, by sprawić wrażenie że na coś do powiedzienia.
To jest jak najbardziej uczciwa argumentacja, bo pod płaszczykiem wersetu z Pisma, cyt. " bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu" próbujesz przemycić myśl, że modlitwa do zmarłych jest nauką apostolską, przekazaną nam w postaci Tradycji.
Cytuj:
A Wujo to wie stąd, że...?
A wujo wie to stąd, że na kartach Pisma nie znajdujemy modlitwy do zmarłych, i to na kartach ST i NT, a nauka o modlitwie do zmarłych ludzi jest wymysłem późniejszym.

Cytuj:
A znajdujecie taką:
Hbr 13:17 bt5 "Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać z tego sprawę. Niech to czynią z radością, a nie wzdychając, bo to nie byłoby z korzyścią dla was."
?
Tyko zobacz, że tak się "dziwnie składa", że ci wasi starsi nie spełniają warunków do bycia starszym, czy biskupem. Maci być im ulegli, ale oni o uległości wobec Słowa to raczej słyszeć nie chcą.

Cytuj:
Tylko ktoś, kto wymyślił niebiblijną i sprzeczną z Biblią "zasadę" sola scriptura musi się dowiedziec "wyłącznie z Pisma".
Normalny chrzećijanin dowiaduje się od swoich nauczycieli w wierze, i Pismo jest jednym ze źródeł. Najważniejszym, ale jednak.
Jesli jednak ktoś odrywa sie od apostołów, Ojców a potem wszystkich w ogóle chrześcijan z 1,5 tysiąca lat, to potem, jeśli na jakiś temat w ogóle nic nie ma napisane w NT, to wydaje mu się, ze to jest "zabronione".
Zasada sola scirptura jest biblijna, to co chcesz osiągnąć takim pisaniem to, abym porzucił Pismo na rzecz Tradycji. Pismo to jest podstawa.
Oczywiście, że w Kościele funkcjonują nauczyciele, tyko rzecz polega na tym, ze modlitwa do zmarłych to rzecz, która z Pisma nie wynika i jest z Pismem sprzeczna. Nauczasz tego samego co poganie - jeśli chodzi o modlitwy, zwracanie się do zmarłych.
PYtanie kto się oderwał od Apostołów, czy ci którzy nie nauczają o modlitwie do zmarłych, czy ci którzy nauczają, propagują, czy tez pochwalają modlitwy do zmarłych. Jakoś tak widzisz nie potrafisz wskazać wersetów z Pisma, które potwierdzą, że Apostołowie modlili się do zmałych, ale gębę masz pełną Tradycji.

Cytuj:
Nie wiem czy jesteś tak słaby na umyśle, czy po prostu świadomie kłamiesz; ale jest KOLOSALNA i FUNDAMENTALNA róznica pomiędzy "z Pisma nie wynika że czyniono X" a "z Pisma wynika że nie czyniono X".
Z Pisma wynika, że nie wolno zwracać się do zmarłych, wzywać ich ! Z Pisma wynika, do kogo należy się modlić !
I w tym kontekście (wynikającym z Pisma), ponieważ z Pisma nie wynika ponadto, że modlono się do zmarłych, zwracano się do zmarłych itp. robić tego nie należy.
I rzecz polega na tym, że ty tego przyjąć nie chcesz !

Cytuj:
...i że zmarli w Panu nie są zmarli oraz że sytuacja DIAMETRALNIE zmieniła się z chwilą zmartwychwstania Jezusa, kiedy to śmierć i wrota Szeolu zostały przezwyciężone.
Udowodnij na podstawie PIsma, że ta diametralna różnica spowodowała, że można się modlić do zmarłych, nie pisz mi co wiesz, albo co twierdzi religia rzymskich-katolików, ty mi napisz, co PIsma ma do powiedzenia w tej sprawie, tzn. to co twierdzisz, że można od tej chwili modlić się do zmarłych. Ja tego w Piśmie nie widzę, bo tego TAM NIE MA !

Cytuj:
Już nie mówiąc o tym, że nawet w ST to co cytujesz, jest ostrzeżeniem przez seansami spirytystycznymi, a nie obcowaniem świętych.
I jakoś tak się dziwnie składa, ze na kartach ST nikt się nie modlił do ludzi, pomimo, że ja ty twierdzisz w Piśmie ST nie ma mowy o modlitwie do zmarłych.
Cytuj:
Nic podobnego - analogia jest pełna.
Pismo nic nie mówi o chrzczeniu rudych i hodowaniu drobiu - zgodnie więc z "logiką Wuja" chrzczenie rudych i hodowanie drobiu jest zabronione.
Nie ma żadnej analogii, ty sobie to wymyślasz w twojej głowie.
Pismo mówi o tym, jakie warunki należy spełnić, aby być ochrzczonym i spełnienie tych warunków powoduje, ze mogę się ochrzcić. Ponieważ kolor włosów nie jest wymieniony, to nie ma żadnego znaczenia.
Hodowla drobiu, też ma się nijak do sprawy, bo żaden fragment Pisma nie wiąże nic z hodowlą drobiu, i dlatego nie ma to żadnego znaczenia, tak jak nie mają znaczenia loty w kosmos. Można czy nie można latać w kosmos ? A co to ma za znaczenia w kontekście Pisma ? Żadnego.

Cytuj:
I żadne przezywanki ("miszczu" itd) tego nie zmienią - taka analogia nazywa się "hiperbolą" i niniejszym, argumentując przez doprowadzenie do absurdu, obaliłem Twoją "logikę".
Tylko uważaj, żeby ta hiperbola nie zaszła cię od tyłu, chociaż może by ci to pomogło.
Cytuj:
Nic w Piśmie na ten temat nie ma. Pamiętasz? Twierdzisz że wyznajesz "sola scriptura"...
Nic w Pismie n/t rudych włosów dla możności ochrzczenia się nie ma, są inne warunki np. wiara, i to wskazuje na co trzeba zwracać uwagę.
Cytuj:
Ależ nie! Pismo tego nie mówi - więc w myśl rozumowań Wuja, hodować nie mogę.
Bo Wujo twierdzi, ze jak Pismo o czymś nie mówi, to zabrania
Pismo mówi o tym, że nie należy wzywać zmarłych i Pismo mówi do kogo należy się modlić. Nie zmyślaj. A to, że nie mówi, iż modlono się do zmarłych, tylko potwierdza, że modlić się nie należy :P
Cytuj:
NT mówi o hodowli (nawet sporo: o owcach, barankach, nawet świniach). Ale o drobiu nie mówi, więc wynika z tego - w "wujowej logice" - że owce, barany, świnie hodować wolno. Drobiu nie.
To jest twoja logika. Nie ma analogii, pomiędzy hodowlą drobiu, a modlitwami do zmarłych, czy zwracaniem się do zmarłych. PIsmo zakazuje wzywania zmarłych, Pismo mówi do kogo należy się modlić, i na postawie tego co Pismo mówi robimy to co z PIsma wynika. Dodatkowo, Pismo nie mówi o modlitwie do ludzi, i to nam potwiedza, że modlić się nie należy, ty miszczu analogii.
Gdyby Pismo zakazywało hodowli kur, to byśmy tego nie robili, a dodatkowo utwierdzało by nas w tym, że nikt tak nie robił.
Pismo nie zakazuje hodowli np. owiec, a wskazuje, że owce hodowano, to dlatego możemy hodować owce.
Cytuj:
Głupie?
No głupie, dlatego nie pisz tak więcej.

Wt gru 19, 2017 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Piszesz nielogicznie, bo skoro mam całkowitą rację, to nie można modlić się do zmarłych ludzi.

Jak dla mnie to Ty piszesz nielogicznie bo masz racje jezeli chodzi o trzymanie sie tego co pisze w Pismie i nie rozumiem skad Twoj wniosek, ze "nie można modlić się do zmarłych ludzi". To tylko Twoja interpretacja. A jak tam z Twoim Aniolem Strozem bo odnosze wrazenie, ze boisz sie niektorych tematow.

Wt gru 19, 2017 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Jak dla mnie to Ty piszesz nielogicznie bo masz racje jezeli chodzi o trzymanie sie tego co pisze w Pismie i nie rozumiem skad Twoj wniosek, ze "nie można modlić się do zmarłych ludzi". To tylko Twoja interpretacja. A jak tam z Twoim Aniolem Strozem bo odnosze wrazenie, ze boisz sie niektorych tematow.

To pokaż tą "swoją" argumentację dot. modlitwy do ludzi ! Oprzyj to na Słowie i uzasadnij z Pismem w ręku.
Co do mojego "anioła stróża" to pokaż to w Piśmie ! POkaż, że każdy ma swojego anioła stróża, nie pisz mi o aniołach, bo ja wierzę, że aniołowie są, tylko co ten "mój" ma do mnie.

Wt gru 19, 2017 8:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wujo, ciągle zapominasz, że to, iż przyjąłeś sobie niebiblijną zasadę, że wszystko ma być opisane w Biblii, to jest Twój problem, a nie nasz. My nie musimy, a wręcz nie możemy stosować się do odstępczych reguł.

Wt gru 19, 2017 8:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
tylko co ten "mój" ma do mnie.

Cale szczescie ze Maria tak nie zareagowala.

A moze ten "Twoj" caly czas jest z Toba i mowi do Ciebie?
A moze Ty wolisz sluchac innych duchow?
I moze w rozroznieniu jednych od drugich jest sens zakazu biblijnego. Nie przyszlo Ci to do glowy?
Moze slyszales cos o satanistach?
Czy jestes w stanie odroznic Tego, ktorego zawolaniem bylo "Totus Tuus" od tych, ktorych wspomnialem przed chwila?

Wt gru 19, 2017 9:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Ja nie napisałem, że święci nie żyją, czy też żyją dla Kościoła
Jak to nie skoro wujo uważający się za członka Kościoła napisał, że święci(cyt wujo): „Są żywi dla Boga, ale zmarli dla mnie” ? (no chyba że wujo jednak nie jest członkiem Kościoła)
Cytuj:
Wujo nie teoretyzuje, bo wujo wskazał ci werset z Pisma, z którego wynika, że nie można zwracać się do zmarłych.
Oczywiście że wujo teoretyzuje...bo jeśli na podstawie Pisma twierdzi, że święci żyją dla Boga który z Kościołem utożsamia się jak że swoim Ciałem, to już bez poparcia Pismem wymyślił sobie, że święci nie żyją dla wujo(członka Ciała Chrystusowego)...
Cytuj:
CO to znaczy, że święci żyją dla całego Kościoła powszechnego ?
Znaczy to cały Kościół wyznaje w Credo wiarę w modlitewne wstawiennictwo Świętych...(świętych obcowanie)
Cytuj:
Ooo to ciekawe, to pokaż, że jest tam mowa o kontaktach w ramach modlitwy do zmarłych, wzywania zmarłych, czy też proszenia zmarłych, poczytamy.
Dlaczego mam pokazywać wujowi coś o czym nie pisałem...naucz się czytać albo idź do okulisty, bo ja pisałem że Pismo mówi w pozytywnym sensie o kontaktach z osobami żyjącymi dla Boga(i Kościoła), a nie dla Boga i Kościoła zmarłymi ...
Cytuj:
Ja to nie mówię na podstawie nauczania religii rzymskich-katolików, ja to mówię w oparci o Pismo.
A jak wujo mówi o oparciu o Pismo, to ma na myśli nauczanie spisane przez członki Kościoła(Apostołów , Ewangelistów) czy jakieś inne pismo...?
Cytuj:
Zresztą sam cytujesz, że ... " jest faktem wynikającym z PIsma "
Cytując za wujo myślałem, że wujo wie iż to co nazywa Pismem jest nauczaniem Kościoła apostolskiego...

Wt gru 19, 2017 9:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wujo, ciągle zapominasz, że to, iż przyjąłeś sobie niebiblijną zasadę, że wszystko ma być opisane w Biblii, to jest Twój problem, a nie nasz. My nie musimy, a wręcz nie możemy stosować się do odstępczych reguł.

Wujowi nie miesci sie w glowie ze Bog byl przed Biblia.

Wt gru 19, 2017 9:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Więcej, że Bóg nie lubi ramek i że może powiedzieć coś co nie zostało zapisane w Biblii ale co nie jest sprzeczne z głównym Objawieniem które odbyło się w Jezusie. A to że nie wszystko zostało zapisane w Biblii to mówi sama Biblia.

Wt gru 19, 2017 10:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wujo, mam coś dla ciebie:

Obrazek

Wt gru 19, 2017 11:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wujowa "logika" - mówić, że Pismo podtrzymuje Twoje stanowisko, mimo że sam przyznaje, że Pismo nic na ten temat nie mówi :)

Śr gru 20, 2017 12:58 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja nic nie zapominam ! NIe przyjąłem zasady, że wszystko ma być opisane w Biblii, bo sama Biblia pisze, że nie jest w niej opisane wszystko: J 21:25 bw "Wiele też innych rzeczy dokonał Jezus, które, gdyby miały być spisane jedna po drugiej, mniemam, że i cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by należało napisać." Rzecz jest w czymś innym, a mianowicie, że PIsmo MÓWI o modlitwie ( do kogoa nalezy se modlić), pismo mówi, że nie nalezy wzywać zmarłych.

Zatem masz się stosować do tego co Pismo mówi.
Tam gdzie Pismo mówi, mówię i ja, tam gdzie milczy milczę i ja - i nie ma w tym nic odstępczego, wręcz przeciwnie, dodawanie rzeczy, których Pismo nie mówi, może być odstępcze. A w ogóle to po co zajmować się rzeczami, o których Pismo nie mówi ?? 8O
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
tylko co ten "mój" ma do mnie.

Cale szczescie ze Maria tak nie zareagowala.

A moze ten "Twoj" caly czas jest z Toba i mowi do Ciebie?
A moze Ty wolisz sluchac innych duchow?
I moze w rozroznieniu jednych od drugich jest sens zakazu biblijnego. Nie przyszlo Ci to do glowy?
Moze slyszales cos o satanistach?
Czy jestes w stanie odroznic Tego, ktorego zawolaniem bylo "Totus Tuus" od tych, ktorych wspomnialem przed chwila?

Próbujesz przemycić coś czego z historii matki Jezusa wyczytać nie możemy.
Ja wierzę w to, że są anioły ! Ja ci zadałem pytanie, dlaczego i na podstawie czego twierdzisz, że każdy ma anioła stróża ? Dlaczego uważasz, że anioł, który przyszedł do matki Pana Jezusa był jej aniołem stróżem ? Pokaż w ogóle na podstawie Pisma, że są aniołowie stróże ( rozumiem, że wg ciebie pełnią taką funkcję), i że każdy ma swojego.
Co do aniołów to wiemy z Pisma: 2Kor 11:14 bw "I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości." i ja tu czytam o aniołach, ale nie stróżach !

Masz przede wszystkim słuchać Ducha Świętego, który na kartach PIsma zwraca się do nas. Tak się dziwnie składa, że ludzie są posluszni różnym argumentom, tylko z tym posłuszeństwem Słowu to im kiepsko idzie.

CO do zawołania "Totus Tuss", a skąd ty wiesz, że to była matka Jezusa, a nie demon, który sie podszywał pod matke Pana. Skąd w ogóle taka myśl, aby być całym jej - załóżmyy że to była matka Pana Jezusa !!
Ww. sformułowanie oznacza mniej więcej coś takiego: Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo.
Przecież tak można zwracać się do BOga, a nie do człowieka !!

Wespecjan napisał(a):

Wujowi nie miesci sie w glowie ze Bog byl przed Biblia.
Wyobraź sobie, że mi się mieści, bo samo PIsmo mówi, że wcześniej był już Bóg. Skoro Pismo jest "spisanym Słowem Bożym" to logiczne, że przed spisaniem, ktoś je musiał wypowiedzieć :-D

Jockey napisał(a):
Więcej, że Bóg nie lubi ramek i że może powiedzieć coś co nie zostało zapisane w Biblii ale co nie jest sprzeczne z głównym Objawieniem które odbyło się w Jezusie. A to że nie wszystko zostało zapisane w Biblii to mówi sama Biblia.
W dyskusji rzecz nie w ramkach, ale w kwestii, że Bóg wyraził swoje zdanie n/t modlitwy, zwracania się do zmarłych ludzi.
Właśnie rzecz poleg na tym, że zwracanie się w modlitwie do ludzi, wzywanie ich, czy też prośby kierowane do zmarłych ludzi są z Pismem sprzeczne.
SKoro Jezus uczył modlitwy, i wskazywał do kogo należy się modlić, to nie można mówić, że należy modlić się do zmarłych ludzi !!

Wespecjan napisał(a):
Wujo, mam coś dla ciebie:

Obrazek
No ładne kółka, tylko co z tego jak teza fałszywa Od tego, że zamiast coś napisać coś się narysuje, teza która ma wynika z rysunku nie robi się prawdziwa :D
Barney napisał(a):
Wujowa "logika" - mówić, że Pismo podtrzymuje Twoje stanowisko, mimo że sam przyznaje, że Pismo nic na ten temat nie mówi :)
Pismo mówi n/t modlitwy, mówi n/t wzywania zmarłych. Jak Pismo mówi, mówię i ja, jak Pismo milczy, milczę i ja.

sahcim napisał(a):
Jak to nie skoro wujo uważający się za członka Kościoła napisał, że święci(cyt wujo): „Są żywi dla Boga, ale zmarli dla mnie” ? (no chyba że wujo jednak nie jest członkiem Kościoła)
Zdefiniuj, co to znaczy, że święci, którzy zmarli fizycznie są żywi dla Kościoła !! Co to znaczy, że są żywi dla Ciebie ??
Ja z Pisma wiem, że święci żyją u Boga, ale z Pisma nie wiem, aby oni żyli dla Kościoła, czy też dla mnie ( bo nawet nie wiem, jak to zdefiniować :? ). Ja z rzeczywistości, która mnie otacza wiem, że święci którzy zmarli w ciele nie są żywi w ciele dla mnie, ale są w ciele zmarli.

sahcim napisał(a):
Oczywiście że wujo teoretyzuje...bo jeśli na podstawie Pisma twierdzi, że święci żyją dla Boga który z Kościołem utożsamia się jak że swoim Ciałem, to już bez poparcia Pismem wymyślił sobie, że święci nie żyją dla wujo(członka Ciała Chrystusowego)...
Tak, Jezus utożsamia się ze swoim ciałem, tylko z tego faktu nie wynika, że ja mogę modlić się do zmarłych biologicznie świętych.
Co to znaczy, że święci żyją dla mnie ??? Na czym ma to polegać ?? Ja tu sobie nic nie wymyślam, to ty wymyślasz rzeczy, co do których nie możesz napisać NIC, co mógłbyś poprzeć Pismem. Pozostają ci twoje twierdzenia, bo nawet nie wiem, czy to są twierdzenia religii rzymskich-katolików.

sahcim napisał(a):
Znaczy to cały Kościół wyznaje w Credo wiarę w modlitewne wstawiennictwo Świętych...(świętych obcowanie)
Chciałeś powiedzieć, że tak wyznaje religia rzymskich-katolików. Tego nie potrafisz poprzeć Pismem !! Nie potrafisz uzasadnić z Pismem w ręku, że to co napisałeś wyżej to jest : że święci żyją dla całego Kościoła powszechnego. Baaa i na podstawie tego co piszesz nie wynika, że można modlić się do zmarłych ludzi, wzywać tych ludzi, czy też prosić zmarłych o cokolwiek.

sahcim napisał(a):
Dlaczego mam pokazywać wujowi coś o czym nie pisałem...naucz się czytać albo idź do okulisty, bo ja pisałem że Pismo mówi w pozytywnym sensie o kontaktach z osobami żyjącymi dla Boga(i Kościoła), a nie dla Boga i Kościoła zmarłymi ...
TO przeczytaj twoje twierdzenia, i przeczytaj o czym dyskutujemy. Bo używasz "argumentów" dot. modlitwy do zmarłych itp. po czym stwierdzasz, cyt, " ... że ja pisałem że Pismo mówi w pozytywnym sensie o kontaktach z osobami żyjącymi dla Boga.". NO ale kto to w ogóle kwestionuje !! TO nie stanowi przedmiotu sporu ! NO pewnie, że Pismo mówi w pozytywnym sensie o kontaktach z osobami żyjącymi dla Boga. Tylko gdzie Pismo mówi o pozytywnych kontaktach nas - ludzi żyjących na ziemi - z osobami zmarłymi, które są u BOga ?? Bo to jest oś sporu.

Cytuj:
A jak wujo mówi o oparciu o Pismo, to ma na myśli nauczanie spisane przez członki Kościoła(Apostołów , Ewangelistów) czy jakieś inne pismo...?
Pismo zostało spisane również przez ludzi, którzy żyli w czasach kiedy Kościoła nie było. Oczywiście, że NT spisali ludzie będący członkami Kościoła. Tylko co to ma do rzeczy ?

Śr gru 20, 2017 9:52 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna strona